Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 15:06   #41
ja sam dobila prvu mengu 8 tj. nakon poroda..
nakon 30 dana još jednu i do sada se družimo svakih 30 do 35 dana..
bila sam na UTZ na 1. normalnom pregledu nakon što sam rodila (onaj pregled koji je obavezan)
i žena mi je napravila papu jer sam već imala 2. pravu mengu i potvrdila mi je da se radi
o pravim mengama a ne o krvarenju..
šivana sam iznutra jako puno jer me bebe povukla sa obje ruke..
i sumljala sam da nisam dobro zašivena..
no UTZ je pokazao da sam jako dobro zašivena i pokrpana, da je maternica zadržala normalni oblik..
da se stisnula na normalnu veličinu, samo su mi u tom momentu jajnici bili malo povećani..

ako imaš dvojbi odi na UTZ.. sve se vidi...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..

Zadnje uređivanje nyn@ : 26.03.2008. at 16:02.
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 15:54   #42
Joj mene su šivali puuuuuuno puuuuuuuno! pa su me i ti punti mučili! A da ne govorim kako mi je bilo na svim tim pregledima i prčkanjima s toliko šavova, stalno sam misla da će to popucati ali to je samo takav osjećaj!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:35   #43
evo mene s nalazom: to je bio komad posteljice, nikad mi nisu vadili betu..neznam zakaj nisu..objašnjeno mi je da je moj slučaj rijetki jer su me čistili odma nakon poroda i da se u mom slučaju vjerojatno radilo o posteljici koja je urasla s maternicom i da sam sretna da nije jače urasla jer bi mi onda morali odstraniti maternicu. uglavnom mogu biti sretna da se nije nešto ozbiljnije dogodilo. moj gin mi veli da pričekam da se to sad sve smiri i po mogućnosti da dobijem mengu pa da će me onda stavit opet na uzv i radit papu a ako ne dobim mengu u slijedeća 2-3 tj neka svejedno dođem da se vidi dal je sad sve u redu.eto ja se nadam da je makar tu i tam osjetim još stezanja, ne jaka al kolko vidim to je normalno.
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:35   #44
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
i ja sam rodila prije 10 dana i krvarim.

mene zanima osim krvarenja... mene nisu kiretirali.. rekli su da na UZV je sve ok.

E sad, kako skužiti da li je ostalo posteljice u maternici? da li to ima neke simptome?

sigurno je netko imao situaciju kao ja.?
Ja sam krvarila mjesec dana nakon poroda .
Mislila sam da nikad neće prestati ...
Dva dana prije otpuštanja iz bolnice dobila sam izljev krvi , jer su mi ostavili komad posteljice .
Moja sreća je to što je sve izletilo van s tim izljevom .
Ništa me nije bolilo , niti sam sumnjala da nešto ne štima , samo je odjednom krenuo izljev sa gromadama zgrušane krvi .
Majke mi ne znam gdje je sve to stalo koliko je toga izašlo
Kad su me odvezli na UZV , liječnica je samo rekla da je sad sve čisto i drugi dan me otpustila kući sa bebom .
Lily08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:29   #45
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
evo mene s nalazom: to je bio komad posteljice, nikad mi nisu vadili betu..neznam zakaj nisu..objašnjeno mi je da je moj slučaj rijetki jer su me čistili odma nakon poroda i da se u mom slučaju vjerojatno radilo o posteljici koja je urasla s maternicom i da sam sretna da nije jače urasla jer bi mi onda morali odstraniti maternicu. uglavnom mogu biti sretna da se nije nešto ozbiljnije dogodilo. moj gin mi veli da pričekam da se to sad sve smiri i po mogućnosti da dobijem mengu pa da će me onda stavit opet na uzv i radit papu a ako ne dobim mengu u slijedeća 2-3 tj neka svejedno dođem da se vidi dal je sad sve u redu.eto ja se nadam da je makar tu i tam osjetim još stezanja, ne jaka al kolko vidim to je normalno.


