Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 10:35   #1
Bijela tehnika

Zna li itko gdje se u Zagrebu najviše isplati kupiti bijelu tehniku za keš? Bio sam u Elipsovom dučanu i učinili su mi se ok s cijenama, a za keš je popust 10%. Navodno da ti popusti znaju biti i veći od 10% pa ak znate - gdje?

Thx.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:44   #2
čini mi se da kralj za veće iznose (čini mi se preko 10.000 kn) daje i popuste preko 10%.
ustvari, čini mi se da su im i cijene nešto niže i da se najviše isplati.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 10:48   #3
Centar Kralj definitivno. Meni odobren popust za keš od 17%, a imali su iste maloprodajne cijene kao Elipso (u dućanu se možeš malo i cjenkati za popust). Vrlo zajeban dućan za naći. Ideš prema Dubravi po novoj Branimirovoj, i taj dućan je s desne strane (s lijeve strane ćeš vidjeti Billu), ti trebaš skrenuti prema Billi, i onda se vratiti kroz podvožnjak na desnu stranu. Kad prođeš podvožnjak, skrećeš prva lijevo, pa opet mislim prva lijevo (prije se taj dućan nalazio točno kod rampe od pruge, ali sada je to zapravo slijepa ulica jer je rampa ukinuta). Ja sam se izgubio par puta, ali pitaš, ljudi znaju.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 11:40   #4
nije mi bas drago da reklamiram gramat, ali oni ti pored 10% na kes, subotom iza 14:00 imaju dodatnih 5%

provjereno. proslu subotu kupila electrolux stednjak umjesto 3600 ispalo malo preko 3000 i jos dostava doma u vrijeme kad smo se dogovorili.

u mom slucaju ispali

pozdrav!
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:02   #5
Ako imas vremena nazovi par 5-6 ducana i raspitaj se za cijene tocno modela koje zelis i pitaj za popust. Mogu se desiti velike razlike u cijeni za isti proizvod.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 19:08   #6
Bijela tehnika... tupilo od nekuzenja

mjesecima orgijam po zg ducanima i shtudiram aparate... e sad... ono shto ne kuzim, a niko mi u ducanima na zna reci...

zasto kad ja fino dodjem na google i kad ukucam vecinu modela koje vidjam po nasim ducanima (od whirlpoola, electroluxa itd)... te modele nalazim samo na ruskom, ceskom, poljskom ili ne daj boze rumunjskom trzistu... tj. samo na njihovim sajtovima...

radi li se o specijalnim modelima koji se samo za istocno trziste rade... ili o starim modelima koji se nigdje drugdje vise ne prodaju pa ih uvaljuju nama?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 01:04   #7
Joooj!
Ista stvar je s našim novim, lijepim i velikim SONY TV-om.... Htjela sam u firmi pokazati što smo kupili, a pronašla samo istočnu Europu... I Dansku

Ne znam odgovor na tvoje pitanje (a nije da nisam dumala nad tim). Za utjehu - TV je dobar, pa makar bio za istočnoeuropejce
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 11:31   #8
moguće da se radi o tipovima koji se proizvode za istočno tržište...

isto tako imaš isti model i proizvođača, a da različito koštaju - sjećam se priče oko sony televizora --> proizvedeni u španjolskoj su bili jeftiniji od istog modela proizvedenog u engleskoj (to je bilo objašnjenje za razliku u cijeni).

možda se najbolje ne zamarati se time previše - tko bi stao na kraj istraživanju porijekla sve te robe da bi imao garanciju da će besprijekorno raditi?
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 11:51   #9
Vrlo je cesta pojava da se potpuno isti proizvod razlicito oznacuje ovisno na koje trziste ide. Ponekad je to zato sto se i cijene odredjuju prema trzistu, a ponekad zbog toga sto se proizvodi za razlicita trzista rade u raznim tvornicama. Neki od vrlo poznatih brandova uopce nemaju svojih proizvodnih linija nego ih daju raditi ko zna gdje.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 12:04   #10
evo recimo npr... electroluxova vesh mashina koju kupih nedavno u elektroprometu... ima oznaku EWT 1010... uska (40cm), s gornjim punjenjem, do 1000 okreta centrifuge... otvara se gore... kostala me oko 3000 kuna... cinila mi se dosta jeftino u odnosu na cijene takvih perilica, a bila zadnja i ja je "spontano" kupih...

