Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2007., 15:23   #41
Bolja je NHL od ove...
varvarPG is offline  
Old 04.08.2007., 17:57   #42
Treba nam natjecateljska liga.Zato je dobro nabrojat sve te klubove.Gerrard8 pogodio si srž.Ipak bi stavio Slavena zbog boljeg plasmana dok je trenutno Rijeka slabija...Isto tako nisam siguran za Sturm i za jedan češki klub.Eto ti brojke 20(38 kola).Toliko ima Primera...Treba tome težiti,pa će biti barem donekle kvalitetan nogomet.
Mr.ex president tvoj odgovor da se stanje može popraviti 400% nije jasan.Kako se može popravit tako drastično?Okolnosti u Hnl-u su iste već deset i više godina...Koliko ljudi briga hoće li pobijediti Šibenik ili Međimurje?
Ali na susret Hajduk-Wba ipak dođe 20 tisuća...Isto i sa susretom Dinamo-Wolfsburg.Ljude interesira ono što ima smisla.Naprosto se nema što uništiti jer ničega i nema.Ako netko gubi pet šest razlike ništa mu ne znači što igra u ligi koja se zove prva.
Liga bi trebala biti ujednačena...
Ne želim izvrtati,ali mi se čini da bi takva liga afirmirala Hnl.Uostalom ako bi bilo toliko zemalja koji imaju toliko mjesta čak bi mogli i prvaci nacionalnih liga direktno u kup uefe.Imali bi jaku ligu,svaki tjedan jake utakmice,interesi najmanjih bar donekle zaštićeni(naprimjer ako neki slovenski klub nije kadar biti 6. u toj ligi ide u Kup uefa što je i logično jer ionako ne bi prošao u Ligi prvaka),nacionalne lige sa smislom gdje prvak ide u Kup Uefa...
U Uefu svaka zemlja i klub nosi svoj koeficijent,a i sama liga ima svoj koeficijent za raspodjelu mjesta u ligi po državama...Svaka utakmica bi imala smisla.Istovremeno pratiš da li si najgore plasiran od klubova iz svoje države jer u tom slučaju ispadaš,ali i navijaš za svoje klubove zbog zajedničkog koeficijenta.
Svaka utakmica doslovce bi imala smisla...
Meni se čini da sada nijedna nema neki naročiti smisao već samo čekamo dva derbija godišnje...
Ali da naglasim još jednom.
Bolji je i ovakav Hnl nego nekakva balkanska liga.

Evo računice:šest zemalja znači minimalno šest klubova u Ligi prvaka
Koliko znam svak zemlja bi dala bar 2 mjesta u Kup uefe,a Češka tri kao i dva u Lp?
Dolazimo do brojke da bi 13.klub u ligi od 20 bio plasiran u Kup Uefe.E pa ako ne možeš biti 13.u toj ligi ne treba ti ići u Evropu.Plus što u Kup Uefe idu prvaci nacionalnih liga....
I za kraj:Hns je konstitutivan i ima pravo istupiti iz takve lige na kraju svake sezone,ako nečim nije zadovoljan.

Zadnje uređivanje mizuzul : 04.08.2007. at 18:29.
mizuzul is offline  
Old 04.08.2007., 18:50   #43
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Treba nam natjecateljska liga.Zato je dobro nabrojat sve te klubove.Gerrard8 pogodio si srž.Ipak bi stavio Slavena zbog boljeg plasmana dok je trenutno Rijeka slabija...Isto tako nisam siguran za Sturm i za jedan češki klub.Eto ti brojke 20(38 kola).Toliko ima Primera...Treba tome težiti,pa će biti barem donekle kvalitetan nogomet.
Mr.ex president tvoj odgovor da se stanje može popraviti 400% nije jasan.Kako se može popravit tako drastično?Okolnosti u Hnl-u su iste već deset i više godina...Koliko ljudi briga hoće li pobijediti Šibenik ili Međimurje?
Ali na susret Hajduk-Wba ipak dođe 20 tisuća...Isto i sa susretom Dinamo-Wolfsburg.Ljude interesira ono što ima smisla.Naprosto se nema što uništiti jer ničega i nema.Ako netko gubi pet šest razlike ništa mu ne znači što igra u ligi koja se zove prva.
Liga bi trebala biti ujednačena...
Ne želim izvrtati,ali mi se čini da bi takva liga afirmirala Hnl.Uostalom ako bi bilo toliko zemalja koji imaju toliko mjesta čak bi mogli i prvaci nacionalnih liga direktno u kup uefe.Imali bi jaku ligu,svaki tjedan jake utakmice,interesi najmanjih bar donekle zaštićeni(naprimjer ako neki slovenski klub nije kadar biti 6. u toj ligi ide u Kup uefa što je i logično jer ionako ne bi prošao u Ligi prvaka),nacionalne lige sa smislom gdje prvak ide u Kup Uefa...
U Uefu svaka zemlja i klub nosi svoj koeficijent,a i sama liga ima svoj koeficijent za raspodjelu mjesta u ligi po državama...Svaka utakmica bi imala smisla.Istovremeno pratiš da li si najgore plasiran od klubova iz svoje države jer u tom slučaju ispadaš,ali i navijaš za svoje klubove zbog zajedničkog koeficijenta.
Svaka utakmica doslovce bi imala smisla...
Meni se čini da sada nijedna nema neki naročiti smisao već samo čekamo dva derbija godišnje...
Ali da naglasim još jednom.
Bolji je i ovakav Hnl nego nekakva balkanska liga.

