Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 13:09   #5961
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kamera iznad vrata?
što je najgore, ovo već postoji...
imamo kameru koja snima ulazna vrata i oba izlaza u garažu, predsjednik kućnog savjeta pregledava te snimke, ali čini mi se da se ustručava djelovati po tom pitanju...
petrunjela84 is offline  
Old 18.09.2014., 19:16   #5962
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto ne mogu živjeti među civiliziranim ljudima, gdje god sam stanovala bio je neki idiot koji je sabotirao automatsko ključanje ulaznih vrata. Ovdje u novoj zgradi imamo i interfone s kamerom, tako da me apsurd otključanih vrata još više ljuti
mi smo imali isti problem sa razvaljivanjem brave radi takvih vrata na sifru. nakon nekoliko popravljanja uhvatili smo slucajno dostavljaca od city expresa kako sa srafncigerom razvaljuje jer nema mu tko valjda otvoriti a on mora dostaviti. eto
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 18.09.2014., 19:22   #5963
Ja opet imam brizne susjede koji jako paze da je uvijek zakljucano. Vec par puta trebam nesto nositi iz auta koji parkiramo u podzemoj garazi, recimo hrpu tacni kolaca nakon neke proslave. Odem gore, otkljucam, otvorim, ostavim otvorena vrata, vratim se do auta, pune ruke tacni, popnem se iz podruma i sudarim sa zakljucanim vratima
__________________
Dame biraju, pogrešne tipove, uvek.
Bubamaraaaa is offline  
Old 19.09.2014., 00:46   #5964
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
mi smo imali isti problem sa razvaljivanjem brave radi takvih vrata na sifru. nakon nekoliko popravljanja uhvatili smo slucajno dostavljaca od city expresa kako sa srafncigerom razvaljuje jer nema mu tko valjda otvoriti a on mora dostaviti. eto
jeste to prijavili?

kako će dostaviti ako mu nema tko otvoriti? tko će mu onda primiti pošiljku i potpisati za nju?

ali meni to nema smisla, za stambenu zgradu. City Express ne dostavlja baš jako puno i svakodnevno. (mene zovu na mobitel prije da pitaju hoću li biti doma, ali ajd recimo da to ne rade uvijek). ako ne uspiju dostaviti ostave obavijest sasvim isto kao i obična hrv. pošta, pa se treba ići u njihov ured po pošiljku.

a ako nekome od suseda pozvone i kažu da je pošta, uvijek im netko otvori.

čemu blokiranje brave od strane nekoga tko rijetko ulazi u zgradu? a ako kod vas baš često dolazi u zgradu, zašto mu ne date šifru? naš redovni poštar ima naše šifre, di bi bili da svaki dan nekom zvoni...
uzadnjicas is offline  
Old 19.09.2014., 18:43   #5965
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jeste to prijavili?

kako će dostaviti ako mu nema tko otvoriti? tko će mu onda primiti pošiljku i potpisati za nju?

ali meni to nema smisla, za stambenu zgradu. City Express ne dostavlja baš jako puno i svakodnevno. (mene zovu na mobitel prije da pitaju hoću li biti doma, ali ajd recimo da to ne rade uvijek). ako ne uspiju dostaviti ostave obavijest sasvim isto kao i obična hrv. pošta, pa se treba ići u njihov ured po pošiljku.

a ako nekome od suseda pozvone i kažu da je pošta, uvijek im netko otvori.

čemu blokiranje brave od strane nekoga tko rijetko ulazi u zgradu? a ako kod vas baš često dolazi u zgradu, zašto mu ne date šifru? naš redovni poštar ima naše šifre, di bi bili da svaki dan nekom zvoni...
mi imamo sifru za zvona, u zg vecina valja radi, nemam pojima dal je kljuc bio kod drugog postara, a oni se valja mjenjaju, ko ce ga znati. da, prijavili smo, i sve ok od tada.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 26.09.2014., 17:26   #5966
buka.....

pozdrav svima, nadam se da sam na pravom mjestu.
Kome bih mogla prijaviti susjeda u kvartu koji svaki dan pili drva između tri i pet popodne tako da ni je ni dijete ne možemo spavati? Ima li uopće pomoći?
viridiana is offline  
Old 26.09.2014., 17:44   #5967
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, nadam se da sam na pravom mjestu.
Kome bih mogla prijaviti susjeda u kvartu koji svaki dan pili drva između tri i pet popodne tako da ni je ni dijete ne možemo spavati? Ima li uopće pomoći?
misliš, sused to radi to kao neki svoj obrt, svaki dan po dva sata? ili si to radi sebi za ogrjev? ako je ovo drugo, ipak će biti uskoro gotovo.

