Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 14:37   #41
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Problem je što je većina mladeži u nas upravo takva kao ona.
Lovu na cesti nalaze, izgleda jer ju ne cijene ama baš ništa, a nisu u stanju ni zaraditi je, već samo spendžati.

Ona se podsmjehuje štednji kao nečemu što je apsolutno grozno i besmisleno, mislim what the fuck se tu može više s takvom osobom raspravljati.

Imati "svoj stan" je nekaj kaj je glavni cilj postojanja za takve.
Kao prvo mila, ja sam u svom životu sve zaradila svojim radom.
Problem je u ljudima poput tebe, koji samo seruckaju okolo, prave se pametni a nigdje argumenta ni načina kako nešto ostvariti.
Lako je reći "ušparaj si".
alexis, reci mi kako uštedjeti ako nemaš što uštedjeti?
Vi kao da zaboravljate da kad si podstanar da moraš platiti i ono nešto što se zove stanarina. A ona se isto računa u kunama znaš

a banderas, pametno moje, ajd ti meni reci, što ne štima s mojom računicom bejbe?



ajmo bez *seruckaj* i sličnih epiteta ovo je pristojan podforum

hvala

Zadnje uređivanje atlantis : 28.09.2009. at 16:19.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.09.2009., 14:38   #42
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Problem je što je većina mladeži u nas upravo takva kao ona.
Lovu na cesti nalaze, izgleda jer ju ne cijene ama baš ništa, a nisu u stanju ni zaraditi je, već samo spendžati.

Ona se podsmjehuje štednji kao nečemu što je apsolutno grozno i besmisleno, mislim what the fuck se tu može više s takvom osobom raspravljati.

Imati "svoj stan" je nekaj kaj je glavni cilj postojanja za takve.
Ma tipičan HR mentalitet, crni humor je što druge optužuje za taj mentalitet, a ona je slika i prilika istog tog balkansko/hrvatskog mentaliteta. Dići 3 kredita za kupovinu stana, mislim ono... I onda još ovom tipu od 9.000 ukupnih primanja savjetuje da napravi isto, pazi, osoba koja je trebala dići 3 kredita za kupovinu 55 kvadrata ide SAVJETOVATI nekog s 9000 kn ukupnih obiteljskih primanja da ode u hipotekarni kredit.

Pa onda, drugi primjer matematike, "malo više za svoje", "malo manje za podstanarstvo", jebote, razlika između anuiteta i rente za isti stan je od 100% naviše, duplo je njoj "malo više". To je neka peta dimenzija u kojoj je 100% skuplje "malo skuplje".
Hrvatska
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:43   #43
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Kao prvo mila, ja sam u svom životu sve zaradila svojim radom.
Problem je u ljudima poput tebe, koji samo seruckaju okolo, prave se pametni a nigdje argumenta ni načina kako nešto ostvariti.
Lako je reći "ušparaj si".
alexis, reci mi kako uštedjeti ako nemaš što uštedjeti?
Vi kao da zaboravljate da kad si podstanar da moraš platiti i ono nešto što se zove stanarina. A ona se isto računa u kunama znaš

a banderas, pametno moje, ajd ti meni reci, što ne štima s mojom računicom bejbe?
Pametno moje, to što ti zoveš "stanarina" nije istog iznosa kao anuitet stambenog kredita. Stambeni kredit je na tvom jeziku "malo viši", a na normalnom jeziku duplo viši. A ako nema od čega uštedjeti, jasno da neće kredit moći ni plaćati jer će kredit biti viši (duplo, odnosno malo )

I jesi li fulala činjenicu da više ne postoje krediti 1:1 s hipotekom?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:43   #44
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ma tipičan HR mentalitet, crni humor je što druge optužuje za taj mentalitet, a ona je slika i prilika istog tog balkansko/hrvatskog mentaliteta. Dići 3 kredita za kupovinu stana, mislim ono... I onda još ovom tipu od 9.000 ukupnih primanja savjetuje da napravi isto, pazi, osoba koja je trebala dići 3 kredita za kupovinu 55 kvadrata ide SAVJETOVATI nekog s 9000 kn primanja da ode u hipotekarni kredit.

