Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 14:27   #8561
Quote:
novinick kaže: Pogledaj post
Pitam ovdje jer je riječ o RISU: da li netko ima iskustvo sa centrom stranih jezika Eloquens u Bolničkoj 34c?
Išla je moja cura prošlu godinu, zadovoljna sam. Prije je išla kod Butković, i mogu reći da su u Eloquensu više radili i poštovali satnicu.

Inače, s obzirom da nisam iz Ris-a, nego malo dalje, s Borčeca, veliki problem mi je bio parking, kada bi dovela curu, trebalo bi mi doslovce 3 min da je ispratim do lifta, ali već bi netko zvao pauka, ako bi stala na pločnik, sa sva 4 žmigavca.
Tako da ove godine baš radi parkinga mislim da je nećemo upisivati, žao mi je što se u naselju ne možeš stati nigdje na 3 min.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:33   #8562
Quote:
Dea007 kaže: Pogledaj post
Tako da ove godine baš radi parkinga mislim da je nećemo upisivati, žao mi je što se u naselju ne možeš stati nigdje na 3 min.

Žalosno je što ljudi danas nemogu mi 3 min hodati od parkinga do željene zgrade. Parkinga okolo ima uvijek, no kao što sam rekao treba malo hodati, a danas bi svi htjeli iz auta iskočit odmah biti tam di trebaš...

NHF....
menager007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 11:58   #8563
Ne mogu reći da sam viđao pauka često... Mislim, naravno da će ga ljudi zvati ako se staneš na ulaz na parking ili pred garažu, ali ako si stao na nogostup tako da ima mjesta za pješake i zadržao se manje od pet minuta - nikakvih problema ne bi trebalo biti. Tako se zaustavljaju i svi ovi raznosači pizza.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:46   #8564
Ide pauk često...ja sam jedno vrijeme bio na bolovanju pa sam cijele dane bio doma...i rijetko koje jutro nisam vidio pauka. I nije dizao akut koji su zakrčili ulaz več i one koje stoje na nogostupu.

Ali neka ide...ide mi na živce kad se navečer kasno vraćam doma, a cijela desna strana puna auta....wtf ?
Gogo1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:30   #8565
Quote:
menager007 kaže: Pogledaj post
Žalosno je što ljudi danas nemogu mi 3 min hodati od parkinga do željene zgrade. Parkinga okolo ima uvijek, no kao što sam rekao treba malo hodati, a danas bi svi htjeli iz auta iskočit odmah biti tam di trebaš...

NHF....
Pa nemoj se čuditi, nego mi evo daj konstruktivan prijedlog gdje se to može parkirati, da imam 3 min - evo, može i duplo više, izvan Ris-a, da mi do treće zgrade treba 3-6 min?

Uračunaj dvoje djece, od kojih jedno manje, pa sporije hoda?

Stvarno me zanima, ja bi obično napravila i po dva kruga po okolnim uličicama i ne bi našla parking u 90% slučajeva, pa onda ušla u Ris, stala na pločnik, izvukla klince van i otrčala do ulaza da malu ukrcam lift. Ja je ne bi pratila gore, jer me bilo frka da mi pauk ne odnese auto (jednom je stao taman da me digne, a nisam bila niti 2 min na pločniku, uz upaljena sva 4!)

Ozbiljno, gdje se može tamo okolo parkirati - okolne ulice su navečer poslije 18h krcate, najbliže bude mjesta oko one pekare Perjavica, a to je već dosta, nekih 400-500 m, i sa klincima oko 10 min hoda?
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:14   #8566
Quote:
Dea007 kaže: Pogledaj post
Pa nemoj se čuditi, nego mi evo daj konstruktivan prijedlog gdje se to može parkirati, da imam 3 min - evo, može i duplo više, izvan Ris-a, da mi do treće zgrade treba 3-6 min?

Uračunaj dvoje djece, od kojih jedno manje, pa sporije hoda?

Stvarno me zanima, ja bi obično napravila i po dva kruga po okolnim uličicama i ne bi našla parking u 90% slučajeva, pa onda ušla u Ris, stala na pločnik, izvukla klince van i otrčala do ulaza da malu ukrcam lift. Ja je ne bi pratila gore, jer me bilo frka da mi pauk ne odnese auto (jednom je stao taman da me digne, a nisam bila niti 2 min na pločniku, uz upaljena sva 4!)

