Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 13:47   #1
Pomoć - pas u stanu, pa vani

Zanima me vaše mišljenje, situacija je sljedeća:
Imam kuju ravnodlakog retrivera stara je 2 i pol godine, živi u stanu od rođenja, uskoro selim u kuću i imat ću veliko veliko dvorište gdje je već njemački ovčar (odlično se slažu)

Htjela bih da moja cura bude vani STALNO...što mislite o tome????
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 14:33   #2
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje, situacija je sljedeća:
Imam kuju ravnodlakog retrivera stara je 2 i pol godine, živi u stanu od rođenja, uskoro selim u kuću i imat ću veliko veliko dvorište gdje je već njemački ovčar (odlično se slažu)

Htjela bih da moja cura bude vani STALNO...što mislite o tome????
Pa ako joj osiguras odgovarajuci smjestaj - ne vidim zasto ne. Iako, po zimi bi ju ja ipak drzala unutra. I pazi da se ne desi na Plavoj sapi kroz neko vrijeme "nemam kao sa stencima krizancima njemackog ovcara x flat coateda"
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:34   #3
A cuj, po ljeti je to ok jer bas imam tu kombinaciju NJO i labradorku (na svu srecu obje cure hehe)..ali po zimi su manje vise u kuci stalno (losa strana toga je da linjaju vise nego 'outdoor' psi posto im to silno zimsko ruho nije potrebno kako bi inace) kad i mi..vani budu samo dok radimo..ljeti izvode sta hoce posto su prednja vrata kuce stalno otvorena (naravno kad smo kuci)
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 09:46   #4
ok cura je sterilizirana, tako da neće biti iznenađenja, međutim zbilja se nadam da će se priviknuti na vani, ipak je bila 2 i pol godine unutra...ovih dana će na privikavanje...
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 03:26   #5
Pas ti je bio 2.5 god. u stanu, a sad iz nama nepoznatih razloga ga želiš staviti da konstantno živi vani pa ono, bilo bi zgodno navesti razlog tako drastične promjene Zašto pas ne može živjeti i dalje s vama u kući, još pošto ćete sad imati i dvorište, bit će vam daleko lakše nego do sad u stanu, zašto pas mora odjednom van?
U svakom slučaju, vi probajte i to što prije da se privikne na zimske uvjete. Ako će biti stalno vani, morate joj napravti kućicu s dobrom izloacijom, savjetujem što deblje drvo ( od stiropora psi znaju imati alergije), ako će vam biti noću u kući ok, ali svejedno s emora zimi imati gdje skriti preko dana pa je kućica svakako obavezna. Valjda imate sigurnu ogradu pošto je tamo već 1 pas.
Budite spremni na to da će navaljivati u kuću i noću i danju i da će imati psihičke posljedice em od preseljenja em od velike promjene uvjeta života, odvojesnoti od vas jer je navikla živjeti s vama, neki psi to lakše, većina teško podnose.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:36   #6
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Pas ti je bio 2.5 god. u stanu, a sad iz nama nepoznatih razloga ga želiš staviti da konstantno živi vani pa ono, bilo bi zgodno navesti razlog tako drastične promjene Zašto pas ne može živjeti i dalje s vama u kući, još pošto ćete sad imati i dvorište, bit će vam daleko lakše nego do sad u stanu, zašto pas mora odjednom van?
U svakom slučaju, vi probajte i to što prije da se privikne na zimske uvjete. Ako će biti stalno vani, morate joj napravti kućicu s dobrom izloacijom, savjetujem što deblje drvo ( od stiropora psi znaju imati alergije), ako će vam biti noću u kući ok, ali svejedno s emora zimi imati gdje skriti preko dana pa je kućica svakako obavezna. Valjda imate sigurnu ogradu pošto je tamo već 1 pas.
Budite spremni na to da će navaljivati u kuću i noću i danju i da će imati psihičke posljedice em od preseljenja em od velike promjene uvjeta života, odvojesnoti od vas jer je navikla živjeti s vama, neki psi to lakše, većina teško podnose.
hm...pa najveći razlog je to što ćemo dragi i ja urediti stan i ne želimo da nam pas to uništi, znam zvuči jako sebično, ali ipak naša ideja je sljedeća: kraj kuće postoji manja kuća u kojoj je otprilike 20 m2 smo za njih, tamo bi proveli grijanje iz naše kuće i psima bi bilo toplo s tim da bi ima napravili vrata za ulaz (rupu ko u američkim filmovima) da sami biraju kad će unutra, a kad van, po zimi bi nju puštali u kuću kada su ekstremni uvjeti -1 do -20
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:09   #7
Krasno
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 18:53   #8
Ne brini se, moja kujica je jedva docekala dvoriste nakon stana, sad se neda unutra . Inace po zimi spava u kuci ali po ljeti joj je bolje vani
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:04   #9
Nije poanta u tome da se psu i zimi osigura da mu bude toplo, poanta je da je ona dvije i pol godine zivjela kao dio obitelji i sudjelovala u svim aktivnostima, a sad ce najednom biti izbacena na dvoriste. S njenog stajalista to je izbacivanje, nece joj biti jasno sto je to pogrijesila da je najednom njeni ljudi ne zele pored sebe. Pa joj samo lijepo objasnite da je to zbog novog vrijednog namjestaja koji sada vise volite nego nju. Fuuuuuj
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:08   #10
A evo, ja sam reko svoje iskustvo, 2 godine zivjela s nama u stanu, a sad evo vec 3. godinu zivi na dvoristu i nisam primjetio nikakvu promjenu ponasanja. Ali svakako bih preporucio postepeno prilagodjavanja na zivot na dvoristu, a ne ju samo sutnut nogom van.

