Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 16:47   #541
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel ima u Mostovima fileka?
dospio mi pod ruku njihov letak u kojem piše da ih imaju kao dostavu, a u meniju na webstranici ih nema
evo što piše: špek fileki + parmezan + kruh = 25 kuna
Pellaprat, German, Pinzgauer?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:17   #542
Pojma nemam, nije mi baš usput.
Ali sada imam razlog.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:33   #543
išao si do Marije, a ovo ti je predaleko?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 13:44   #544
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel ima u Mostovima fileka?
Ja ih nisam vidio.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:53   #545
ja neki dan po prvi put kuhao fileke na poslu. skuhali 40 porcija pa morali naknadno još 20 jer se sve prodalo
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:32   #546
Pojeo sam odlične fileke na Bundekfestu, u šatoru grada Rima, trippa ala romana, kao iz kuharice.. 35 kn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:28   #547
nije 35 kuna malo previše za porciju fileka ?
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 22:51   #548
u Zagrebu nema za manje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 06:48   #549
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
u Zagrebu nema za manje
hah, nije mi to jasno baš., nedavno sam na poslu morao računati kalkulacije nabavnih cijeni jela i cijena porcij fileki nije velika ( nabavna) . očito zg ugostitelji namjerno imaju velike marže na filekima.
btw, kod mene na poslu smo u mjesec dana s početnih 40 porcija fileka došli na 120 porcija fileka.(ali fileke nudimo samo srijedom)
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 10:39   #550
pretpostavljam da to ne nudite u studentskom ogranku menze jer većina mladih to ne jede :/
da bar negdje ima fileka na x-icu
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 17:28   #551
ja sam redovno tamanio fileke na iksicu dok sam studirao (davno je to bilo )
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 17:53   #552
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da to ne nudite u studentskom ogranku menze jer većina mladih to ne jede :/
da bar negdje ima fileka na x-icu
ne,ne nudimo ih na xicu jer da, večina studenti to ne bi ni pomirisala a kamoli jelo, u a la kart restoranu nudimo fileke srijedom.
al mi ova cijena fileki od 35 kuna zbilja nije jasna
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 22:05   #553
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
al mi ova cijena fileki od 35 kuna zbilja nije jasna
Pošto su kod vas u VŽ fileki u mesnici ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:00   #554
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pošto su kod vas u VŽ fileki u mesnici ?
Iskreno ne znam . niti me ne zanima jer ih privatno ne kupujem. samo znam da porcija špek fileki od pola litre u Varaždinu košta od 15 do 20 kuna. mogu provjeriti koliko su točno ovi koje dobivamo na poslu ali predpostavljam da su ti koju kunu jeftiniji nego oni u maloprodaji zbog velikih količina mesa koje se naručuje...
ali uglavnom tam di radim je porcija fiileki od pola litre u koju ide 15 dkg ileki i 2 dekw špeka 15 kuna tako da me cijena od preko 30 kuna iznenađuje. mada mene iznenađuje i kad netko porciju od pola litre srnečeg gulaša u kojemu je ubiti srna u tragovima tj omjer npr 4 deke srne i 10 deka govedine naplačuje 50 kuna.......
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:04   #555
Kupio gazda u Pivcu na Hvaru obarene fileke, neko njihovo pakiranje oko 3kg. Totalno su prekuhani i bez teka, tak da kad ih kreneš kuhati se raspadnu za 15 minuta i ne ispuste nikakav gušt u saft... Baš smo se razočarali
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 18:37   #556
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
hah, nije mi to jasno baš., nedavno sam na poslu morao računati kalkulacije nabavnih cijeni jela i cijena porcij fileki nije velika ( nabavna) . očito zg ugostitelji namjerno imaju velike marže na filekima.
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam . niti me ne zanima jer ih privatno ne kupujem.
Pa kako si onda ista racunao...i usporedjivao cijene nabave i prodaje...
Quote:
samo znam da porcija špek fileki od pola litre u Varaždinu košta od 15 do 20 kuna. mogu provjeriti koliko su točno ovi koje dobivamo na poslu ali predpostavljam da su ti koju kunu jeftiniji nego oni u maloprodaji zbog velikih količina mesa koje se naručuje...
ali uglavnom tam di radim je porcija fiileki od pola litre u koju ide 15 dkg ileki i 2 dekw špeka 15 kuna tako da me cijena od preko 30 kuna iznenađuje.
15kn Stvarno? Za ne vjerovati.
Steta sto nisam znala prije, bili smo nedavno ...uzeli bi si neku porciju za doma.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:08   #557
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa kako si onda ista racunao...i usporedjivao cijene nabave i prodaje...
pa dok sam to radio imaš na papiru i ili kompu cijene sirovina , ne pamtim tj ni ne pokušavam pamtiti ulazne cijene namirnica...kraj svega ostaloga o čemu moram misliti to bi bi mi bilo malo preveć
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 14:20   #558
@ivica: koliko prema tvome izračunu košta porcija fileka (troškovi namirnica i pripreme)?
da vidim koliko u Zagrebu deru... u Starom fijakeru i u Purgeru u Petrinjskoj nabiju cijenu na 45 kuna

Zadnje uređivanje Krkimir : 15.10.2014. at 14:46.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:57   #559
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
@ivica: koliko prema tvome izračunu košta porcija fileka (troškovi namirnica i pripreme)?
da vidim koliko u Zagrebu deru... u Starom fijakeru i u Purgeru u Petrinjskoj nabiju cijenu na 45 kuna
uzmimo da je prosječna cijena porcija fileka u Varaždinu 18 do 20 kuna . ako se ugostitelji u Varaždinu pokrivaju ( i zarade nešto naravno) sa tom cijenom ne vidim zašto ne bi i restorani u Zagrebu. recimo oni fileki u Ktcu na kojim si ti bio i koštaju 16.50 kuna su među lošijim - najbolji količinom, količina koju ni teški fizički radnici ne mogu pojesti ali okusom tak tak, ima puno boljih za pojesti.
OK , oni za 15 kuna tam di ja radim su tak jeftini jer uzimamo ogromne količine ostalog mesa pa nam spuste automatsli i cijenu fileki u mesnici. ali ako prosječna porcija bilo čega u Varaždinu , Koprivnici ili Čakovcu košta 20 kuna ne vidim razlog da košta u Zagrebu 45 kuna.
uostalom fileki su jedno od osnovnih gablec jela ,a ne znam dal si svi baš mogu priuštiti gablec za 45 kuna
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 20:10   #560
Fileki nisu nikakvo gablec jelo, kao što ni čvarci nisu po 20 kuna kila više.
Nekad bilo, sad prošlo svršeno vrijeme.
Fileke u Zagrebu možda drži 5% lokala, i to jednom tjedno.
A drži ih tak malo zato što nema potražnje.
To jelo jedu samo starci i gurmani koji baš to vole.
Potpuno je normalno da koštaju barem 30 kuna, kao i da koštaju 45 kuna u najstrožem centru Zagreba.
Inače ta porcija u Purgeru za 45 kuna je skoro dva puna tanjura fileka.
Ne kužim usporedbe Varaždina i Zagreba.
Naravno da je normalno da bilo što košta više u Zagrebu.
Nemrem vjerovat da netko uspoređuje cijene bilo čega u Koprivnici i strogom centru Zagreba, i još se čudom čudi da ak je u KOPRIVNICI 20 kuna, kak onda može u Petrinjskoj u zagrebu bit 45?
Kak, kak?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 15.10.2014. at 20:40.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.