Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 16:21   #21
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
@Kexx

Izvitopereno je na Drugi svjetski rat gledati kroz nacionalnu vizuru.

Ti ljudi su imali razloge zašto su ratovali. Velika većina partizana nije ratovala s Hrvatskom u srcu, već je imala druge motive, od rušenja ustaške države pa do socijalističke revolucije. Stavljanje krža na spomen obilježje ljudi od kojih su mnogi bili uvjereni staljinisti je nakaradno i silovateljski. Jednako kao što bi fiktivni spomenik u Vukovaru silovao pale branitelje.
Nek se onda napiše ispod spomenika da se ne odnosi na staljiniste i zdravo.

Mene zanimaju samo oni koji su ratovali sa HR u srcu, a jesu li oni pri tom bili partizani, ustaše ili domobrani, jebe mi se. Ideologije me ne zanimaju, samo HR u srcu, nikakav fašizam, antifašizam, komunizam, orjunaštvo.
Ako kod pojedinca nešto od toga djeluje u nacionalnom smjeru OK, ako ne djeluje doneviđenja.

Antifašist orjunaš pozitivac meni kao HRvatu nije. Dakle, od pojedinca do pojedinca s kojim je on motivima ratovao, ako mu je YU bila najvažnija na svijetu može stoput bit antifašist, daleko mu selo.

Ali ako ima partizana kojima je HR bila u srcu treba im odat počast.
Ako nema, onda ne treba, ali nek se onda kaže da takvih nema, a ne ovisno o prigodi, nekad se kaže da ih ima, nekad da ih nema, pa ima li ih ili nema, jebemu miša.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:02   #22
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Politika mješanja kostiju je nakaznost proizašla iz Tuđmanovog uma opsjednutog idejom nacionalne homogenizacije.

Stavljanje križa na spomenik poginulim partizanima je silovanje onih koji više ne mogu govoriti. Križari su onda kao i sad bili na strani kvislinškog ustaškog režima, protiv kojeg su partizani ustali. Bezobrazluk bez premca.
tuđman je bio partizan pa valjda kao partizanski vojnik ima pravo na to
tommi91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:10   #23
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...1/0232006.html

Općina Dugopolje, koja je u mnogim stvarima svijetli primjer u našoj državi, još jednom je pokazala zašto bi se i ostali trebali ugledati na njih.

Čini mi se da je ovim potezom napokon sazrijelo vrijeme da jednom zauvijek raskrstimo sa negativnom ostavštinom Drugog svjetskog rata.

Nije li vrijeme da maknemu tu temu s dnevnog reda te da zaboravimo na podjele i da se zajedno, kao u Domovinskom ratu, izborimo za bolju budućnost?

Da li je to previše za tražiti od hrvatskog naroda?

ne podrzavam ovo izjednacavanje, i mislim da je ideja za to dosla iz desnog miljea, kako bi legitimirali postojece stanje kao neku suprotnost opravdanoj borbi partizana protiv Hitlera i talijana te za socijalisticko drustvo .

medutim znaju oni jako dobro cemu sve to i zato bolje ne gubiti rijeci na ovakve provokacije .
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:55   #24
Quote:
werg kaže: Pogledaj post
ne podrzavam ovo izjednacavanje, i mislim da je ideja za to dosla iz desnog miljea, kako bi legitimirali postojece stanje kao neku suprotnost opravdanoj borbi partizana protiv Hitlera i talijana te za socijalisticko drustvo .

medutim znaju oni jako dobro cemu sve to i zato bolje ne gubiti rijeci na ovakve provokacije .

Ni ja se ne slažem - jedini antifašisti na "ovim prostorima" su oni čije su glave Nijemci ucijenili na 100.000 rajhsmaraka - Draža Mihajlović i Tito.

Mislim nije u redu da se skrnavi slika antifašista. oni su svoju humanost dokazali i može se provjeriti u nebrojenim zatrpanim tenkovskim rovovima i rudarskim jamama po Sloveniji.

Nešto što nije moguće recimo za navodne stotine tisuća pobijenih u Jasenovcu (da li se netko zapitao zašto ako ljudske kosti ne može uništiti niti visoka peć)- Ustaše su navodno jeli svoje žrtve ili su ih mljeli i kasnije prodavali kao skupocjeni začin...
simpa krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:42   #25
Pomirba,dogovor,razgovor i suradnja apsolutno da,ali čemu stavljati sve pod križ.Zar ne postoji kreativna ideja koja bi označila pravo značenje spomenika u nekom obliku.
Nije u redu stavljati ateiste pod križ,a prepostavimo da je dobar dio komunista i antifašista i to bio.I zar nije inflacija križeva malo priglupa?Kao da nedostaje ideja,neki povijesni detalj.Vrhunac gluposti,i čak zatucanosti je postavlanje križeva pred vojaren.Fakat nema veze s pameću.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:53   #26
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Pomirba,dogovor,razgovor i suradnja apsolutno da,ali čemu stavljati sve pod križ.
A može li meni netko objasniti - zašto se vi petljate u način na koji Dugopoljci sebi uređuju život i svoje mjesto?