Prilagodit ce se, bez brige, i bit ce joj jos i ljepse.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:17   #11
Sylar, moja cura od pocetka zivi u kuci s dvoristem, ali je naglasak na ZIVI U KUCI. Evo, i sad je vani jer joj je u kuci dosadno, no nikad mi nije palo na pamet uskratiti joj ulaz u kucu. Da, podovi su zmazaniji, ali to je sve. Pa zaboga, pas od dvije i pol godine (toliko ima i moja) vise ne gricka i i ne unistava. Sto je mislila unistiti, unistila je dok je bila mala. Trosjedi se prekriju necim da ne zmaze tapecirung i kraj price.
Ona je naprosto clan moje obitelji, a clanove moje obitelji ne izbacujem van iz kuce.
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:46   #12
Ma ok, kuzim i moja ulazi u kucu, ali samo u hodnik, u sobe ne ulazi, tako je naucena. A ne znam, nisu svi ljudi isti, ja si ne mogu zamisliti da moja skače po trosjedu i spava samnom u krevetu dok ima ljudi kojima je to normalno.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:01   #13
A gdje je boravila dok ste bili u stanu? Samo u hodniku?
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 03:07   #14
Moji psi ne spavaju u krevetu, ne idu na namještaj, ali oni koji od malena spavaju i borave koliko hoće u kući ( jer i oni budu dobar dio dana vani na igranju), oni će biti u tim uvjetima dok ih bude .
Ovi drugi kojima je mjesto spavanja box i kućica, budu danju vani, budu u kući i ne mjenjamo im te navike s tim da bi bez problema bilo koji od njih se prilagodio kući i načinu na koji žive ovi ( razlika je zapravo u mjestu spavanja). Znam to jer i sad imam odraslog psa u kući koji je kod prošlog vlasnika bio u boxu-od prvog dana se privikla bez ikakvih problema, čak se nije niti jednom upišala u kuću iako nikad u kući nije bila ( ni bila, a kamo li živjela).
S druge strane znam dosta pasa koji su psihički obolili od prelaska iz stana na čisti dvorišni život ne radi toga što su u dvorištu ni radi zime ni ničeg sličnog nego zato što su navikli na određeno vrijeme provedeno s vlasnicima, određene navike i svoj položaj u svom čoporu koji se izbacivanjem odjednom van drastično mjenja, kućnim psima izbačenim van se položaj degradira, a onima koji izvana dođu odjednom unutra se povišava , to je vrlo jednostavno, a prvi slučaj najčešće izaziva negatine reakcije kod psa.
Nemam ništa protiv držanja pasa vani ako su uvjeti adekvatni u svakom smislu prilagođeni psu no izbacivanje psa odjednom na dvorište-box život, čak i na manji pristup kući, a prije su bili stalni ukućani ne bih preporučila nikome osim ljudima koji imaju problema recimo s predominantnim psom s kojim ne znaju ni na koji drugi način izaći na kraj ni degradirati ga nego izbaciti van, vrlo je efikasno u tim slučajevima no kod pasa s kojima nema tih problema, tako se stvaraju problemi koji mogu završiti na razne načine i raznim posljedicama po zdravlje psa.
Čak se i to može, može proći i ok, sve zavisi od psa i njegovog postojećeg odnosa s vlasnicima, samo želim istaknuti da može doći do problema i također da radi neke čistoće i sl. ( jer ne vidim što bi to pas mogao kao uništit ako je pod nadzorom) nije opravdano tako nešto činiti pa kom milo kom nije, moje mišljenje iako na kraju ništa neće značiti.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:29   #15
Quote:
huncut kaže: Pogledaj post
A gdje je boravila dok ste bili u stanu? Samo u hodniku?
boravila je svuda u stanu...možda grubo zvuči, pogotovo nekima kojima pas spava u krevetu, međutim ja svog psa jako volim, mislim ga držati po zimi unutra, jer to je ravnodlaki retriver i nema odgovarajuću podlaku da bude vani, no ok. neću više o toplini već o obitelji i sudjelovanju, do sada je ona u stanu bila sama cca 7-8 sati svaki dan zbog toga što mi moramo raditi, mislim da je ipak bolja opcija što će imati društvo cijeli dan (drugi pas i tata od dečka koji cijeli dan radi doma), ipak neće biti sama sama...osim toga nisam jedna od onih koja će psa šutnuti na dvorište i to je to, ja se bavim svojim psima, da ne pričamda je prasica svaki vikend na moru...

puno Vam hvala na mišljenjima..
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:39   #16
Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
Htjela bih da moja cura bude vani STALNO...što mislite o tome????
Drago mi je da si reterirala u odnosu na prvotne planove

A ono pitanje koje si quotala bilo je Sylaru
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:13   #17
Pa bila je u hodniku i kuhinji, rijetko kada u sobama, ali bila je i terasa vani gdje je isto boravila.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.