Evo računice:šest zemalja znači minimalno šest klubova u Ligi prvaka
Koliko znam svak zemlja bi dala bar 2 mjesta u Kup uefe,a Češka tri kao i dva u Lp?
Dolazimo do brojke da bi 13.klub u ligi od 20 bio plasiran u Kup Uefe.E pa ako ne možeš biti 13.u toj ligi ne treba ti ići u Evropu.Plus što u Kup Uefe idu prvaci nacionalnih liga....
I za kraj:Hns je konstitutivan i ima pravo istupiti iz takve lige na kraju svake sezone,ako nečim nije zadovoljan.
Evo nakon ovog ne izdržih da se ne registriram..
Idemo jedan tvoj post prije ovog.
Stanje od prije 20 godina i današnje nisu za usporedbu ako se uopće ti i sijećaš šta se dešavalo prije 20-tak godina
Spominješ jaku jugoslavensku ligu sa Šukerom,Boban,savičević,mihajlović,prosinečki..... ..dobro oni su tad imali jedva dvadesetak godina , njima svaka čast takva generacija se neće ponoviti u dogledno vrijeme, ali u toj jugi bila je jaka liga zbog toga šta igrači nisu mogli u inozemstvo prije navršenih 28 godina ! Pa zamisli ti sad kakva bi bila jačina I.HNL da to jugo pravilo vrijedi i danas .
A u evropi to vrijeme nije bilo Bosmanovog pravila i ovih davanja državljanstva a o novcu koji se vrtio u najačim ligama bilo bi smješno i govoriti danas.S time da je npr. u talijanskoj ligi moglo biti 2 stranca u ekipi.
Gerard predlaže neke klubove npr..
mlada boleslov, banik ostava,slovan liberec,artmedia,žilina,maribor,gorica,domžale,mtk ,zte.....iskreno koga bi ti klubovi nagnali da ode pogledat utakmicu u nekoj ligi koja se igra za ništa..

Ipak bi stavio Slavena zbog boljeg plasmana dok je trenutno Rijeka slabija...
Tek tu se vidi da ne razumiješ ništa.Slaven je klub bez tradicije osim u I.HNL klub bez i jednog trofeja,sa stadionom od 3.000 gledatelja, grad bez aerodroma kojim bi dolazili svi ti silni navijači tih velikih stranih klubova
bez hotelskih sadržaja....itd. i zbog toga šta su prošlu sezonu završili 1 ili 2 mjesta na tablici ispred Rijeke oni bi trebali igrat u Toj srednjeevropskoj ligi ?
Da bar imaju navijače pa čak ni to nemaju.
Prvaci te lige i ostali klubovi nikad nebi mogli u nikakvu evropu jer UEFA ne priznaje takve lige koje nisu pod njezinom ingerencijom tako da ti je ovaj drugi dio posta čisto naklapanje i tvoje potpuno nerazumijevanje uefinih pravila i propisa (vidi Royal ligu )
I za kraj baš volim ovakve likove koji već godinama nisu bili na stadionu pogledat utakmicu.
Plominjan is offline  
Old 04.08.2007., 19:16   #44
Quote:
Plominjan kaže: Pogledaj post
Evo nakon ovog ne izdržih da se ne registriram..
Idemo jedan tvoj post prije ovog.
Stanje od prije 20 godina i današnje nisu za usporedbu ako se uopće ti i sijećaš šta se dešavalo prije 20-tak godina
Spominješ jaku jugoslavensku ligu sa Šukerom,Boban,savičević,mihajlović,prosinečki..... ..dobro oni su tad imali jedva dvadesetak godina , njima svaka čast takva generacija se neće ponoviti u dogledno vrijeme, ali u toj jugi bila je jaka liga zbog toga šta igrači nisu mogli u inozemstvo prije navršenih 28 godina ! Pa zamisli ti sad kakva bi bila jačina I.HNL da to jugo pravilo vrijedi i danas .
A u evropi to vrijeme nije bilo Bosmanovog pravila i ovih davanja državljanstva a o novcu koji se vrtio u najačim ligama bilo bi smješno i govoriti danas.S time da je npr. u talijanskoj ligi moglo biti 2 stranca u ekipi.
Gerard predlaže neke klubove npr..
mlada boleslov, banik ostava,slovan liberec,artmedia,žilina,maribor,gorica,domžale,mtk ,zte.....iskreno koga bi ti klubovi nagnali da ode pogledat utakmicu u nekoj ligi koja se igra za ništa..