Pa onda, drugi primjer matematike, "malo više za svoje", "malo manje za podstanarstvo", jebote, razlika između anuiteta i rente za isti stan je od 100% naviše, duplo je njoj "malo više". To je neka peta dimenzija u kojoj je 100% skuplje "malo skuplje".
Hrvatska
Pazi, ona osobi za koju sama kaže da ne može uštedjeti jer nema od čega, savjetuje kupnju stana na kredit do kraja radnog života?

Naravno, kredit je zajebancija, to je samo papir, a ti zauzvrat imaš "svoj stan". Istina, nemaš pojma koliko trebaš vratiti jer si potpisao promjenjivu kamatu, no to su sitnice, važno je imati "svoj stan".

Tko vidio da se od 9000 kn proba nekaj uštedjeti, uplatiti stambena i tako nekoliko godina. Treba odmah i sad stan po svaku cijenu.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:44   #45
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ma tipičan HR mentalitet, crni humor je što druge optužuje za taj mentalitet, a ona je slika i prilika istog tog balkansko/hrvatskom mentaliteta. Dići 3 kredita za kupovinu stana, mislim ono...
Pa onda, drugi primjer matematike, "malo više za svoje", "malo manje za podstanarstvo", jebote, razlika između anuiteta i rente za isti stan je od 100% naviše, duplo je njoj "malo više". To je neka peta dimenzija u kojoj je 100% skuplje "malo skuplje".
Hrvatska
2 kredita su na 5 godina, stambeni je na 30 godina.
Ne moram ja nikom polagati račune, no nama ostaje jedna iznadprosječna plaća nakon što sve poplaćamo. A da ti ne velim kako će nam biti super za 5 godina kad će nam ostati samo stambeni čija je rata je by the fucking way, za 500kuna veća od stanarine u tuđem stanu gdje mi je svaki drugi mjesec bojler crkavao jer je gazda bio preškrt da plati ovlaštenog servisera da ga dođe srediti kako treba.

Banderas, di ti živiš ako se smije znati?
Ajde, uključi se malo konstruktivnim elaboratom u raspravu, da ne ispadne kako si došao samo mene pljuvati
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:48   #46
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pametno moje, to što ti zoveš "stanarina" nije istog iznosa kao anuitet stambenog kredita. Stambeni kredit je na tvom jeziku "malo viši", a na normalnom jeziku duplo viši. A ako nema od čega uštedjeti, jasno da neće kredit moći ni plaćati jer će kredit biti viši (duplo, odnosno malo )

I jesi li fulala činjenicu da više ne postoje krediti 1:1 s hipotekom?
tko kaže da ne postoje. konkretno znam za Hypo da ima kredu 1:1.
O čemu ti trabunjaš sinko?


Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Pazi, ona osobi za koju sama kaže da ne može uštedjeti jer nema od čega, savjetuje kupnju stana na kredit do kraja radnog života?

Naravno, kredit je zajebancija, to je samo papir, a ti zauzvrat imaš "svoj stan". Istina, nemaš pojma koliko trebaš vratiti jer si potpisao promjenjivu kamatu, no to su sitnice, važno je imati "svoj stan".

Tko vidio da se od 9000 kn proba nekaj uštedjeti, uplatiti stambena i tako nekoliko godina. Treba odmah i sad stan po svaku cijenu.
ajde, sad kad si se sa frendom lijepo skompala reci ti meni, koliko se može uštedjeti na taj način i gdje će autor recimo u međuvremenu živjeti i koliku će stanarinu plaćati u međuvremenu? okvirno ajd

jeste vi ikad uopće bili podstanari?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:49   #47
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Problem je što je većina mladeži u nas upravo takva kao ona.
Lovu na cesti nalaze, izgleda jer ju ne cijene ama baš ništa, a nisu u stanju ni zaraditi je, već samo spendžati.
Ako je žena živjela 10 godina kao podstanar u 3 hrvatska grada onda nikako nije niti tipična hrvatska mladež, a niti mladež uopće, osim ako nije počela sa podstanarstvom u srednjoj...

