Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2012., 13:39   #1
Remen za fotoaparat

Quote:
Frodo. kaže: Pogledaj post
Svadbeni (glavni) fotograf u akciji! (sa dva asistenta - nisu na fotki). Lokacija snimanja: Bečki dvorski park Schönbrunn. Ovom fotografu za posao nije (bilo) potrebno nikakvo radno odijelo.

550D sa 70-200 f4?(:

nego...jesam ja jedini na svijetu koji uvijek fotic ima sa ovim remenom oko vrata ili sta?((((:
__________________
(srdjanhulak.com)
PijunWeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:44   #2
Quote:
PijunWeb kaže: Pogledaj post
550D sa 70-200 f4?(:

nego...jesam ja jedini na svijetu koji uvijek fotic ima sa ovim remenom oko vrata ili sta?((((:
Da nosiš objektiv i aparat od 2.5+kg oko vrata prisjeo bi ti taj remen ja obično kad imam ruksak onda svaki aparat stavim na svoje rame te zakopčam na ruksaku njegov horizontalni remen u razini prsa tako da u slučaju da aparat sklizne s ramena, svejedno taj remen ga zadrži da ne padne na pod.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:59   #3
Quote:
PijunWeb kaže: Pogledaj post
550D sa 70-200 f4?(:

nego...jesam ja jedini na svijetu koji uvijek fotic ima sa ovim remenom oko vrata ili sta?((((:
Vjerojatno
Ko bi nosio nesto reda velicine 70-200 2.8 oko vrata cijeli dan.
Uglavnom je svima na ramenu kad ne snimaju, ili zamotaju remen par puta oko ruke pa drze aparat u ruci dok snimaju.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 14:09   #4
jel probao neko lowepro ili kata remene...navodno puno bolji od originala...nebo i zemlja...navodno...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 16:32   #5
oko 6 mjeseci koristim ovaj remen ,za mene puno bolji od oriđiđija
http://www.ebay.com/itm/Capa-Quick-N...item4cf7ec581d
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 16:36   #6
I izgleda bolji od originalnog. Mekši, širi i "pristupačniji" za korištenje od originala. Iako je možda najbolje rješenje onaj spyderpro ili kako već.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 17:39   #7
Pozdrav! Da nakon dugo vremena lurkanja konacno i ja nesto napisem Ako nekoga interesira ovo je zanimljivo rjesenje. Cotton Carrier Ja koristim vec neko vrijeme njihove komplete i preporodjen sam buduci da teglim masu opreme po sebi.

pozdrav!
Gogh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 17:48   #8
lepo znaš kako...kolko love i dokud si nabavil...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 17:53   #9
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
lepo znaš kako...kolko love i dokud si nabavil...
Evo tu su cijene za Europu. Obavezno treba odabrati Europu jer opremu mogu poslat i iz Kanade, ali je cijena debelo skuplja. Ovo je cijena s uracunatim svim davanjima (nema naknadno carine ni PDV-a!) za adresu u HR.

Cijene variraju jel komplet za dvije kamere ili za jednu, jel za sistem na prsima, ili onaj na kukovima i da li je pro body u igri ili ne. Imas sve detalje na njihovom webu i u youtube filmicima...
__________________
Razic.net
Gogh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 18:12   #10
209eur + dostava...nije baš ni jeftino...

nije cijena različita "za pro body ili ne" jer vidim da u ovom bundleu dobiješ i 2 angled hub-a i 2 normalna za normalna tijela...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 01:19   #11
Quote:
Brada13 kaže: Pogledaj post
oko 6 mjeseci koristim ovaj remen ,za mene puno bolji od oriđiđija
http://www.ebay.com/itm/Capa-Quick-N...item4cf7ec581d
Jel moze kratak review sa tvojim razmisljanjem o doljenavedenom.

Naime, citam da se ekipi koja koristi slicne (branded i kopirane) dogadaju neke od sljedecih stvari:
a) puca screw na plateu
b) puca / odvrce se screw na qr clampu
c) odvrce se screw na plateu od tijela fotoaparata
nofrx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 17:24   #12
Quote:
nofrx kaže: Pogledaj post
Jel moze kratak review sa tvojim razmisljanjem o doljenavedenom.