Ipak bi stavio Slavena zbog boljeg plasmana dok je trenutno Rijeka slabija...
Tek tu se vidi da ne razumiješ ništa.Slaven je klub bez tradicije osim u I.HNL klub bez i jednog trofeja,sa stadionom od 3.000 gledatelja, grad bez aerodroma kojim bi dolazili svi ti silni navijači tih velikih stranih klubova
bez hotelskih sadržaja....itd. i zbog toga šta su prošlu sezonu završili 1 ili 2 mjesta na tablici ispred Rijeke oni bi trebali igrat u Toj srednjeevropskoj ligi ?
Da bar imaju navijače pa čak ni to nemaju.
Prvaci te lige i ostali klubovi nikad nebi mogli u nikakvu evropu jer UEFA ne priznaje takve lige koje nisu pod njezinom ingerencijom tako da ti je ovaj drugi dio posta čisto naklapanje i tvoje potpuno nerazumijevanje uefinih pravila i propisa (vidi Royal ligu )
I za kraj baš volim ovakve likove koji već godinama nisu bili na stadionu pogledat utakmicu.
Čovječe ti doista ne razumiješ,ali apsolutno ništa.
Prvo ti si čisti primjer kako je lokalni partikularni interes mnogima bitniji od nacionalnog.Prvo,dao sam prijedlog gdje nitko ništa suštinski ne gubi,a mnogo se dobiva.Ako netko misli da bi današnja Rijeka igrala u LIGI PRVAKA ma i jedno kolo neka razmisli o tome koliko je realan.Gdje je Rijeka danas?Nigdje!
Drugo,iz te Srednjoeuropske lige bi se ispadalo.Ako Rijeka ne može biti prvak Hnl-a bez Dinama i Hajduka i biti bolja od Zagreba koji gubi od VLAZZNIE ne treba ni igrati tu ligu.Još jednom da naglasim:treba nam kompetitivna liga.Dakle,ako si bolji samo naprijed.Tvrdnja da takvih talenata nema je pogrešna.Ima,ali oni ne bi igrali na onom stadionu gdje su navijači važniji od nogometa.Možda shvatiš da nikome ne otimam kruh već predlažem da nam svima bude bolje.
I molim te ne potcjenjuj pravo Podravaca da igraju i navijaju.I Dudek može igrati nogomet!I navijati!Ja nisam potcijenio Fegica,Matrljana,Gračana...Današnja Rijeka ne igra tako kvalitetno.To je činjenica.Iz same Uefe je potekla ideja o REGIONALNOJ LIGI što je u skladu sa onim što i Platini govori.
Novo vrijeme nosi i bolje i nove ideje.Mogao bi barem razmisliti o mojoj.Kao i o potrebi prilagodbe novim pravilima za odlaske igrača.Prežive oni koji se prilagode...
Doista nisam bio ni na jednoj ligaškoj utakmici već dugo i to zato jer nemam što vidjeti...
Uostalom ta Srednjoeuropska liga još nije ni približno zaživjela. Neka se Rijeka izbori.To je sportski.

Zadnje uređivanje mizuzul : 04.08.2007. at 19:55.
mizuzul is offline  
Old 04.08.2007., 20:03   #45
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Mr.ex president tvoj odgovor da se stanje može popraviti 400% nije jasan.Kako se može popravit tako drastično?Okolnosti u Hnl-u su iste već deset i više godina...Koliko ljudi briga hoće li pobijediti Šibenik ili Međimurje?
Ali na susret Hajduk-Wba ipak dođe 20 tisuća...Isto i sa susretom Dinamo-Wolfsburg.Ljude interesira ono što ima smisla.Naprosto se nema što uništiti jer ničega i nema.
Može se, budimo realni pa priznajmo sami sebi da se za HNL ne radi ništa.
Evo pogledaj reprezentaciju, nije ni tamo stanje idealno, ali se RADI.

E sad taj isti HNS koji bi trebao vodit brigu i o HNL je odjeba HNL i osnovao neku kvazi udrugu hrvatskih prvoligaša koja se kao brine za HNL. A kako se brine ?
Cijela briga joj se svodi na to da iza raspored i satnicu te stavi suce i to je to.
Ako je to maksimum, onda jebiga stvarno ne možemo ništa više.

Poljud je zna bit pun i na Intera i na Zagreba i na Rijeku,... ne radi se samo o jačini protivnika, nego se radi i o Hajduku. Malo ljudi je došlo pogledat WBA, al je puno ljudi došlo pogledat Hajduk. Kad Hajduk ima šta pokazat i kad je utakmica bitna na Poljudu se uvik skupi više od 20000

Razmisli o tome
MEP is offline  
Old 04.08.2007., 20:15   #46
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Može se, budimo realni pa priznajmo sami sebi da se za HNL ne radi ništa.
Evo pogledaj reprezentaciju, nije ni tamo stanje idealno, ali se RADI.

