Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 12:37   #301
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kissi kissi my shatz
dobar django jelda?
ima dobar site

Odličan, ali moram priznati da bi bio manje odličan da nije tako dobre glazbe.
Ne izlazi mi iz glave, slušam ju već 20-ti put

Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:49   #302
Meni su Nicaragua i ta uvodna stvar ubojice

Ostalo više- manje...

(Iako i dalje Kill Bill ima nenadmašan soundtrack).

E da, i iznenađuje me što mnogi prigovaraju kako je Jamie Foxx 'nevidljiv' u filmu, tj. Django. Meni uopće nije. Možda je malo glupa preobrazba iz preplašenog roba u frajerskog kvazitiranina, ali nisam ni očekivala neku vrhunsku karakterizaciju lika. Po meni je bio sasvim dovoljno uočljiv. Više mi se Waltzov lik doimao kao neka tetkica s obzirom na posao koji radi.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:49   #303
je da, svi uzdižu Di Capria (čak i neke nominacije za najbolju ulogu spominju, wtf), a Foxx mi je mnogo bolji i upečatljiviji bio
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:43   #304
Film je dobar, ali očekiva sam više.Nakon filmova "Reservoir dogs" i "Pulp Fiction" i scenarija za "True romance" po meni Tarantino se šlepa i živi na staroj slavi Nakon toga filmovi su mu dobri, ali samo to

Godinama sam čekao da Tarantino snimi špageti vestern, očekiva epsku posvetu (nešto kao Leonov "Once Upon a Time in the West" ) kad ono sam film i nema previše veze s špageti vesternima Tu su prisutni neki elementi, ali slabo je to.

Franco Nero je treba imati veću ulogu
Scipion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:19   #305
mislim da je Kill Bill Vol2 veća posveta Leoneu nego ovaj njegov novi 'western'
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:27   #306
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Više mi se Waltzov lik doimao kao neka tetkica s obzirom na posao koji radi.
Meni se doimao kao neki šmrkljivec, koji je svjestan da mu je "scenarij iza leđa", pa se preserava iako da je prepušten sam sebi, ne bi imao puno razloga za frajerisanje (odnosno, iz pysdarija u koje se tako nonšalantno uvaljuje, se ne bi mogao izvući vlastitim sposobnostima...
Recimo, kao njemački oficir imao je zašto biti samouvjeren kao što je bio (s gestapom /ili kaj god već/ iza leđa, preseravanje je sasvim opravdano)...
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:32   #307
Bio sam užasnut kad se spekuliralo da će Djanga glumit Will Smith, odahnuo sam kad je odluka pala na Foxxa. No na kraju i nije bilo neke razlike Karizma nula bodova
Scipion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:41   #308
Quote:
Scipion kaže: Pogledaj post
Film je dobar, ali očekiva sam više.Nakon filmova "Reservoir dogs" i "Pulp Fiction" i scenarija za "True romance" po meni Tarantino se šlepa i živi na staroj slavi Nakon toga filmovi su mu dobri, ali samo to

Godinama sam čekao da Tarantino snimi špageti vestern, očekiva epsku posvetu (nešto kao Leonov "Once Upon a Time in the West" ) kad ono sam film i nema previše veze s špageti vesternima Tu su prisutni neki elementi, ali slabo je to.

