Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 19:20   #21
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
A zbog čega misliš da bi dotični bio bolji? Zato što je "mlađahan"? Zato što ima grofovsku titulu? Ili čisto zato što je stranac?

I još nešto, RH je napokon ponovno samostala i neovisna država. A i to nije dugo, čak niti 2 desetljeća, a već ima onih koji bi ju ne prodali, već poklonili i dali u ruke tuđincu. Pa ako bi već to moralo tako, ja bih se prije oprednijelio za Bill Gatesa.

Btw, ako ti dotičnu nekadašnju monarhiju smatraš svojom domovinom, ja sasvim sigurno ne. Niti imam ovakvih poltronskih nagona. Ali kad čovjek pročita ovakvo što, uopće ne ne čudi kad nas netko nazove bečkim konjušarima. Tebi nije dosta sluganstva?
Pa teško je zamisliti da bi uopće mogao biti gori u predstavljanju od Mesića ili potencijalno u budućnosti Josipovića, Primorca, Mire Tuđmana i sl. Koga ti bezveznjaci zanimaju, na velikim državničkim primanjima stoje po strani i nitko ih ne benda 2%, osim ako ih ne zamijeni za konobare. S druge strane, direktni potomak habsburških careva i još k tome Thyssen po majci bi bio igrač...

Što se tiče argumenta o tuđincima, ako Briti već nekoliko stoljeća krune Švabe za kraljeve, zašto bi to nama bila smetnja? Argumenti o "bečkim konjušarima" su srpska kompleksaška posla jer smo mi živjeli u civiliziranoj srednjoeuropskoj državi dok su njima Turci okretali babe u sijenu...
Tywin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:21   #22
Bedastoća n n-tu ponteciju, uskoro če nastupiti totalno novi superiorni svjetski poredak!
__________________
Saab Born From Jets
trabaljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:43   #23
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Pa teško je zamisliti da bi uopće mogao biti gori u predstavljanju od Mesića ili potencijalno u budućnosti Josipovića, Primorca, Mire Tuđmana i sl. Koga ti bezveznjaci zanimaju, na velikim državničkim primanjima stoje po strani i nitko ih ne benda 2%, osim ako ih ne zamijeni za konobare. S druge strane, direktni potomak habsburških careva i još k tome Thyssen po majci bi bio igrač...

Što se tiče argumenta o tuđincima, ako Briti već nekoliko stoljeća krune Švabe za kraljeve, zašto bi to nama bila smetnja? Argumenti o "bečkim konjušarima" su srpska kompleksaška posla jer smo mi živjeli u civiliziranoj srednjoeuropskoj državi dok su njima Turci okretali babe u sijenu...
A dvije konkurentske instant kraljevske dinastije postale od svinjara...
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:23   #24
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Pa teško je zamisliti da bi uopće mogao biti gori u predstavljanju od Mesića ili potencijalno u budućnosti Josipovića, Primorca, Mire Tuđmana i sl. Koga ti bezveznjaci zanimaju, na velikim državničkim primanjima stoje po strani i nitko ih ne benda 2%, osim ako ih ne zamijeni za konobare. S druge strane, direktni potomak habsburških careva i još k tome Thyssen po majci bi bio igrač...

Što se tiče argumenta o tuđincima, ako Briti već nekoliko stoljeća krune Švabe za kraljeve, zašto bi to nama bila smetnja? Argumenti o "bečkim konjušarima" su srpska kompleksaška posla jer smo mi živjeli u civiliziranoj srednjoeuropskoj državi dok su njima Turci okretali babe u sijenu...
Neka završi srednju školu pa se kandidira na izborima. Onda će narod odlučiti da li je upravo on najbolji predstavnik. Bez obzira koliko narod bio zatucan i zaostao on je jedini kvalificiran da izabere svog poglavara.

Vrlo moguće da će jednog dana biti bolji predstavnik Hrvatske nego Mesić, Josipovic, Primorac ili Tudjman. To uopće nije neka ozbiljna konkurencija. Međutim isto je tako moguće da će se za 10 ili 20 godina pojaviti netko ko je kvalificiraniji da prestavlja ovu zemlju od Ferdinanda Zvonimira.