E sad taj isti HNS koji bi trebao vodit brigu i o HNL je odjeba HNL i osnovao neku kvazi udrugu hrvatskih prvoligaša koja se kao brine za HNL. A kako se brine ?
Cijela briga joj se svodi na to da iza raspored i satnicu te stavi suce i to je to.
Ako je to maksimum, onda jebiga stvarno ne možemo ništa više.

Poljud je zna bit pun i na Intera i na Zagreba i na Rijeku,... ne radi se samo o jačini protivnika, nego se radi i o Hajduku. Malo ljudi je došlo pogledat WBA, al je puno ljudi došlo pogledat Hajduk. Kad Hajduk ima šta pokazat i kad je utakmica bitna na Poljudu se uvik skupi više od 20000

Razmisli o tome
Bilo bi bolje da utakmica završi 4-3 umjesto 7-1.Teško ćemo moći sastaviti dobru reprezentaciju,ako svi ne daju više od 100%.Vidjet ćeš kad prođu euro natjecanja da će sve zamrijeti.Kamo sreće da imamo jaku Hnl.Naprosto nemamo.Ali istina ljudi su došli zbog Hajduka,a ne "nekakvog" WBA.Uostalom Hajduk osjećam kao svoj klub podjednako kao i Dinamo.Naprosto se nadam jakoj repki.AKO imaš model da unaprijedimo našu ligu to bi bilo odlično.Mislim da je moj dobar.Za tim idu moji prijedlozi...I da šanse sa Sampdorijom nisu baš 10%.Evo da ja budem malo optimist

Dijaspora će jednog dana presahnuti,a što onda?Ti ljudi će se prije ili poslije asimilirati...Za 10 godina sa ovakvom ligom gotovo sigurno ništa od jake repke...
mizuzul is offline  
Old 04.08.2007., 21:01   #47
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Bilo bi bolje da utakmica završi 4-3 umjesto 7-1.Teško ćemo moći sastaviti dobru reprezentaciju,ako svi ne daju više od 100%.Vidjet ćeš kad prođu euro natjecanja da će sve zamrijeti.Kamo sreće da imamo jaku Hnl.Naprosto nemamo.Ali istina ljudi su došli zbog Hajduka,a ne "nekakvog" WBA.Uostalom Hajduk osjećam kao svoj klub podjednako kao i Dinamo.Naprosto se nadam jakoj repki.AKO imaš model da unaprijedimo našu ligu to bi bilo odlično.Mislim da je moj dobar.Za tim idu moji prijedlozi...I da šanse sa Sampdorijom nisu baš 10%.Evo da ja budem malo optimist

Dijaspora će jednog dana presahnuti,a što onda?Ti ljudi će se prije ili poslije asimilirati...Za 10 godina sa ovakvom ligom gotovo sigurno ništa od jake repke...
Ja odlazim na Kantridu prije svega pogledat Rijeku a ne protivničku ekipu tamo ću bit i protiv Međimurja, sad Cibalije također i protiv Dinama i Hajduka.
Mene ne zanimaju razne domžale,mtk,zte makar sam pogledao Rijeka-Interblock ali samo zbog toga da vidim novu momčad Rijeke a protivnik je moga bit i npr. Vrapče
Plominjan is offline  
Old 04.08.2007., 21:32   #48
Quote:
Plominjan kaže: Pogledaj post
Ja odlazim na Kantridu prije svega pogledat Rijeku a ne protivničku ekipu tamo ću bit i protiv Međimurja, sad Cibalije također i protiv Dinama i Hajduka.
Mene ne zanimaju razne domžale,mtk,zte makar sam pogledao Rijeka-Interblock ali samo zbog toga da vidim novu momčad Rijeke a protivnik je moga bit i npr. Vrapče
Zbilja imaš nogometni ukus.Ne razumijem tu odlučnost da se gledaju četvrtoligaške utakmice.No to i je bila moja poanta...Ti gledaš utakmicu u kojoj igra i Vrapče...Ja prekidam gledanje negledljivog Dinama i Intera iako je to prva liga...Već je 2:0 i sve je gotovo.
Takvi kao ti su svjesno ili nesvjesno unakazili hrvatski sport i ekonomiju gledanjem svog uskog sebičnog interesa.
Da želiš dobro svom klubu,a i reprezentaciji shvatio bi što ti govorim.
Uostalom nisi odgovorio ni na jedan moj argument.
Najlakše je reći da netko nije u pravu...
I da spomenuo si tri najgora kluba.Liga mora imati i pokoji takav klub.Sve one solidne si zaboravio...

I ako ti je svejedno tko je na suprotnoj strani čemu biti protiv kompetitivnije lige.Valjda da se gleda slabija liga...