Ako se nasljednici onih kojima se diže spomenik tome ne bune - šta se vi tamo iz "belog ze-gej grada" brinete za njih?

Dugopolje je jedna od najuspješnijih općina u Hrvatskoj - mislim da bi svi imali nešto za naučiti od njih.
simpa krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 20:10   #27
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
@Kexx

Izvitopereno je na Drugi svjetski rat gledati kroz nacionalnu vizuru.

Ti ljudi su imali razloge zašto su ratovali. Velika većina partizana nije ratovala s Hrvatskom u srcu, već je imala druge motive, od rušenja ustaške države pa do socijalističke revolucije. Stavljanje krža na spomen obilježje ljudi od kojih su mnogi bili uvjereni staljinisti je nakaradno i silovateljski. Jednako kao što bi fiktivni spomenik u Vukovaru silovao pale branitelje.
Zoksteru, ovo je od riječi do riječi stav HR ekstremne desnice ili ako ćeš ustašoida o partizanima.
Potpuno je netočno da velika većina hrvatskih partizana nije ratovala zbog nekog nacionalnog osjećaja. To o rušenju NDH vrijedi za srpske ustanike, ono o socijalističkoj revoluciji samo za članove partije (ostala polupismena raja je valjda računala da je socijalizam nekakav ruski gulaš dok joj komesar nije natenane objasnio).
Partizani iz dijelova HR prepuštenih Italiji su se pobunili upravo protiv odnarođivanja - a ideologija im nije bila glavna vodilja
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 21:23   #28
Quote:
simpa krkan kaže: Pogledaj post
A može li meni netko objasniti - zašto se vi petljate u način na koji Dugopoljci sebi uređuju život i svoje mjesto?

Ako se nasljednici onih kojima se diže spomenik tome ne bune - šta se vi tamo iz "belog ze-gej grada" brinete za njih?

Dugopolje je jedna od najuspješnijih općina u Hrvatskoj - mislim da bi svi imali nešto za naučiti od njih.
Drago mi je za Dugopolje i neka samo naprijed ide.
Ali ovaj spomenik je mogao biti smislen,nešto značiti,nekako izgledati,kiparski oživiti,a umjesto toga..križ.To je to.To je spomenik,križ..Pa zar nije crkvi dovoljno,a ljudima da imaju pravi podsjetnik na vremena pravi spomenik postaviti i kome već žele neka postave.Mogu i ustašama i Vlasima što se mene tiče,bilo bi ok.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:35   #29
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Drago mi je za Dugopolje i neka samo naprijed ide.
Ali ovaj spomenik je mogao biti smislen,nešto značiti,nekako izgledati,kiparski oživiti,a umjesto toga..križ.To je to.To je spomenik,križ..Pa zar nije crkvi dovoljno,a ljudima da imaju pravi podsjetnik na vremena pravi spomenik postaviti i kome već žele neka postave.Mogu i ustašama i Vlasima što se mene tiče,bilo bi ok.
Kakvi spomenici?

Ovako nešto:

http://www.divinecaroline.com/22249/...nts-yugoslavia
simpa krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:38   #30
Pozdrav i podrška Dugopoljcima. Napokon nešto pametno u ovoj državi.
I daj molim one koji misle da većina vojnika ratuje zbog "ideologija" da si da jednu iza uha. Ljudi brane svoj dom, obitelj, zemlju. Primjer je upravo takva mala mjesta poput Dugopolja. Ideolozi odmah u početku se priključe nekoj strani (hrabri), oni manje hrabri pobjegnu. I onda kako su vojske prolazile tako su ljudi morali oblačiti uniformu.

Uzmimo primjer ovih crnogorskih četnika iz linka. Za crnogorsku državu, bore se za srpskog kralja, a završe u ustašama. Nitko ne mjenja tako brzo ideologije.