Eto pa slično iskustvo imamo! Hvala bogu što smo žive!!! A ti isto otiđi na uzv ako ti je prestalo to krvarenje kad ti je izašao taj komadić! Sad otiđi da vidiš ima li još šta a kasnije radi maternice da vidiš jeli sve zarasno i sredilo se!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 16:30   #46
Quote:
Lily08 kaže: Pogledaj post
Ja sam krvarila mjesec dana nakon poroda .
Mislila sam da nikad neće prestati ...
Dva dana prije otpuštanja iz bolnice dobila sam izljev krvi , jer su mi ostavili komad posteljice .
Moja sreća je to što je sve izletilo van s tim izljevom .
Ništa me nije bolilo , niti sam sumnjala da nešto ne štima , samo je odjednom krenuo izljev sa gromadama zgrušane krvi .
Majke mi ne znam gdje je sve to stalo koliko je toga izašlo
Kad su me odvezli na UZV , liječnica je samo rekla da je sad sve čisto i drugi dan me otpustila kući sa bebom .
A to su ti naše bolnice i osoblje (doktori, babice)! Katastrofa!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:20   #47
bok cure, ja sam 17 dan iza poroda, dva dana ne krvarim uopće a onda treći dan jaće, jel to normalno ?
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:50   #48
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
bok cure, ja sam 17 dan iza poroda, dva dana ne krvarim uopće a onda treći dan jaće, jel to normalno ?
da, normalno je, meni je tako trajalo tjednima,malo krene pa stane, pa jace, pa slabije, pa opet jace...
donaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 14:45   #49
Quote:
donaire kaže: Pogledaj post
da, normalno je, meni je tako trajalo tjednima,malo krene pa stane, pa jace, pa slabije, pa opet jace...
thanks na odgovoru valjda bu prošlo već mi na živce ide...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 15:40   #50
magaly ma sigurno je sve uredu, ali svakako napravi uzv na prvoj kontroli!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:55   #51
Bog cure, i ja sam evo ponosna nova mamica.. danas mi je sesti dan od poroda i jucer su me izrazitije poceli boliti šavovi a dosad su me samo hemeroidi gnjavili..

Željela bi vaše savjete sto mazati za hemeroide i koliko otprilike treba da prodju?
Za lohije sam sve pročitala sto ste napisali i hvala.
A sto se tice šavova imam četiri i na tom najudaljenijem mi se napravilo kao zadebljanje koje boli i nije mi jasno zasto je tu zadebljanje kao kuglica divljeg mesa promjera 1 cm..zasto nije fino sašiveno kao i ostalo od rodnice do tu?

Hvala cure unaprijed, vi ste jedine koje mi uvijek sve odgovore kako treba.. puse svima
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 19:32   #52
Quote:
AnaPi kaže: Pogledaj post
Bog cure, i ja sam evo ponosna nova mamica.. danas mi je sesti dan od poroda i jucer su me izrazitije poceli boliti šavovi a dosad su me samo hemeroidi gnjavili..

Željela bi vaše savjete sto mazati za hemeroide i koliko otprilike treba da prodju?
Za lohije sam sve pročitala sto ste napisali i hvala.
A sto se tice šavova imam četiri i na tom najudaljenijem mi se napravilo kao zadebljanje koje boli i nije mi jasno zasto je tu zadebljanje kao kuglica divljeg mesa promjera 1 cm..zasto nije fino sašiveno kao i ostalo od rodnice do tu?

