Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 20:54   #3861
Quote:
Serafian kaže: Pogledaj post
...moja razmišljanja su da potrošnja nebi trebala biti puno različita ? jesam li u pravu?
Za stvarnu razliku bi trebao izgraditi dvije iste kuće, pa izmjeriti potrošnju. Srećom, postoji i teorija

Ovako otprilike bih mogao reći da bi uz približne širine presjeka zida dobio duplo niži koeficijent prolaska topline kod kuće s drvenom nosivom konstrukcijom.

Kod montažnih kuća je cijeli presjek zida izolacija, što bi bila jedna od niza njihovih povoljnih karakteristika.

Raspravi o usporedbi zidane kuće i kuće s drvenom nosivom konstrukcijom ne bi trebalo biti mjesto u ovoj temi, jer bi mogla otići jako daleko. Preporuka je otvaranje nove teme gdje možemo o svemu diskutirati.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 02.09.2014., 22:58   #3862
Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
Loša usporedba.
Ja stavio porotherm 30cm plus 15cm stiropor i 2cm ručne žbuke
Može se staviti i više od toga al takav je zid onda dosta skuplji od montažnog i neisplativ u smislu ukupne uštede.
Ima prijatelj takav zid kakav je u usporedbi i cijena kuće po m2 je bila skuplja nego moja a i troši dosta više plina
Da je stavio deblji stiropor razlika u cijeni bi bila još veća.
drazen33 is offline  
Old 03.09.2014., 06:57   #3863
Quote:
drazen33 kaže: Pogledaj post
Može se staviti i više od toga al takav je zid onda dosta skuplji od montažnog i neisplativ u smislu ukupne uštede.
Ima prijatelj takav zid kakav je u usporedbi i cijena kuće po m2 je bila skuplja nego moja a i troši dosta više plina
Da je stavio deblji stiropor razlika u cijeni bi bila još veća.
Slažem se ja da montažna ipak manje troši.
Imam prijatelja koji je napravio montažnu prije 3 godine i jako je zadovoljan. Jedino mu pretprošle godine kroz zid uletio metak za Novu Godinu. Tu se malo zbedirao.Prode metak kao kroz sir.
Josip1978 is offline  
Old 03.09.2014., 10:53   #3864
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Odlična!

Montažna modularna drvena kuća

http://domidizajn.jutarnji.hr/arhite...rskim-bregima/
Dobro izgleda. Ali ta gradnja u modulima od 120cm je jako zastarjela. Marles je tako radio 70tih, već početkom 80tih su prešli na cjele zidove iz jednog komada.

Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Nekad to nije loše, nedavno kad sam vidjela montažnu kuću u Lovranu ostala sam u teškom šoku od broja raznih drvenih dekora (6 ili7) koji se tuku jedan s drugim, a sve ispred platna deko kamena.
Deko-kamen je nešto najgadnije što se pojavilo u zadnje vrijeme u arhitekturi. Pogotovo ako ga stave u područje di prirodnog kamena ima na svakom koraku. Meni, koji sam rođen na kamenu je deko-kamen prst u oko.

Quote:
Papa Štrumpf kaže: Pogledaj post


Većina firmi ima ponuđena svoja tipska rješenja koja su prihvatljiva, dok je Klik vezan za modul od 120 cm, što je u biti tehnologija rađena prije 30ak godina. Kuće su se radile iz niza malih predgotovljenih panela, koji su se na terenu montirali u cjelinu. Sad su ti paneli znatno veći, nisu standardizirani, te ima znatno manje spojeva.
Većina proizvođača ima tipska rješenja koja su teži promašaji. prozori tako porazbacani da ne kužiš di bi trebao biti jug a di sjever???
Da nekad odlučim graditi montažnu kuću, definitivno bi bila po mom projektu, jer kod naših proizvođača tek 10% predloženih tlocrta ima smisla, ostalo je božesačuvaj.

Za modularnu gradnju se slažem, to je ko da danas kupiš novog Trabanta ili pezejca

Quote:
Papa Štrumpf kaže: Pogledaj post
Za stvarnu razliku bi trebao izgraditi dvije iste kuće, pa izmjeriti potrošnju. Srećom, postoji i teorija

Ovako otprilike bih mogao reći da bi uz približne širine presjeka zida dobio duplo niži koeficijent prolaska topline kod kuće s drvenom nosivom konstrukcijom.