Ima šansu, pa neka se takmiči za mjesto predsjednika, novaca mu ne fali za kampanju.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:36   #25
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Pa teško je zamisliti da bi uopće mogao biti gori u predstavljanju od Mesića ili potencijalno u budućnosti Josipovića, Primorca, Mire Tuđmana i sl. Koga ti bezveznjaci zanimaju, na velikim državničkim primanjima stoje po strani i nitko ih ne benda 2%, osim ako ih ne zamijeni za konobare. S druge strane, direktni potomak habsburških careva i još k tome Thyssen po majci bi bio igrač...

Što se tiče argumenta o tuđincima, ako Briti već nekoliko stoljeća krune Švabe za kraljeve, zašto bi to nama bila smetnja? Argumenti o "bečkim konjušarima" su srpska kompleksaška posla jer smo mi živjeli u civiliziranoj srednjoeuropskoj državi dok su njima Turci okretali babe u sijenu...
Mi kompleksaši?? , ajd nek' ti bude , ali u ovom segmentu nismo , jer ti upravo pokazuješ nepriksnoveno iskustvo u timarenju švapskih konja pa ti Srbi krivi za duboko volontersko uvlačenje!

Želim ti da ostvariš svoje želje u potpunosti , a ako zapne u pregovrima sa tim Švabom u smislu da on neće reći nikad da je Hrvat već samo ponositi Švabo koji je usput i hrvatski kralj , onda se možete obratiti kod Srba imamo viška Karađorđevića a nemaju velike pretenzije na srpski presto pa mogu nositi krunu hrvatskog kraljevstva!

I još da znaš da je Karađorđevićima rodbina Engleska kraljica i mnoge druge evrospke dinastije , njima nije smetalo da se orode sa onima kojima su babe Turci okretali! , ali ja te razumem da su Hrvati bili jedina civilizirana srednje europska nacija pa vam ne priliči ovakvi neki kraljevi!

Ja sam takođe mislio da je to srpski mit o švapskim-konjušarima i čista provokacija , ali izgleda da zaista postoje , apsolutno unbeliveble!! , to je verovatno svetski endem da postoje neki koji su zaljubljeni u Švabe i žude da njima vladaju!!

Ništa drugo do.. , svaka čast!!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:39   #26
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
A dvije konkurentske instant kraljevske dinastije postale od svinjara...
sad se ne sjećam, ali danska ili norveška kraljevska obitelj je nastala od svinjara. dvije srpske su nastale od švercera svinjama ( od kojih je jedan u slobodno vrijeme ubio ćaću)
ali i takav način stvaranja dinastije mi se čini bolji od bugarskog ili grčkog uvoza europskog kraljevskog škarta
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:47   #27
Dajte ljudi ne budalite !

Kakva monarhija, jos nam samo fale jos jedni zgubidani da ih hranimo.


Na posao !
pjosip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:57   #28
Kada sam unio ime u google Ferdinada Zvonimira, među ponuđenim je i bila ova stranica. Izgleda djed mu i nije bio loš...

