Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 17:39   #1
Kako napraviti web stranicu

Pocetnik sam i zelio bi napraviti stranicu.
Moze li mi netko preporuciti efikasan program da napravim svoju stranicu.
Kako objaviti besplatno stranicu na webu.
pardon is offline  
Old 26.11.2007., 18:31   #2
ako želiš besplatno i brzo i jednostavno napraviti stranicu, napravi na http://www.freewebs.com. oni ti imaju jednostavan editor i radiš kao blog samo što je bolje. izabereš template te onda radiš više kartica ( navigaciju 9 na koje pišeš tekst, uploadaš slike...

ako sam želiš raditi stranicu, preporučam Microsoft Front Page ili Dreamwawer, ali moraš znati raditi s tim, a neki od besplatnih servera su
http://www.sitesled.com
i na freewebs možeš uploadati;
http://www.110mb.com ( čak 5 GB free prostora itd.

googlaj malo i pronađi!
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Old 27.11.2007., 01:21   #3
zar ne postoji tutorijal ovdje na forum.hr?
__________________
Principi su pravi način. Principima idioti r(i?)ješavaju kretenske probleme.
Laku vam noć. Bilo je dobro dok je trajalo, no kao i seks trajalo je prekratko ;). Forum.hr - ZBOGOM!
matak is offline  
Old 27.11.2007., 09:25   #4
možda ne želi učiti. ( ili želiš? ) ja sam mu preporučio web page makere za laike, a ako želiš učiti pa sam svoju stranicu napraviti, matak ima pravo. imaš i ovdje i po cijelom netu tutoriale!
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Old 28.11.2007., 23:55   #5
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
ako želiš besplatno i brzo i jednostavno napraviti stranicu, napravi na http://www.freewebs.com. oni ti imaju jednostavan editor i radiš kao blog samo što je bolje. izabereš template te onda radiš više kartica ( navigaciju 9 na koje pišeš tekst, uploadaš slike...

ako sam želiš raditi stranicu, preporučam Microsoft Front Page ili Dreamwawer, ali moraš znati raditi s tim, a neki od besplatnih servera su
http://www.sitesled.com
i na freewebs možeš uploadati;
http://www.110mb.com ( čak 5 GB free prostora itd.

googlaj malo i pronađi!
ako napravim stranicu na svom kompu sa blue voda - programom, jel je mogu uplodat na taj freewebs (početnik sam na početku)
propali listič is offline  
Old 29.11.2007., 00:09   #6
nemožeš uploadat na frivebs nego na 110mb.com ili na sitesled.com.
mislim da možeš uploadat ako radiš u blue vodi, ali preporučujem ti da se odma uvatiš drimvivera....mene je front pejdž sjebo puno...da sam odma radio u drimviveru sad bi mi bilo puno lakše
PeGO is offline  
Old 29.11.2007., 01:51   #7
Imam brijem taj dreamware ali niš nekužim pa sam se uhvatio blue vode, jednostavan je i dovaljan za ono kaj ce meni trebat. Neznam po čemu je bolji dreamwere da mi ga svi preporučuju...valjda zato kaj sam početnik pa nekužim. "hvala na odgovoru!
propali listič is offline  
Old 29.11.2007., 05:57   #8
dreamweaver je napouzdaniji i najnapredniji alat za izradu web stranica - njegove mogućnosti su ogromne, ako znaš raditi s njim. blue voda je - pa smijat ćeš se za jedno pola godine - godinu dana, ako nastaviš sa WYSIWYG alatima (grafičkim programima za izradu web stranica). u biti, možda je dobro da počneš s blue vodom pa jednom kada upališ dreamweaver će biti kad da si dobio treće oko. naime, oni se nemogu niti usporediti. blue voda je najprimitivniji i najosnovniji alat za brzu, instantnu izradu "web stranica" koje u njenoj verziji to ni nisu - više izgledaju kao slikovnice (znam jer sam isto korisito kada sam, kao i ti tek ulazio u svijet izrade web stranica, pa preko front pagea do dreamweavera). bojim se i pomisliti kakav kod generira ta blue voda, ali zasigurno nije dobro. no, ako baš želiš počni s vodom i eventualno ćeš preći na nešto naprednije jer ćeš biti isfrustriran nemogućnostima i defektnostima takvih "programa". također, blue voda je zajebana kada treba hitit sadržaj online. sve u svemu = teško sranje koje izgleda kao da su ga djeca osmislila - to ti nije niti program, praktički.

a možeš početi i s front pageom ako ti je dreamweaver kompliciran, s tim da ćeš isto vjerovatno revoltirano preći na dreamweaver. u svakom slučaju, bolje i profesionalnije od dreamweavera nećeš naći, tako da te on očekuje prije ili kasnije. ili možeš početi s njim, naći tutoriale i polako učiti, pa jednom kada se ufuraš probati upaliti blue vodu i snimit svoju reakciju.

Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
pa sam se uhvatio blue vode, jednostavan je i dovaljan za ono kaj ce meni trebat.
to sad misliš, ali jednom kada počneš s izradom stranice skužit ćeš da ti treba hrpa stvari, koje ti neće biti dostupne kod programa kao što je blue voda, pa radilo se to i o nekim naizgled najosnovnijim funkcijama.

usporedba bi bila odprilike ovakva, recimo programi za obradu slika i mogućnosti koje pružaju:

paint (blue voda)
adobe photoshop (dreamweaver)
Gas is offline  
Old 29.11.2007., 15:25   #9
Quote:
Gas kaže: Pogledaj post
bojim se i pomisliti kakav kod generira ta blue voda, ali zasigurno nije dobro. no, ako baš želiš počni s vodom i eventualno ćeš preći na nešto naprednije jer ćeš biti isfrustriran nemogućnostima i defektnostima takvih "programa". također, blue voda je zajebana kada treba hitit sadržaj online.
Nemoj me plašit kaj če bit kad uplodam na net ? a za taj dreamwere brijem da trebam te kodove učit a ja sam još daleko od toga.
Neznam ali se nemogu registrirat na 110mb.com. jel je i kod vas takav problem ili ?
propali listič is offline  
Old 30.11.2007., 04:45   #10
Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
Nemoj me plašit kaj če bit kad uplodam na net ?
ja sam imao nekih problema sa uplodanjem, možeš probat sa ftp klijentom uplodat...

Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
a za taj dreamwere brijem da trebam te kodove učit a ja sam još daleko od toga.
dreamweaver

netrebaš - prebaciš si pogled na dizajnerski i lijepo slažeš stranicu npr. kao word dokument. to je tkz. WYSIWYG (What You See Is What You Get - naziv za grafičke programe) . dakle - što vidiš to dobiješ. ti samo slažeš i umećeš a on piše kod za tebe, s tim da dreamweaver daje najčišći kod stranice dok blue voda i frontpage generiraju puno nepotrenih stvari.

a jednom kada naučiš neki jezik možeš pogledati kako i što dreamweaver radi. u svakom trenutku možeš promjeniti pogled iz dizajnerskog u koderski i obrnuto, a možeš i oboje. ti radiš a on radi sve ostalo za tebe. nema brige.

najbolje bi bilo da imaš dreamweaver 8 ili tako nešto (ili CS3) i obavezno skinuti bilo tekstualne ili video tutoriale s neta jer će ti trebati puno, puno više vremena i muke dok se sam ne snađeš.

Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
Neznam ali se nemogu registrirat na 110mb.com. jel je i kod vas takav problem ili ?
možda moraš omogućit cookie. ma evo ti lista free hostova, pa pogledaj što i koliko se nudi. ima mnogo boljih
free web hosting
Gas is offline  
Old 03.05.2008., 20:11   #11
Quote:
Gas kaže: Pogledaj post
dreamweaver

netrebaš - prebaciš si pogled na dizajnerski i lijepo slažeš stranicu npr. kao word dokument. to je tkz. WYSIWYG (What You See Is What You Get - naziv za grafičke programe) . dakle - što vidiš to dobiješ. ti samo slažeš i umećeš a on piše kod za tebe, s tim da dreamweaver daje najčišći kod stranice dok blue voda i frontpage generiraju puno nepotrenih stvari.
Istina. Al mislim da je krenut radit web site bez najosnovnijeg shvačanja HTML-a i CSS-a, ko ona stara narodna, "Bez kurca u svatove!"
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Old 03.05.2008., 13:33   #12
* Terms of Service - Signature
Read our entire TOS, and you'll find a signature to enter into this field.
Wrong signature entered! Enter it EXACTLY as you see it in TOS page.

This includes punctuation.

Example these are different: i understand AND I Understand


Molim pomoč pošto sam totalni početnik! što treba tu napisati? hvala
__________________
Da je bolje bilo bi predobro
wizard69 is offline  
Old 03.05.2008., 13:37   #13
Koji je program u pitanju?
__________________
Zdrav razum najbolje je raspoređena stvar na svijetu, svatko misli da ga ima dovoljno.
tutorial is offline  
Old 05.05.2008., 12:21   #14
stranica se nemože radit bez osnovnog znanja.
malo potraži tutoriale na netu odvoji jedan dan za nauku i to je to.
Dex is offline  
Old 08.12.2009., 16:48   #15
može li mi itko reć kako stavit sliku na forum.hr probao sam svakako ali.....
miroslav.s is offline  
Old 08.12.2009., 17:04   #16
koristi ovaj kod
Kod:
[ IMG ] http://... [ /IMG ]
samo bez razmaka
PeGO is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.