Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 19:46   #1201
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
govorim za zagreb, za 12 mjesec prošle godine, inverter klima.
klima troši od 100 W/h pa najviše do 600 W/h.kako idu hladniji dani više troši.
naravno tu ne ubrajam prvo paljenje gdje povuče 1000 W ali to traje 10-15 min.
Ajde ok ako je tak kak velis.
A daj mi reci kak imas poslozen stan, tj. kak grijes spavace sobe?

Mene muci kod klime jedino taj nesretni raspored, jer ako klimom grijes dnevnu/blagavaonu i jos kuhnju, problem su spavace sobe koje su na katu, pa i wc...dok je to kod plina lakse izvedivo, stavis radijator di god i to je to.

E to je po meni najveci zajeb kod klime, ne potrosnja koja je odlicna, vec taj raspored..
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 20:58   #1202
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
pa 2.55 je jedna od najmanjih pricuva. koliko mislis da bi trebala biti? s tim novcima se pokriju samo "troskovi" upravitelja i obvezno osiguranje zgrade i eventualno dimnjacar i neki sitni popravak. jel to novogradnja?

Do sad nam je bila oko 35 kn, a sada ce biti oko 150kn, nije to mala razlika
Nismo glasali, samo smo dobili obavijest da s novim direktorom dobijamo i novu cijenu pricuve.
Zgrada je gradjena osamdesetih, nema liftova i nikakvih uredjivanja nije bilo proteklih 10 god. Sto obuhvaca to obavezno osiguranje? Osim vrata
Btw, rasvjetu stubista placamo zasebno..
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:08   #1203
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Do sad nam je bila oko 35 kn, a sada ce biti oko 150kn, nije to mala razlika
Nismo glasali, samo smo dobili obavijest da s novim direktorom dobijamo i novu cijenu pricuve.
Zgrada je gradjena osamdesetih, nema liftova i nikakvih uredjivanja nije bilo proteklih 10 god. Sto obuhvaca to obavezno osiguranje? Osim vrata
Btw, rasvjetu stubista placamo zasebno..
Kako kaze kolega Jones,
to ti nije apsolutno nista cudno,dapace..
cudno je jedino da si do sada placala tako maloo(sorry al to dok ne vidim svojim ocima nevjerujem,mada u HE je sve moguce)...

kazes ada ces sada uz 2,55kn/m2 imat oko 150kn...dakle kakvih 55-60m2 stana imas(!?) a prije si imala 35 kn
odnosno 0,6kn/m2

ovo boldano,bas se pitam zasto nije bilo uredivanja...
pa s ovih 2,55kn ti je cisti HLADNI POGON i nista vise...starije zgrade uredno recimo po centru imaju samo za hladni pogon cca 5-8kn/m2

Osiguranje ak se nevaram,pokriva od nepogoda i visih sila zajednicke dijelove zgrade...stubiste i tako to..

al ovo da ste imali 35kn,molio bih pojasnjenje(vjerujem da nisi dobro se informirala) ili ak je moguce kakav scan istog...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:29   #1204
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Do sad nam je bila oko 35 kn, a sada ce biti oko 150kn, nije to mala razlika
Nismo glasali, samo smo dobili obavijest da s novim direktorom dobijamo i novu cijenu pricuve.
Zgrada je gradjena osamdesetih, nema liftova i nikakvih uredjivanja nije bilo proteklih 10 god. Sto obuhvaca to obavezno osiguranje? Osim vrata
Btw, rasvjetu stubista placamo zasebno..
A cuj me, ako nisi ti, ostalih 50% sigurno je@
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:30   #1205
Podstanar sam, gazdarica mi za rezije dofura uplatnice na uvid, ja joj dam lovu, ona plati i to je to tako da nemam dokaz, nazalost.
U prethodnim zgradama gdje smo zivjeli je pricuva bila oko 180-200 kn i to na kvadrature kojih 40m2, zato nam je ovo bilo super mislim, jasno mi je kako se krecu cijene i da je ovo daleko ispod prosjeka, ali svejedno mislim da nije u redu samo tako, odjednom i bez najave dici cijenu na preko 150... Mali off, ne znam kako to inace bude kod podstanarstva, da li vlasnici ili podstanari placaju rezije?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:50   #1206
Ja ne vjerujem...a da su ti najavili mjesec dana ranije onda bi bilo ok?
Placanje rezija je stvar dogovora....mada kod nas je to u 95% slucajeva na teret podstanara.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:53   #1207
Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
Ajde ok ako je tak kak velis.
A daj mi reci kak imas poslozen stan, tj. kak grijes spavace sobe?

