Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2015., 09:29   #2661
Ja sam iz Beograda, pa sam naručila telefonom juče, a trebalo bi mi u ponedeljak stići, ali mislim da postoji opcija i z a Hrvatsku i BIH da se naruči. Njihov sajt, ne znam da li smem da napišem adresu, ali ukucaj u google ulmo, pa ćeš videti sve. Koliko vidim nije potrebno menjane ishrane ili sunčanje, šta znam ja ću pokušati.
Pratila sam još neke teme o vitiligu, ali mi se čini da ovaj forum ima najviše strana od svih drugih tema.
Ja sam dobila vitiligo pred kraj studija, a sada imam 34, nešto više od 10 godina, i nije bilo tako strašno, pošto sam dosta svetla, ali mi se od prošle godine baš mnogo proširio, valjda usled stresa zbog razvoda ili šta već, nisam sigurna da je stres okidač. Probala sam elidel kremu pre nekoliko godina i negde mi se počeo vraćati pigment, ali sam malo posle toga ostala trudna pa sam sve batalila, i evo sad posle 5 godina i priličnog širenja bih opet nešto pokušala.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 14:53   #2662
Ja koristim NEVITIL kremu, mislim probao sam dosta krema nisu baš pomogle, pa samo odlučio uzeti tu kremu, na biljnoj bazi ne može štetit pa da vidimo rezultate. Ja nisam primjetio neke promjene, možda zato što nisam redovito mazao, ali mažem jedno 2 mjeseca na šaci i nema promjena, ne kažem da neće ni vama pomoć, ali nemate što izgubit. Maže se 2-3 puta dnevno. Dođe upustvo za korištenje uz kremu.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 09:32   #2663
Pa, istina je da nemamo sta izgubiti, bar je na biljnoj bazi.
Meni danas stize, izvesticu da li ima poboljsanja.
Nego vidim da tema i nije nesto aktivna, nadam se da je uzrok tome što su se neki izlecili.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 15:54   #2664
Da, nije kao prije aktivna, ali bilo bi bolje kada bi podijelili svoja iskustva. U svakom slučaju probaj s NEVITILOM pa javi rezultate.
Ja bi uskoro trebao početi s terapijom dr. Stanimirovića i probati skinuti vitiligo ovo ljeto.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 15:31   #2665
Imam vitiligo od 12-te godine, sad mi je 29...tada sam prošla sve moguće pretrage da bi se otkrio uzrok ali ništa nije otkriveno...kontrolirala se na Šalati, kupovala kreme (vitix gel, protopic i sl.) ali ništa nije djelovalo...sva sreća što se ne širi brzo. Sad ga imam ga na šakama obje ruke (tu mi najviše i smeta), na kapcima, ispod pazuha i u predjelu prepona. Probala sam terapiju od g. Rangelova (unazad 3 ljeta) i meni nije pomoglo možda nisam bila dosljedna terapiji jer nisam uspjevala sunčati se svaki dan 3 sata i skupiti 20 sunčanih dana. Nedavno sam bila kod dr. stanimirovića i uzela terapiju koju uskoro počinjem. Nadam se da će mi barem zaustaviti širenje, dr. je bio dosta optimističan. Eto pa javim rezultate.
zg-tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 13:50   #2666
Ne znam šta reći za tog Rangelova, ima o njemu svašta na netu, ali ne znam sastav tih njegovih krema, pa ne bih koristila, a koliko vidim kod dosta ljudi se to vratilo posle prestanka korišćenja. Ja sam dobila nevitil, ali nisam baš disciplinovana, malo sam u gužvi poslednjih dana, ali ću ipak pokušati mazati 3 puta dnevno. Pijem i beta karoten,beviplex,zink, to onako na svoju ruku, pa ću videti.
Šta se to dešava sa članovim foruma, da li su se izlečili?
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 16:55   #2667
Pozdrav!
Registrirao sam se samo da bih posvjedočio da se vitiligo može izliječiti!
Prva napomena - ne volim doktore, pogotovo dermatologe zbog lošeg iskustva pa ih zaobilazim u širokom luku.
Prije godinu dana sam primjetio bijele fleke na licu, s vremenom su se širile. Mislio sam da su gljivice (imao sam gljivice na leđima koje sam pokupio na bazenima i koje sam riješio za par dana) pa sam kupio Plymicol i nije otišlo kao što je otišlo na leđima. Pokušavao sam svašta... Plymicol, Oronazol šampon, kantarionovo ulje, lavandino ulje i ništa.
Tada sam se odvažio i otišao dermatologinji i opet se razočarao. Postavila mi je dijagnozu Vitiligo, veličine dječjeg dlana i uputila na Šalatu. I zbedirala me... Govorila je da je to neizlječivo, da ću se s tim morat nosit cijeli život itd. Ja si mislim zakaj me šalje dalje na liječenje ako nema šanse...
Malo sam surfao na netu i naišao sam na članak u Večernjem o dr. Vukadin. Išao sam provjeriti na forumu dali kome pomaže i naletio na ovu temu
Tu sam pronašao kombinaciju te smjese.
Dolobene gel(100) i Beloderm krema(30). Sam sam pomiješao u kutijici.
Počeo sam mazati 2.4., nakon 2 tj. primjetio sam ogroman napredak. Krajem 4. mj. kada sam pitao nekog dali se primječuju fleke, nitko nije primjetio. Ja sam primjetio tanke crtice kada sam svijetlio bljeskalicom mobitela. Sada nema ni traga bjelini, sve je pigmentirano.
Nisam primjetio nikakve loše simptome.
Nisam očekivao da će tako brzo otići jer sam vidio da drugima duže treba, ali pretpostavljam da je brzo otišlo jer nije prošlo predugo od tog kad sam primjetio do početka terapije.
Mazao sam 3x dnevno, nisam niti jednom preskočio! Povremeno sam popio B complex.
Ljudi, samo hrabro što god pokušavali... Sretno, lijep pozdrav!