Quote:
“Početkom devedesetih posjetio sam marokanskoga kralja Hasana i dugo smo razgovarali s vrlo velikim uspjehom – iako je nakon mene imao sastanak s Arafatom, mi smo dvojica, zajedno s njegovim ministrom vanjskih poslova, ostali razgovarati do dva sata ujutro, s pitanjem – kako priznati Hrvatsku, a rezultat je bio upravo priznanje Hrvatske. Arafat je čekao, žao mi ga je, ali rezultat mi je bio veoma važan, i ponosim se njime.”
Quote:
Hrvatsku i dalje doživljava kao svoju domovinu, i uvijek se predstavlja i kao Hrvat. “Kada sam rođen, rođen sam i kao Hrvat. To nikako ne smijemo zaboraviti. Osim toga, poznajem mnogo Hrvata, i kada god sam mogao nešto učiniti za Hrvatsku, učinio sam to, jednako tijekom Drugog svjetskog rata kao i danas.” Nadvojvodi nisu svojstveni komentari o aktualnoj politici pojedine države, pa tako ni o hrvatskoj. “Mislim da se vlasti trude učiniti najbolje što znaju. Nije na meni da kritiziram Vladu, mislim da radi dobro koliko može. Želim pred Europom progovoriti o hrvatskim nastojanjima da uđu u Europsku uniju. Nisam zadovoljan idejom Zapadnog Balkana i Hrvatske u njemu, čak sam vrlo protiv toga, kao i protiv toga da se Hrvatsku trpa među balkanske zemlje. Ideja Zapadnog Balkana nastala je pod utjecajem srpske politike i uz pomoć određenih europskih krugova nesklonih hrvatskoj, ali apsurd je da Hrvatsku netko stavlja na Balkan i govori o njoj kao o balkanskoj državi. Hrvatska je potpuno drukčija od Balkana, ona pripada zapadnim zemljama. Kad odete u Dubrovnik, kao da ste u Veneciji. Pogledajte Varaždin – u njemu je vidljiva sva austrijska tradicija. Hrvatska je oduvijek bila zapadna zemlja, ona je obranila Zapad od najezde Turaka. Bitka kod Siska bila je značajna za cijelo austrijsko carstvo, i obrana tog malog grada, koji su obranili hrvatski vojnici, spasila je Zapad. Beč danas ne bi bio kakav je da nije bilo te bitke i velike hrabrosti koju su Hrvati iskazali u njoj. Ali to kao da se zaboravlja, takve se stvari više ne vrednuju na pravi način.”
Quote:
Pomalo iznenađen, nadvojvoda je na pitanje poznaje li jugoslavenskog prestolonasljednika Aleksandra Karađorđevića samo kratko odgovorio: “Ne.” Niti pitanje što misli o njemu nije ga navelo da progovori mnogo više. “Imam obiteljske razloge zbog kojih ne mogu gajiti ikakve dublje simpatije prema njemu. Mislim da možete shvatiti i zašto. Osim toga, način na koji su Srbi tretirali Makedonce, Albance, Hrvate… nisam to nikada odobravao i ne smatram to primjerenim.” Što se pak dubljih razloga tiče, ubojstvo nadvojvode Franje Ferdinanda u Sarajevu 28. lipnja 1914., kada je u njega pucao pripadnik Mlade Bosne Gavrilo Princip, smatra se neposrednim povodom za Prvi svjetski rat, koji je označio kraj Habsburške monarhije, a ujedinjenjem južnoslavenskih naroda, sva vlast pripala je srpskoj kraljevskoj dinastiji Karađorđević, koja je izvukla ogromni kapital iz toga, a pritom i surađivala s četničkim pokretom tijekom Drugog svjetskog rata, koji je provela u izgnanstvu u Londonu.
Ovo je intervju iz Nacionala, 2004.godine.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:58   #29
Hrvatskoj i Srbiji mornarhija ne bi ništa psoebno donijela,ali Crnoj Gori bi npr. dala super elitnih štih iskoristiv u turizmu...

Kingon of Montenegro...

Lijepo zvuči...
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:59   #30
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi ne budalite !

Kakva monarhija, jos nam samo fale jos jedni zgubidani da ih hranimo.


Na posao !
Osim Glorie, Storya i inih tabloida koji bi pratili svaki korak Ferdinanda Zvonimira i njegovih kraljevskih nasljednika Franza Zdeslava, Marie Luise Kosjenke i Maximiliana Borne... kome bi to još trebalo


Quote:
Kada sam unio ime u google Ferdinada Zvonimira, među ponuđenim je i bila ova stranica. Izgleda djed mu i nije bio loš.
HR može naklonost kuće Habsburg iskoristiti puno pametnije od nuđenja prijestolja praunuku posljednjeg cara i kralja.

Quote:
Hrvatskoj i Srbiji mornarhija ne bi ništa psoebno donijela,ali Crnoj Gori bi npr. dala super elitnih štih...

Kingon of Montenegro...

Lijepo zvuči...
Postoje potomci dinastije Petrović, pretendenti na crnogorsku krunu koja im je nepošteno oteta 1918.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:12   #31
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi ne budalite !

Kakva monarhija, jos nam samo fale jos jedni zgubidani da ih hranimo.


Na posao !
Pa neće biti potrebe ih hranite , ako se budu bavili svinjogojstvom ili trgovinom krmadi!