Mene muci kod klime jedino taj nesretni raspored, jer ako klimom grijes dnevnu/blagavaonu i jos kuhnju, problem su spavace sobe koje su na katu, pa i wc...dok je to kod plina lakse izvedivo, stavis radijator di god i to je to.

E to je po meni najveci zajeb kod klime, ne potrosnja koja je odlicna, vec taj raspored..
Isto ti je i kod klime...di god hoces da ti se grije stavis klima uredjaj!!!
Pa nisi valjda s jednom klimom mislio grijati cijelu kucu???
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:16   #1208
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Podstanar sam, gazdarica mi za rezije dofura uplatnice na uvid, ja joj dam lovu, ona plati i to je to tako da nemam dokaz, nazalost.
U prethodnim zgradama gdje smo zivjeli je pricuva bila oko 180-200 kn i to na kvadrature kojih 40m2, zato nam je ovo bilo super mislim, jasno mi je kako se krecu cijene i da je ovo daleko ispod prosjeka, ali svejedno mislim da nije u redu samo tako, odjednom i bez najave dici cijenu na preko 150... Mali off, ne znam kako to inace bude kod podstanarstva, da li vlasnici ili podstanari placaju rezije?
gle,tu nisu cista posla...
nije da kurim vatru,
al nekako mi se kristalizira sljedece situacija(mozda sam u krivu)...
gazdarica je do sada placala pricuvu(te ju je netko "nasavjetovao" da bi bilo dobro da prebaci na tebe)...a ovo sto si ti placala od 35kn je mozda kakva "stanarina" tj porez od(ak si iz zg) od grada zagreba...
A gazdarica je sada odlucila okrenut pilu,ona ce placat stanarinu(35kn) a ti ces pricuvu...

Inace nema teoretske sanse da placas pricuvu za toliku kvadraturu 35kn/mj
dok nebi vidio svojim ocima,nevjerujem...mada nebi nit tada..

Inace neko nepisano pravilo je da pricuvu placa najmoprimac(iz razloga sto je ona relativno mizerna te se njome pokriva samo hladni pogon a nikakve investicije od cega bi vlasnik imao korist)..mada moze bit i stvar dogovora,dakle nije definirano..

ps-da ti nisi mozda sestra od forumasa PreckoJug,inace on ti po zimi ne trosi plin,vec ga kumulativno proizvodi,da nije to slucaj i s tvojom pricuvom...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 06:43   #1209
down under

trebao bi imati za svaki kat klimu, najbolje je u svaku prostoriju ali to košta.
ne znam ti raspored ali možda bi ti bile dosta 2 klime.
ukoliko se misliš grijati cijelu zimu moraš uzeti 2 dobre/skupe klime.
ja klimu prvotno nisam kupovao za grijanje nego za hladjenje tako da nemam neki top model.
ali ih imam 2 u stanu i kada služim da drugi dio stana ne može prva klima odraditi palim drugu klimu.
u konačnici ako vani bude -10 onda palim centralno.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:11   #1210
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
gle,tu nisu cista posla...
nije da kurim vatru,
al nekako mi se kristalizira sljedece situacija(mozda sam u krivu)...
gazdarica je do sada placala pricuvu(te ju je netko "nasavjetovao" da bi bilo dobro da prebaci na tebe)...a ovo sto si ti placala od 35kn je mozda kakva "stanarina" tj porez od(ak si iz zg) od grada zagreba...
A gazdarica je sada odlucila okrenut pilu,ona ce placat stanarinu(35kn) a ti ces pricuvu...

