Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 21:03   #1
Vanjski okret bebe

U ponedeljak punim 37tt, i ujedno sam naručena na Sveti Duh na kontrolu. Prošli put su mi spominjali vanjski okret ako se sama ne okrene,al mi nisu ništa htjeli više reći o tome. Osjetim da je glavica još gore i da je još na zadak, pa me zanima koja je procedura kod beba na zadak, i što ako odbijem to vanjsko okretanje.
Ujedno me zanima kako u drugim bolnicama u Zg rade kod beba ne zadak
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:11   #2
Jel bi to bilo ono kad dr gurne ruku i doslovno tako okrene bebu.
To su radili mojoj šogorici, ali tek na samom porodu, ne ranije.
Ne znam koja je procedura ako to odbiješ.
Pravo imaš odbiti svakako, nitko te ne može na to natjerati, ali onda ostaje pitanje kakav će biti porod ako je beba krivo okrenuta. Poznavajući naše doktore, vjerovatno će te prvo izgnjaviti sa prirodnim porodom..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:13   #3
Kuma od frendice je to radila u Petrovoj mislim kod DelmisaKaze gotovo za sekundu,dobila je prije nesto za opustanje maternice,sam okret nije ni osjetila,i jos neko vrijeme te prate nakon toga i bebu na uzv.Isti dan je isla doma,E sad navodno su neki dr.za neki ne.Ona je htjela izbjeci carski i eto uspjelo joj je.....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:14   #4
Neeeeeee,ovo je vanjski okret ne guraju ti ruku dolje,gore preko trbuha se radi.Zadak uglavnom salju na dogovoreni carski.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:28   #5
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Neeeeeee,ovo je vanjski okret ne guraju ti ruku dolje,gore preko trbuha se radi.Zadak uglavnom salju na dogovoreni carski.
Čitam da nije to baš tako jednostavno, i da je dosta bolno.
Zanima me gdje je zadak indikacija za hladni carski jer uglavnom će prije pokuštati poroditi ženu na zadak ,pa ako ne ide onda hitni carski
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 22:44   #6
u puli po defaultusalju zenu na carski ako je beba na zadak...tako da vjerujem da je od bolnice do bolnice sta i kako
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 08:02   #7
Gle ja sam ti napisala sto je cura rekla i o kojoj se bolnici radi,a ti dalje provjeravaj
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 08:49   #8
Istina da ovisi o bolnici, ali prilično sam sigurna da neće tjerati rodilju na vaginalni ako je beba na zadak i ako ona želi carski, druga je stvar što većina trudnica ne želi na carski pa ako postoji mogućnost vaginalnog unatoč tako okrenutoj bebi, često doktori to dopuste.
I moja poznanica je išla na vanjski okret, rekla je da nije bolno, neugodno je kad se već dosta zarotira pa počne zapinjati unutra jer nema mjesta, ali ne traje dugo i osjeti se olakšanje kad se napokon smjesti kak treba.
I nju su pustili tek idući dan doma. Bila je u Petrovoj, rekli su ako odbije da će ići na carski.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 09:08   #9
ali i stvar je dali je prva ili druga beba. ako je prva b eba rodena vaginalno, i drugu poradaju vaginalno na zadak.
tako su meni rekli, tj. dr blagaic na sv duhu, jer se ni moj bebac nije htio okrenut a ja sam rekla da cu odbit vanjski okret i da cu ici na carski, na sto me pitao koje mi je oko dijete i posto mi je drugo,a prvo sam rodiula vaginalno, onda ce i ova beba ic vaginalno bez obzira bila na zadak ili normalno. srecom pa se prije tog pregleda okrenuo sam, znaci u 38. tj.
__________________
01.02.2010. Nas zvrko; 15.06.2013. Nas mali zmaj
hell-angel665 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:47   #10
Sljedeći tjedan mi je termin i danas mi je dr.Zlopaša predložio da dođem u pon na pokušaj vanjskog okretanja bebe jer je i dalje na zadak. pristala sam mada mi nije svejedno,ali voljna sam probati. Rekao je da ćemo probati pa ako ide, ide, ako ne čekat ćemo trudove, znači nećemo dogovoriti unaprijed carski.
Zanima me trebam li nositi stvari za rađaonu, hoću li se morati obući spavaćicu ili poslije toga idem doma?
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 21:55   #11
ja sam upravo odustala od vanjskog okretanja.....čitavo vrijeme sam imala neki nedobar feeling i otišla po uputnicu za bolničko liječenje kod gineologice za pokušaj okretanja sutra kod Djelmiša...
i kao, usput pitam ginićku-ona veli-to vam je za dijete najrizičniji pothvat....kasnije nazovem frendicu pedijatricu koja kaže-ma ni čut!!!
komplikacije mogu biti vrlo zajebane, a sa carskim je ustvari najrizičnija anestezija i činjenica da je to ipak-operacija...te malo dulji oporavak....
ali da mališanku koja mi je bila dobra 39+3 dana izložim bilo kakvom riziku mehaničkog okretanja-ipak ne...ne mogu...
i kad sam to odlučila kao da mi je pao kamen sa srca...
jednostavno-bad feeling
tako da ne dam da mi ''okreću'' dijete...s razlogom je takvog stava i položaja)))