Kad se ima kralj , onda će biti novih brandova među proizvodima u ovom globalnom svetu.. , tipa kraljevski kulen,kraljevski pršut,kraljevski čvarci,kraljevski gronik i najvažnije kraljevske krvavice od plave krvi kraljevske!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:22   #32
Quote:
al ne sad je demokracija bacanje para, pa sad opet malo kukamo, svi su izdajice,pizde itd ajmo proglasiti monarhiju...
Na stranu ozbiljnost ove teme ali otkad se demokracija i monarhija u suvremenoj Europi isključuju???

I si ono, napisao post samo da spomeneš Tuđmana u njemu..
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:31   #33
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hrvatskoj i Srbiji mornarhija ne bi ništa psoebno donijela,ali Crnoj Gori bi npr. dala super elitnih štih iskoristiv u turizmu...

Kingon of Montenegro...

Lijepo zvuči...
Pa koji to pozitivni efekt monarhije koji bi se odrazio u Crnoj Gori ne bi došao do izražaja u Hrvatskoj? Pogotovo ako bi kralj bio Habsburg, ime za koje su čuli i na Antarktici. Koja je bolja reklama za hrvatski turizam nego da npr. Opatija opet postane kraljevsko ljetovalište?

Jedan detalj koji mi je sad pao napamet - gdje bi skućili našeg hipotetskog kralja Ferdinanda Zvonimira? Pantovčak je neprikladan - ta kućica je OK za propaliteta iz Čarlija ali nije baš kraljevska rezidencija. Možda neki countryside dvorac tipa Trakošćan? Ili još bolje, da raskrčimo par hektara šume ispod Sljemena, angažiramo najbolje svjetske arhitekte i podignemo neki modernistički kraljevski dvorac koji bi postao svjetska atrakcija, s obzirom da svi ostali kraljevi spavaju u nekim vlažnim starim kućerinama gdje "akrepe memla davi". Je da to košta, ali sigurno manje od neke autoceste kroz vukojebinu, Pelješkog mosta i sličnih gluposti.

Zadnje uređivanje Tywin : 12.04.2009. at 21:39.
Tywin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:57   #34
Hrvatska kao monarhija,to mi ne zvući loše kad bi mene okrunili za kralja
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 22:12   #35
Ako postoji sudbina , i ako su sve stvari na ovome svetu sudbinski povezane?! , onda po Božjem usudu i logici , ovaj baja je neminovan kao sudbinski partner pestolonaslednika Hazburga!!

Uz sve blagodeti koje bi budući kralj doneo Hrvatskoj u smislu reklame i marketinga , sav novac bi otišao na njegovo obezbeđenje i sigurnost , jer je sudbina ipak sudbina i ne može se protiv nje!!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 22:22   #36
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ako postoji sudbina , i ako su sve stvari na ovome svetu sudbinski povezane?! , onda po Božjem usudu i logici , ovaj baja je neminovan kao sudbinski partner pestolonaslednika Hazburga!!

Uz sve blagodeti koje bi budući kralj doneo Hrvatskoj u smislu reklame i marketinga , sav novac bi otišao na njegovo obezbeđenje i sigurnost , jer je sudbina ipak sudbina i ne može se protiv nje!!
A sudbina je radi tog baje u 20. st. fino išamarala Srbiju nekoliko puta.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 22:37   #37
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Je da to košta, ali sigurno manje od neke autoceste kroz vukojebinu, Pelješkog mosta i sličnih gluposti.
Nekako mi se ne daje lova za dvorce!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 22:41   #38
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Evo bliže nam se predsjednički izbori na kojima ćemo odabrati trećeg državnog poglavara samostalne hrvatske države. Ovaj trenutni, bez obzira na svoje rijetke dobre poteze, nije zadovoljavajuće predstavljao zemlju u inozemstvu, što zbog svoje staračke sklerotičnosti, što zbog slabog obrazovanja i nepoznavanja stranih jezika, što zbog neprezentne pojave prodavača drangulija s placa...

