Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2003., 00:17   #1
Povećano znojenje - hiperhidroza

Imam jedan problem stoga molim za pomoc od ljudi koji imaju ili su imali taj problem..

u 20setoj godini zivota sam i imam poveeecano znojenje u predjelu pazuha... Sad mene zanima dal postoji kakva krema ili nesto da se to vrati na normalu. Rexona i slicno nema nikakvog ucinka...
E404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 11:16   #2
Ako mislis na antiperspirante, naravno da nisu imali ucinka jer oni ne zaustavljaju znojenje, nego samo sprecavaju razvoj gljivica koje uzrokuju neugodan miris...

Meni je jedna homeopatkinja nudila nesto protiv toga ali sam rekao da mi nije nuzno, pa nisam ni probao... Ali mozda probaj kod njih... Osim ako mislis da je homeopatija sarlatanstvo...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 16:40   #3
Imam prijatelja koji se vec godinama muci sa tim. Nazalost, kod njega to nije ograniceno sam na podrucje ispod ruku vec i na stopala i dlanove...on zna o tome brdo, pa ako ti nesto treba, javi se.

Inace koliko znam, nekog efikasnog lijeka za to nema, vec postoji jedan operativni zahvat, a to je da se prerezu neakvi (ne bih zeljela sad nesti krivo provaliti) nesto, i to je to...tu operaciju naravno ne mozes obaviti ovdje. Prilicno je rizicna i skupa.

U protivnom, koristi se svime sto moze umanjiti znojenje...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 21:07   #4
da nesto ti prerezu, izvade, ne znam tocno, ne sjecam se sto je pisalo u clanku... budem potrazila
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 22:30   #5
osim operativnih zahvata mogu pomoci injekcije botulina (poprilicno skupe) koje se koriste lokalno na podrucju gdje je znojenje jace izrazeno i smanjuju znojenje na duze (odredjeno) vrijeme
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 00:07   #6
Neke bolesti mogu uzrokovati hiperhidrozu, mislim da ih prije bilo kakvih intervencija treba isključiti. Osim toga...ja se bas ne bi zbog toga operirala.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 03:23   #7
Pogotovo kada je ta operaicija prilicno rizicna, vjerojatno zato sto to sto treba da izvade prolazi kraj nekih nervnih centara i postoji mogucnost da ostanes malo nepokretan...

S obzirom na to voda i Dove su najbolji moguci izbor!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 12:12   #8
Hiperhidroza

Pretjerano znojenje,
jel postoje kakve tablete, kapsule... ???
Hoffman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 14:34   #9
injekcije botulina... skupo, ali navodno jedino ucinkovito sredstvo. primjenjuju se lokalno - ciljano za neki dio tijela.


negdje vec postoji topic na istu temu...
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 20:10   #10
pod pazuhom se znojim ko svinja, zbog stresa, probao dva dezodoransa ali nisu pomogla, jel ima kakvo učinkovito sredstvo osim inekcija ?
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 11:12   #11
Znojenje

cesto mi se desi da se znojim ispod ruke i to samo desne. zanima me ima li jos netko takav problem i ima li nesto protiv toga? mislim ne stvara mi nikakav problem sta se mirisa tice, ali mi je grozno jer imam mokru fleku


pomozite, plz!
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 12:05   #12
probaj u apoteci kupiti urotropin gel
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 13:04   #13
jel pomaze?
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 14:22   #14
meni je pomogao ... isto imam problem s "krugovima" ispod pazuha ... nije da su nestali 100% ali su znatno smanjeni
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 15:34   #15
cim odem dole u hr. idem po nju. koliko kosta ako mi mozes rec?
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 17:38   #16
Moja frendica se preporodila sa dezodoranskom iz Lusha, puno manje se znoji, a probala je sve moguce antiperspirante i od svakog joj je bilo samo sve gore.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 23:33   #17
ako je to ekstremno.. (znojenje) ... to ti je bolest... zove se hiperhidroza... nema bas nekog ljeka.... osim kiruskog zahvata.... ako pusis i pijes kave... probaj prestat i vidjet ces da ces se manje znojit....
Hoffman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 10:42   #18
vishe puta sam srela osobe koje chuda chine protiv znojenja, a nije u svakoga prisutan poremecaj.

moramo znati da je izluchivanje sline, znoja i inih sekreta potpuno individualna pojava i ne mozhe se neko chudo uchiniti.


Bitno je postici nepostojanje neugodnih mirisa, a kolichinu znoja nek odredi tijelo samo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 11:52   #19
ta tekucina koja izlazi nije neugodnog mirisa i nije kao normalan znoj kao kod napora... nego ostavlja samo neugodne mrljena odjeci ispod pazuha...
Hoffman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 12:43   #20
Re: znojenje

Quote:
Kleine kaže:
cesto mi se desi da se znojim ispod ruke i to samo desne. zanima me ima li jos netko takav problem i ima li nesto protiv toga? mislim ne stvara mi nikakav problem sta se mirisa tice, ali mi je grozno jer imam mokru fleku


pomozite, plz!
možda nosiš torbu na desnom ramenu, ili iz nekog drugog razloga desna ruka ti je priljubljenija uz tijelo
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.