Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 10:57   #1721
Ja ne. Ja prvo čekam da prođe plaća, a onda tek šaljem obrazac, najčešće drugi dan, kad imam izvod. Radim to tako, zato što naša firma nije uredni platiša doprinosa i znalo nam se dogoditi da budemo na onoj listi neplatiša, tako da je bilo da ja pustim virmane za plaću, a banka te virmane odbije, iako sam ih pustila skupa s doprinosima, zato što nas referentica nije makla s te liste, a kako banka tek negdje u noći odbija naloge (svaki put u onim porukama da su nam nalozi odbijeni pisalo je vrijeme oko 2 u noći) ja tek drugi dan znam da li je plaća prošla ili ne. Isto uvijek imam taj problem da sredstva za plaću dođu u 14h, pa onda na brzinu moram kucat naloge, kako bi svi prošli istog dana.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 12:23   #1722
Možda će još nekoga zanimati - kaže RRIF sljedeće:

U Zakonu stoji da se JOPPD treba poslati 24 sata nakon isplate plaće, ali u praksi postoji jedan veliki problem - ako se obrazac ne bude mogao poslati u tom roku, a virmani s plaćom, doprinosima i porezima prođu, obrazac će morati biti poslan s drugim brojem i neće se moći upariti s uplatama.

Meni je to naopako, da se izvještaj o plaći mora poslati prije same plaće, ali dobro, prilagoditi ću se.
SV-JJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 13:29   #1723
Mislim da RRIF griješi. Meni se prije 2 mjeseca dogodilo da nisam mogla poslati obrazac u roku, nalozi za doprinose, porez, neto su prošli, a ja nisam do kraja radnog vremena dobila rezultate pune kontrole obrasca JOPPD. Nije mi padalo napamet dolazit u subotu radi njihove sporosti.
Poslala sam JOPPD u ponedjeljak s brojem od petka i sve je prošlo i sve se uparilo.
Jedino ako nisu iza toga nešto podesili pa da sad ne prolazi, al meni je bilo sve ok prošlo.

Sad JOPPD pošaljem na punu kontrolu i 2-3 dana prije isplate plaće, pa ga na dan isplate samo pošaljem i ne gubim živce čekajući.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 13:35   #1724
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
ja tek drugi dan znam da li je plaća prošla ili ne.
Kako to?
Ja odmah dobijem poruku ako nešto ne prolazi.
Jedino je Hypo banka nešto sporija, vidim možda nakon pol sata, al kod ostalih banaka odmah.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 15:06   #1725
Baš je o Hypo riječ. Virman bude zaprimljen, ali ne "skine novce", nego stoji nepromijenjen raspoloživ iznos (po tome ja već unaprijed mogu naslutiti da nešto ne štima, da neće proći), ali poruka da je nalog odbijen stigne u noći, već više puta je bilo tako.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:10   #1726
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Mislim da RRIF griješi. Meni se prije 2 mjeseca dogodilo da nisam mogla poslati obrazac u roku, nalozi za doprinose, porez, neto su prošli, a ja nisam do kraja radnog vremena dobila rezultate pune kontrole obrasca JOPPD. .
Imala sam istu situaciju isto prije 2 mj , isto sam postupila i prošlo je.
BDW, zadnja 2 puta mi se odmah nakon slanja vidi jeli JOPPD obrađen. , ako je . Isto odmah javi da je pogrešan na "poslani obrasci. Ja više ne šaljem na pune kontrole jer me strah čekati 2 dana za provjeru, a pravilnik kaže da se pogrešan JOPPD mora ispraviti u roku 24 h.

Ja neznam što se tiče prijave neisplaćenih, pa isplaćenih dnevnica, ...mi isplaćujemo dnevnice svaka 3 mj cca i to ne sve iz npr. jednog mjeseca, neki mj isplatimo samo pola...kako se to provjerava, mislim da se poreznoj tu nemoguće snaći. Ni ja se više ne snalazim.

Jučer sam vidjela da sam preskočila prijaviti u JOPPD jednu stipendiju ( isplata za 4 mj)? Ima li tko ideju što da radim?

Zadnje uređivanje klara6 : 17.06.2014. at 09:17.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:46   #1727
Vjerojatno ima veze s kolicinom podataka (6 zaposlenih bez komplikacija, normalne place) ali ja nisam nikad cekao duze od 2 minute na punu provjeru. Obicno je gotovo nakon sto 2put refresham stranicu
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 12:13   #1728
ŠIFRA OPĆINE RADNIKA

Treba li ispravljati JOPPD obrazac ako je navedena samo kriva šifra općine radnika, a sve ostalo je ispravno?

