Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 17:25   #201
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a taj pregled nakon trudnoće, tj poroda- jel važan? naime, ja nisam otišla..

ili je to čisto "formalnost"?
nije formalnost...vidi se jel se maternica vratila na mjesto, UZVom se provjeri sve, uzme se Papa test..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:26   #202
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nije formalnost...vidi se jel se maternica vratila na mjesto, UZVom se provjeri sve, uzme se Papa test..
tako je...sve je meni to ginek radila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 13:36   #203
mene muči moj preružni pupak!
unutra je sve nešto crno, izgleda ko prljavo a ne mogu skinuti koliko god čačkala. upomoć
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 14:19   #204
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mene muči moj preružni pupak!
unutra je sve nešto crno, izgleda ko prljavo a ne mogu skinuti koliko god čačkala. upomoć
tak je i meni bilo. prala, čačkala, mazala s kremom i ništa. i onda sam samo jedan dan skinula bez problema i sad je pupak ko nov
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 14:26   #205
Uh pupak, užas, ali baš kao što kaže bummby, kako dođe tako i prođe. Samo nemoj odok ti je takva situacija nositi topiće
uvijekspremna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 14:47   #206
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mene muči moj preružni pupak!
unutra je sve nešto crno, izgleda ko prljavo a ne mogu skinuti koliko god čačkala. upomoć
I moj pupak je bljak, ali mene muči što je sad nekako razvučen...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 16:39   #207
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
I moj pupak je bljak, ali mene muči što je sad nekako razvučen...
Ajme i moj je sav razvučen, grozan!
Uvijek je bio malo uvučen, al sad je to rupa 1 cm promjera, a unutra sav crn ko da se nisam prala od poroda
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:13   #208
i meni je pupak bio crna rupa.. i to dosta dugo nakon poroda.. trljala sam ručnikom nakon svakog tuširanja, ali nije išlo dole.. neke cure su čak spominjale medicinski alkohol, da je njima to pomoglo.. ugl.. nisam probala ali mi je sad, 7,5 mjeseci nakon poroda pupak, napokon, čist samo je otišlo
A razvučen će biti dok se ta koža kompletno ne vrati na mjesto.. to i mene nervira
Ali, no sikiriki, sve će se vratiti na svoje
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 23:11   #209
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mene muči moj preružni pupak!
unutra je sve nešto crno, izgleda ko prljavo a ne mogu skinuti koliko god čačkala. upomoć
znaci nisam jedina.. a ja bas mm jucer pokazujem ma kako mi jr ovo nesto crno ko zakoreno u pupku,a prije nije bilo,jos sam isla kopkat po tome,mislila da je mozda od majice one mucice aLi nije.pa koji je to bog?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:34   #210
haha ajde falabogu, to je onda normalno..
sa linijom nemam problema, minimalno mi je trbuh onako opušten, nema strija, nema špekeca samo koža se nabora kad sjednem. kad stojim izgleda super al taj očajni crni veliki pupak + nekoliko tamnih flekica na koži + linea negra
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:15   #211
moj pregled nakon poroda je bio okej, sve se vratilo gdje je trebalo.. okej, zdjelica još nije sasvim ali to je to. i jel mogu sada opičiti po trbušnjacima da zategnem trbuh? nikad nisam imala sala tu a sad je ostao cijeli mekan (okej, nisu mišići radili ništa mjesecima) i kad sjednem stvori se šlauf i ne znam jel to višak kože valjda ili što, ali ne sviđa mi se nikako.. rodila sam prije 2 mjeseca, jel dovoljno prošlo da mogu krenuti vježbati?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:46   #212
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
moj pregled nakon poroda je bio okej, sve se vratilo gdje je trebalo.. okej, zdjelica još nije sasvim ali to je to. i jel mogu sada opičiti po trbušnjacima da zategnem trbuh? nikad nisam imala sala tu a sad je ostao cijeli mekan (okej, nisu mišići radili ništa mjesecima) i kad sjednem stvori se šlauf i ne znam jel to višak kože valjda ili što, ali ne sviđa mi se nikako.. rodila sam prije 2 mjeseca, jel dovoljno prošlo da mogu krenuti vježbati?
Pa ako se ti osjećaš spremnom - samo naprijed.
Ako dojiš nikako na neku dijetu...

