Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2010., 11:09   #41
Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
… Ovo je moj prvi susret sa pravo podforumom i vidim da ovdje igraju neka druga pravila…
Definitivno najbolji podforum.


Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
... Ne znam kako je izgledao policajac, jer nisam ja vozio, ali na moje ime glasi kazna, tako da, da, bijesan sam. Pogotovo što mi je isti tada prepričao tu dogodovštinu u smislu, dočekao me policajac kraj auta, ali mi na kraju nije prikeljio kaznu, da bih ju ja dobio 6 mjeseci kasnije...
Pitanje je koliko možeš vjerovati vozaču. Možda je i našao uplatnicu, poderao ju i bacio. Je li ti odmah rekao za kaznu ili tek kad si dobio nalog?


Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
... Ono što me sad zanima, kad netko primi moju žalbu, da li taj ugovori nekakvo sučeljavnje ili mi jednostavno pošalje rješenje po kojem ću platiti kaznu bez daljnjeg prava na žalbu?
Policija ne može odlučiti o žalbi, nego predmet mora poslati višem tijelu. U ovom slučaju to je sud koji će održati ročište. Bit ćeš pozvan i dat ćeš svoj iskaz, a možeš predložiti i vozača kao svjedoka i tražiti da se pozove policajac.


Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
Sad me baš zanima, mene su u školi učili…
Takvo parkiranje je kažnjivo, bez obzira što je „lakše“ ili „bolje“ od nečeg drugog. Naravno da u naseljima nema dovoljno mjesta za parkiranje, ali u zakonu ne piše „ako nema mjesta…“.


Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
… I onda se s vremena na vrijeme nađe neki dokoni policajac, kojem je baš zgodno proć tuda i odradit kvotu...
Pa dokono bi bilo da sjedi u birtiji, zar ne? Ovako radi jedan od svojih poslova. A što se tiče kvota, njih nemamo, tako da…


Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
… na mjestu gdje ne smeta prometu, ne smeta autobusu, jedino je na x minuta (max 8) nekog zagradio, a taj netko će to shvatit jer je on to jučer napravio nekom drugom...
Očito ne radiš s ljudima kad misliš da će shvatiti. Ništa neće značiti ako sam ja jučer zagradio nekoga, a danas je netko zagradio mene iako mi se žuri. Ljudi nisu baš objektivni u takvim situacijama.
drot13 is offline  
Old 25.08.2010., 12:56   #42
Pozdrav svima!
Prijatelju i meni su napisali kaznu jer nismo bili vezani. Zanima me što bih mogla napisati u žalbi? Prekršaj je iz članka 163. stavka 1. točke 0. Zakona o ZSPC, kažnjiv po članku 163. stavku 8. točki 0. istoga Zakona.
Zahvaljujem!
zdrava_krava is offline  
Old 27.08.2010., 19:41   #43
Quote:
zdrava_krava kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Prijatelju i meni su napisali kaznu jer nismo bili vezani. Zanima me što bih mogla napisati u žalbi? Prekršaj je iz članka 163. stavka 1. točke 0. Zakona o ZSPC, kažnjiv po članku 163. stavku 8. točki 0. istoga Zakona.
Zahvaljujem!
da nije bilo namjerno, nije vam žao, neće se ponoviti i da nemate novaca
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Old 09.09.2010., 14:48   #44
jadna naša država!!