Hvala na odgovoru !
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 17:49   #1729
Da. Trebaš ispraviti. A jesi sigurna da je krivo? Zar ti nije trebalo javiti da je obrazac neispravan zbog te šifre?
Ajme, već mi se sve brka
A ako ti je i uplata poreza otišla krivo moraš dat i zahtjev za preknjiženje.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 01:25   #1730
Mislim da u slucaju greske sa porezne kartice (olaksica ili prebivaliste) javlja da je obrazac ispravan ali da ima gresku i takav se moze poslati. Ali PU dala obavijest da ce od 1.5 ili 1.4. (?) izdavat prekrsaje za takve slucajeve. Mislim da je iz tog razloga bolje poslat joppd na provjeru prije nego se puste place. Iako nikad to ne radim jer neman vremena.

Btw zna li netko zasto nikako ne mogu napravit joppd u programu (synesis) sa sifrom 23? Stalno javlja obrazac nepotpun i ne mogu ga uopce spremiti a pogotovo ne poslati na PU
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 01:32   #1731
Quote:
lockme kaže: Pogledaj post
Btw zna li netko zasto nikako ne mogu napravit joppd u programu (synesis) sa sifrom 23? Stalno javlja obrazac nepotpun i ne mogu ga uopce spremiti a pogotovo ne poslati na PU
Jesi napravio obračun kroz neoporezive primitke i nakon toga JOPPD ?

Meni normalno sprema, evo baš probala....
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 10:16   #1732
Nisam jedina koja ostaje u uredu do ponoc?? ))
Jesam i kroz neoporezive primitike i kroz dodatke na placu. I sa placom i kao dopuna joppd-a i nista stalno javlja da su podaci nepotpuni.
Ima li sanse da je program toliko pametan pa da me zeza jer su opcine prebivalista i rada nekim radnicima preblizu? Iako ne rade tu di je sjediste firme. Trebam li se mozda sa tim pozabavit?
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 00:20   #1733
@lockme
provjeri da nisi zabunom izbrisala (ako jesi, upiši) četiri nule u dokumentu oznaka stecatelja ili u dokumentu oznaka pirmitka. Kao da želi spremiti, ali nešto nedostaje.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 11:15   #1734
Hvala Apis, al 4 0 su tu kao i sifra 23 negdje pri kraju dokumenta. Bas ne znan vise sta da radim. Morat cu zvat sluzbu za korisnike iako to uvijek maksimalno izbjegavam...
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 18:55   #1735
4 nule program sam "smjesti" na stranicu B, ali to još ne znači da nisu izbrisane iz modula Plaća -- dokument Oznaka stjecatelja --- dokument Oznaka primitka.

Ako ih i vidiš na stranici B, ne znači da su i u šifrarnicima, na to sam mislila. Nemoj zamjeriti ako sam dosadna.
(Stalo mi je da točno razumiješ o čemu pišem).

Zadnje uređivanje apis16268 : 19.06.2014. at 19:04.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 20:00   #1736
Koristis li synesis? Oces rec da ih moram u djelatniku definirat kao 0000 i 0000 da bi mogla kreirat joppd za terenske? Pa isplacivala sam i druge naknade bez da sam morala mijenjati sifru primatelja i stjecatelja u djelatniku. Al zvuci kao da ima trunku logike. Hvala ti, svakako cu pokusati tako. Nisi dosadna, dapace
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 20:46   #1737
Da, koristim Synesis i poput tebe sada i ja isto tako zapnem pa "mozgam" što bi moglo biti u pitanju i kako riješiti.
Nisam mislila da treba mijenjati podatke o djelatniku, nego upisati podatak, ako je slučajno obrisan, u dokumentu (dokument= na lijevoj strani ekrana), ispod tabele 01/8, Oznaka stjecatelja, ili u dokumentu Oznaka primitka.
Tamo trebaju biti upisane 4 nule.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 21:47   #1738
Aha kuzim na sta mislis iako ne kuzim zasto bi mi bilo izbrisano. Pokusam ujutro pa javim da i ostali znaju ako zatreba
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 18:32   #1739
Apis bila si u pravu. Iako mi je potpuno apstraktno zasto je tako samo u toj knjizi. Hvala ti puno, nikad mi ovakva glupost ne bi pala na pamet.
lockme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 23:35   #1740
Apis carica za sulude greške u Synesisu,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.