ako traje dulje, moraš zvati svog komunalnog redara - a za to pak čovjek mora biti malo jačih živaca, jer nije dovoljno okrenuti telefon. moraš napraviti pismenu prijavu s povratnicom ili urudžbirati osobno, ako želiš da stvarno netko nešto poduzme. ako si u Zg, postoje elektronske prijave ovdje https://moj.zagreb.hr , i službe poput odvodnje, čistoće i održavanja cesta reagiraju i rade svoj posao, dok su komunalni redari ili lijeni ili siroti preopterećeni, jer ih je nemoguće tim putem dobiti da rade svoj posao.
uzadnjicas is offline  
Old 26.09.2014., 17:52   #5968
Nažalost, nije u Zagrebu. U Splitu je, na Žnjanu, u kvartu koji ima još ponešto ruralnih osobina iako je cijeli izgrađen. To se događa u okruženju od puno stambenih zgrada tako da me čudi da nitko dosad nije reagirao. Nemam ništa protiv da čovjek sebi pili drva za zimu, ali zaista nije u redu da to radi u doba dana koji je i nama u zgradi kućnim redom propisan kao doba kad se ne smije bučiti jer se ljudi odmaraju. On uvijek počne iza dva popodne i pili tamo negdje do 4,5, kako kad. Pili sebi, ne radi se o obrtu. Ali izgleda da ima puno drva koliko pili.
Ima dana kad sam očajna jer dođem umorna s posla i ne mogu zaspati od te buke, a da ne govorim o malom djetetu.
Osim toga, crkvena zvona u svako doba dana po nekoliko minuta neću ni spominjati.
viridiana is offline  
Old 26.09.2014., 22:06   #5969
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jeste to prijavili?

kako će dostaviti ako mu nema tko otvoriti? tko će mu onda primiti pošiljku i potpisati za nju?

ali meni to nema smisla, za stambenu zgradu. City Express ne dostavlja baš jako puno i svakodnevno. (mene zovu na mobitel prije da pitaju hoću li biti doma, ali ajd recimo da to ne rade uvijek). ako ne uspiju dostaviti ostave obavijest sasvim isto kao i obična hrv. pošta, pa se treba ići u njihov ured po pošiljku.

a ako nekome od suseda pozvone i kažu da je pošta, uvijek im netko otvori.

čemu blokiranje brave od strane nekoga tko rijetko ulazi u zgradu? a ako kod vas baš često dolazi u zgradu, zašto mu ne date šifru? naš redovni poštar ima naše šifre, di bi bili da svaki dan nekom zvoni...
i onda se bunite kaj vam razvaljuju brave... A kad vam se zvoni onda pas mater pa zašto meni zvonite
koka36 is offline  
Old 26.09.2014., 23:06   #5970
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
i onda se bunite kaj vam razvaljuju brave... A kad vam se zvoni onda pas mater pa zašto meni zvonite
ovo je napisano na osnovu pet zadnjih riječi posta, bez da se pročitala ta rečenica, ili cijeli post, ili onaj na koji sam odgovorio? nisu te naučili, kad piješ ne tekstaj bivšima i ne lupetaj po forumu.

meni ne razvaljuju bravu na ulazu, pa se i ne bunim oko toga. kažem da ljudi koji redovno ulaze u zgradu, poput našeg poštara, imaju šifru (prije su imali ključ), a oni koji rijetko dolaze ne moraju razvaljivati bravu jer nemaju nikakve koristi od toga. ljudi svojim majstorima, na primjer, kažu šifru. a ostali, ako čovjek kojem dolaze nije doma, šta imaju ulaziti u zgradu uopće?

@viridiana - ovo je ipak privremeni problem. čepići za uši bili bi dobra investicija
uzadnjicas is offline  
Old 27.09.2014., 09:05   #5971
Quote:
viridiana kaže: Pogledaj post
Nažalost, nije u Zagrebu. U Splitu je, na Žnjanu, u kvartu koji ima još ponešto ruralnih osobina iako je cijeli izgrađen. To se događa u okruženju od puno stambenih zgrada tako da me čudi da nitko dosad nije reagirao. Nemam ništa protiv da čovjek sebi pili drva za zimu, ali zaista nije u redu da to radi u doba dana koji je i nama u zgradi kućnim redom propisan kao doba kad se ne smije bučiti jer se ljudi odmaraju. On uvijek počne iza dva popodne i pili tamo negdje do 4,5, kako kad. Pili sebi, ne radi se o obrtu. Ali izgleda da ima puno drva koliko pili.
Ima dana kad sam očajna jer dođem umorna s posla i ne mogu zaspati od te buke, a da ne govorim o malom djetetu.
Osim toga, crkvena zvona u svako doba dana po nekoliko minuta neću ni spominjati.
evo,ovo je klasični primjerak susjeda iz pakla

Znači zato što TEBI smeta i TI bispavala u 2 popodne do 5 podpodne on tada ne bi trebao piliti?
Možeš zvati policiju ili komunalno,ali vjerujem da će se samo nasmijati

a i to što piše u kućnom redu (osim što je prastaro) je nebitno jer sumnjam da pili u stanu,nego je vani,na otvorenom, i tu je zakon jedino da po noći mora biti smanjena buka

P.s. nadam se da su/će zvali policiju i socijalnu kad dijete vam plaće po noći,jer eto ljudi bi spavali ...
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 27.09.2014., 23:27   #5972
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo,ovo je klasični primjerak susjeda iz pakla

