Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 14:07   #81
Frogy nije ni paničarenje ni uznemiravanje reći nekome ko je primio jak udarac u glavu i ima nekakve ispade da ide na hitnu. Mi možemo nagađati šta je, ali njega treba pregledati doktor i otkloniti sumnju da nije nekakvo krvarenje ili nešto slično. Bolje paničariti da je najgore i otići na hitnu pa da ispadne da je blagi potres mozga nego reći ma nije ništa pa da na kraju netko ostane paraliziran ili umre.

Jebi ga ovo nisu stvari za zajebanciju. Da se nekome mome dogodi udarac u glavu i da mi ima ovakve ispade ne bi ga ni pitala jel hoće na hitnu već bi ga utrpala u auto i pravac bolnica.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 17:39   #82
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Frogy nije ni paničarenje ni uznemiravanje reći nekome ko je primio jak udarac u glavu i ima nekakve ispade da ide na hitnu. Mi možemo nagađati šta je, ali njega treba pregledati doktor i otkloniti sumnju da nije nekakvo krvarenje ili nešto slično. Bolje paničariti da je najgore i otići na hitnu pa da ispadne da je blagi potres mozga nego reći ma nije ništa pa da na kraju netko ostane paraliziran ili umre.

Jebi ga ovo nisu stvari za zajebanciju. Da se nekome mome dogodi udarac u glavu i da mi ima ovakve ispade ne bi ga ni pitala jel hoće na hitnu već bi ga utrpala u auto i pravac bolnica.
Ok, površno sam pročitala upis, odnosno obratila sam pažnju na onaj dio gdje osoba piše o smetnji u govoru. Obzirom da mi se to dogodilo, htjela sam ga utješiti da nije ništa strašno. Tek kasnije sam vidjela da je dobio udarc. No ja sam samo reagirala na ovo da možda ima moždani. Moždani boli užasno. Ok, dajem za pravo da je mene moždani bolio užasno, a da nekog drugog možda uopće ne zaboli glava.
Nadam se da je dečko ok, te da mu stvarno nije bilo ništa. Isto tako, mene panika ubija. Evo danas sam malo zablokirala i sfrfljala i sad sam totalno u bedu, pere me anksioza da opet s glavom nekaj nije ok, i onda dobijem još gro simptoma. Nekada na takve stvari nisam obraćala pažnju i prošle bi kako su i došle i sve je bilo ok.
Moja poanta je da je sigurno trebalo dečku reći nek ide na hitnu, no ne mu stvarati presing u vidu najgoreg scenarija jer to onda može napraviti simptome koji zapravo ne postoje (pogotovo ak je uplašen i još k tome ide guglati pa vidi simptome moždanog, tumora i raka na mozgu).
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 21:52   #83
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ok, površno sam pročitala upis, odnosno obratila sam pažnju na onaj dio gdje osoba piše o smetnji u govoru. Obzirom da mi se to dogodilo, htjela sam ga utješiti da nije ništa strašno. Tek kasnije sam vidjela da je dobio udarc. No ja sam samo reagirala na ovo da možda ima moždani. Moždani boli užasno. Ok, dajem za pravo da je mene moždani bolio užasno, a da nekog drugog možda uopće ne zaboli glava.
Nadam se da je dečko ok, te da mu stvarno nije bilo ništa. Isto tako, mene panika ubija. Evo danas sam malo zablokirala i sfrfljala i sad sam totalno u bedu, pere me anksioza da opet s glavom nekaj nije ok, i onda dobijem još gro simptoma. Nekada na takve stvari nisam obraćala pažnju i prošle bi kako su i došle i sve je bilo ok.
Moja poanta je da je sigurno trebalo dečku reći nek ide na hitnu, no ne mu stvarati presing u vidu najgoreg scenarija jer to onda može napraviti simptome koji zapravo ne postoje (pogotovo ak je uplašen i još k tome ide guglati pa vidi simptome moždanog, tumora i raka na mozgu).
Poanta je ta da ti nisi pročitala ni ime teme na kojoj se nalaziš, niti post dečka, niti druge postove a niti moj post sa razumijevanjem i poanta je ta da nikad ne smiješ čovjeku govoriti da mu nije sigurno ništa,( posebno kad vidiš da čovjek nije baš za to da ode do liječnika i samo čeka da mu netko da blagoslov), jer ne možeš to znati već ga uputiti kod liječnika da provjeri. Ono što ti zoveš najcrniji scenario nije bilo rečeno kao sigurno već moguće što treba isključiti i rečeno je da se objasni čovjeku zašto hitno i neizostavno mora do liječnika , jer u slučaju najcrnijeg scenarija svaka sekunda je važna.
Nema svrhe ni potrebe vaditi se. Pogriješila si i šta sad. Ide život dalje. poz
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 12:24   #84
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Poanta je ta da ti nisi pročitala ni ime teme na kojoj se nalaziš, niti post dečka, niti druge postove a niti moj post sa razumijevanjem i poanta je ta da nikad ne smiješ čovjeku govoriti da mu nije sigurno ništa,( posebno kad vidiš da čovjek nije baš za to da ode do liječnika i samo čeka da mu netko da blagoslov), jer ne možeš to znati već ga uputiti kod liječnika da provjeri. Ono što ti zoveš najcrniji scenario nije bilo rečeno kao sigurno već moguće što treba isključiti i rečeno je da se objasni čovjeku zašto hitno i neizostavno mora do liječnika , jer u slučaju najcrnijeg scenarija svaka sekunda je važna.
Nema svrhe ni potrebe vaditi se. Pogriješila si i šta sad. Ide život dalje. poz
Pročitala sam nsalov - gubitak govora na minutu i pročitala da mu se desilo što i meni. Kasnije ste taj tekst stavili pod udarce u glavu. Ok, površna sam i gotovo. Kao što sam rekla, nadam se da je dečko ok. Neću više postati, jer svatko zna postati - idi k liječniku. Mislim, jel je tko napisao da je to doživio ili što? Svi su napisali - idi k liječniku, možda je moždani, možda ovo, možda ono.... Ja sam shvatila da ovdje ljudi mogu napisati svoja iskustva. Što će mi forum ako za sve trebam ići liječniku????
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 19:17   #85
Pozdrav,
isla sam dns s ocem u ambulantu,igrom slucaja desilo se da sam trcala u bolnicu i udarila sam glavom od staklo pokretnih vrata......u tom trenutku sam bila svjesna da sam udarila i zalelujala sam se naprijed i nazad te posla upadati,kroz glavu mi je samo sjevnulo da ne smijem udariti glavom nazad.....te sam uspjela nekako spasti na straznjicu.....bila sam svijesna cijelo vrijeme
tri osobe su me unijele u ambulantu gdje me doktor polio vodom iako sam bila svjesna,nakon toga bila sam lezala jedno vrijeme no imala sam ogomnu izraslinu na desnom dijelu cela..........