I kad će nas ideškvragu prestat maltretirat svojim reklamiranjem glupog potpisa. I ponavljanjem istih postova iz teme u temu. Lijepo pročitaj Ustav, uvodni dio i Članak 1. i onda vidi da je ZAVNOH samo jedna od točaka na kojoj se temelji državnost. A ima ih podosta. I dajte se već skinite s tih Ustaša. Nema ih u Hrvatskoj.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:27   #31
Kakva pomirba? Ona je za ogromu vecinu Hrvata irelevantna jer se nisu s nikim svadili. Nek se mire "ratnici" koji su se tukli u ratu ako mogu. Zelim im i uspjeh ali sam skeptican u tom pogledu. Mi ostali imamo vaznijih problema u zivotu a ne da budemo navijaci na njihovoj utakmici.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:30   #32
Fakat. Naslov je malo nategnut. Da bi bilo nekakve pomirbe prvo mora biti i svađe. Ja nisam primjetio nikakve svađe.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:56   #33
Pomirba mrtvih možda.Slažem se da je ta riječ previše puta upotrijebljena,a fakat nema potrebe za njom.Tko potiče tu pomirbu?Između koga se odvija ako govorimo o par genercija unazad.Ta pomirba mi je smisleno izletjela iz večernje škole desno orijentiranih i crkvenjaka.Sasvim promašena stvar.Jedino ako ne očekuju reviziju povijesti.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:58   #34
Quote:
simpa krkan kaže: Pogledaj post
Nikako takvo ruglo.Ali zar nije zatupljujuće pretjerivati i k tome je dokazano manje stvaralaštva ako se postavi križ.Pa zna se gdje križ pripada.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:02   #35
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Nikako takvo ruglo.Ali zar nije zatupljujuće pretjerivati i k tome je dokazano manje stvaralaštva ako se postavi križ.Pa zna se gdje križ pripada.
Gdje križ pripada? U katoličku zemlju možda?

Quote:
Kakva pomirba? Ona je za ogromu vecinu Hrvata irelevantna jer se nisu s nikim svadili. Nek se mire "ratnici" koji su se tukli u ratu ako mogu. Zelim im i uspjeh ali sam skeptican u tom pogledu. Mi ostali imamo vaznijih problema u zivotu a ne da budemo navijaci na njihovoj utakmici.
Glosa.
Treba još proći desetljeće ili dva, da ovi koji su uživali u boračkoj mirovini odapnu, da ne paradiraju u Kumrovcu s partizanskim kapama i možda će se sve posložiti. Moj stari ima prek 6 banki, rođen poslije rata i nije se s nikim svadio. Još manje ja. "Antifašisti" i pokreti i takve fore prodaju nam u 21.stoljeću.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 18:56   #36
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post


Gdje križ pripada? U katoličku zemlju možda?


Ne, dobro je pitanje? Zašto uopće križ? Jesmo katolička zemlja, većinski smo katolici, ali simbol Hrvatske je šahovnica, jedna jedina i naša.

Križ imaju i druge vjere i narodi, čak i nama omraženi Srbi.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:32   #37
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Gdje križ pripada? U katoličku zemlju možda?


.
I u protestantsku također,ali predstavlja vjeru,a ne ono što se obilježava.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:11   #38
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Politika mješanja kostiju je nakaznost proizašla iz Tuđmanovog uma opsjednutog idejom nacionalne homogenizacije.

Stavljanje križa na spomenik poginulim partizanima je silovanje onih koji više ne mogu govoriti. Križari su onda kao i sad bili na strani kvislinškog ustaškog režima, protiv kojeg su partizani ustali. Bezobrazluk bez premca.
Laž, nije križ bio na strani ustaša,nego su banditi bili protiv križa i točno je da je uvreda križa stavljati ga na spomenik zločincima protiv Boga i naroda..
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:24   #39
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako bi se pomiriteljima svidjela ideja da se jednog dana svim ljudima palim u Vukovaru '91, znači i braniteljima i 'osloboditeljima', izgradi zajednički spomenik s natpisom 'U spomen žrtvama najveće jugoslavenske tragedije - bratoubilačkog bezumlja 1991.'. Izgleda dijabolično, zar ne?

Tako i ovaj spomenik siluje pale partizane, kada im se nameće nešto što je bilo skroz suprotno njihovom svjetonazoru, borbi i razlogu zašto su pali.

Mrtve ljude ostavite na miru.
Moji djedovi su partizani, a ovo što ti govoriš je politički i civilizacijski izopačeno. I ustaše i Moji djedovi su se borili za Hrvatsku, jedni za samostalnu nekomunističku, drugi za antifašističku Hrvatsku. Oboje je je Tito preveslao jer se on borio za komunističku Jugoslaviju. Partizane i ustaše treba staviti pod zajednički znak borbe protiv fašizma; ustaše protiv fašizma beogradske krune, a partizane protiv krune Tomislava Drugog.

Zoksteru, imaš nekakvih problema u rasuđivanje. Mi i Srbi ne možemo pod isti spomenik, znaš. Mi nistmo isti narod. Jel ti to jasno?
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:29   #40
Inače, potomci ustaša su se pomirili ili počeli pomirdbu, neovisno o Tuđmanu, kad su uzeli puške u ruke i branili antiifašistički ustav RH. Ovi koji to niječu su kvislinzi i nacisti. Zokster?
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.