Franco Nero je treba imati veću ulogu
Potpisujem. Očekivala sam da će nam ponuditi nešto novo, a ovo je bilo sve viđeno i očekivano, zato mi film čak nije niti dobar, što je za Tarantinovog fana kao što sam ja jako razočaravajuće. Još sam pod dojmom razočaranja. On je za mene genij, ali ovim kao da mi je pokazao da mu se nije dalo raditi dobar film, nego iskopirati sve što je dosad napravio. Tužna sam jer me razočarao. Gadovi su bili stvarno odlični, nisam očekivala ovakav pad.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 18:12   #309
Najgori Tarantinov film do sada. Tarantino mi je inače ok kao autor relativno zabavih, ali ne baš osobito pametnih filmova. Ovdje je totalno podbacio jer film uspjeva biti samo blesav a da pri tome nije nimalo zabavan. Radnja je vrlo banalna i nevjerojatno razvučena, a zadnjih pola sata je izrazito neinteligentno, besmisleno i razočaravajuće. Žanrovski je također prilično neukusna zbrka; nekakva moralna priča i naturalistički prikaz brutalnosti ropstva, pomiješano s apsurdno pretjeranim akcijskim scenama i napadnim humornim okušajima koji nisu ni posebno smiješni niti se ikako uklapaju u ostatak filma. Likovi su iznimno površni i jednostavni, djetinjasto podjeljeni na dobre i zle, s izuzetkom Waltzovog koji istodobno pokušava biti i nekakav nemilosrdni ambiciozni lovac na glave i dobronamjerni moralistički mekušac. Kakav žalostan pad u odnosu na Hansa Landu. Uglavnom, očekivao sam nešto bolje; u filmu nema doista ništa upečatljivo, tek tu i tamo neka gledljiva scena u nabacanoj i razvučenoj hrpi besmislica.
Liberty Valance is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:11   #310
Pokušavam skužiti to svršavanje na Tarantino suondtrackove. On izabere dobru mjuzu, manje više. Al čovjek ima utisak da si napravi neki best of, onda razmišlja kako ga uklopiti u neku ideju od filma, a da malo kak ti šokira (rap u westernu), a onda šta bude.
Moram priznati već je na Jackie Brown bio dosadan. Bila nije ubijao dvaput, nego 300 puta, tolika dosada već viđenog. U Bastardsima je sjebao genijalnu ideju onom Francuskinjom i onim kinom. A Django..ni sam nije znao što želi. Gledah ga dvaput....žalim ali skužih da sam u pravu. Kvententino nije ni do koljena u prikazu nasilja Pekinpahu. Dobro, Tarantino se kao zeza. Ali onda radije gledam braću Marx.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:14   #311
Cash i naravno originalna kompozicija za onaj iz 1966 su remek-djela. Ovaj hip hop i rnb su suvisni, a i nisu neke pjesme.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:17   #312
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Cash i naravno originalna kompozicija za onaj iz 1966 su remek-djela. Ovaj hip hop i rnb su suvisni, a i nisu neke pjesme.
Mislim, o čemu pričamo. Stvaranje sountrackova unaprijed kao neki best of onoga što mu paše u tom trenutku, to je Tarantinov način snimanja filmova. To je za ljude koji nisu gledali filmove koje krade i kakti zeza se. Sve ostalo je prazna rasprava.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:24   #313
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Očekivala sam da će nam ponuditi nešto novo, a ovo je bilo sve viđeno i očekivano, zato mi film čak nije niti dobar, što je za Tarantinovog fana kao što sam ja jako razočaravajuće. Još sam pod dojmom razočaranja. On je za mene genij, ali ovim kao da mi je pokazao da mu se nije dalo raditi dobar film, nego iskopirati sve što je dosad napravio. Tužna sam jer me razočarao. Gadovi su bili stvarno odlični, nisam očekivala ovakav pad.
Sljedeći put kad netko kaže da mu film nije nešto, PRVO ga pogledaj, a onda kritiziraj korisnike.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:29   #314
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Očekivala sam da će nam ponuditi nešto novo, a ovo je bilo sve viđeno i očekivano, zato mi film čak nije niti dobar, što je za Tarantinovog fana kao što sam ja jako razočaravajuće. Još sam pod dojmom razočaranja. On je za mene genij, ali ovim kao da mi je pokazao da mu se nije dalo raditi dobar film, nego iskopirati sve što je dosad napravio. Tužna sam jer me razočarao. Gadovi su bili stvarno odlični, nisam očekivala ovakav pad.
Gadovi su tek dosada zbog upropaštene originalne ideje, al dobro, to je sad ovdje off topic.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:30   #315
Ja ga još nisam pogledala,ne stignem, pa ne mogu sudit, ali jedvo čekamm
__________________
Onaj tko vjeruje u sudbinu, ne vjeruje u slucajnost . Onaj koji vjeruje u slucajnost,ne drzi u rukama svoju sudbinu.
bayraktar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:41   #316
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Gadovi su tek dosada zbog upropaštene originalne ideje, al dobro, to je sad ovdje off topic.
pa Gadovi u filmu ništa na pridonose konačnom cilju, Francuskinja bi ih pobila sve u onom kinu a ovi su skoro odali cijelu akciju idioti ti Gadovi, u naslovu su filma a beskorisni su i dozlaboga iritantni, pogotovo Brad Pitt sa onim svojim talijanskim
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 02:54   #317
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
pa Gadovi u filmu ništa na pridonose konačnom cilju, Francuskinja bi ih pobila sve u onom kinu a ovi su skoro odali cijelu akciju idioti ti Gadovi, u naslovu su filma a beskorisni su i dozlaboga iritantni, pogotovo Brad Pitt sa onim svojim talijanskim
Pitt i kompanija su dobra treš ideja na nivou 12 žigosanih, a Francuskinja je bezveznjakuša preko čijeg kina Tarantino kaže kako poznaje film (Pabst, npr.), a cijeli pokolj u kinu ko da je snimio klinac sa super 8. Grozno uništen film.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 07:51   #318
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
pa Gadovi u filmu ništa na pridonose konačnom cilju, Francuskinja bi ih pobila sve u onom kinu a ovi su skoro odali cijelu akciju idioti ti Gadovi, u naslovu su filma a beskorisni su i dozlaboga iritantni, pogotovo Brad Pitt sa onim svojim talijanskim
mislim da bi se furrer i njegova ekipica uspjela spasiti jer su bili smješteni gore u posebnoj loži sa posebnim izlazom.
tako da je ustvari dobro da se vodila paralelna akcija.