Očigledno se selila radi škole, posla i drugih stvari, što valjda 90% ljudi u Hrvatskoj ne radi, već bi u takvim okolnostima ostalo kod mame i tate i pričalo kako nema posla.

I nakon 10 godina podstanarstva si je kupila stan koji može i sretna je u njemu. Jednostavno, nekim ljudima podstanarstvo nije životni cilj, a 10 godina takvog života u tri grada je sasvim dovoljno da se mogu procijeniti plusevi i minusi.

No, da se vratim na temu - 9000 kn je premalo za tročlanu obitelj i neki normalan stan u Zagrebu, ako se želi skromno, no pristojno živjeti. Moguće je u Slavoniji, u Zagrebu baš i ne. Autoru topica bih preporučio podstanarstvo i neka razmisli što dalje želi u životu jer je jedina mogućnost - naći bolje plaćeni posao. Ili živjeti u malom stanu vrlo, vrlo skromno, nemati za automobil i sl.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:51   #48
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Naravno, kredit je zajebancija, to je samo papir, a ti zauzvrat imaš "svoj stan". Istina, nemaš pojma koliko trebaš vratiti jer si potpisao promjenjivu kamatu, no to su sitnice, važno je imati "svoj stan".
Naravno da je važno imati svoj stan. Da nije, onda bi ih ljudi masovno prodavali i išli u podstanare te se hvalili uštedom... No, to ne znači da treba kupiti stan po svaku cijenu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:59   #49
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
No, da se vratim na temu - 9000 kn je premalo za tročlanu obitelj i neki normalan stan u Zagrebu, ako se želi skromno, no pristojno živjeti. Moguće je u Slavoniji, u Zagrebu baš i ne. Autoru topica bih preporučio podstanarstvo i neka razmisli što dalje želi u životu jer je jedina mogućnost - naći bolje plaćeni posao. Ili živjeti u malom stanu vrlo, vrlo skromno, nemati za automobil i sl.
I to je jedino bitno u cijeloj priči. To je jednostavno premalo novaca. Sve ovo svoje/tuđe dolazi u drugi plan jer ovo nije dovoljno novaca za kupovinu stana u ZG, bez obzira što je i to "jedna dobra plaća" kako reče ova matematičarka iznad
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:06   #50
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Banderas, di ti živiš ako se smije znati?
Ajde, uključi se malo konstruktivnim elaboratom u raspravu, da ne ispadne kako si došao samo mene pljuvati
U Zagrebu.
Ja sam se na ovoj temi oglasio prije tebe, ne brini, ne uključuju se ljudi u temu zato da bi tebe pljuvali, ne umišljaj si.

Isprike za Hypo, tu si u pravu, njih sam totalno zaboravio kad nisu više među jačim bankama. Oni još uvijek imaju 1:1, ali isto tako imaju i jednu drugu, vrlo "zgodnu" stvarčicu:

EKS za kredit s kamatnom stopom 6,85% iznosi 7,23%
EKS za kredit s kamatnom stopom 7,75% iznosi 8,20%

Naknada za obradu 1,5% i tak, imaju zgodne stvarčice
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:19   #51
ajmo malo s brojkama
stan od 67kvadrata,trosoban u novom zagrebu nek je 97500€ (1500€ kvadrat)
s kamatom od 6% je to mjesečno 585€ na 30 godina, i još taj stan treba opremiti recimo ispadne 600€ mjesečno
u isto vrijeme imaš najam takvog stana za 300-400€
eto samo 200€ razlike mjesečno

recimo da stavi 1000kn u stambenu štednju u 5g uštedi 60setak tisuća+ državni poticaj+mogućnost dobivanja boljeg kredita (veći iznos,fiksna kamta)

i ne zavaravaj se da je stan "tvoj",on će to biti tek za 30 godina


uostalom,za 5-10 godina možda punica ode pa i nasljedite nešto

edit
banderas ma nab.... te
aj prihvati moj s 6% izračun ,da sad ne radim sve ponovo
možemo reći da ako je promjenjiva uzmemo 6 kao srednju vrijednost
vidiš kak sam dobar
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:22   #52
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
U Zagrebu.
Ja sam se na ovoj temi oglasio prije tebe, ne brini, ne uključuju se ljudi u temu zato da bi tebe pljuvali, ne umišljaj si.
nisam to mislila
Mislila sam kako je tvoje stambeno pitanje riješeno? Stan si kupio/naslijedio/podstanar si/itd? To sam mislila.

