Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2006., 22:37   #1
"Moć vaše podsvijesti"

Je li netko pročitao ovu knjigu Josepha Murphya? Zanima me koliko je to sve istina, npr. onaj lik što je našao očevu oporuku ili što već? I ona kojekakva izlječenja? Mislim,to sve skupa što tip tvrdi da je podsvijest praktički svemoguća i sveznajuća?
Deenah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 20:09   #2
šaljem ti na novi podforum Na rubu, možda tamo netko zna više o tome
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 20:14   #3
zakaj...za Murphija nisam cul, no to je ono kaj i Jung veli, da podsvjest ima pregled, i s vremena na vreme nam salje migove..pokushava centrirati svjesni, manifestirajuci dio nashe licnosti, i to kroz simbole, snove, deja vu, intuiciju.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 21:37   #4
Quote:
jimmy jazz kaže:
zakaj...za Murphija nisam cul, no to je ono kaj i Jung veli, da podsvjest ima pregled, i s vremena na vreme nam salje migove..pokushava centrirati svjesni, manifestirajuci dio nashe licnosti, i to kroz simbole, snove, deja vu, intuiciju.
to mi je poznato; prije par godina sam negdje čula kako je daja vu zapravo samo
trenutak kada se poklope "natuknice" iz "sjećanja" i svojevoljnih "predodredjenja" nas samih na višim razinama svijesti. trabunjam, možda jer mi je mozak na umoru, pa nisam na "ti" sa suvislijim rečenicama
to je jungovo onda, ili?
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 21:48   #5
Quote:
trailer kaže:
to mi je poznato; prije par godina sam negdje čula kako je daja vu zapravo samo
trenutak kada se poklope "natuknice" iz "sjećanja" i svojevoljnih "predodredjenja" nas samih na višim razinama svijesti. trabunjam, možda jer mi je mozak na umoru, pa nisam na "ti" sa suvislijim rečenicama
to je jungovo onda, ili?
premestila nas ova mala zbunjena moderatorica.

ne trabunjash, upravo to su deja vu-dozivljaji.

i da, to je Jungova interpretacija..deja vu-i kao male provale podsvjesti u svjesno. zapravo i ja sam doshel do istoga tak da sad neznam dal je to tocno Jungovo ili moje bum pogledal ak ti je vazhan autoritet i ja sem totalno spaced out nakon prevec rada a i ponesto gubljenja vremena za kompjuterom
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 21:54   #6
topic je premješten u dobroj volji jer nije dobio nijedan odgovor na Psihologiji skoro 2 tjedna. treba ponekad pogledat i datume. svejedno, tema spada ovdje koliko i na Psihologiju.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:09   #7
Quote:
Luđakinja kaže:
topic je premješten u dobroj volji jer nije dobio nijedan odgovor na Psihologiji skoro 2 tjedna. treba ponekad pogledat i datume. svejedno, tema spada ovdje koliko i na Psihologiju.
znaci stoji 2 tjedna prazan, i sad dok dobija najenput odgovore onda micesh.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 21:05   #8
Quote:
Deenah kaže:
Je li netko pročitao ovu knjigu Josepha Murphya? Zanima me koliko je to sve istina, npr. onaj lik što je našao očevu oporuku ili što već? I ona kojekakva izlječenja? Mislim,to sve skupa što tip tvrdi da je podsvijest praktički svemoguća i sveznajuća?
Pa sada, zadnja kretanja na tom području idu prema zaključcima da je naša svijest i podsvijest ustvari energija koja ima mogućnost pamćenja i oblikovanja informacija.

Drugim rječima, naše fizičko tijelo služi samo kao ljuštura u kojoj se nalazi naš duh, tj. naša svijest i podsvijest. Mozak ne pamti, nego energija u mozgu (ili negdje u tijelu) pamti.

Ujedno putem te energije možemo komunicirati sa svime u prirodi.

Prouči polje nulte točke.
igor1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:02   #9
ne trebaš gledati, provjeravam pamćenje, nije mi bitan izvor.
enivej, tnx
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:06   #10
btw moram reci da je fakat moderatorica na psihologiji fakat malo priglupa, stvari koje se stvarno doticu psihe premestava dalje.
nesh ti pop-culture i male streberice s Jungom u sigu
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:20   #11
..odgovori su dosli na psihologiji. il se odnose na odgovore s psihologije. ko sto moresh videti iz mog odgovora.
no, nije vazno.