Zadnje uređivanje exviti : 11.05.2015. at 16:59. Reason: Dopuna
exviti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 09:38   #2668
Da li se te masti mogu kupiti bez recepta ?

Sent using Tapatalk
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 15:46   #2669
Quote:
exviti kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Registrirao sam se samo da bih posvjedočio da se vitiligo može izliječiti!
Prva napomena - ne volim doktore, pogotovo dermatologe zbog lošeg iskustva pa ih zaobilazim u širokom luku.
Prije godinu dana sam primjetio bijele fleke na licu, s vremenom su se širile. Mislio sam da su gljivice (imao sam gljivice na leđima koje sam pokupio na bazenima i koje sam riješio za par dana) pa sam kupio Plymicol i nije otišlo kao što je otišlo na leđima. Pokušavao sam svašta... Plymicol, Oronazol šampon, kantarionovo ulje, lavandino ulje i ništa.
Tada sam se odvažio i otišao dermatologinji i opet se razočarao. Postavila mi je dijagnozu Vitiligo, veličine dječjeg dlana i uputila na Šalatu. I zbedirala me... Govorila je da je to neizlječivo, da ću se s tim morat nosit cijeli život itd. Ja si mislim zakaj me šalje dalje na liječenje ako nema šanse...
Malo sam surfao na netu i naišao sam na članak u Večernjem o dr. Vukadin. Išao sam provjeriti na forumu dali kome pomaže i naletio na ovu temu
Tu sam pronašao kombinaciju te smjese.
Dolobene gel(100) i Beloderm krema(30). Sam sam pomiješao u kutijici.
Počeo sam mazati 2.4., nakon 2 tj. primjetio sam ogroman napredak. Krajem 4. mj. kada sam pitao nekog dali se primječuju fleke, nitko nije primjetio. Ja sam primjetio tanke crtice kada sam svijetlio bljeskalicom mobitela. Sada nema ni traga bjelini, sve je pigmentirano.
Nisam primjetio nikakve loše simptome.
Nisam očekivao da će tako brzo otići jer sam vidio da drugima duže treba, ali pretpostavljam da je brzo otišlo jer nije prošlo predugo od tog kad sam primjetio do početka terapije.
Mazao sam 3x dnevno, nisam niti jednom preskočio! Povremeno sam popio B complex.
Ljudi, samo hrabro što god pokušavali... Sretno, lijep pozdrav!



+++++++

pozdrav...molim vas jel mi mozete reci kako doci do te kreme.i ako je to kombinacija te dvije kreme treba se ipak znati reci omjer ako se uzima u ljekarni..neznam kako doci do nje posto do te doktorice ne mogu doci vec 3 godine promjenila sam par dermatologa i nista...a fleke imam po licu i kao nisu sigurni da je to vitiligo a to tako ruzno izgleda i jako sam iskompleksirana zbog toga..molim vas ako mi mozete pomoci.moze odg. i savjeti na mail.bila bih vam jako zahvalna. mail: giva0803@gmail,com
ivadiva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 23:50   #2670
Koliko znam Beloderm ne daju bez recepta jer su to kortikosteroidi, a Dolobene ide bez problema bez recepta jer je to gel za ozljede mišića i sl. Beloderm se može podići vjerojatno u svim ljekarnama, a Dolobene se moze kupit samo u ljekarni na Dolcu.
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Da li se te masti mogu kupiti bez recepta ?