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Isprike za Hypo, tu si u pravu, njih sam totalno zaboravio kad nisu više među jačim bankama. Oni još uvijek imaju 1:1, ali isto tako imaju i jednu drugu, vrlo "zgodnu" stvarčicu:

EKS za kredit s kamatnom stopom 6,85% iznosi 7,23%
EKS za kredit s kamatnom stopom 7,75% iznosi 8,20%

Naknada za obradu 1,5% i tak, imaju zgodne stvarčice
ha čuj, tako je kako je.
mislim, šta sad jbg. Ima i drugih načina ako ni to ne odgovara. Postoji i najam s pravom otkupa.
Ali svaki način ima neku caku.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:29   #53
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ajmo malo s brojkama
stan od 67kvadrata,trosoban u novom zagrebu nek je 97500€ (1500€ kvadrat)
s kamatom od 6% je to mjesečno 585€ na 30 godina, i još taj stan treba opremiti recimo ispadne 600€ mjesečno
u isto vrijeme imaš najam takvog stana za 300-400€
eto samo 200€ razlike mjesečno

recimo da stavi 1000kn u stambenu štednju u 5g uštedi 60setak tisuća+ državni poticaj+mogućnost dobivanja boljeg kredita (veći iznos,fiksna kamta)
opet dolazimo do riješenja da se digne stan na kredit.

I ja nigdje nisam osporavala da ne postoje druga riješenja.

no vratimo se na tvoju stambeni štednju...pitanje je koliko se uštedi. nisu to neke lude pare za taj vremenski period. ok, dobije se nešto bolji kredit, to da, ali i ti bolji uvjeti su često kratkoročni i ograničeni...
No uzmemo li k tome još da su predviđanja da će ulaskom u EU cijene nekretnina još malo rasti u RH, ne znam koliko se isplati ovo.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:43   #54
Mislim da od sada za ovakva pitanja (podstanarstvo vs svoj stan) postoji i 'treći put', a to je: možete kupiti veći stan, ali u Sopnici Jelkovec za 1290 Eur... Ne, 1000 eur... pardon, 900... 800 Eur po kvadratu
Pri useljevenju obavezne pancirke i cjepiti se protiv bjesnoće.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:54   #55
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ajmo malo s brojkama
stan od 67kvadrata,trosoban u novom zagrebu nek je 97500€ (1500€ kvadrat)
s kamatom od 6% je to mjesečno 585€ na 30 godina, i još taj stan treba opremiti recimo ispadne 600€ mjesečno
u isto vrijeme imaš najam takvog stana za 300-400€
eto samo 200€ razlike mjesečno

recimo da stavi 1000kn u stambenu štednju u 5g uštedi 60setak tisuća+ državni poticaj+mogućnost dobivanja boljeg kredita (veći iznos,fiksna kamta)

