Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 12:29   #1
Maske za lice

Dakle, cure...dajte neke ideje za maske "iz frižidera" ali da ne trebaju sastojci poput kokosovog mlijeka i sličnih stvari koje svi imamo uvijek doma
tetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 12:58   #2
ja si recimo znam stavit med sa malo limuna na lice dok se brckam u kadi!!
LordOfTheDance is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 11:44   #3
Quote:
LordOfTheDance kaže: Pogledaj post
ja si recimo znam stavit med sa malo limuna na lice dok se brckam u kadi!!
ja upravo to isto radim duže vrijeme i moram priznat da je stvarno super.

najbolje je za lice, a ne koristiti neke tonike, kreme i ostale preparate za lice koji rijetko kada djeluju. prije sam koristila sve i svašta,lice mi je bilo užasno, od masne kože do akni. sve dok sama sebi nisam počela praviti neke "maske". također je super za lice uzeti germu ( svježi kvasac) i istopiti ga i njime namazati lice. užasnog je mirisa ali super djeluje...
sad_girl17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:10   #4
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
ja sam jucer isprobala prvi put neku termo masku
koja genijalna stvar
ajme kako lijepo grije za liceko, samo steta da se smije drzati samo 2-3 minute, a taman mi je nos zagrijala kak treba

al ipak sam zadovoljnija sa maskom od morskih algi i blata
cija je to maska?

Quote:
sad_girl17 kaže: Pogledaj post
ja upravo to isto radim duže vrijeme i moram priznat da je stvarno super.

najbolje je za lice, a ne koristiti neke tonike, kreme i ostale preparate za lice koji rijetko kada djeluju. prije sam koristila sve i svašta,lice mi je bilo užasno, od masne kože do akni. sve dok sama sebi nisam počela praviti neke "maske". također je super za lice uzeti germu ( svježi kvasac) i istopiti ga i njime namazati lice. užasnog je mirisa ali super djeluje...
a za sto je dobar taj kvasac? mislis li na onaj u vrecici ili...?
shminkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 20:46   #5
Quote:
shminkerica kaže: Pogledaj post
cija je to maska?
proizvodjac je Chantelle
super mi je
ovo je druga njihova koja sam probala i za razliku od svih ostalih proizvodjaca, nisam dobila nikakve nezeljene posljedice po licu.
jedan veliki plus za njih
nadam se da ih ima kod vas za kupiti
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:31   #6
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
proizvodjac je Chantelle
super mi je
ovo je druga njihova koja sam probala i za razliku od svih ostalih proizvodjaca, nisam dobila nikakve nezeljene posljedice po licu.
jedan veliki plus za njih
nadam se da ih ima kod vas za kupiti


ajoj...tek sad vidim lokaciju
vjerojatno u Hrv necu naci...
shminkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:04   #7
Quote:
shminkerica kaže: Pogledaj post



a za sto je dobar taj kvasac? mislis li na onaj u vrecici ili...?
pa meni kvasac osobno pomaže protiv akni, isuši ih a i lice bude čistije, koža mi ne bude masna, jednostavno bude čista..

ja koristim onaj svježi kvasac, onako što možeš kupiti u kocki..dođe oko 2, 3 kune...možda se može i tim kvascem u vrećici, nisam nikad tako probala, obično koristim baš svježi kvasac...
sad_girl17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:40   #8
Quote:
sad_girl17 kaže: Pogledaj post
ja upravo to isto radim duže vrijeme i moram priznat da je stvarno super.

najbolje je za lice, a ne koristiti neke tonike, kreme i ostale preparate za lice koji rijetko kada djeluju. prije sam koristila sve i svašta,lice mi je bilo užasno, od masne kože do akni. sve dok sama sebi nisam počela praviti neke "maske". također je super za lice uzeti germu ( svježi kvasac) i istopiti ga i njime namazati lice. užasnog je mirisa ali super djeluje...