ja je ukucala u google... jedva da sam je nasla, i to mislim na poljskoj stranici...
e sad... da se nadam da ce uopce izdurat par godina ???
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 12:23   #11
ma smiri se, morala bi trajati normalno.
ako ti smeta činjenica da je većina bijele tehnike namijenjena istočnom tržištu, onda ne znam, da razmisliš o uvozu iz npr. austrije? što drugo ti preostaje?
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 12:35   #12
ma ne... samo mi je frka da je to ipak shkart...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 12:39   #13
bolje se nemoj time opterećivati...
što je, tu je. a vidjet ćeš da će makina prat ko velika!
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 15:08   #14
Quote:
Claire kaže:
ma ne... samo mi je frka da je to ipak shkart...

pa i nije bas, ali nije ni za stranjsko trziste.


isya stvar s boschom i aegom, kupili, pokvarili i cekali djelove iz madjarske gdje im je glavna baza za nas.
ljepote tranzicije...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 21:50   #15
Nije to tako samo sa bijelom tehnikom. Slično je i sa automobilima. Činjenica je da recimo po tapecirungima, sjedalima i sličnim detaljima tako da ovo sa bijelom tehnikom uopće nije čudno. No ipak je bolje i to nego da smo u grupi sa Bugarskom, Rumunjskom.....
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:42   #16
Bijela Tehnika

Dakle..odlučila sam kupiti novi hladnjak,pećnicu i ugradbenu ploču.Tek kad sam krenula u obilazak svatih da i to neće biti lako.Prije odlaska odlučila sam da bih uzela stako-keramiku tj.kombinaciju 3 plina +1 struja.Aki navodno to ima samo Gorenje,a ja baš i nisam sigurna da ga zelim.Da li je mozda bolji inox?
Ja sam si nekako u glavu zabila Bosch i ustvari ni sam ne znam koji proizvodjač je najbolji.
Onda pečnica...htjela sam onu pirolitičku,ali ono mi se čini prekomplicirana..nigdje konkretnog gumba pa da vidiš da si kolač stavio na 200?!

Hladnjak?...htjela sam dupli s ledomatom ,ali ne stane u moju kuhinju....nadjem jučer Sharpov,mrak,76 cm širok i to bi već nategla ,ali predubok za moju kuhinju.Velika smo obitelj i treba nam veliki frizider ...Zna li neko kakvi su LG-ovi i Aristonovi?
našla sam neke dosta velike litraze,ali me brine kvaliteta.

Pa ako netko ima kakva iskustva ili dobronamjernu sugestiju....
..dobro bi mi došla.
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 16:51   #17
hjoj...ja cu to isto trebati za koji mjesec, pa se pridruzujem prikupljanju savjeta

inace, meni su isto savjetovali plocu kombinaciju 3 plina +1 struja...
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:44   #18
Bosch ima staklokeramičku ploču 3+1, a sad ćemo vidjeti da li ja znam ubaciti link.

Bosch

Ima ih još i Electrolux, za druge se ne sjećam.

Za inox sam čula da se straaašno teško održava, nisam probala, ali vjerujem.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 09:25   #19
Quote:
onix kaže:


Za inox sam čula da se straaašno teško održava, nisam probala, ali vjerujem.
Nemoj probat, vjeruj. Još ako doma imaš više kuharica/kuhara koji baš nisu pažljivi glancat ćeš ga dva put dnevno.
Ta vražja inox ploča + ostale inox stvari u kuhinji su mi najveća greška u namještanju.
Je da je prekrasno kad je oglancano, ali treba imat vremena i volje stalno glancat.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 09:50   #20
Gorenje i samo gorenje....

Jeftino, kvalitetno i izdržljivo! Servis na svakom koraku (ako ga zatrebaš).

Sva tehnika doma mi je Gorenje i već mi je dosadila koliko godina ju imam, a žao mi je bacati ispravne stvari...
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.