i ne zavaravaj se da je stan "tvoj",on će to biti tek za 30 godina


uostalom,za 5-10 godina možda punica ode pa i nasljedite nešto

edit
banderas ma nab.... te
aj prihvati moj s 6% izračun ,da sad ne radim sve ponovo
možemo reći da ako je promjenjiva uzmemo 6 kao srednju vrijednost
vidiš kak sam dobar
6% kao srednja vrijednost 30godišnjeg kredita je vrlo povoljna, ali mislim da je nerealna jer niže kamate od 4% nismo imali, a bome smo imali 10%, pa čak i 12% prije samo 10 godina.
Ima tu još troškova, obrada kredita je 1-1,5% što za toliko umanjuje iznos dobivenog kredita, porez je 5%, trošak opremanja sumnjam da se može ozbiljno dovoditi u vezu s 15 eur višim anuitetom
Rekao bih da je potrebno još 10-15% bruto love ukupno na iznos kredita, a to baš i nije malo.
S druge strane, tko se ne želi baviti investiranjem ili o novcima ne zna puno i ne zna da ne zna (što je još bitnije ), stambene štedionice su solidan izbor. Samo treba biti discipliniran pa je uplaćivati a ne istu lovu mjesečno spiskat na nešto drugo.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:54   #56
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
opet dolazimo do riješenja da se digne stan na kredit.

I ja nigdje nisam osporavala da ne postoje druga riješenja.

no vratimo se na tvoju stambeni štednju...pitanje je koliko se uštedi. nisu to neke lude pare za taj vremenski period. ok, dobije se nešto bolji kredit, to da, ali i ti bolji uvjeti su često kratkoročni i ograničeni...
No uzmemo li k tome još da su predviđanja da će ulaskom u EU cijene nekretnina još malo rasti u RH, ne znam koliko se isplati ovo.

s ovime rasprava je gotova

uštedi se sigurnih 60 000 kuna, bez kamata i poticaja (bili 1500,sad su 750kn), ne znam kako je sad ali meni u ugovoru stoji mogućnostkredita s kamatom od 5,6% fiksno (nema onog za 5g promjena i sl.,s time da su tad bile između 4-5% kamate,pa je ova smatrana nepovoljnom)
to će biti za još jedan stan,a ratu ću pokriti najmom dva stana onda

ili odustati od podstanarstva, pa si kupiti nešto za sebe (nije baš vjerojatno,ne zovu me ferengi bez veze ,al eto)

bolje se sad stisnuti i pregrmiti par godina,u ovom trenutku stvarno moraš biti u ozbiljnom diskursu s svijetom da ideš kupiti stan (osim ako ne dobije "priliku života" )

gle ja vučem na njenu stranu (ipak žena soory ), tako da sam ubacio kombinaciju opremanja putem kredita na dulje,minimalistički opremanje , a ti sad dižeš cifru do 700-800 €(a još da stan ni ne bojiš kamoli malo preurediš )
sram te može biti

i sam znaš treba u više posuda stavljati lovu, po meni kod ljudi s ovakvim prihodom i znanjem je najbolja stvar stambena štedionica,ja sam ju osobno otvorio kad sam tek počeo s "igranjem", ako ništa tih 500kn ću naprositi mjesečno,a kad prođe rok imat ću neki iznos
da nema ziheraša davno bi propali osiguravatelji i takve štednje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 28.09.2009. at 16:00.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:57   #57
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
opet dolazimo do riješenja da se digne stan na kredit.

I ja nigdje nisam osporavala da ne postoje druga riješenja.

no vratimo se na tvoju stambeni štednju...pitanje je koliko se uštedi. nisu to neke lude pare za taj vremenski period. ok, dobije se nešto bolji kredit, to da, ali i ti bolji uvjeti su često kratkoročni i ograničeni...
No uzmemo li k tome još da su predviđanja da će ulaskom u EU cijene nekretnina još malo rasti u RH, ne znam koliko se isplati ovo.
Pa nije nitko pisao o kupovini stana za gotovinu, naravno da kredit ulazi u priču, ali dići danas kredit na puni iznos po meni mogu samo financijski totalno nepismeni ljudi.
Wustenrot štedionica npr. ima fiksnu kamatu cijelo vrijeme otplate kredita.