Da, i ja sam ga znala koristiti. Merlina mi je jednom rekla da je jedino agresivan malo, u što sam se i uvjerila, ali ništa strašno, lice bude dobro.
No, meni je ipak najbolja glina (+kapi čajevca i lavande).
Stvarno najbolja stvar za problematičnu kožu. Točno vidim smirenje i čišću kožu poslije te maske. Držim jedno 20 minuta, kad se osuši cijela, pa još malo. Tako isuši na licu ono što treba isušiti, a i bolje djeluje.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:44   #9
Quote:
sad_girl17 kaže: Pogledaj post

prije sam koristila sve i svašta,lice mi je bilo užasno, od masne kože do akni. sve dok sama sebi nisam počela praviti neke "maske".
i ja sam imala isti problem s licem, čisti horor, sve dok nisam prestala koristiti tonike i većinu krema..sad si sama pripremama maske i koristim samo baby kreme i ulje od čajevca,sad mi je kože bez ijednog prištića
narnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:08   #10
Quote:
narnia kaže: Pogledaj post
sad si sama pripremama maske i koristim samo baby kreme i ulje od čajevca,sad mi je kože bez ijednog prištića
kakve ti maske koristiš, tj kako ih pripremaš? koje baby kreme koristiš? johnsons ili neke druge? a ulje od čajevca, jel njime onako ispireš lice ili kako? možeš mi opisati to sve, ako ti nije problem?
sad_girl17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:23   #11
naravno da nije problem

koristim afroditinu kremu zove se bebica,to je inače krema baš za bebe ali meni je odlična jer imam baš suhu i jako osjetljivu kožu.imam oriflameovo ulje od čajevca,par kapi razvodnim i onda na blaznicu..
a što se tiče maski,radim uglavnom nešto jednostavno,med i mlijeko,jogurt,banana mi je isto ok ali drugo voće i ne baš..
za piling koristim čaj od kamilice tj.ono što je u vrećici čaja, i s tim sam prezadovoljna.
narnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 13:09   #12
Moja mama ima suhu kozu i stavi zumance.
Za masnu je bjelance.
Takodjer stavlja i masku od smiksanih jagoda.
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 13:09   #13
krastavci narezani na tanke ploske ili jogurt vulgaris...super vlaze kozu...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 13:17   #14
za masnu navodno još i ploške paradajza
nisam probala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:03   #15
Svj. kravlji sir + jogurt. Savršeno!

Dobro je i spermu razmazati po licu.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:07   #16
Wink Ima toga ....

Možeš lagano prijeći po očišćenom licu kriškom lubenice, jabuke, naranče, marelice, rajčice...malo ostaviš da djeluje i ispereš mlakom vodom. Zatim - svježi sir i malo jogurta pomiješaš i premažeš u debljem sloju - ovo je fenomenalno ljeti nakon sunčanja, smiruje kožu i vraća vlažnost , pa možeš zdrobiti banane, ja volim staviti tanke kriške kivija, to mi je naj. Izmiksaš jedan žumanjak s čajnom žlicom meda i par kapi limuna ako je koža masna ili malo maslinovog ili bademovog ulja ako je koža suha. Ako se još nečeg sjetim, javim se !
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:08   #17
to za spermu je urban legend

preluznata je za kozu lica

postoji neka domaca maska s kukuruznim brasnom, zna li netko recept i za koji je tip koze?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:17   #18
To za spermu bila je samo šala, a za neke i udica.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:31   #19
s obzirom da si ti autorica tvrdnje, naravno da nije zvucala kao shala. naime, vecina klinki prodje fazu kad iskreno vjeruje da sperma pomaze. neke zene nikad ne odrastu

btw zasto te to nesto nema po gornjim podforumima? strah te nekih neugodnih susreta?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 17:20   #20
Re: Ima toga ....

Quote:
Marija_1963 kaže:
Možeš lagano prijeći po očišćenom licu kriškom lubenice, jabuke, naranče, marelice, rajčice...malo ostaviš da djeluje i ispereš mlakom vodom. Zatim - svježi sir i malo jogurta pomiješaš i premažeš u debljem sloju - ovo je fenomenalno ljeti nakon sunčanja, smiruje kožu i vraća vlažnost , pa možeš zdrobiti banane, ja volim staviti tanke kriške kivija, to mi je naj. Izmiksaš jedan žumanjak s čajnom žlicom meda i par kapi limuna ako je koža masna ili malo maslinovog ili bademovog ulja ako je koža suha. Ako se još nečeg sjetim, javim se !
Super ideje! Samo se javi još...
tetica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.