ovo ostalo kaj pishesh je totalno bespredmetno i deplasirano.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 20:09   #12
Quote:
Deenah kaže:
Je li netko pročitao ovu knjigu Josepha Murphya? Zanima me koliko je to sve istina, npr. onaj lik što je našao očevu oporuku ili što već? I ona kojekakva izlječenja? Mislim,to sve skupa što tip tvrdi da je podsvijest praktički svemoguća i sveznajuća?
Pročitala sam je ja i imam je kod kuće.
On je samo jedan u nizu autora koji o tome govori. Koliko sam ja shvatila, dr Joseph Murphy polazi od ideje da je podsvest "ravna ploča" i da mi svojim svesnim mislima "urezujemo" određene ideje, principe, zakone koji kasnije privlače odgovarajuća dela na fizičkoj ravni - bilo da je u pitanju naše telo i njegovo zdravlje, bilo da su u pitanju događaji u svetu koji nas okružuje. Tako on smatra da pravilnim razmišljanjem i metodama kreativne vizualizacije možemo izazvati korenite promene u sebi samima i u svetu koji nas okružuje.
Iz svog iskustva bih rekla da je to samo jednim delom moguće i da zavisi od mnogih faktora, a ne samo naše volje. O istinitosti knjige ne bih mogla ništa reći.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 21:51   #13
Quote:
Enchantress kaže:
Pročitala sam je ja i imam je kod kuće.
On je samo jedan u nizu autora koji o tome govori. Koliko sam ja shvatila, dr Joseph Murphy polazi od ideje da je podsvest "ravna ploča" i da mi svojim svesnim mislima "urezujemo" određene ideje, principe, zakone koji kasnije privlače odgovarajuća dela na fizičkoj ravni - bilo da je u pitanju naše telo i njegovo zdravlje, bilo da su u pitanju događaji u svetu koji nas okružuje. Tako on smatra da pravilnim razmišljanjem i metodama kreativne vizualizacije možemo izazvati korenite promene u sebi samima i u svetu koji nas okružuje.
Iz svog iskustva bih rekla da je to samo jednim delom moguće i da zavisi od mnogih faktora, a ne samo naše volje. O istinitosti knjige ne bih mogla ništa reći.
to su temeljne metode u Tantri i Jogi. pravilno razmisljanje isto tak. mjenjanjem nashih vanjskih struktura izrazhavanja mjenjamo indirektno i tak usmjeravamo nashe unutrasnje psihicke strukture.
unutrasnjom vizualizacijom radimo direktno na psihi, na jednom dubljem nivou. tak se stvarno more restrukturirati cela psiha.
usput se upoznaje i nasha Podsvjest. u prvom redu osobno Nesvjesno, a tu i tam i kolektivno..koje se zna manifestirati preko vizualnih simbola.