Sent using Tapatalk
exviti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:43   #2671
Pozdrav svima! Pratim forum neko vrijeme te sam se i registrirao kako bih postavio pitanje odnosno razmijenio sa vama iskustva. Dakle, da ne ulazim duboko u priču, vitiligo sam pokušao liječiti tkđ svime i svačim (kreme, masti, lijekovi) .......
Vidjeh jednu stranicu pa me zanima ima li tko vlastitog iskustva ili iskustva nekoga poznatog tko je koristio ovo:

http://naturalvitiligotreatmentsystem.com/video.html

https://www.facebook.com/pages/Micha...29?sk=timeline


Dakle, metoda korištenja kombinacije prehrane, vitamina, minerala i sl. Spominju se rezultati do 60 dana. - Klasična prevara ili nešto drugo ..

Lijep pozdrav
Mario246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:17   #2672
Pozdrav,evo da se javim nakon duzeg vremena. Nazalost ne sa dobrim vijestima,ali sta je tu je. Nakon pocetnoga entuzijazma i smanjivanja vitiliga,nakon jedno tri,cetri mjeseca koristenja nista se vise nije desavalo. Sada se vitiligo opet poceo siriti. Imam jos jednu kremu i kada je potrosim(mozda se kojim slucajem ponovo pocme smanjivati) prekidam terapiju.
sblivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 10:32   #2673
I ja da se javim. Koristila sam Nevitil, nešto više od mesec dana, ali nisam uglavnom mazala tri puta dnevno, nisam stizala, ali nisam mazala svuda nevitil, nego na licu sam mazala elidel, a na jednu ruku nevitil, na drugu elidel, rezultati sa elidelom su dosta bolji. Uključila sam i beta karoten, beviplex, pila sam i cink, a sada pijem ecomer i folnak, pored beta karotena i beviplexa.
Šta znam, u trudnoći mi se nije širio možda zbog folnaka, pa sam ga uključila.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 19:28   #2674
Lijek za artritis Tofacitinib pomogao zeni sa vitiligom

Evo clanak o tome kako je kao nuspojava koristenja lijeka za artritis Tofacitinib jedna zena izlijecila vitiligo:

Tofacitinib Citrate for the Treatment of Vitiligo: A Pathogenesis-Directed Therapy

Inace ovaj isti lijek je pomogao jednom bolesniku koji je bolovao od alopecije universalis i psorijaze da mu ponovo naraste kosa:

Forum.hr

Jutarnji list
eewo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:58   #2675
Ja sam nedavno naručio Nevitil iz Srbije za 100kn i krema barem meni jednostavno ništa ne radi.

Ono što mi povremeno pomaže je Beloderm, kad se namaže, ide se malo na sunce i rezultati su vidljivi nakon već par dana, tj. točkice pigmentacije se pojavljuju.

Najprije sam probao s Vitix-om koji se pokazao kao preskupi piece of crap bez ikakvog rezultata, zatim druga krema koju mi je preporučila privatna dermatologinja, Kuterid, uspjela mi je na licu potpuno riješiti problem, ali kasnije se opet pojavljuje na točno istim dijelovima tijela.

I tako maži, pa ne maži, pa se opet javlja pa opet maži i tako ukrug, nema permanentnog rješenja.

Taj Kuterid više ne proizvodi ta ne-znam-koja tvrtka, nego s istim sastavom ju proizvode druge tvrtke, a posljednja iteracije Kuterid kreme je upravo Beloderm koji sad koristim.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:21   #2676
U siječnju/2015. izašla je nova studija o lijeku zvanom afamelanotide (stimulira produkcija melanina) - potkožni hormonski implantat, u kombinaciji sa ciljanim izlaganjem UV-B zrakama pokazala dobre rezultate u bolesnika s vitiligom.