Hvala cure unaprijed, vi ste jedine koje mi uvijek sve odgovore kako treba.. puse svima
samo pokusaj sto vise odmarati, ne sjediti puno i lezati na boku sto vise... mene su isto boljeli savovi pa kad me patronazna pregledala, rekla da mi se jedan poceo otvarati (valjda jer sam pokusavala stalno sjediti) pa mi je to savjetovala! A sto se hemeroida tice, ja sam mazala sa hemopropin masti, nije previse pomoglo ali je smanjilo peckanje! I trajalo je "divna" dva mjeseca!
Sretno
mlada_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:56   #53
evo da i ja opet otvorim temu jer se bojim da nemam kakav problem. sutra 5 tjedana od poroda, ne dojim i lohije su do prošlog tjedna skroz prestale ali sad se neko krvarenje opet pojavilo. jako tamno, sa sitnim ugrušcima. često mi se u zadnje vrijeme zacrni pred očima i zavrti a i glava me često boli. ne izgleda mi kao menga (ali možda sam i zaboravila kako izgleda )...
ne znam šta da radim. glupo mi je ići doktoru dok krvarim a strah me da nije nešt
matijina mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 20:22   #54
Quote:
matijina mama kaže: Pogledaj post
evo da i ja opet otvorim temu jer se bojim da nemam kakav problem. sutra 5 tjedana od poroda, ne dojim i lohije su do prošlog tjedna skroz prestale ali sad se neko krvarenje opet pojavilo. jako tamno, sa sitnim ugrušcima. često mi se u zadnje vrijeme zacrni pred očima i zavrti a i glava me često boli. ne izgleda mi kao menga (ali možda sam i zaboravila kako izgleda )...
ne znam šta da radim. glupo mi je ići doktoru dok krvarim a strah me da nije nešt
Draga nemoj da te sram ići kod ginekologa,ja sam nakon 1.poroda imala jako krvarenje sa ugrušcima i bila na pregledu dok sam krvarila,najvažnije je tvoje zdravlje..meni je dala neku tekućinu koja pospješuje čišćenje maternice pa je sve bilo ok,odi doktoru..a što se vrtoglavice tiče možda si malo anemična od poroda ako si izgubila dosta krvi a možda se samo iscrpljuješ,pokušaj što više odmarati dok beba spava
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 20:27   #55
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Draga nemoj da te sram ići kod ginekologa,ja sam nakon 1.poroda imala jako krvarenje sa ugrušcima i bila na pregledu dok sam krvarila,najvažnije je tvoje zdravlje..meni je dala neku tekućinu koja pospješuje čišćenje maternice pa je sve bilo ok,odi doktoru..a što se vrtoglavice tiče možda si malo anemična od poroda ako si izgubila dosta krvi a možda se samo iscrpljuješ,pokušaj što više odmarati dok beba spava
hvala draga na odgovoru...
a ne znam, malo mi je bed ali morat ću očito ako tako nastavi. nazvat ću ujutro tamo pa ću znati kako dalje. ne vjerujem da sam anemična jer pijem željezo drugi tjedan od poroda...
matijina mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:57   #56
Quote:
matijina mama kaže: Pogledaj post
hvala draga na odgovoru...
a ne znam, malo mi je bed ali morat ću očito ako tako nastavi. nazvat ću ujutro tamo pa ću znati kako dalje. ne vjerujem da sam anemična jer pijem željezo drugi tjedan od poroda...
Ja sam imala carski, ali krvarenje je isto kao i kod normalnog poroda (više-manje). U bolnici i nisam neš krvarila, onda nešto sitno, a nakon jedno mjesc dana desilo mi se krvarenje s ugrušcima, jako i gadno. Otišla u bolnicu i dali mi Ergomitrin i krvarenje je prestalo. Tako da svakako odi doktoru ili bar nazovi.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 22:18   #57
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Ja sam imala carski, ali krvarenje je isto kao i kod normalnog poroda (više-manje). U bolnici i nisam neš krvarila, onda nešto sitno, a nakon jedno mjesc dana desilo mi se krvarenje s ugrušcima, jako i gadno. Otišla u bolnicu i dali mi Ergomitrin i krvarenje je prestalo. Tako da svakako odi doktoru ili bar nazovi.
budem ujutro nazvala sigurno jer sam čitala kojekakve gluposti o zaostalim komadićima posteljice pa krvarenjima zbog toga i raznoraznim glupostima vezanim za to.
a strašno mi se vrti i slaba sam jako i sva ostala s.... pa da ne bi bilo još većih problema.
matijina mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 01:08   #58
Quote:
matijina mama kaže: Pogledaj post
budem ujutro nazvala sigurno jer sam čitala kojekakve gluposti o zaostalim komadićima posteljice pa krvarenjima zbog toga i raznoraznim glupostima vezanim za to.
a strašno mi se vrti i slaba sam jako i sva ostala s.... pa da ne bi bilo još većih problema.
Da je ostalo posteljice....javila bi se zasigurno i temperatura,a i to je predugo.Mislim da si anemicna ,i ja sam,imam strasne men.Zeljezu treba nekoliko mjeseci da se obnovi.....barem,ali gubljenjem vece kol.krvi,vracamo se na staro....ja imam bas taj problem.Poslije svakog poroda 6 mjeseci tocno je super,onda pocnu krvarenja,vrtoglavice...mislim da cu iskrvariti...uzas.Ko ima obilnije menstruacije,sa fe se vrtimo u krug.....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 20:53   #59
Zašto žena toliko krvari nakon poroda?
JA sam krvarila 30 dana...nekad skoro pa ništa nekad jače...odakle sva ta krv?

to mi se pitanje mota po glavi zadnjih par dana...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:41   #60
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Zašto žena toliko krvari nakon poroda?
JA sam krvarila 30 dana...nekad skoro pa ništa nekad jače...odakle sva ta krv?

to mi se pitanje mota po glavi zadnjih par dana...
dobro pitanje


Ja sam krvarila 30 dana imala veliku epizotomiju sa dosta unutanjih šavova oko27 tek sjela 17 dan ...
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.