Obavezni prekršajni nalog...
....dna tog i tog...na cesti toj i toj...reg oznake..te ite...
ovako je bilo moj muž vozio je desnom stranom ceste u susret mu dolazi stari 70 god..prelazi na suprotnu stranu ceste, muž ga skuži i da se skroz desno.Međutim lik otkine retrovizor na našem autu i baja pobjegne.Međutim moj muž se okrene s autom, i crta za starim.Zaustavi ga nakon nekoliko stotina i metara i pita jel vidio šta je napravio?Baja odgovara....šta hoćeš to je mala matrijalna šteta svako sebi...
Muž lud...zove policiju i kaže šta se odigralo i oni naprave zapisnik...
E da bi danas došlo da je ON kriv i da plati kaznu.ma mislim...
Šta da napravim....
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 09.09.2010., 17:16   #45
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Obavezni prekršajni nalog...
Što piše, po kojem članku je kriv?
drot13 is offline  
Old 14.09.2010., 12:01   #46
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Što piše, po kojem članku je kriv?
na temelju članka 239. a u vezi s člankom 234. prekršajnog zakona, te članak 4. stavka 1
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 15.09.2010., 16:33   #47
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
na temelju članka 239. a u vezi s člankom 234. prekršajnog zakona, te članak 4. stavka 1
To su tehnički čanci. Mislio sam na članak prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Piše nešto kao "čime je počinio prkršaj iz...".
drot13 is offline  
Old 17.09.2010., 20:17   #48
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
To su tehnički čanci. Mislio sam na članak prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Piše nešto kao "čime je počinio prkršaj iz...".
time je počinio prekršaj iz čl. 63 stavka 1......zospnc, kažnjiv po čl. 63. stavka 5, a u vezi s člankom 293 st.1 .....

sory ima tih članaka mali milion, a baš se ne kužim u to.
hvala
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 18.09.2010., 12:01   #49
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
time je počinio prekršaj iz čl. 63 stavka 1......zospnc, kažnjiv po čl. 63. stavka 5, a u vezi s člankom 293 st.1 .....

sory ima tih članaka mali milion, a baš se ne kužim u to.
hvala
...što će reć da mora platit nekih 1000 + 300 kuna jer se nije pomaka dovoljno desnom rubu kolnika i upa digdi pod put
Uglavnom prekršaj je utvrđen zbog nedovoljnog rastojanja kod mimoilaženja.

Nije mi jasno kako je moga dobit takvu kaznu. Šta je stari reka kad je policija došla? Pravio se Englez ko i na cesti? On je triba dobit takvu čestitku, a ne tvoj muž. Virujem da je došlo do pogreške

Ja bi na tvom mistu otiša na policiju i zatražio uvid u zapisnik i, ukoliko utvrdim je pošlo do kakve greške, a po svemu sudeći je, načinio bi prigovor na policijski zapisnik.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 19.09.2010., 00:45   #50
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
... ima tih članaka mali milion, a baš se ne kužim u to...
Nemaš beda, to stvarno zna biti u banani.


Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
... Uglavnom prekršaj je utvrđen zbog nedovoljnog rastojanja kod mimoilaženja.
Nije mi jasno kako je moga dobit takvu kaznu...
Svakako može pisati prigovor, ali prekršaj ne bi bio utvrđen samo tako. Vjerojatno se radilo o tragovima sudara na krivoj (nepovoljnoj) strani ceste.
drot13 is offline  
Old 19.09.2010., 01:41   #51
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Svakako može pisati prigovor, ali prekršaj ne bi bio utvrđen samo tako. Vjerojatno se radilo o tragovima sudara na krivoj (nepovoljnoj) strani ceste.
Kontam ja tebe, al moguće je da su zaminili podatke, potkrala se pogreška..uvik postoji oni ljudski faktor. A ovo za tragove sudara ne virujem - retrovizor odvaljen, može frcit di bilo, odbit se od koječega pa završit na "krivoj" strani tako da...ipak se tip vratio i krenio za starim
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 20.09.2010., 12:31   #52
Svakako može pisati prigovor, ali prekršaj ne bi bio utvrđen samo tako. Vjerojatno se radilo o tragovima sudara na krivoj (nepovoljnoj) strani ceste.[/QUOTE]