Naime, citam da se ekipi koja koristi slicne (branded i kopirane) dogadaju neke od sljedecih stvari:
a) puca screw na plateu
b) puca / odvrce se screw na qr clampu
c) odvrce se screw na plateu od tijela fotoaparata


Nakon 6 mjeseci sve mi jos uvijek izgleda kao novo i bez nekih naznaka pucanja.Plocica je 6X4 cm i oko 1mm debela guma je s one strane koja ide na fotic, tako da nema okretanja ni otpustanja vijka.Zavrtanje vijka(gornja strelica) onemogucava pomicanje poluge prema dolje i otvaranje patenta.Polugu jos dodatno pritisce opruga tako da je patent zatvoren i kada je vijak odvrnut i treba ju pritisnut prstima prema dolje kad odvajas remen od plocice tako da nema straha od slucajnog padanja fotica.Vijak se nemoze sam odvrnuti iz razloga sto bi morao sam od sebe ic prema gore sto je malo teze.Inace na tom remenu furam 7d s nekim od objektiva i 580-icom.
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 20:52   #13
Thx, nego ekipa je imala problema sa ovime:



1. ovaj screw je znao puknuti ili se rastaviti kao na slici

2. tripod rupa je bila previse izdrilana pa je screw takoder znao pucati po pola

Eto, samo neke lamentacije, vjerojatno cu naruciti neki knockoff cisto da isprobam. I da, tih pucanja i odvrtanja nisu bili postedeni niti vlasnici Black rapida, Carry speedova i slicnih.
nofrx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:14   #14
Ja imam mislim taj Black rapid. Materijal od toga na slici ne djeluje bas pouzdano i nekako mi mala ta rupa kroz koju je proguran taj zakacak. Mada sve ovisi sa kojom tezinom opterecujes, preko 2kg nebi bas vjeso na tak nesto.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:19   #15
no, manji problem je samo kopča na kojoj bi visilo više tisuća kuna opreme
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 22:37   #16
Quote:
nofrx kaže: Pogledaj post
Thx, nego ekipa je imala problema sa ovime:


1. ovaj screw je znao puknuti ili se rastaviti kao na slici

2. tripod rupa je bila previse izdrilana pa je screw takoder znao pucati po pola

Eto, samo neke lamentacije, vjerojatno cu naruciti neki knockoff cisto da isprobam. I da, tih pucanja i odvrtanja nisu bili postedeni niti vlasnici Black rapida, Carry speedova i slicnih.
Kod mene cijeli taj sklop izgleda robusnije i kvalitetnije izveden nego ovaj na slici
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 08:03   #17
bok svima.
trebala bi malu pomoc, znate mozda di ima za kupiti tih remena za fotic, al neke sarene, smijesne, vidjela sam ima na ebayu, a kod nas negdje? zg ?
znate mozda?
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:45   #18
bio danas prema city centru i sjetim se u zadnji čas...reko prizma je tu usput reko idem navratit vidit za neki remen pošto sam sa 1d dobio samo hand strap kožni koji mi se nikak ne sviđa...uletim nutra...i veli frajer imam nove black rapid ovo ono...to je ovo kaj vi pričate dijagonalno pa aparat visi sastrane...400 i nešto kuna je osnovni model...al to me ionak nije zanimalo baš...
ovakav inače


i reko kaj imate za oko vrata i frajer veli došli nam taman novi od KATA-e remeni...reko ajd da vidim...fino zgleda reko koja je cijena i sad lik tipka po kompjuteru...tralalal...i veli frajer 50kn + PDV...ja u smijeh...reko daj odma inače super je...5 puta bolji od original canon...ne reže tolko vrat ali sam ga malo isprobao samo nisam na dulje nošenje još, jedino su mu trake prebolesno dugačke pa ću morat rezat da ne smeta...vjerojatno su tak duge zato da bi se mogao komotno nosit i na ramenu što meni i nije neka sreća...i ima karabinere za odvojit taj neopren pa se može zakačit i na ruksak...



tako da vrlo isplativa kupnja za 60 i nešto sitno kuna...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:58   #19
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
tako da vrlo isplativa kupnja za 60 i nešto sitno kuna...
Je*ate, nešto u 'rvatistanu za ispod 100 kn, a da valja!
Definitivno interesantno za one koji nose fotiće oko vrata.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 23:27   #20
o da. mogao bi i ja razmisliti o tome. pogotovo zato jer i meni treba remen, a ovo canonovo čudo kad se objesi 2 kile stakla na aparat onda malo zateže
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.