Kod montažnih kuća je cijeli presjek zida izolacija, što bi bila jedna od niza njihovih povoljnih karakteristika.
Jest, kod montažnih je bolja izolacija zida. ALI, tu razlika u izolaciji prestaje.
Naime, izolacija, poda, stropa (ili kosog krova), izolacija prozora je JEDNAKA, (tj može biti jednaka), tako da ostaje samo razlika zidova. A ako je koeficijent zida manji od 0,2 gubitak prozračivanjem postaje bitna stavka što je opet jednako za obje kuće. Tako da razlika kod moderno i kvalitetno sagrađenih kuća nebi trebala biti jače vidljiva.
baustelac99 is offline  
Old 03.09.2014., 18:38   #3865
arhitektura nije loša, ali imam nekoliko glasnih pitanja:
- podloga terase nije dobra i nije postignut razmak od minimalnih 4 mm zbog procjeđivanja, a i nosači konstrukcije nisu dobro zaštićeni pa garantiram truljenje
nakon 3 do 4 godine
uostalom projektant je predvidjeti skelu za održavanje
svjedok sam u zagrebu efektnih rješenja sa oblogama koje su pocrnile nakon 3 godine- zbog lošeg održavanja ali i načina obrade (potrebno je bojanje u komorama, sa podtlakom- to je nekad radila industrogradnja)
svaka čast fizici zgrade, ali ja volim priču o tri prašćića i vuku
ali i o postavi visokokvalitetnih protuprovalnih vrata na ulazima a kad li sabljasta akumulatorska sabljasta pila tipa makita odradi sve što zaželiš
neću se više miješati

Zadnje uređivanje City : 03.09.2014. at 18:49.
kanjar is offline  
Old 03.09.2014., 20:51   #3866
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
arhitektura nije loša, ali imam nekoliko glasnih pitanja:
- podloga terase nije dobra i nije postignut razmak od minimalnih 4 mm zbog procjeđivanja, a i nosači konstrukcije nisu dobro zaštićeni pa garantiram truljenje
nakon 3 do 4 godine
uostalom projektant je predvidjeti skelu za održavanje
svjedok sam u zagrebu efektnih rješenja sa oblogama koje su pocrnile nakon 3 godine- zbog lošeg održavanja ali i načina obrade (potrebno je bojanje u komorama, sa podtlakom- to je nekad radila industrogradnja)
svaka čast fizici zgrade, ali ja volim priču o tri prašćića i vuku
ali i o postavi visokokvalitetnih protuprovalnih vrata na ulazima a kad li sabljasta akumulatorska sabljasta pila tipa makita odradi sve što zaželiš
neću se više miješati
Josip1978 is offline  
Old 04.09.2014., 17:16   #3867
to je vuk
Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
kanjar is offline  
Old 05.09.2014., 00:02   #3868
Molio bih te da ne koristiš ... nakon svake šeste riječi, jer se ne može čitati.

Inače, da pitam, gledam SOLIS (http://www.domusplus.hr/hr/kuce/solis/) koja je 281.200,00 kn iltiga 37.000 eura.

Koliko vidim, njihov visoki ROH BAU znači da ja moram staviti pločice u WC, ofarbati, staviti laminat, utičnice i svjetiljke, ali je sve dovučeno do kuće (elektro instalacija je stavljena kroz zidove, moram samo utičnice ?).

Malo si stavljam na papir, da li mi se više isplati "ključ u ruke" ili visoki ROH BAU. Iovako ionako planiram tek za cca 6-10 mjeseci uzeti, ali mi se ova kuća od svih trenutačno najviše sviđa.
X-Plosiv is offline  
Old 05.09.2014., 10:49   #3869
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Molio bih te da ne koristiš ... nakon svake šeste riječi, jer se ne može čitati.

Inače, da pitam, gledam SOLIS (http://www.domusplus.hr/hr/kuce/solis/) koja je 281.200,00 kn iltiga 37.000 eura.

Koliko vidim, njihov visoki ROH BAU znači da ja moram staviti pločice u WC, ofarbati, staviti laminat, utičnice i svjetiljke, ali je sve dovučeno do kuće (elektro instalacija je stavljena kroz zidove, moram samo utičnice ?).