Nemoj molim te o EU i kako će to dići cijene, taman sam se potrudio donekle ozbiljno te shvaćati a ti opet počela
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:59   #58
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ajmo malo s brojkama
stan od 67kvadrata,trosoban u novom zagrebu nek je 97500€ (1500€ kvadrat)
s kamatom od 6% je to mjesečno 585€ na 30 godina, i još taj stan treba opremiti recimo ispadne 600€ mjesečno
u isto vrijeme imaš najam takvog stana za 300-400€
eto samo 200€ razlike mjesečno

recimo da stavi 1000kn u stambenu štednju u 5g uštedi 60setak tisuća+ državni poticaj+mogućnost dobivanja boljeg kredita (veći iznos,fiksna kamta)

i ne zavaravaj se da je stan "tvoj",on će to biti tek za 30 godina


uostalom,za 5-10 godina možda punica ode pa i nasljedite nešto

edit
banderas ma nab.... te
aj prihvati moj s 6% izračun ,da sad ne radim sve ponovo
možemo reći da ako je promjenjiva uzmemo 6 kao srednju vrijednost
vidiš kak sam dobar
I sve to vrijeme tih 300-400€ za najam bacaš u vodu a kad njima dodaš ovu tvoju tzv uštedu u stambenoj dobijaš taman cifru potrebnu za dizanje kredita i ulažeš te pare u svoj stan.

Što se stambene tiče čim je rječ o nekom većem iznosu na štednji postotak koji oni uzmu za održavanje računa premaši iznos koji se dobija za državne poticaje a kamata na takvu štednju je nikakva i kad još poticaj oduzmeš to se svede na čisto bacanje para da bi na kraju za 5 godina kada pokušaš dić kredit smislili priču kako zbog recesije imaju ograničen broj kredita koje smiju izdat po poslovnici i kako eto možemo se zakazat za kredit za god dana, a mi smo u među vremenu već uplatili kaparu za stan jer kao što rekojh već više od 5 godina smo uplaćivali famoznu stambenu štednju koja garantira kredit po suuuuuper uvjetima
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:01   #59
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

s ovime rasprava je gotova

uštedi se sigurnih 60 000 kuna, bez kamata i poticaja (bili 1500,sad su 750kn), ne znam kako je sad ali meni u ugovoru stoji mogućnostkredita s kamatom od 5,6% fiksno (nema onog za 5g promjena i sl.,s time da su tad bile između 4-5% kamate,pa je ova smatrana nepovoljnom)
to će biti za još jedan stan,a ratu ću pokriti najmom dva stana onda

ili odustati od podstanarstva, pa si kupiti nešto za sebe (nije baš vjerojatno,ne zovu me ferengi bez veze ,al eto)

bolje se sad stisnuti i pregrmiti par godina,u ovom trenutku stvarno moraš biti u ozbiljnom diskursu s svijetom da ideš kupiti stan (osim ako ne dobije "priliku života" )

gle ja vučem na njenu stranu (ipak žena soory ), tako da sam ubacio kombinaciju opremanja putem kredita na dulje,minimalistički opremanje , a ti sad dižeš cifru do 700-800 €(a još da stan ni ne bojiš kamoli malo preurediš )
sram te može biti

i sam znaš treba u više posuda stavljati lovu, po meni kod ljudi s ovakvim prihodom i znanjem je najbolja stvar stambena štedionica,ja sam ju osobno otvorio kad sam tek počeo s "igranjem", ako ništa tih 500kn ću naprositi mjesečno,a kad prođe rok imat ću neki iznos
da nema ziheraša davno bi propali osiguravatelji i takve štednje
Nadam se da se nećeš ko mi grdno razočarat kad napokon dođe vrijeme da svoje pare podigneš u obliku kredita
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:06   #60
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
I sve to vrijeme tih 300-400€ za najam bacaš u vodu a kad njima dodaš ovu tvoju tzv uštedu u stambenoj dobijaš taman cifru potrebnu za dizanje kredita i ulažeš te pare u svoj stan.
NOVAC ZA NAJAM NE BACAŠ U VODU NEGO KUPUJEŠ NEŠTO
u ovom slučaju korištenje usluge krova nad glavom

onda je veće bacanje novaca na hranu jer stvarno ode u vodu veći dio



i ne kapariti ništa bez rješenih papira
pitanje je što će biti kad budem dizao pare, isto kao da li ću doživjeti sutra
kažem imam pomalo specifična gledanja na stvari
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.