A trbuhu će trebati vremena bez obzira koliko ti vježbala da se koža vrati na svoje mjesto (i mišići). Znači, treba vremena.... ipak ti se trbuh rastezao (a i sve drugo) punih 9 mj i ne može se u roku mj. dana vratiti u normalu.
Više nikad neće biti kao što je bio (to ćeš ti sama primjećivati, pogotovo ako imaš malo više godina).
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:53   #213
imam 21, i nekako se mislim, htjela bih i dalje izgledati kao da imam 21 dijetu ne mogu držati zbog dojenja, da.. ali i zbog nekih drugih razloga. izbjegavam dijete, samo se nastojim zdravo hraniti.

ali znači mogu po trbušnjacima? jej ja se osjećam spremnom već mjesec dana samo me sve bilo strah da se ne preforsiram prerano i ne sjebem nešto
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 17:07   #214
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
imam 21, i nekako se mislim, htjela bih i dalje izgledati kao da imam 21 dijetu ne mogu držati zbog dojenja, da.. ali i zbog nekih drugih razloga. izbjegavam dijete, samo se nastojim zdravo hraniti.

ali znači mogu po trbušnjacima? jej ja se osjećam spremnom već mjesec dana samo me sve bilo strah da se ne preforsiram prerano i ne sjebem nešto
lagano možeš krenuti pa svaki dan malo više...
važno je prvih mjesec dana bez ikakve tjelovježbe a kasnije slobodno

joooj, pa ti si ko mlada rosa
sad sam ljubomorna
onda još imaš dobre izglede da ti se trbuh vrati u prvobitno stanje
za nas stare babe je to mission impossible
__________________
Moja srećica.....

Zadnje uređivanje kika78 : 17.06.2011. at 17:12.
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 14:45   #215
evo vidim da se na ovoj temi zalite i na trbuhe... moga je jos dosta ostalo, izgledam trudna - ne znam jel to normalno, prosla su vec skoro 4 tjedna od poroda

a pupak - uzas i katastrofa

a da budem i ontopic, koliko cca traje krvarenje nakon poroda? sad vec krvavim u jako malim kolicinama, ali me zanima kad mogu ocekivati da to stane?
annnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 15:21   #216
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post

joooj, pa ti si ko mlada rosa
sad sam ljubomorna
onda još imaš dobre izglede da ti se trbuh vrati u prvobitno stanje
za nas stare babe je to mission impossible
i ja sam ljubomorna

meni je trbuh užas i još mi se pojavile strije nakon poroda
na dan poroda ih nije bilo
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:42   #217
mogu se strije javiti i nakon poroda....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:50   #218
Meni se pojavile 3 (TRI ) dana prije poroda, a cijelu trudnoću mazala i lickala Sad sam uzela neku preskupu mazalicu pa javim nakon tri mjeseca ako su se minimizirale (ne zavaravam se da će nestati).
__________________
-
NoraFora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 19:17   #219
Vaginalno krvarenje nakon poroda

Pozdrav cure.

Dobro pretpostavljate da pitam u ime svoje drage koja upravo zabavlja našeg malog bebača. No, da ne duljim s pitanjem, malecki se rodio 30.5. bez komplikacija ikakve vrste.

Moja draga je krvarila više manje sve do početka kolovoza što je oko 2 mjeseca. Ginekolog je rekao da dođe na pregled kada krvarenje prestane. Pregled se dogodio prije 10tak dana gdje je čovjek ustvrdio da je sve u najboljem redu. Propisao joj je plymicol kremu i 3 plymicol vaginalete zbog peckanja koje ju je pratilo.

Ok, sad mali zaplet radnje. Nakon 5-6 dana započeo je narančasti iscjedak da bi se jučer pretvorio u omanje krvarenje. Zbunjeni, zovemo ginekologa kojemu je to normalno odnosno maternica se još čisti te ju je pozvao, kada krvarenje prestane, po još vaginaleta. Peckanje nije prošlo u međuvremenu.

Prema literaturi koju smo čitali do sada, ovo malo (pre)dugo traje. Što mislite?
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:50   #220
pitanj za carice, koliko dugo i koliko jako se krvari nakon carskog?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.