Malo si stavljam na papir, da li mi se više isplati "ključ u ruke" ili visoki ROH BAU. Iovako ionako planiram tek za cca 6-10 mjeseci uzeti, ali mi se ova kuća od svih trenutačno najviše sviđa.
Provjeri za elektroinstalacije, mislim da oni sprovedu samo bužire a ti moraš kablove, prekidače utičnice.
mkovac67 is offline  
Old 07.09.2014., 19:04   #3870
Hvala, zapisao sam si to...ma ok, ako postoji mogućnost dok se stavljaju bužiri bih ja sam provukao kablove s starim
X-Plosiv is offline  
Old 28.09.2014., 21:53   #3871
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, njihov visoki ROH BAU znači da ja moram staviti pločice u WC, ofarbati, staviti laminat, utičnice i svjetiljke, ali je sve dovučeno do kuće (elektro instalacija je stavljena kroz zidove, moram samo utičnice ?).
Ne postavljaju elektro instalaciju. Ni grijanje. Samo vodu+kanalizaciju. I ne rade podove (stiropor+estrih ili što već).
ZloPrase is offline  
Old 17.10.2014., 00:04   #3872
Cool

haj
evo i mi plNIRmo graditi montažnu. listajućii hrpu ovih stranica, još uvijek sam u nedoumici - da li je povoljnije uzeti visoki roh-bau (recimo Krivaja) pa sam dovršavati sve ostalo i utlačit se za te dizalice, kontejnere i štajaznam već...ili uzeti ključ u ruke, npr Tutis sa srednjom cijenom od 650E?
ako jesu uštede sa roh bau, koliko su one točno u konačnom izračunu (u poatotku). naime, planiramo dignuti kredu od 120 000 eur a treba nam kuća od cca 150m2 (malo modernija, kockastija izvana). nismo pametni bi li to bilo dovoljno ako želimo podrum od cca 50ak m2.
da li je netko radio sa Tutisom ili Krivajom (zadnjih god dana) pa da mi da mali osvrt?
ivala is offline  
Old 17.10.2014., 06:06   #3873
Mene zanima koja je razlika između domusplus i domprojekt. Nekako mi se domusplus čini puno jeftiniji, ali znam da treba biti oprezan s cijenama zbog raznoraznih troškova koji su uključeni/isključeni.
Domprojekt mi se zadnje vrijeme čini puno preskup, tako da više skoro i ne postoji razlika u cijeni između klasične i montažne gradnje. (naravno brzina, izgled, i sve ostalo sigurno na strani montažnih).
johnden is offline  
Old 17.10.2014., 09:05   #3874
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
nismo pametni bi li to bilo dovoljno ako želimo podrum od cca 50ak m2.
Koliko sam ja shvatila, jer isto skupljam informacije, podrum poskupljuje priču u nekim nerealnim okvirima. Naišla sam na podatak na netu (star 7 godina) da su platili 10 000 eura temelje (iskopi, etc...sve), 120 kvadrata mislim, a za podrumski dio sličnih dimenzija tvojih želja nisu dobili ponudu ispod dodatnih 10 000 eura za taj ficlek.
Ako ti treba ''pogonska'' prostorija radije je ukomponiraj u tlocrt, a ovu ostalu lovu uloži u bolje podove ili prozore. To je moj plan.

Još o podrumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=355033
http://www.pravimajstor.com/stranice...podzemne-etaze