naravno, cim promenimo obrasce funkcioniranja vlastite psihe, menjamo i vlastito dozivljavanje sveta, a tak mjenjamo i nashu subjektivnu stvarnost - jedinu stvarnost.
kroz menjanje nashe psihe menjamo posredno i nesvjesne reakcije drugih ljudi na nas.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 01:45   #14
Ja sam nešto čitala o tome i mislim da sam baš i tu knjigu možda čitala, ali ne cijelu (zelena naslovnica? ma nije ni bitno, btw) i mislim da su te tvrdnje, tipa to s testamentom, ili npr. u toj knjizi što sam ja čitala lik je tvrdio da ako se osobi koja je hipnotizirana kaže da si je porezala ruku i da krvari, da će ona stvarno početi krvariti iz ruke iako nije porezana! OK, to mi definitivno zvuči kao nekakva znanstvena fantastika, i iako ja nikad za ništa ne volim tvrdit da je nemoguće, ovo mi se ipak čini kao pretjerivanje. Ali da je podsvijest izrazito moćna, u smislu, da ona sadrži cijelu našu ličnost, i naše strahove, i užitke, i osobnost uopće, to mislim da je definitivno točno. I to, da naša podsvijest izvršava radnje koje joj uputi naša svijest, bez da sama po sebi raspoznaje dali su te radnje dobre ili loše, to vjerujem. Tako da ona ponekad može djelovati i razarajuće za osobu. I sve što nam se događalo u prošlosti ostavilo je traga u našoj podsvijesti, i negativno, i pozitivno, dakle u formiranju naše ličnosti. I kad imamo neki psihički problem, ili poremećaj, on se jedino može riješiti tako da pomoću svijesti pokušamo utjecati na našu podvijest, da bi promjenili neke negativne "šablone" koje su duboko ucrtane u našu ličnost, što i nije tako lagan proces kao što se u tim knjigama tvrdi, barem se meni čini, da ne možeš tako lako i brzo promjeniti svoju podsvijest (time što si pročitao jednu knjižicu!), ali ipak s puno truda, vjerujem da se i to može! Zato su tu psihijatri
lechat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 22:08   #15
Filozofija Josepha Murphyja je vrlo jednostavna, a ipak komplicirana utoliko sto je vrlo mali broj ljudi koji je sposoban vjerovati i u potpunosti se predati tom necem nadnaravnom ( u nekim knjigama zove to podsvijest, u nekima beskrajna svemirska energija, u nekima bozanska energija u nama i sl.). Zamisao je otprilike ta da kad imas neki problem (bilo zdravstveni, materijalni, bilo kakav) da taj problem prepustis toj visoj svijesti da ga razrijesi za tebe. Pri tom moras biti apsolutno 100% uvjeren da ce to visa svijest za tebe odraditi potpuno pozitivno ma kako cudni putevi rjesenja bili. Kazem da je komplicirano, jer iskreno, koliko je ljudi u stanju prestati brinuti i prepustiti brigu s punim povjerenjem u nadnaravno? Vrlo, vrlo malo u danasnjem svijetu.
Inace, zaista sam pokusala i tri puta je njegov recept odradio velike stvari za mene. Pa tko voli nek izvoli - pokusati ne kosta nista
Tenena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 00:01   #16
Quote:
Tenena kaže:
Inace, zaista sam pokusala i tri puta je njegov recept odradio velike stvari za mene. Pa tko voli nek izvoli - pokusati ne kosta nista
Dakle tako...Baš sam mislila pitati je li tko uspio što postići time...
I? Koliko dugo ti je trebalo da ti se neki cilj ostvari? Ja sam lijena ko pas, pa se nikako ne mogu natjerati da to isprobam, ali nečije pozitivno iskustvo bi me trebalo pokrenuti... Pa eto,daj malo detaljnije ako može.
Deenah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:34   #17
Quote:
Enchantress kaže:
Pročitala sam je ja i imam je kod kuće.
On je samo jedan u nizu autora koji o tome govori. Koliko sam ja shvatila, dr Joseph Murphy polazi od ideje da je podsvest "ravna ploča" i da mi svojim svesnim mislima "urezujemo" određene ideje, principe, zakone koji kasnije privlače odgovarajuća dela na fizičkoj ravni - bilo da je u pitanju naše telo i njegovo zdravlje, bilo da su u pitanju događaji u svetu koji nas okružuje. Tako on smatra da pravilnim razmišljanjem i metodama kreativne vizualizacije možemo izazvati korenite promene u sebi samima i u svetu koji nas okružuje.
Iz svog iskustva bih rekla da je to samo jednim delom moguće i da zavisi od mnogih faktora, a ne samo naše volje. O istinitosti knjige ne bih mogla ništa reći.
Obrnemo li stvar, tj. uzmimo da je podsvijest prava svijest tj. neka točka proboja , a mozak samo procesor, dobivamo ideju jednog općeg polja u kojemu titraju različiti "zapisi"(informacije) koje naš mozak pojedinačno skenira s vremena na vrijeme.

Ima još ideja, ali mi moraju malo sjevnuti . . .
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 16:23   #18
procitao sam vise knjiga od dr, Murphya i ono što sam ja zakljucio je da ako uspiješ izbaciti sve negativnosti iz misli i svjet oko sebe pocnes promatrati u pozitivnijem svjetlu stvari se nekaoko same od sebe posloze i zivot ti krene u zeljenom smjeru tj, nisi bez problema ali ti pozitivan stav omogucuje vise energije u rjesavanju istih
retrovirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 07:15   #19
To je upravo ono sto sam pokusala objasniti. A trazeni primjer bi npr. bio - imam frendicu iz djetinjstva s kojom sam izgubila kontakt pocetkom rata. Ona je otisla u neki drugi grad, ja u drugi, moji su se odselili iz rodnog mjesta, njeni isto, nismo se cule 13 godina. Primjenjujuci upute u knjizi zadala sam nasoj zajednickoj svijesti zadatak da je pronadje umjesto mene. Svaku vecer sam zamisljala kako moj telefon zvoni i ona mi se javlja. Bila sam sasvim sigurna da ce se to dogoditi. Rezultat - nakon tjedan dana zazvonio je telefon
Eto, to je samo jedan mali primjer, inace primjenjivo je i na zdravlje, cak i kad covjek potpuno izgubi nadu, ali bit je u potpunom prepustanju i sigurnom uvjerenju da ce se stvari posloziti. Pri tom, zaista se treba potpuno osloboditi negativnih misli, vrijedjanja bilo koga, sumnji, a to je u danasnje vrijeme prilicno tesko postici.
Tenena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:29   #20
citala sam, knjiga mi je drama. eh sad koliko je istina to ili ne nezz, pokusaj sam, al isto mislim da sve sve krije u nama, u nasoj podsvijesti i mi sami kao osobe... mocno mi je ono o sugestijama i auto-sugestijama... i knjiga stvarno pomaze, samo se moras cvrsto drzati toga, suprotstaviti svijest svojoj podsvijesti, a to je tesko jako... al et... vrijedi se potrudit
_aurora_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.