Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2019., 15:24   #1
Osjećate li posljedice štrajka?

Čini li vam se da zaostaju s gradivom? Da su klinci ispali iz kontinuiteta? Da prvi ispiti kasne?

Ili možda nekako drugačije?

I, što klinci misle o tom štrajku? Vesele li se svakom slobodnom danu ili im je to već počelo ic na živce?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 15:48   #2
Moj je prvašić i jako se veseli
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 16:30   #3
nemam pojma jel zaostaju s gradivom jer ne znam dokle su trebali doci
ono kaj sam skuzila je da rade ubrzano pa valjda ne zaostaju, rekla mi je mala da su dve lekcije u jednom satu prosli iz prirode
maloj bas pase da se naspava kad je ujutro skola, inace joj je svejedno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 16:47   #4
Mojima bas pase 4-dnevni radni tjedan a i zabavno je pogađati kad će biti idući neradni dan. Sto se gradiva tiče kasne (po riječima nastavnika i po pomicanju ispita) a i neke stvari su dosta ubrzali, ali već će vjerujem sve to nadoknaditi pa ne brinem neto...

Pretpostavljam da onima kojima ide teze usvajanje gradiva ovaj ubrzani način uz smanjenu satnicu nije dobar. Ili maturantima.

PS kako bi zaboga djeci ikad moglo ic na živce da ne moraju u skolu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 16:52   #5
pa, dosadno im je moja nakon mjesec dana ferija luda, ona bi u skolu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 17:40   #6
Ma mislim preko godine. Moš mislit tuge što ispit iz matke ne pišu u petak nego u ponedjeljak
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 19:06   #7
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Čini li vam se da zaostaju s gradivom? Da su klinci ispali iz kontinuiteta? Da prvi ispiti kasne?

Ili možda nekako drugačije?

I, što klinci misle o tom štrajku? Vesele li se svakom slobodnom danu ili im je to već počelo ic na živce?
Ne.
Ne.
Ne.

Ništa, ne vesele se posebno i podržavaju štrajk.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 19:22   #8
Zaostaju s gradivom. Ispiti idu kako su planirani. Ispali su iz kontinuiteta.
Djeci je ok.
Kod moje kceri su npr. dosta srijeda propustili, glazbeni su imali par puta. Geografije nekolikp sati falo ali su ispit pisali bez obzira. Itd. Mislim da ce se najvise osjetiti da nedostaje ponavljanja i vjezbanja.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 19:35   #9
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moj je prvašić i jako se veseli
Kako si mu objasnila što se i zašto zapravo događa?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 20:13   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako si mu objasnila što se i zašto zapravo događa?
Rekla sam mu da uciteljice imaju male place i da nisu zadovoljne i da su trazili vece place a ovi iz vlade im nisu dali i sad oni nece raditi kako treba dok ne dobiju vece place

To mu je bilo dovoljno, ionako ga samo zanima kad nema skole da moze kod bake
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 20:18   #11
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Čini li vam se da zaostaju s gradivom? Da su klinci ispali iz kontinuiteta? Da prvi ispiti kasne?
ne zaostaju.
nije ispao iz kontinuiteta.
ispiti su pomaknuti za max 2-3 dana (ako su trebali biti onaj dan kad je strajk) ili uopce ne.
odusevljen je strajkom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 22:01   #12
Skroz ispali iz đira. Znaju prije mene kada je štrajk. Imaju malo ocjena ( većinu predmeta uopće nemaju) al su im sad najavili ispite i ispitivanja za koje se ne mogu ni odrediti datumi jer se poklapaju sa drugim predmetima, a po pravilniku mogu imati određen broj ispita po tjednu i danu. Ukratko rasulo koje mi se nimalo ne sviđa.
Još ako nadoknada bude subotom, koja im je manje više određena za njihove gušte prisest će im sve.
Sretna sam da mi djeca nisu maturanti, najveće žrtve ovog štrajka su upravo oni.
Ovaj način borbe prosvjetara za svoja prava pri kojem ispaštaju djeca.... ne podržavam.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2019., 22:32   #13
Maturanti koji ne znaju učiti sami neće se baš proslaviti na faksu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 07:13   #14
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Čini li vam se da zaostaju s gradivom? Da su klinci ispali iz kontinuiteta? Da prvi ispiti kasne?

Ili možda nekako drugačije?