Nakon toga su me odveli da snimim glavu i cekala sam u cekaonici pola sata skoro dok je netko drugi bio unutra.....kasnije kada sam usla legla sam na stol i doktor mi je rekao da pomaknem peskir koji sam koristila kao oblog i pogledao mi je otok na sekundu i reko mi mozes ici kuci......nije me snimio,nista nije opipao,nije mi oci pregledao.....samo rekao da mogu ici.......mene to sada ne boli no strah me sto me nisu nista detaljnije pregledali jer je taj otok jako velik......nije mi muka ne boli me nista osim straznjice ...
Kada sam nakon toga s rodicom malo pisala na fb desilo se da napisem dosta redaka i kada sam pogledala u topkovnicu i onda u ekran pola toga napisanoga nije bilo uopce....to mi se desilo i dok sam pisala ovdje ovaj post prvi puta......bilo je u pitanju par recenica.....mozda sam nesto slucajno pritisnula no strah me je....znam da se svasta moze desiti i krvarenje i hematom i sto cuda.....i to danima nakon.......sad nez sto da radim...
__________________
We do not choose love. It claims each man as it will!
Luna135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2022., 20:50   #86
Dizem ovu temu i molim za pomoc.
Prije tri dana udarila sam vrhom glave o lavabo dok sam pokusavala dignuti nesto s poda. Udarac je bio u prednji dio vrha glave, odmah oko mjesta pocetka rasta kose. Nije se pojavila cvoruga niti me nesto pretjerano boljelo. Stavila sam malo leda i to je to. Malo me boljelo na dodir ali nista vise od toga.

Sinoc, dva dana po udarcu, sam pocela osjecati pritisak na mjestu udarca koji se nastavio i danas kroz dan i sad sam se uplasila. Ne mogu reci da osjecam glavobolju, ali pritisak svakako. Jos me vise brine sto ee taj pritisak pojavio tek drugi dan nakon udarca.

Nemam mucninu, niti neke druge simptome ali me ovaj pritisak i lagana glavobolja muci.

Imam li razloga za brigu? Trebam li ici na hitnu?
Hvala unaprijed.
Scottie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2022., 02:00   #87
Popij brufen i dovoljno, normalno da te malo boli od traume
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2022., 15:53   #88
Hvala na odgovoru. Ma muci me taj neki pritisak na mjestu udarca, bas nesto cudno. Sad mi je jos pocelo kao nasumicno me boljeti i u ostalim djelovima glave pa me vec hvata panika..
Scottie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2022., 16:35   #89
Odi lijecniku. Udarac u glavu moze biti opasan ma koliko god djelovao bezopasno i bez vidljivih povrsinskih tragova (rana, hematoma)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2022., 23:32   #90
Bila sam kod lijecnika, nisu mi radili ct, pregledali me, ispitali, kazu nema potrebe za CT-om. No, sad sam se uplasila jer mi se naglo zamantalo dok sam lezala… je li moguce da je to posljedica udarca i da nakon 5 dana se javi vrtoglavica? Sad me prebio strah, izgleda da cu morati opet pohoditi lijecnika…
Scottie13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.