Znači zato što TEBI smeta i TI bispavala u 2 popodne do 5 podpodne on tada ne bi trebao piliti?
Možeš zvati policiju ili komunalno,ali vjerujem da će se samo nasmijati

a i to što piše u kućnom redu (osim što je prastaro) je nebitno jer sumnjam da pili u stanu,nego je vani,na otvorenom, i tu je zakon jedino da po noći mora biti smanjena buka

P.s. nadam se da su/će zvali policiju i socijalnu kad dijete vam plaće po noći,jer eto ljudi bi spavali ...
Žena je apsolutno u pravu. Ako postoji kućni red, onda ona ima pravo spavati u miru od 2 do 5. A ovo o plakanju djeteta neću uopće komentirati....Viridiana, u pravu si.
zelazny is offline  
Old 28.09.2014., 02:08   #5973
Ne znam otkad kucni red zgrade vrijedi za one koji zive u susjednim kucama. Najbolje zabraniti covjeku da pripremi drva za zimu jer bi stanari u zgradi pored spavali. Pretjerujes, uskoro ce covjek zavrsiti, a i nije da pili u sred noci.
__________________
Dame biraju, pogrešne tipove, uvek.
Bubamaraaaa is offline  
Old 28.09.2014., 08:01   #5974
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Žena je apsolutno u pravu. Ako postoji kućni red, onda ona ima pravo spavati u miru od 2 do 5. A ovo o plakanju djeteta neću uopće komentirati....Viridiana, u pravu si.

ak piše na plotu, to ništa ne znači
otprilike je tako s kućnmi redom

neka kupi čepiće za uši
i koja je razlika u buci od piljenja i od djeteta ? buka je buka,nekome smeta jedno,nekome drugo

a kaj s onima kaj po noći rade,oni bi trebali tražiti da svi budu tiho po danu,itd.

zakon o javnom redu i miru propisuje da tiše treba biti od 22 do 7, tako da piliti može on bez problema svaki dan u tom intervala,a nadam se da će otvoriti tamo i neki obrt ili stolariju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 28.09.2014., 08:54   #5975
kucni red je pravno mrtvo slovo na papiru. dakle iza tog kucnog reda ne stoji nikakva odluka niti zakon vec samo naputak kako bi se trebalo ponasati unutar zgrade da bi svima bilo ugodno. taj susjed moze piliti drva i nioga ne ometa jer to radi popone kad je medju nama receno radno vrijeme i kad je 99% ljudi budno. ok kuzim da ima nekih koji rade nocnu pa u to doba spavaju ali to je manjina koja se treba prilagoditi vecini.
jones85 is offline  
Old 28.09.2014., 09:00   #5976
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

tako da piliti može on bez problema svaki dan u tom intervala,a nadam se da će otvoriti tamo i neki obrt ili stolariju
ok, ali čemu ovo? svakome na ovoj temi nešto smeta, više ili manje opravdano, i možeš pomoći ili ne. ali zašto priželjkivati da im nešto VIŠE smeta? za kaznu jer je smeta zvuk pile za drva? sad bi ona tebi trebala odvratiti da bog da tebi bilo deset put gore što god tebe mučilo? wtf.
uzadnjicas is offline  
Old 28.09.2014., 09:25   #5977
tebi znači kad želim da čovijek pokrene neki posao,zaposli ljude loša stvar

nije to kazna,nego neki trebaju shvatiti da nisu centar svemira i da su najbitniji,nego da većinu zaboli za njih i njihove želje
pa nek odvrati, nisam placipickica da me to kaj neki anonimus na forumu piše dira ili pogađa
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 28.09.2014., 09:56   #5978
a ti to samo želiš napredak obrtništva i ekonomije općenito? jako lijepo od tebe.

kakav kc centar svemira, žena piše na temi o susedima iz pakla... znači tebe ne dira šta neko na forumu piše, ali te dira da netko piše da ga netko deseti smeta, znači nisi plačipičkica nego isfrustrirani besposličar. ja imam posla pa neću nastaviti dalje, moram ić doprinijeti hrvatskom BDPu. samo jako.
uzadnjicas is offline  
Old 28.09.2014., 12:30   #5979
nije da me dira,nego mi je zabavno i smješno

forum i služi za to da se čovjek opusti i zabavi, naravno i nauči,evo ja bi volio da cijenjena forumašica nauči da nije centar svemira
bravo za tebe kaj nekej radiš,vidim jako si ponosan time , jedino sumnjam iskreno u tvoj doprinos
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 28.09.2014., 13:07   #5980
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

zakon o javnom redu i miru propisuje da tiše treba biti od 22 do 7, tako da piliti može on bez problema svaki dan u tom intervala,a nadam se da će otvoriti tamo i neki obrt ili stolariju
Svoja drva neće piliti mjesecima pa par dana stanari mogu otrpjeti.
Stolariju ili glasni obrt ne smije otvoriti u stambenoj zoni (neće dobiti dozvolu),za to postoje industrijske zone.
Mikahr is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.