Zadnje uređivanje mizuzul : 04.08.2007. at 22:58.
mizuzul is offline  
Old 05.08.2007., 11:38   #49
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Zbilja imaš nogometni ukus.Ne razumijem tu odlučnost da se gledaju četvrtoligaške utakmice.No to i je bila moja poanta...Ti gledaš utakmicu u kojoj igra i Vrapče...Ja prekidam gledanje negledljivog Dinama i Intera iako je to prva liga...Već je 2:0 i sve je gotovo.
Takvi kao ti su svjesno ili nesvjesno unakazili hrvatski sport i ekonomiju gledanjem svog uskog sebičnog interesa.
Da želiš dobro svom klubu,a i reprezentaciji shvatio bi što ti govorim.
Uostalom nisi odgovorio ni na jedan moj argument.
Najlakše je reći da netko nije u pravu...
I da spomenuo si tri najgora kluba.Liga mora imati i pokoji takav klub.Sve one solidne si zaboravio...

I ako ti je svejedno tko je na suprotnoj strani čemu biti protiv kompetitivnije lige.Valjda da se gleda slabija liga...

Vidiš za razliku od tebe ja volim gledati nogomet jer to ima svoju čar.
Pošto idem na 2-3 gostovanja Rijeke pogledam domaće utakmice Rijeke
Naravno da ne propustim utakmice Rudara u III Zapad ( i bio bi zbilja iznenađen da su to puno borbenije i zanimljivije utakmice nego ove u prvoj ligi pa odi malo pogledat III ligu)
A u nedjelju pogledam IV.ligu (Jedinstvo omladinac) ili I.županijsku (Podpićan,Učka72) a najrađe III. županijsku skupina jug NK PLOMIN a čak se nekoliko nas skupimo pa odemo i na njihova gostovanja )
Tako da ja i ti nemamo dodirnih točaka.
Meni je zanimljiva i III.županijska a tebi bi kroz godinu dve dosadila i ova srednjeevropska..
Plominjan is offline  
Old 05.08.2007., 11:40   #50
[QUOTE=Plominjan;9597197]Vidiš za razliku od tebe ja volim gledati nogomet jer to ima svoju čar.
Pošto idem na 2-3 gostovanja Rijeke pogledam domaće utakmice Rijeke
Naravno da ne propustim utakmice Rudara u III Zapad ( i bio bi zbilja iznenađen da su to puno borbenije i zanimljivije utakmice nego ove u prvoj ligi pa odi malo pogledat III ligu)
A u nedjelju pogledam IV.ligu (Jedinstvo omladinac) ili I.županijsku (Podpićan,Učka72) a najrađe III. županijsku skupina jug NK PLOMIN a čak se nekoliko nas skupimo pa odemo i na njihova gostovanja )
Tako da ja i ti nemamo dodirnih točaka.
Meni je zanimljiva i III.županijska a tebi bi kroz godinu dve dosadila i ova srednjeevropska..
A ja ću i dalje uživat gledajući razne klubove kao npr. Radnik, Lučko,Orijent, Istra,Jadran,Segesta,Zagorec;Rovinj,Nehaj,Veapče,R udeš,Draga,Šišan,Štinjan.Kanfanar,Peruški,Iskra,Ce ment itd....
Plominjan is offline  
Old 05.08.2007., 11:58   #51
Quote:
Plominjan kaže: Pogledaj post
Vidiš za razliku od tebe ja volim gledati nogomet jer to ima svoju čar.
Pošto idem na 2-3 gostovanja Rijeke pogledam domaće utakmice Rijeke
Naravno da ne propustim utakmice Rudara u III Zapad ( i bio bi zbilja iznenađen da su to puno borbenije i zanimljivije utakmice nego ove u prvoj ligi pa odi malo pogledat III ligu)
A u nedjelju pogledam IV.ligu (Jedinstvo omladinac) ili I.županijsku (Podpićan,Učka72) a najrađe III. županijsku skupina jug NK PLOMIN a čak se nekoliko nas skupimo pa odemo i na njihova gostovanja )
Tako da ja i ti nemamo dodirnih točaka.
Meni je zanimljiva i III.županijska a tebi bi kroz godinu dve dosadila i ova srednjeevropska..
Ti voliš gledati nogomet loše kategorije(govorim o mnogim klubovima prve lige).Sve je jasno...
Uvijek sam pratio naše klubove dok su bili u hvala Bogu bivšoj državi...
Znao sam doći na trećeligašku utakmicu gdje se igrao itekako kvalitetan nogomet(Zagreb-Lokomotiva npr.) uz tisuće! navijača.Danas bi ti klubovi tukli mnoge prvoligaše...
U tvom filmu nijedna liga nema značenja,u mom i treća liga ima SMISLA.
I ne znam odakle ti ideja da bi meni kao domoljubu jedna takva liga dosadila.Ja sam natjecatelj.Dakle i lošija kvaliteta te lige ne bi smetala.
Ti bi prvu ligu pretvorio u prepucavanje haustora,a ja predlažem da nam TREĆA LIGA! BUDE NA EVROPSKOJ RAZINI.
Natjecanje,natjecanje,daleka navijačka hodočašća,a ne piknik, gdje je klub i repka svetinja uz godine strpljenja,rada i odricanja i imati ćemo jak nogomet.
I da, nisi odgovorio ni s jednim argumentom...