Što se tiče budžeta, tješim se da je član obitelji napravio kuću skeletnom gradnjom za 280 000 eura, pa se nadam duplo manjem trošku za duplo manje kvadrata (kao i tvoji) malo manje opakom gradnjom.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 17.10.2014. at 09:13.
Xanthe is offline  
Old 17.10.2014., 12:46   #3875
Nemoguće je napraviti temelj za 10000 eura za 120kvadrata. Barem ne za montažnu niskoenergetsku kuću. Moj temelj će me ispasti cca.pa skoro 20000 eura. Sam temelj nije samo beton. Tu ima traka za uzemljenje, izolacija, prolazi cijevi i sl. Nakupi se tu stavaka.
120000 tisuća eura za 150 kvadrata je skoro pa teško izvodiva investicija.
Realna cijena je oko 180000 eura. Ja ću imati kuću od 120 kvadrata pa mislim da će me ispasti oko 160000 eura. Tu govorim o cijeni terena, svim troškovima, uključujući aparate, kuhinju i sve ostalo, znači kuća u kojoj se može živjeti.
Za pola godine ću vam točno znati reći, sve stavljam na papir. Za sada ode 45000 eura a još nismo zabili lopatu.
bruce80 is offline  
Old 17.10.2014., 13:05   #3876
ali ako je u pitanju priprema terena za, recimo, katnicu ili prizemlje s potrkrovljem u tih 150m2 to bi trebala biti manja cijena nego prizemnica sa 150m2, ne? znači pod pretpostavkom da mi treba temelj za bruto površinu od 90m2 za prizemnicu s potkrovljem, zar je stvarno moguće da bi takva kuća koštala u konačnici 180 00 eur?
ako uzmem u obzir da npr Tutis nudi 650 eur/m2 za ključ u ruke, po sili matematike to bi bilo oko 100 000 eur, nek je cijena temelja 10 000eur (imam frenda koji ima građ tvrtku pa bi moglo i povoljnije) i nek 10 000 ode još na neplanirane troškove i dozvole...
unaprijed se ograđujem od glupavluka koji možda iščitavate obzirom da još nisam nigdje bila nit okrenula neki broj i ovo čime raspolažem je isključivo suranje po netu
ivala is offline  
Old 17.10.2014., 13:07   #3877
a da to dokažem, eto od podruma sam već odustala
vidiš IValu za godinu dana sjedi u 75m2 bez podruma i potkrovlja za 120 000 eur
ivala is offline  
Old 17.10.2014., 14:10   #3878
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Nemoguće je napraviti temelj za 10000 eura za 120kvadrata.
Super je imati svježiji podatak.

Zato sam napomenula ovo da odmah ne krene paljba.


Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Naišla sam na podatak na netu (star 7 godina) da su platili 10 000 eura temelje (iskopi, etc...sve), 120 kvadrata mislim, a za podrumski dio sličnih dimenzija tvojih želja nisu dobili ponudu ispod dodatnih 10 000 eura za taj ficlek.
Quote:
ivala kaže: Pogledaj post
a da to dokažem, eto od podruma sam već odustala
vidiš IValu za godinu dana sjedi u 75m2 bez podruma i potkrovlja za 120 000 eur
Hahaha, ćemo skupa...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 17.10.2014. at 14:16.
Xanthe is offline  
Old 17.10.2014., 21:12   #3879
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Nemoguće je napraviti temelj za 10000 eura za 120kvadrata. Barem ne za montažnu niskoenergetsku kuću. Moj temelj će me ispasti cca.pa skoro 20000 eura. Sam temelj nije samo beton. Tu ima traka za uzemljenje, izolacija, prolazi cijevi i sl. Nakupi se tu stavaka.
120000 tisuća eura za 150 kvadrata je skoro pa teško izvodiva investicija.
Realna cijena je oko 180000 eura. Ja ću imati kuću od 120 kvadrata pa mislim da će me ispasti oko 160000 eura. Tu govorim o cijeni terena, svim troškovima, uključujući aparate, kuhinju i sve ostalo, znači kuća u kojoj se može živjeti.
Za pola godine ću vam točno znati reći, sve stavljam na papir. Za sada ode 45000 eura a još nismo zabili lopatu.
Pretpostavljam da temelje radis za montaznu niskoenergetsku kucu?! Ako nije tajna, ciji je projekt? Za 120 m2 neto korisne povrsine (dakle bez podruma, temelja pomocnog objekta, na rqvnom terenu) se moze pronaci izvodjac i za manje od 20 000 EUR (Zagrebacka zupanija). Mogu ti potkrijepiti sa nekoliko ponuda...
zokys is offline  
Old 18.10.2014., 01:43   #3880
Da temelj se radi za niskoenergetsku. A sam projekt je naš. Ne namjeravam nikoga ovdje reklamirati i promovirati.
Koliko god ima firmi koji žele raditi, još više ima izvođača koji filozofiraju i koji daju nepotpune i nerealne cijene. Ne vjerujem da možeš naći bolje ponude, jer mi ih nismo mogli naći.
20000eura je realna cijena tog temelja. Sve ove priče po forumu da je cijena temelja cca.100eura 1m2 su nerealne i već odavno to nije tako. Barem ne za MK.
Onaj tko ne ubaci izolacije u temelj za MK onda nije ni morao raditit MK.

Zadnje uređivanje bruce80 : 18.10.2014. at 01:44. Reason: ispravak..
bruce80 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.