Inace nema teoretske sanse da placas pricuvu za toliku kvadraturu 35kn/mj
dok nebi vidio svojim ocima,nevjerujem...mada nebi nit tada..

Inace neko nepisano pravilo je da pricuvu placa najmoprimac(iz razloga sto je ona relativno mizerna te se njome pokriva samo hladni pogon a nikakve investicije od cega bi vlasnik imao korist)..mada moze bit i stvar dogovora,dakle nije definirano..

ps-da ti nisi mozda sestra od forumasa PreckoJug,inace on ti po zimi ne trosi plin,vec ga kumulativno proizvodi,da nije to slucaj i s tvojom pricuvom...
hahahhaha
nisam ničija sestra
baš ćemo vidjeti kako i što će biti kad mi dođe gazdarica za vikend, ovako napamet nema smisla govoriti...
Nije da mi cijena nešto smeta, jer sam, kako sam već i napisala, u prethodnim stanovima isto neku sličnu cifru imala.
Više me je zaintrigiralo što se svi stanari zgrade sada bune oko cijene, zašto sada, tako iznenada i sl., tako da su muljaže što se gazdarice tiče isključene...
možda na cijenu utječe to što je zgrada rađena za više vojne dužnosnike, pa su oni na neki način bili pošteđeni, pojma nemam... Javim svakako kakva je nova cijena
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 23:40   #1211
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
hahahhaha
nisam ničija sestra
baš ćemo vidjeti kako i što će biti kad mi dođe gazdarica za vikend, ovako napamet nema smisla govoriti...
Nije da mi cijena nešto smeta, jer sam, kako sam već i napisala, u prethodnim stanovima isto neku sličnu cifru imala.
Više me je zaintrigiralo što se svi stanari zgrade sada bune oko cijene, zašto sada, tako iznenada i sl., tako da su muljaže što se gazdarice tiče isključene...
možda na cijenu utječe to što je zgrada rađena za više vojne dužnosnike, pa su oni na neki način bili pošteđeni, pojma nemam... Javim svakako kakva je nova cijena
kazem,stvarno cudna i po meni totalo necista situacija...
kako god bilo,osjecaj se slobodnom nam javit o cemu je rijec...

jer 35kn za 55-60m2 pricuve je daleko ispod zakonskog minimuma s jedne strane koja je mislim cca 1,5kn,a s druge strane nit sa zakonskim minimumom nemozes isfinancirat NISTA na takovoj zgradi...
zato nam i zgrade po gradu izgledaju kao da smo neka srednjeazijska provincija...ono okolica Tasketa i tako..
Jer nit s prosjekom od 2,5kn nemres nista...najmanje bi trebalo bit za nesto ozbiljno valjda 4-5kn..
Ato kaj je gradjena za oficire ili casnike,nebi trebalo imat nikakve veze...
velik broj zgrada po gradu je gradjeno za JNA i druge vojske.. pa uredno imaju pricuvu i to ne malu..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 20:14   #1212
Dakle ovako, danas smo dozivjeli ugodno iznenadjenje, od rezija smo platili samo holding i to:
Pricuva- 140,93 kn
Komunalna naknada- 47,69 kn
Voda- 105,85 kn
Cistoca- 68,09 kn

Struju i plin smo preplatili

Vezano uz cudne cijene pricuve ispostavilo se da smo prije placali oko 130kn, to sam otkrila uvidom u prijasnje racune holdinga, ali smo i dodatno placali svaki mjesec onih 35 kn koji su bili na zasebnoj uplatnici. Zato nisam registrirala pricuvu na holdingovim racunima
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 11:05   #1213
Imam pitanje u vezi prijave broja članova kućanstva.