Kanidati koji će biti u ponudi kroz 7-8 mjeseci se ne čine ništa perspektivnijima, uglavnom se zasad javljaju neki mlitavi bezličnjaci poput Ive Josipovića, duhovi prošlosti kao što je Miro Tuđman i slični. Zašto onda umjesto ovog cirkusa s izborom novog državnog poglavara svakih 5 godina, gdje se uglavnom bira iz sirotog i nezadovoljavajućeg fonda hrvatskih političara i intelektualaca jednostavno ne proglasimo monarhijom, kao što su to uostalom najsređenije europske države našeg reda veličine.

Tko bi bio idealan hrvatski kralj? Mislim da je najlogičnije obratiti se slavnoj obitelji Habsburg-Lotringen koji su uglavnom mudro i časno obnašali tu dužnost od 1527. kad su im je hrvatski prvaci povjerili do 1918. kad je zlosretni Sabor proglasio raskidanje veza sa srednjom Europom i odveo nas u stoljeće noža, žice i kolca.

Nadvojvoda Otto von Habsburg, formalno glava ove dinastije i najstariji sin našeg posljednjeg carskog i kraljevskog veličanstva, Karla Habsburškog, blaženika Katoličke crkve, već je dobrano poodmakao u jesen svog života - prošle godine je napunio 96 godina a mnogo mlađa nisu ni njegova braća Felix (92) i Robert (89). Iako je ovaj simpatični stariji gospodin omilio dijelu hrvatskog puka kroz svoj javni angažman u korist naše države, mislim da ga dob diskvalificira u preuzimanju dužnosti hrvatskog kralja.

Umjesto toga, za budućeg hrvatskog monarha predlažem njegovog unuka, Ferdinanda Zvonimira von Habsburga, sina nadvojvode Karla von Habsburga i barunice Franceske von Habsburg, rođene Thyssen, 12-godišnjeg dječaka kojeg je u zagrebačkoj katedrali krstio naš blagopočivajući kardinal Franjo Kuharić osobno, i koji kao drugo ime nosi ime Zvonimira, našeg srednjovjekovnog kralja.

Mislim da bi za međunarodni probitak Hrvatske bilo vrlo korisno da je u svijetu predstavlja simpatičan mladi kralj kroz kojeg teče krv najslavnijih europskih plemenitaša i mecena, nego neko mrtvo puhalo od budućeg predsjednika. Komentari i kritike ideje su dobro došli.
imas malu grjesku na postu, sabor je proglasio nezavisnost Hrvatske, ali nije nikada priznal sjedinjenje u kraljevinu shs... to je bil ilegalni cin kojeg je provela ilegalna organizacija tzv narodno vijece shs-a...

sto se tice Habsburgoavaca, Otto je bil na nasoj strani, te se pogotovo za vrieme rata zalagal za nasu borbu, ali unatoc tome smatram da njegovi potomci na zasluzuju takvu jednu cast (zbog dvojebene proslosti njihove dinastije u pogledu na Hrvatsku, uz to zbog njegovog djelovanja u pan-europskoj uniji), kao niti nasi lokalni trecerazredni "plemici" ()...

Zadnje uređivanje horus : 12.04.2009. at 22:50.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 00:25   #39
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Dinastija Windsor su također tuđinci porijeklom, španjolska kraljica je potomak grčke kraljevske kuće...
Da tudjici... I to kakvi - shvabe a u zadnjem sirenju pomijesalo se malo i grcke krvi... Nije ni cudo da ne zele Charlesa za kralja - tek ce mali William zahvaljujuci mami Dijani biti nesto nalik na Engleza...

A sto se Hrvatske kao Monarhije tice ja sam osobno za. Ukoliko vec moramo imati ceremonijalnog drzavnog poglavara onda sam radje za Kralja Zvonimira II habsburskog nego za Nadana Vidosevica ili onoga Josipovica. Zvonimir II ce biti veci Hrvat nego znacajan dio stanovnistva nase domovine.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 00:30   #40
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Ferdinand Zvonimir može naslijeđem biti kralj Hrvatske i Slavonije, ali ne i Istre i Dalmacije čiji može biti samo car kako je bio i njegov pradjed Karlo.
Nema problema: Moze imati kombiniranu titulu, Elizabeta II je na pocetku svoje vladavine imala i titulu Empress of India.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.