Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 14:12   #21
Quote:
EvilSmurf kaže: Pogledaj post
hmm...
da se razumijemo...
midi kao takav ne prenosi zvuk, on samo prenosi informacije tipa note on, note off, velocity, pitch shift etc. tak da neznam sto mislis pod "konvertirati"... jedino ako slozis midi, pustis ga kroz general midi (ili kroz neki synth) pa bouncas master output..al to znaci da ga neces moc mjenjat vec ce to ti postat audio zapis pa ako to mislis slat na klavijaturu, nece sljakat...

a ableton koristi samo kao midi seqvencer te salji midi data na kljave preko midi kablat i sve 5..
a ako ga zelis koristit za zvukove, ima nekih dobrih, i podrzava vst-ove tak da mozes skinut sta god te zanima... =)
Aha,
oprosti krivo sam shvatio. Ti si mislio da samo kroz njega puštam MIDI zapise na klavijturu a ja brkam ja sam mislio da mi klavijatura služi kao keyboard za sviranje VST-a
Ovo što ti spominješ je stvarno jednostavno. Svaka čast.


E da ovo što se tiče konvertiranja MIDI datoteka. Tako je pretvaraš ih u audio zapis ali poslije više nema mogućnosti editiranja.
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:16   #22
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post
(1. Hypersonic baš i nije program već VSTi plugin sa mnoštvom 'samplova'.)
2. Možeš.

pozz.

Ma daj molim te još malo odgovori. Zaintrigirao me ovaj VST o kojem govoriš. Čini mi se dobar. Znači u njega bih mogao bez problema nakrcati MIDI datoteka te puštati i istovremeno uz pomoć keyboarda svirati njegov VST ili više njih.
Je li ima nekakav preglednik ono kao u običnom playeru tako da vidiš naslove svih pjesama (midi zapisa) da možeš odabrati koji da svira?

I još što bi ti predložio kao izlaz zvuk iz laptop u ovom slučaju? Neki audio interface?
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:18   #23
Quote:
zeky kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te još malo odgovori. Zaintrigirao me ovaj VST o kojem govoriš. Čini mi se dobar. Znači u njega bih mogao bez problema nakrcati MIDI datoteka te puštati i istovremeno uz pomoć keyboarda svirati njegov VST ili više njih.
Je li ima nekakav preglednik ono kao u običnom playeru tako da vidiš naslove svih pjesama (midi zapisa) da možeš odabrati koji da svira?

I još što bi ti predložio kao izlaz zvuk iz laptop u ovom slučaju? Neki audio interface?
Ovako,
Ne možeš loadat midi zapis u VSTi plugin, ali možeš midi otvorit u nekom sekvenceru, npr. Cubaseu i u istom programu (Cubase) loudat neki VSTi plugin, npr. 'profesionalni' Hypersonic , priključit klavijature preko midi kabla u zvučnu koja podržava midi i dok midi zapis svira, ti sviraš uz njega na klavijaturi. Tako nekako, ja nikad nisam imao potrebe da u svoj Nuendo loudam midi zapis....

A šta se tiče laptopa, kupiš neku eksternu zvučnu koja se spaja na komp putem USB porta.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:43   #24
Osim ako VST ima neki standalone jel?
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:57   #25
Da, to sam i predpostavljao da se nemože loadati midi zapisi u VST. Ali nisam bio siguran jer tko će to sve pregledati ima šuma toga.

Hah dobro u principu kad bih tako radio live, onda najprije kliknem u sekvenceru midi da svira a onda prebacim na VST i sviraj.

Kakvi su VST-ovi od Cubesea? Meni bi trebalo par osnovnih (klavir, harmonika, gitara...)?


Evo stavljam odgovor na sličnu temu sa jednog forum, možda nekom pomogne.

Za takvu vrstu rada moze Vam koristiti na primjer,
novi Cubase SX 2, gdje mozete redom odabirati
Projekte (ili MIdi File), jedan za drugim bez prekida.

Jedno od rijesenja bi bilo i Cakewalk Pro Studio koji
posjeduje i JukeBox za Midi fajlove ali nije kompatibilan
sa VST instrumentima. Zatim interesantan je za Vas i
Evolution Sound Studio Pro koji podrzava VST instrumente,
a sa njim ste u mogucnosti raditi i u Style modusu kada
se ponasa kao i bilo koji hardware aranzer.

Na kraju treba pomenuti i OneManBand program koji
nista drugo nije nego Yamaha PSR aranzer u PC-u sa svim
komandama karakteristicnim za ove instrumente (3 Intro-a,
4 Varijacije, 3 Ending-a) a kompatibilan je sa Stylovima PSR
serije. Uz Midi router MidiYoke i jedan od programa kao sto
su V-Stack ili Chainer imat cete idealan setup za "live" nastupe.
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:00   #26
Klavir se jos i da prezivjeti, ostalo nikako.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:22   #27
jel?
Baš šteta bilo bi dobro kad bih već koristio Cubase i njihov V-rack da koristim i VST-e od tvrtke Steinberg.

U svako slučaju hvala svima koji ste se javili i pozdrav
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:24   #28
A imaju sigurno kvalitetnih VSTova, ali ovo sto dodje sa samim programom je zalosno.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:00   #29
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
A imaju sigurno kvalitetnih VSTova, ali ovo sto dodje sa samim programom je zalosno.
Ma da, imaju taj fenomenalan Hypersonic koji ima preko 2 gige saundova, imaju recimo i Virtual Guitarist-a, držiš akord na midi kljavi i on automatski svira taj akord na virtualnoj gitari. Imaju Virtual Bassist-a............etc.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:03   #30
Jako sinteticna gitara al' dalo bi se srediti...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 08:37   #31
Meni bi taj ''virtual gitarist bio docoljan'' Treba mi klavir, orgulje, gitara i harmonika možda još ponešto ukrcam.
A za izvođenje MIDI datoteka dovoljan mi je i neki običan MIDI player. Još uz to neki MIDI player dolaze sa ugrađenim klizačima kao nekakav mali mikser za podešavanje tona.
zeky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.