enajgore u svemu tome je šta nije bilo apsolutno nikakvih tragova.Jer gosp. je pobjegao a moj muž za njim, i kad je došla policija već su svi djelovi bili razbacani.a na to dijelu nije bila veća brzina od 50 km/h.
Uglavnom ne priznamo krivnju pa makar morali na sud i s policijom.
P.S ZABORAVILA SAM NAPOMENUT taj gosp je bivši policajac.
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 20.09.2010., 14:11   #53
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
... P.S ZABORAVILA SAM NAPOMENUT taj gosp je bivši policajac.
Naravno, odmah je riječ o mitu i korupciji.
drot13 is offline  
Old 20.09.2010., 14:56   #54
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Naravno, odmah je riječ o mitu i korupciji.
ja to nisam rekla, al očito je iz slučaja da si kolege pomažu.Mislim ko bi blesav zvao policiju ako je kriv??pokri se ušima i šuti.Al ovo je stvarno bezobrazno prema ljudima koji nemaju nikoga velikog da im pomogne.
Ja samo želim da se istjera pravda, ništa drugo.
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 21.09.2010., 01:31   #55
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
ja to nisam rekla, al očito je iz slučaja da si kolege pomažu.Mislim ko bi blesav zvao policiju ako je kriv??pokri se ušima i šuti.Al ovo je stvarno bezobrazno prema ljudima koji nemaju nikoga velikog da im pomogne.
Ja samo želim da se istjera pravda, ništa drugo.
Zašto si onda spominjala, ako "nisi rekla"? Zvanje policije ne amnestira od krivnje i ne znači da je ta osoba nevina. Uostalom, niti ti ne možeš biti potpuno objektivna (kao niti itko drugi u toj situaciji), a niti suprug ne mora govoriti istinu (namjerno ili nenamjerno).
drot13 is offline  
Old 21.09.2010., 17:34   #56
[QUOTE=drot13;29052863]Zašto si onda spominjala, ako "nisi rekla"? Zvanje policije ne amnestira od krivnje i ne znači da je ta osoba nevina. Uostalom, niti ti ne možeš biti potpuno objektivna (kao niti itko drugi u toj situaciji), a niti suprug ne mora govoriti istinu (namjerno ili nenamjerno).[/QUOTE

taj gospodin je sam naglasio policajcu da je bivši kolega.
A ja tj. suprug da je imalo sumnjao da je kriv, nebi zvao policiju i sam sebi natovario kaznu.Nego bi se pokrio ušima i kupio novi retrovizor.
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 22.09.2010., 11:06   #57
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
... A ja tj. suprug da je imalo sumnjao da je kriv, nebi zvao policiju i sam sebi natovario kaznu.Nego bi se pokrio ušima i kupio novi retrovizor...
Možemo se tako natezati do sutra. Ali nije pravilo da samo nevin traži intervenciju policije, a niti da je sudionik objektivan kod takvog događaja.
drot13 is offline  
Old 22.09.2010., 12:18   #58
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Možemo se tako natezati do sutra. Ali nije pravilo da samo nevin traži intervenciju policije, a niti da je sudionik objektivan kod takvog događaja.

ok.hvala na informacijama.pozz
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Old 10.10.2010., 23:28   #59
Evo ovako, vozio sam se s jos 2 prijatelja na motoru, zaustavila nas je policija i meni i mom prijatelju koji smo bili vozeni dala kaznu od 1000 kuna zbog tog sto nismo imali kacige ( nista nisu napisali u vezi nas trojice na jednom motoru ) nas prijatelj nije bio kaznjen jer je imao kacigu. Ja i moj prijatelj smo nezaposleni i nikad nismo imali nikakav prekrsaj u vezi s zakonom. Planiramo otici do prekrsajnog suda i predati zalbu, kako bi mogli proci?

Zadnje uređivanje RiZoN : 10.10.2010. at 23:48.
RiZoN is offline  
Old 11.10.2010., 01:04   #60
Quote:
RiZoN kaže: Pogledaj post
... kako bi mogli proci?
Veću kaznu sigurno nećete dobiti, a konačni rezultat ovisi o puno toga, tako da se ne može predvidjeti.

P.S.: Prigovor se podnosi policijskoj postaji koja vam je izdala prekršajni nalog, a oni to dalje šalju na sud.
drot13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.