Ozbiljno, gdje se može tamo okolo parkirati - okolne ulice su navečer poslije 18h krcate, najbliže bude mjesta oko one pekare Perjavica, a to je već dosta, nekih 400-500 m, i sa klincima oko 10 min hoda?
Često ima mjesta u ulici (Nove)Rašljice prva paralelna ulica nakon RIS-a ili iza Konzuma. A pauk neće dići auto ako je razmak između kraja nogostupa do gume automobila jednak ili veći od 1,0 m, kako bi neometano pješaci i roditelji sa kolicima ili invalidi mogli proći kraj auta. Ali mislim da nije problem kad se staneš paralelno uz zgadu, naravno ako te onaj stanar kod kojeg ideš prije toga pusti na parkiralište.
menager007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:28   #8567
Hm, ušla sam par puta u tu ulicu, sve je bilo zaparkirano...

Generalno, izbjegavam ulaziti u Ris, mislim da naselje ima puno premalo otvorenog parkinga - pa investitor je trebao pretpostaviti da u naselje neće ulaziti samo stanari, odnosno, smatram da se ne bi smjele dobivati dozvole za takva naselja bez osiguranja odgovarajuće javne infrastrukture.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:43   #8568
Da li netko zna tko je zadužen za popravak monitora za nadzor i otvaranje ulaznih vrata u zgradi?
Dobila sam neku firmu ali masno naplaćuju.
Monitor nam je zasvijetlio i nakon toga se skurio (zasmrdilo po paljevini).

Poznanica iz naselja mi kaže da popravak ide iz pričuve a ovi iz te firme da ne ide.
Naplaćuju dolazak i pregled 350 kn
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:08   #8569
Javi kad saznaš; moj ne radi već godinama.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 08:33   #8570
Pričuva ne pokriva popravak monitora. Mi smo platili popravak (zamjena matične ploče) čini mi se oko 500 kn. Imam doma račun pa ću znati napisati točnu cifru i firmu koja je to radila.
oneeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:11   #8571
KBZelectronic,
usluga popravka jedinice portafona,
cijena - 500 kn.
oneeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:19   #8572
Mislim da imam pametnijih stvari na koje ću potrošiti 500 kn.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:50   #8573
Nezgodno je što je portafon ujedno i zvono.
oneeyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:28   #8574
Uopće ne.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 09:31   #8575
Ja uopće ne koristim taj portafon

Jednom stisko tipku "UNLOCK" kad mi je netko zvonio i vrata se nisu otvorila...od onda svaki put trčim dole kad mi neko dođe
Gogo1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:57   #8576
ljudi, pokvario mi se daljinski od lanca. tražim po papirima i ne mogu naći ni proizvođaća ni niš. gdje kupiti novi daljinski? (ujedno ću vjerojatno trebati pomoć da ga ponovno narihtam)
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:15   #8577
Hej Aida... imaš na Novoj cesti 73 Electronic Alarm, tamo je jeftinija verzija daljinskog, cca 150 kn. A imaš i orginak Hörmann takodjer u Novoj cesti ali broj 50 i čini mi se cca 350 kn je daljinski.
menager007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:03   #8578
Quote:
menager007 kaže: Pogledaj post
Hej Aida... imaš na Novoj cesti 73 Electronic Alarm, tamo je jeftinija verzija daljinskog, cca 150 kn. A imaš i orginak Hörmann takodjer u Novoj cesti ali broj 50 i čini mi se cca 350 kn je daljinski.
Baš mi treba novi daljinski Ovaj 150 kunski provjereno radi na našim vratima i lancima? tnx
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:18   #8579
Bitna ti je samo frekvencija i može li se daljinac programirati da odašilje one koje ti trebaju. Čitavo naselje koristi iste modele Hormann daljinaca za lance i garažu. Osim ovih siročića u A1 i A2 - oni imaju potpuno drugačije i u kurcu su kada im riknu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:37   #8580
Ne kužim te baš. Hoćeš reći da imamo zasebne frekvencije garažnih vrata i lanaca ili da imamo baš neke posebne, nezamjenjive daljinske?

Zadnje uređivanje Dompax : 24.10.2014. at 15:51.
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.