Nije se teško prisjetiti kako je Nikola Jurčević(Zagreb) šibao po boku protiv Italije...Soldo je naprimjer ponikao u Lokomotivi.
Mislim da ti naprosto nećeš htjeti čuti nijedan argument jer ti je dovoljna i ova loša kvaliteta.
Tako nema napretka jer nema htijenja za više i bolje...
mizuzul is offline  
Old 08.08.2007., 16:39   #52
neko je spominjao neophodnu natjecateljsku(regionalnu)ligu radi razvoja talenata.kao treba nam zvezda na tranzistoru da bi se razvili naši talenti.samo me zanima iz koje su lige van otišli šimić,bišćan,šokota,pletikosa,srna,vlaović,marić,v iduka,rapajic,eduardo,ćorluka,cesar,olić,butina,ba bić,tomas,jerko leko itd.
naveo sam neke kojih sam se sad mogao sjetit,a koji nisu otišli u banana klubove nego u respektabilne europske momcadi.
WHUFC is offline  
Old 08.08.2007., 23:39   #53
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
neko je spominjao neophodnu natjecateljsku(regionalnu)ligu radi razvoja talenata.kao treba nam zvezda na tranzistoru da bi se razvili naši talenti.samo me zanima iz koje su lige van otišli šimić,bišćan,šokota,pletikosa,srna,vlaović,marić,v iduka,rapajic,eduardo,ćorluka,cesar,olić,butina,ba bić,tomas,jerko leko itd.
naveo sam neke kojih sam se sad mogao sjetit,a koji nisu otišli u banana klubove nego u respektabilne europske momcadi.
Nisam spominjao nikakvu regionalnu ligu za razvoj talenata.Talenti bi se kalili u prvoj Hnl koja bi u tom slučaju bila ujednačenija,gdje bi prvak Hnl išao u Kup Uefe,a doprvak u Intertoto kup.Ti talenti bi onda dolazili u najjače hrvatske klubove.Može li se Cibalia ili Šibenik nadati da mogu proći u Ligi prvaka?Ne mogu.Jednostavno su novčano preslabi,a samim tim nikako ne mogu formirati dobru momčad.Uostalom po Uefinom rejtingu smo oko 30.mjesta,a reprezentacija je istovremeno sedma! na svijetu...Dakle igrače za prvih 11 zasada imamo,ali liga je sve slabija.Prije smo imali dva predstavnika u Ligi prvaka,sada jednog i to u prvom pretkolu.To je činjenica.

Drugo,protiv sam svake balkanske regionalne lige.

Treće,pogubno je ironizirati ono vrijeme kad je naš hrvatski klub branio kroz sport jednakopravnost Hrvata po raznim varošima.Dakle nisam rekao da bi više ikad trebalo igrati sa Zvezdom,već da je ta borba imala smisla.Pročitaj što sam napisao.