Je li moguće da u stanu u kojem trenutno nitko ne živi može biti prijavljeno 0 članova? Pa i po kućama na moru i vikendicama se plaćaju barem paušali, neovisno o potrošnji odnosno nepotrošnji vode.
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 11:17   #1214
moze
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 11:34   #1215
Znači, uplatnice i dalje primaju, ali s onim osnovnim stavkama, nisu uračunati u ukupnu potrošnju podijeljenu s ukupnim brojem članova kućanstva.

Divno.
Naime, u našoj zgradi je 80 stanova i- bubnjeve molim- (navodno!) 95 stanara. Čak i s kojim praznim stanom, nemoguće, pređem tu cifru i brzinskim brojanjem onih za koje sigurno znam koliko ih je.
A predstavnica suvlasnika ne mari. Rekla je da "koga zanima koliko stanara ukupno ima, može ić brojat po stanovima!".
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 15:07   #1216
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Dakle ovako, danas smo dozivjeli ugodno iznenadjenje, od rezija smo platili samo holding i to:
Pricuva- 140,93 kn
Komunalna naknada- 47,69 kn
Voda- 105,85 kn
Cistoca- 68,09 kn

Struju i plin smo preplatili

Vezano uz cudne cijene pricuve ispostavilo se da smo prije placali oko 130kn, to sam otkrila uvidom u prijasnje racune holdinga, ali smo i dodatno placali svaki mjesec onih 35 kn koji su bili na zasebnoj uplatnici. Zato nisam registrirala pricuvu na holdingovim racunima
da,ovo vec apsolutno ima smisla i vuce na normalu...
dakle pricuva vam je bila 130kn+35kn za sprmacicu...
hvala na pojasnjenu.

nevazano za ovo,
inace dok nisam hodao po terenu i trazio stanove(),nisam mogao vjerovat koliko su ljudi neupuceni koje racune i kolko placaju..
pa iz toga ispadne zivi cirkus,do te mjere da bi ljudi dali u vatru da je neznam racun za pricuvu u centru stana od 70m2 50kn..
da bi malte ne krenuli se bosti rogovima i na kraju ispadne da je to Komunalna naknada...
ili jedna zena iz prizemlja gunduliceve(stan od 80-90m2) me izbacila van iz stana...
jer me uvjeravala da zimi trosi oko 200kn plina(jbt,to je ziher netko iz obitelji PreckoJug)..pa sam joj rekao u facu da laze...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:43   #1217
muž i ja za 8. mjesec, od kojeg nas pola mjeseca nije bilo doma, faking 375 kn vode.

živimo u zgradi s 20 stanova, plaćamo po članu kućanstva, a račun za Holding nam varira od 350-550 kn, sve zbog te glupe vode.

je li netko ugrađivao vlastiti vodomjer? čitam u ovom članku da više nije potrebna suglasnost svih stanara, ali ne znam je li to istina ili nije...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:08   #1218
javi se vodovdu i vidi s njima što sve trebaš napraviti....ti zajednički računi za vodu nisu normalni

a sad je i toplana počela s grijanjem, iako je vani preko 20
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:58   #1219
Ja i cura smo zainteresirani za stan od 60m2, ulica Sv. Duh u Zagrebu. Stan je u zgradi... Plin, struja i voda se obračunavaju prema potrošnji ali nisam saznao koliko su točno ostale režije (komunalno, pričuva i sl)...Koji iznos trebam otprilike očekivati za to?

hvala svima na odgovoru:klap:
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:09   #1220
da pitaš stanodavca da ti pokaže odreske računa...otprilike 60 kn odvoz smeca, 60 kn komunalna naknada, pričuva min. 1,56 kn/m2, al vjerojatno će biti dosta više od toga....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.