Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 27.09.2010., 09:00   #1
Smetanje posjeda

Poštovani,
tužbom za smetanje posjeda tužiteljica je "dokazala" posjed (kao nekakav put na poljopr. parcelu - preko mojeg gradilišta) tj. parcele koju je njena obitelj 1988. prodala općini koja ju je dalje prodala nama i koja je po PUPu ušla u moje gradilište za koje imam građevinsku dozvolu još od 1989. godine. Tijekom postupka sutkinja ne uvažava nepoštenost posjeda i snagu zk upisa i odnosno niti jedan pisani prilog (građ dozvola, povijeni izvadak o "kolanju" vlasništva, ..) ne razmatra - samo konstatira priloženost spisu,odnosno moja materijalna prava. Čitavo vrijeme postupka sutkinja zamjera "što se sami zastupate - uzmite odvjetnika"... Dobivamo prvu žalbu drugostup. sudu, ponovljem postupkom sutkinja radi sve jednako, novu žalbu razmatra novi sudac župa. suda, odbacuje moju žalbu kao neosnovanu! Nalazim se u rodilištu, pošta suprugu/opunomoćeniku neda riješenje, objavom na oglasnoj ploči suda riješenje je pravomoćno i u roku 5 dana sud zaključkom proglašava ovrhu i sudsko "uvođenje u posjed"..iako tužiteljica traži Riješenje - sud donosi Zaključak!!).
Ok, tu smo gdje smo, popuštam a l i samo trenutno jer nakon Zaključka o ovrsi nema pravnog lijeka. U ovj brzini nisam u stanju do zakazanog ovršnog ročišta pronaći mjerodavnog odvjetnika za podnošenje tužbe za proglašenje nezakonitosti pravomoćne presude te stoga molim savjet :
1. koji je pravni postupak najsvrsishodniji odnosno najizgledniji a da bi se njime doslovno srušilo ovo bezakonje u mojemu slučaju?
2. bi li sud morao u tužbi za naknadu štete za posjed u poslijednjih 5 godina a bez mojeg znanja na mjemu gradilištu uzeti u obzir i trajni gubitak gradilišta i novca uloženog u svu dokumentaciju?
3. kako mi je dijete staro 2 mjeseca a i financijski baš nismo u povoljnoj situaciji molim savjet o rokovima za spomenute postupke
Hvala i pozdrav!
__________________
GraničarHR
vobajdi2 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.