Navodiš koji sve igrači su otišli iz Hnl.Idemo redom.Šimić,obrambeni igrač po meni među 10 u svijetu grije klupu.Bišćan također,ako ne i bolji.Njegov doseg:POLUFINALE LP,Benitez ga ne stavlja u finalu.Da je Talijan ili Španjolac nema šanse da ga ne bi stavio.Kitili bi se obojicom na pet SP uzastopce...
Kad bi imali jaku ligu,a dobre igrače imamo,tržišno bi vrijedili tri puta više i ne bi se tako s njima postupalo.
Srna se recimo po svojim kvalitetama morao prodati u zapadnu Evropu.
Olić,Marić,Šokota i Rapajić su mogli ostvariti i bolje karijere s obzirom na potencijal...Njima bi regionalna liga itekako koristila.
Dakle dobre igrače imamo,ali je moja tvrdnja da bi se takvi igrači još doradili kroz regionalnu ligu i prije prodaje vani još napredovali jer bi imala izazovne utakmice svaki tjedan.To je neophodno između 20. i 23.godine da se postane svjetska klasa kao Boban,Prosinečki,Šuker,Štimac,Bokšić...
Koliko bi onda ovi igrači koje si naveo bili još bolji i usporedi ih s ovima koji su igrali i tu nesretnu jugoligu.
Regionalna liga znači veća kvaliteta nogometa,veća tržišna vrijednost i bolji tretman igrača.Naravno da je onda i reprezentacija još jača.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 08:56   #54
Vidim da na temu nitko ne odgovara.
Evo još par zapažanja.Ako se pogleda jučerašnju utakmicu nikako se ne može reći da je Dinamo lošiji od Werdera.Ali vidi vraga Werder ima više natjecateljskih utakmica.Nema šanse da Dinamo prolazi protiv klubova srednje europske razine,ako napadači promaše toliko šansi.Da postoji stalni natjecateljski ritam i da se takve situacije pred golom ponavljaju palo bi i više golova za Dinamo.
Jasno je da je Modrić igrač za najveće klubove,Sammir je odmah do njega,a ni ostatak ekipe nije toliko loš.Nije čak stvar ni u treneru.Ali Dinamo nije toliko kompaktan,iako su svi igrali pristojno jer jednostavno nema stalnog ponavljanja natjecateljskih utakmica.Ako Dinamo ne može protiv ovako osakaćenog Werdera problem je negdje drugdje.
Problem je što se stalno igraju utakmice sa dosta lošijim suparnicima.
Liga u kojoj ne živi bar 40 milijuna ljudi ne može ponuditi kvalitetan nogomet,jer tako diktira tržište,a ponekad i suci po diktatu tržišta.
A što se udaljenosti tiče koliko je naprimjer od Viga do Seville,ili od Corune do Zaragoze,Bilbaa do Malage.
Isto i sa Francuzima.Ako mogu Poljaci i Ukrajinci putovati na dalja gostovanja možemo i mi.Pa nemamo valjda lošiji standard od njih.
Skupo je,ali ovako tapkati u mjestu daleko je skuplje.
Nažalost govori se o stabilnim prvoligašima(20?!) u sredinama s malim brojem stanovnika.Zakon tržišta i brojaka to nažalost ne dozvoljava.
Ne znam stvarno kolika lova se kotrlja u tim novim prijedlozima,ali teško je povjerovati da svi odgovorni misle toliko uskogrudno.
I nije da u tom Hnl nema materijala.Ima itekako,ima i kvalitetnih trenera,ali NEMA NATJECATELJSKIH UTAKMICA.U tome je cijeli ključ.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 10:01   #55
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Nisam spominjao nikakvu regionalnu ligu za razvoj talenata.Talenti bi se kalili u prvoj Hnl koja bi u tom slučaju bila ujednačenija,gdje bi prvak Hnl išao u Kup Uefe,a doprvak u Intertoto kup.Ti talenti bi onda dolazili u najjače hrvatske klubove.Može li se Cibalia ili Šibenik nadati da mogu proći u Ligi prvaka?Ne mogu..
Znači mi bi u toj srednjeevropskoj ligi imali četri kluba i njihov redosljed bi bio npr.
1.Dinamo
2.Hajduk
3.Rijeka
4.Sl. Belupo

Dok bi u I:HNL bio npr.
1. Osijek
2. Varteks
3........

I sad Dinamo u kvalifikacije za LP
Osijek u Kup UEFA
Varteks u Intertoto
jednostavno bravo

Rijeka,Hajduk,Slaven u bananu
Plominjan is offline  
Old 30.08.2007., 10:13   #56
Ako ima 6 zemalja to je šest klubova u ligi prvaka+7 u kup Uefa.Dakle 13.klub od 20 ide u euro kupove plus prvak nacionalne lige.E pa nije valjda da ne bi imali dva kluba unutar 13 klubova(da ostanemo na istom,ako se broji i Hnl prvak) u ligi s Austrijom,Češkom Mađarima,Slovencima,Bih...
Male zemlje s druge strane imaju natjecateljske utakmice i osigurano bar jedno mjesto u Kupu Uefe,a vjerojatno još jedno jer ako ne mogu biti 13. u Srednjoeuropskoj ligi od 20 ne treba im igrati nikakve eurokupove.
I ovako smo svi skupa u banani...a ne samo neki od klubova koje si naveo.
To je interes svih tih zemalja da se hvata priključak sa zapadnom Evropom.
Dakle neka Rijeka bude 13. u toj ligi i ide u Kup Uefa...
Prijedlog je uravnotežen za sve,budi bolji i ideš naprijed,ako ne bori se da ne budeš baš zadnji.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 10:23   #57
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Ako ima 6 zemalja to je šest klubova u ligi prvaka+7 u kup Uefa.Dakle 13.klub od 20 ide u euro kupove plus prvak nacionalne lige.E pa nije valjda da ne bi imali dva kluba unutar 13 klubova(da ostanemo na istom,ako se broji i Hnl prvak) u ligi s Austrijom,Češkom Mađarima,Slovencima,Bih...
Male zemlje s druge strane imaju natjecateljske utakmice i osigurano bar jedno mjesto u Kupu Uefe,a vjerojatno još jedno jer ako ne mogu biti 13. u Srednjoeuropskoj ligi od 20 ne treba im igrati nikakve eurokupove.
I ovako smo svi skupa u banani...a ne samo neki od klubova koje si naveo.
To je interes svih tih zemalja da se hvata priključak sa zapadnom Evropom.
Dakle neka Rijeka bude 13. u toj ligi i ide u Kup Uefa...
Prijedlog je uravnotežen za sve,budi bolji i ideš naprijed,ako ne bori se da ne budeš baš zadnji.
jesi brz a ja baš prepravljam svoju poruku pa evo nove :

Quote:
Plominjan kaže: Pogledaj post
Znači mi bi u toj srednjeevropskoj ligi imali četri kluba i njihov redosljed bi bio npr.
1.Dinamo
2.Hajduk
3.Rijeka
4.Sl. Belupo

Dok bi u I:HNL bio npr.
1. Osijek
2. Varteks
3........