Radi se o kliničkoj studiji u 2. fazi ispitivanja. Za širu primjenu lijek ce trebati ući u 4. fazu (u prijevodu, ako sve bude OK, za par godina).

link studije http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25230094
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 02:29   #2677
Da se i ja ponovno uključim i da probam pomoći. Ja trenutno koristim Dermovate kremu koja ne daje baš neke pretjerane rezultate, ali bolje išta nego ništa. Koristio sam i Nevitil kremu od koje nisam vidio rezultata i sada sam uzeo jedan balzam od mrkve (okrećem se sve više prirodnim lijekovima ) koji je stvarno dobar. Koristim ga par dana i već vidim poboljšanja, na nekim mjestima su mi se počele pojavljivati crne točkice , za sada sam zadovoljan s tim, dobar je za dobivanje boje, lijepo miriši, koža lijepo izgleda. Ako želite nabavite si to pa probajte.
Ja sad sve više tražim prirodne načine, jer sam koristio dosta krema od kojih mogu više štete nego koristi.

Naletio sam na jednu stranicu koja daje nekoliko prirodnih načina za uklanjanje vitiliga:

1. Djevičansko kokosovo ulje (jednostavno nanesite ulje na zahvaćena područja 2-3 puta dnevno, postepeno će te primjetiti da bijele mrlje postaju roze i eventualno će nestati)

2. Neem - nim pastu nanesite najmanje 2 puta dnevno na zahvaćena područja. Ova metoda je spora ali je učinkovita.

3. Mrkva - jedite ili pijte sok od mrkve svaki dan najmanje 2 mjeseca. Definitivno ćete vidjeti odlične rezultate.

4. Med - koristite organski med! Počnite sa dvije žlice meda na dan, pored toga, stavite med na zahvaćena područja oko sat vremena zatim isperite. Bit će te začuđeni rezultatima ako budete redovni.

Prirodni lijekovi za vitiligo
Ovdje ima dosta stvari, znači tko ima želju i volju, sigurno će mu nešto od ovoga pomoći. Pa tko se odluči, sretno!
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:26   #2678
Ma, i ja sam odustala od nevitila, bez veze, a hvale ga po forumima.
Elidel koristim, oko očiju mi se delimično vratilo, ali na drugim delovima slabije, malo po šaci, medjutim proširilo mi se baš dosta, nekako mi nije do sada vitiligo uzrokovao neke veće probleme zbog izgleda, ali mi se nije širio pa sam naučila kamuflirati, medjutim, sad mi je baš grozno, i kako mi koža tamni sve se više uočava, znam da svi kažu da nije bolest, ali me toliko nervira.
Inspektor_, kakav je to balzam od mrkve, gde si ga kupio ili si sam to pravio?
Da li si počeo sa korišćenjem ovog pobrojanog?
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 14:23   #2679
Quote:
manadm kaže: Pogledaj post
Ma, i ja sam odustala od nevitila, bez veze, a hvale ga po forumima.
Elidel koristim, oko očiju mi se delimično vratilo, ali na drugim delovima slabije, malo po šaci, medjutim proširilo mi se baš dosta, nekako mi nije do sada vitiligo uzrokovao neke veće probleme zbog izgleda, ali mi se nije širio pa sam naučila kamuflirati, medjutim, sad mi je baš grozno, i kako mi koža tamni sve se više uočava, znam da svi kažu da nije bolest, ali me toliko nervira.
Inspektor_, kakav je to balzam od mrkve, gde si ga kupio ili si sam to pravio?
Da li si počeo sa korišćenjem ovog pobrojanog?
Meni ne smeta vitiligo toliko koliko mi ide na živce kad ljudi onako gledaju sa čuđenjem, nisu educirani pa ne znaju o čemu je riječ, ali pokušajem se ne obazirat na to.
Kupio sam preko interneta, poslat ću ti u inbox.
Nisam ništa, ali bi mogao sada preko ljeta dok imam slobodnog vremena.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:41   #2680
Hvala ti Inspektor_, valjda sam ti dobro poslala pp.
I meni je to što svi gledaju kao da je prelazno, ali šta da radimo, Ima i gorih bolesti, ovo je samo estetika.
Ja čvrsto verujem da će se pronaći neki lek za ovo, jer pomaka nekih ima, šta znam nekom pomogne elidel, nekome fototerapija, ali čim se i makar mali procenat pigmentira, znači da nada postoji.
Mislim da si ti, Inspektor_, u pravu, jer se okrećeš alternativi, ja ću možda pokušati sa homeopatijom, pomogla mi je jednom u vezi sa nekim drugim problemom, pa ću videti da zakažem pregled kod dosta poznatog homeopate iz Novog Sada, ali se čeka mesecima, a ja sam uvek u nekoj stisci sa vremenom, mislim da bi mi i elidel više pomagao da se mažem češće, tj. makar 2 puta dnevno.
manadm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.