Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 10:11   #101
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Tesko da ce biti bolji od onoga u Manzokuu jerbo djumbir iz Manzokua sprema majka sushi-majstora.

I tekucina u kojoj se djumbir paca mora sadrzavati secer i rizin ocat.
A riza za sushi iz Bille je preskupa. Moze se komotno zamijeniti rizom "Zlato polje".
Zašto bi baš morao biti rižin ocat? Meni se baš čini idealna kombinacija običan alkoholni i jabučni ocat (ne previše jabučnog, možda 1/4).
Šećer je ok, ali isto malo.

Od ostalih stvari koje stavljate u kisele krastavce, ništa ne stavljati, đumbir ima sam po sebi super aromu.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:03   #102
nabrijavam se otići tamo, totalno ste mi gurnuli bubu u uho sa ti sushi-ima, ali strah me tog octa, jer ocat vulgaris ne podnosim, salatu kiselim limunom, jedino ga podnosim u MIKRO količinama u salati od hobotnice, ako uopće.

Pa ono... koliko je to stvarno kiselo?
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:13   #103
Sam sushi nije kiseo, jedino ti moze smetati djumbir koji ionako dobijes sa strane pa ga ne moras pojesti. Ali kusaj svakako, taj domaci koji oni drze je zbilja odlican.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:25   #104
@shoki ma fino dođi i fino odaberi onaj mali od 5 kn i na licu mjesta NJAM!
a ako ti bude nedaj bože zlo i kreneš bljuvat, molim te ciljaj na the gospodžu
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 18:36   #105
danas sam su me počastili sakeom

jeo nigiri sushi sa svježim lososom.
mmmm
losos se topi u ustima, a wasabi ispod lososa to začini

treba to ponovo probati, makar je porcija 10 kn bila, a bilo je jako dobro.

je imali su narudžbu od 250 komada, mnogo je to
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 12:06   #106
ja sam odusevljen sa sushijem cura i ja uzeli malo da probamo svaki po dva i tako 12 komada. Na kraju me doslo oko 70 kn sto mi je puno za hranu koju pojedem s nogu.
Malo mi je to skup sport, ali zato pratim ovaj topic jer zudim da probam sushi sa sirovom ribom.
Kad ce to da idem opet probat
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 20:58   #107
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
nabrijavam se otići tamo, totalno ste mi gurnuli bubu u uho sa ti sushi-ima, ali strah me tog octa, jer ocat vulgaris ne podnosim, salatu kiselim limunom, jedino ga podnosim u MIKRO količinama u salati od hobotnice, ako uopće.

Pa ono... koliko je to stvarno kiselo?
Kakav ocat? Nema octa!
U sushiju ga nema, to se radi o đumbiru, egzotičnoj biljci koje ide kao prilog uz sushi, te je ukiseljen octom... Dakle, ne moraš jesti đumbir kao prilog.
Probaj wasabi pastu, ljutkastu...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:35   #108
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kakav ocat? Nema octa!
U sushiju ga nema, to se radi o đumbiru, egzotičnoj biljci koje ide kao prilog uz sushi, te je ukiseljen octom... Dakle, ne moraš jesti đumbir kao prilog.
Probaj wasabi pastu, ljutkastu...
ima rizinog octa u rizi. ali se stvarno ne osjeti kiselina jer se radi smjesa sa secerom koji ju neutralizira.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:45   #109
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ima rizinog octa u rizi. ali se stvarno ne osjeti kiselina jer se radi smjesa sa secerom koji ju neutralizira.
Evo je na!
Sad neće ići probati sushi...


Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 23:36   #110
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Evo je na!
Sad neće ići probati sushi...


ako zbog toga nece ici probati sushi - ni ne mora.

on gubi.

NIJE UOPCE KISELO.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 07:49   #111
ja sam u subotu bila u ranijim popodnevnim satima. stvarno je ta starija gospođa neprestanim gunđanjem ubijala atmosferu. još ima i neki narko pogled. pet puta me je morala pitati što sam naručila, a bolje da ne spominjem naplaćivanje računa i njezino računanje. sushi bi je bio ok ništa posebno (inače ga obožavam), uz samo par malih, imali su one goleme smotuljke s preeeviše riže i jako nespretne za pojesti bez da se sve raspadne u sojinom umaku. šteta što sam došla pred zatvaranje pa nisu više imali riže da mi pripreme ono što želim. definitivno je najbolje uzeti klopu za van, jer je žena iritantna.
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 09:33   #112
Nikad nisam probala sushi i fakat kanim u skoroj buducnosti posjetiti to mjesto. Valjda se ne bum razocarala. Al umirem od smijeha citajuci vase komentare o mamici. Kaj je ona tamo stalno? I kaj stalno gundja? Pa sve ce im goste rastjerat!
ValiGali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:52   #113
morala sam otići danas kad sam pročitala komentare
sve mi je bilo fino
teta nije gunđala ali je bila mrzovoljna - malo baca na onu iz ''baci mamu iz vlaka"
a striček motač je
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:19   #114
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Evo je na!
Sad neće ići probati sushi...
oooo, ništa se ti ne brini, pre veliki sam ja sladokusac da ne probam... pa makar mi to bilo zadnje, ja uvijek probam.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:41   #115
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
Nije malen i nema naočale. Već je netko spomenuo da je merzer i izgleda napušeno On je, btw, autor interijera (dobar je tip, vjerujte)
Meni je nekako malen.. nema naočale?
Ok, hm... moguće...
Ali je simpa... na neku čudnu foru...

A interijer je jako dobar, dakle
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:42   #116
Ma dok ja dodjem do Zagreba imat ce ona povecala uhvacena za stolove kako bi se moglo vidjeti sto se jede
Ja bi sushijaaaaaaaa
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 18:47   #117
op op potoniće nan tema

danas izija sušije od sirovog lososa,mmmmmmmm prekrašno,ljosos se topi u ustin
simpatično devojče je radilo, babi jagi ni traga

ne vraćaj se više!!!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 08:35   #118
u obranu groge, da se ne misli kako je bio na opijatima kad je vidio djevojče, moram istaći sebe kao vidjelicu također . Mlado spirsano djevojče, još jedan muški mladac koji definitivno nije član Obitelji te Đuro su bili vrlo ugodno iznenađenje toga popodneva. Babi Jagi kao i podmladku iste ni traga ni glasa
i sad zamjerka: unatoč ugodnoj atmosferi, spooooooooori su do bolaaaaaaa
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:23   #119
je, dobra fora suši za kanibale
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:44   #120
Evo me, drito iz shusi bara!
Ovaj sam tjedan to odlucila isprobat i bila dvaput, u ponedjeljak i danas.
Kaj se sushija tice, ja sam odusevljena, sve mi je fino bilo, ali mi se nekak cini da je previse rize, a premalo onoga unutra. No dobro, ipak je fino.
U ponedjeljak je bio decko kaj je rolao (pol japanac - pol ne), al nije Gjuro. Sve fino objasnio i pokazao. Mrak. Al je bila i Zlocesta. Ona fakat mora prestat tam dolazit jer ce im rastjerat goste i ne izgleda normalno. Zbog nje nisam htjela tamo jest.
Danas je bil Gjuro (odusevio me, umalo da se nisam zaljubila ). Vrlo sarmantan deckic. I zgodan. Babe nije bilo i bas je ugodna atmsfera vladala.

Odsad svaki tjedan sushi jedan!
ValiGali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.