mislim, očigledno je iz aviona da se radi o svojevrsnim hibridima parodije, i basterdsi i django, sa iskrivljenim povjesnim činjenicama.
al pazi, django je još i svojevrsna obrada jednog špageti westerna.
kakvu vi opet pretjeranu ozbiljnost i uniformiranost tražite ja stvarno ne znam

samo pitanja pitanja pitanja, to je kao da se ja sad isčuđavam van goghu zašto nije naslikao divlju patku umjesto suncokreta, ili još bolje kao da izađem iz cirkusa razočaran jer nisam vidio kazališnu dramu.

svašta.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 22.01.2013. at 08:03.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 08:38   #319
Odustala sam nakon sat vremena gledanja, on jednostavno crpi čovjeka nekom svojom ufuranom idejom da je filmaš, fabulu isporučuje puževim korakom, a u međuvremenu samozadovoljno mrcvari kadar da uvijek želi imati umjetni suspencion i opakog mdrfckera koji ubija naokolo i uživa u prizoru krvi.

Nemam ni želju saznati što je bilo s ona dva tipa, jednostavno ti ne nudi mamac da ideš dalje.

Najbolji dio je svađa ku-kluxaša pod kukuljicama.

Jamie plitak, Christopher je odličan i nosi film pojavom. Sve u svemu, nezanimljivo.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 08:46   #320
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
mislim da bi se furrer i njegova ekipica uspjela spasiti jer su bili smješteni gore u posebnoj loži sa posebnim izlazom.
tako da je ustvari dobro da se vodila paralelna akcija.

mislim, očigledno je iz aviona da se radi o svojevrsnim hibridima parodije, i basterdsi i django, sa iskrivljenim povjesnim činjenicama.
al pazi, django je još i svojevrsna obrada jednog špageti westerna.
kakvu vi opet pretjeranu ozbiljnost i uniformiranost tražite ja stvarno ne znam

samo pitanja pitanja pitanja, to je kao da se ja sad isčuđavam van goghu zašto nije naslikao divlju patku umjesto suncokreta, ili još bolje kao da izađem iz cirkusa razočaran jer nisam vidio kazališnu dramu.

svašta.

Ma stvar je u tome da ću uvijek radije pogledati špageti pravi, a ne ovaj mix svega i svačega pa zvalo se to hibrid, parodija ili ne znam što . Kvententino vidio da te mixeve rulja puši pa sad samo to i snima...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.