I sad Dinamo u kvalifikacije za LP
Osijek u Kup UEFA
Varteks u Intertoto
jednostavno bravo

Rijeka,Hajduk,Slaven u bananu

Dobro sad ćeš mi napisat da bismo imali 3 predstavnika u LP i 3 u kupu UEFA
-kao šta imamo u košarci koja je dobar primjer da sa jačom ligom,nemožemo jednostavno usporedit reputaciju košarkaških klubova u toj NLB Ligi ili ovih klubova šta bi igrali u srednjoevropskoj kojima je najveći uspjeh 1.kup velesajamskih gradova i to 1967. dok košarkaški klubovi u NLB ligi imaju preko 20 evropskih trofeja što znači sabijanje kvalitete u jednoj ligi pa svejedno nedolazi do probitka naših klubova a ni stvaranja novih igrača ni novih centara košarke čak štoviše neki jaki centri nestaju..a šta se tiče gledanosti više gledatelja je nakraju pratilo Razigravanje za prvaka hrvatske nego NLB Ligu
I jednostavno je bezveze razgovarati o nekim kvotama sa ulaskom u razna evropska natjecanja kad ta ista UEFA nepriznaje nikakve regionalne lige .
Plominjan is offline  
Old 30.08.2007., 10:38   #58
Prvo Uefa je već navijestila regionalnu ligu.Sve oni mogu dozvoliti...
Drugo,košarkaški primjer nije ti dobar.Košarkaški uspjesi dolazili su onda kad ozbiljne košarke nije bilo u najvećem broju evropskih zemalja,a mi smo imali supermotivirajuću ligu sa Srbima.Sada se tu okreće daleko manji novac,talenti gledaju da uhvate prvu lovu,nema sustavnog rada,gledatelja...
Danas novac okreće sve.
U nogometu je ipak druga priča.Siguran sam da dođe Red bull ili Sparta da bi Kantrida bila puna.Ali ako Rijeka ne može pobijediti Široki brijeg i Domžale o čemu mi pričamo?
Ono što pričam o kvotama je čista matematika,ali je ustvari bitnije dobiti natjecateljsku ligu.
Klub koji ne može biti 13. u toj ligi ne treba ići u eurokupove.
mizuzul is offline  
Old 30.08.2007., 10:52   #59
Košarkaški primjer je odličan.

I to je sve šta ću reć jer mi se više neda ništa detaljno ni odgovarat ni pisat, pošto ovakva tema bude u prosjeku 1. mjesečno...
Ja neznan čime vi ljudi razmišljate...mislite da ćete pojačat našu ligu, ako je u vašim snovima ili fantazijama spojite sa još 3,4 jednako loše ili čak lošije lige ?
Prvo mi doma moramo obavit posa, a imamo ga priko glave... Pa kad doma obavimo posa i kad od saveza napravimo onakav kakav sad ima hrvatska reprezentacija, onda možemo reć da smo stigli do plafona i da nam za daljnje jačanje treba nekakva fuzija, nekakvo spajanje, do tad je to smiješno...

Uglavnon, košarka je odličan primjer
MEP is offline  
Old 30.08.2007., 11:12   #60
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Košarkaški primjer je odličan.

I to je sve šta ću reć jer mi se više neda ništa detaljno ni odgovarat ni pisat, pošto ovakva tema bude u prosjeku 1. mjesečno...
Ja neznan čime vi ljudi razmišljate...mislite da ćete pojačat našu ligu, ako je u vašim snovima ili fantazijama spojite sa još 3,4 jednako loše ili čak lošije lige ?
Prvo mi doma moramo obavit posa, a imamo ga priko glave... Pa kad doma obavimo posa i kad od saveza napravimo onakav kakav sad ima hrvatska reprezentacija, onda možemo reć da smo stigli do plafona i da nam za daljnje jačanje treba nekakva fuzija, nekakvo spajanje, do tad je to smiješno...

Uglavnon, košarka je odličan primjer
Upravo to.Dva loša ubiše Miloša.Dvije tri slabe lige mogu dati jednu dobru.Učinak sinergije...
Natjecanje te natjera da daš više.Zabluda je misliti da nemamo talenata i igrača.
Imamo,samo treba stvoriti natjecateljsko ozračje.
Talente imamo,trenere imamo,natjecanje nemamo...
Nije Marković kriv što su Balaban,Šehić i Bartolović promašili.
Ali slažem se da bi ta liga trebala pričekati 2-3 godine da se sredi stanje ponajprije po klubovima!,a i u Savezu.
Tko zna kakvi su tu sve interesi u pitanju.
Ali svi moramo reći danas što želimo za 3-4 godine.
Ako to danas ne učinimo i ne uvidimo kamo idemo s ovakvom neizazovnom Hnl potpuno ćemo potonuti.
A za košarku ti nemam što reći nego da mi nisi dao nijedan argument.
mizuzul is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.