I, što klinci misle o tom štrajku? Vesele li se svakom slobodnom danu ili im je to već počelo ic na živce?
nimalo
i da i ne
ne znam

dobro je da imaju malo vise predaha od skole. kad im vec nisu htjeli razbit nastavu kroz krace praznike ko u nekim drugim zupanijama ili EU zemljama. i steta sto je po jedan dan.

moja ne zna zasto strajkaju (iako je dijete koje ide na prosvjede i kad ju ja vodim ja joj objasnim zasto idemo, ovo sam smatrala da je bolje da joj uciteljica objasni, al kolko sam skuzila nije)
veseli se slobodnom danu, naravno.mislim da ih iskoristi ucinkovitije nego da je u skoli
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 08:05   #15
Imam prvašića.
Gradivo je i tako rastegnuto pa je i ovo što ubrzaju kada se okupe dovoljno sporo da nema problema s tim.

Kontinuitet, ulazak u rutinu su potpuno poremećeni.

Dodatni "problem" su mi brat i sestra koji nikako da se u potpunosti ušaltaju s vrtićem/jaslicama, jer u te dane kada Prvorođenog vozim baki idu i oni (prekomplicirano mi je ujutro razvažati na 2 mjesta, a i oni žele k baki). Njih to odsustvo rutine i osjećaj da mogu birati gdje će biti još više pogađa.

I da, naša učiteljica je protiv ovakvog štrajka, ali kako škola uz objavu o štrajku veže objavu o neradu kuhinje i boravka (suprotno objavama u medijima kako su sva djeca zbrinuta) ne može organizirati nastavu jer su sva djeca boravkaši.


Pomalo mi sve to ide na živce i gubim razumijevanje...
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 08:27   #16
meni je zao sto su sindikati, a cesto i sami ucitelji, u medijima prilicno nekoherentni. Trebali su ici s iskljucivom porukom jednakosti koeficijenta, nista drugo ne spominjati i tako razvodnjavati poantu.
a sto se mene tice nek strajkaju do kraja godine, doduse, mislim da bi bilo bolje da strajkaju zapravo, da ne rade nego s transparentima stoje pred skolom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 08:27   #17
mali je prvi razred. užasno mu je što osim vikenda i u radnom tjednu je pauza. kaže da nije bez razloga određeno da se radi 5+ dana u tjednu. smatra da štrajka ne bi trebalo biti i da sindikati imaju nerealne zahtjeve. podržava vladu andreja plenkovića i jedva čeka 18 godina da se može učlaniti u mladež HDZ-a
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 08:35   #18
Moja maturantica dane štrajka koristi za učenje za maturu. Druga (3. srednje) uči za najavljene ispite.

Obje zbog raznoraznih natjecanja i školskih projekata dosta izostaju iz škole te su navikle same nadoknađivati gradivo.

Moje mišljenje je da je plan Vlade otezati s dogovorom, preko medija javnost okrenuti protiv prosvjetara i čekati da štrajkaši pod pritiskom javnosti odustanu.
Ja im to zadovoljstvo neću pružiti.
koka2004 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 08:47   #19
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
mali je prvi razred. užasno mu je što osim vikenda i u radnom tjednu je pauza. kaže da nije bez razloga određeno da se radi 5+ dana u tjednu. smatra da štrajka ne bi trebalo biti i da sindikati imaju nerealne zahtjeve. podržava vladu andreja plenkovića i jedva čeka 18 godina da se može učlaniti u mladež HDZ-a


sigurno ste ponosni na njega
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2019., 09:51   #20
Nemam dijete, ali to je glavna tema svih roditelja u firmi na puš-pauzama

Kolegica ima malu u drugom razredu i kaže da joj je kaos. Jer su svi testovi prebačeni i sad stalno ponavlja malo prirodu, malo matematiku, malo hrvatski jer nikad ne zna kad će kad se vrate pisati test iz kojeg predmeta.

A od kolege mala je u subotu već imala prvu nadoknadu


Meni je sam smiješno kad sam je pitala kad saznaju jel se štrajka ili ne, kaže da dobiju whatsapp poruku od učiteljice "vjerojatno ste čuli na vijestima, ali sutra nema nastave.... itd itd itd"


Ja ne gledam vijesti, tu i tamo čitam hrvatske portale i da imam dijete uredno bih je poslala u školu da mi nitko direktno ne javi
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.