ali opet-to je moje mišljenje,ne znači da bi išta pošlo po krivu...samo nisam jedna od onih svemirskim majki koje moraju vidjeti dijete iste sekunde, a kamoli Roda kod kojih nema kompromisa....moja je odluka samo moja
a ona glasi-carski....
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 07:14   #12
Pa i ja bih se prije odlučila za carski, i super da je to tvoja odluka a ne da si dovedena pred zid i da ti doktor određuje o sudbini. Vidjela sam da se piše kako ipak znaju forsirati vaginalni ako je beba na zadak, pa u slučaju komplikacija se ide na carski što mi se uopće ne sviđa, tako da je dobro što odmah imaš priliku ići na carski ako odbiješ okretanje, o kojoj bolnici se radi, ako nije tajna?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:26   #13
vinogradska i sv duh koliko znam odmah šalju na carski ako je zadak, a prva beba

ako je druga, a prva rođena vag., onda već je drugačije...

ja nikad ne bih pristala na ovaj vanjski okret.
i ne znam čemu tolika panika od carskog
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:11   #14
Prva beba na zadak je uvijek indikacija za carski...
Sve bolnice u Zg drugu/treću... bebu na zadak porađaju vaginalno, ako je prva bila vaginalno, tj prvo ide vanjski okret i ako ne uspije onda vaginalni porod, ukoliko dođe do komplikacija - carski...
U Zaboku je svaki zadak indikacija za carski...
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:35   #15
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
vinogradska i sv duh koliko znam odmah šalju na carski ako je zadak, a prva beba

ako je druga, a prva rođena vag., onda već je drugačije...

ja nikad ne bih pristala na ovaj vanjski okret.
i ne znam čemu tolika panika od carskog
Boldano baš nije istina jer sam prije 10 dana u čekaonici na SD pričala sa curom kojoj je prva trudnoća i okretali joj bebu. Kaže da nije bilo tako strašno, al po meni to nije garancija da je i za bebu prošlo ok.

Za mene kao drugorotki,sa prvim prirodnim porodom i kojoj je prva beba veća od ove, niti u jednoj zg bolnici nije bilo šanse da idem na carski, čak i da mi okret ne uspije ,rađala bih na zadak. A sigurna sam da bih završila na hitnom carskom ako bi mi porod bio kao prvi.

Majica što si na kraju napravila, gdje ideš roditi, javi mi se na pp ako nećeš o tom javno
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:40   #16
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Boldano baš nije istina jer sam prije 10 dana u čekaonici na SD pričala sa curom kojoj je prva trudnoća i okretali joj bebu. Kaže da nije bilo tako strašno, al po meni to nije garancija da je i za bebu prošlo ok.
da, i ja znam jednu prvorotku kojoj su na SD prvo pokusali okrenuti bebu pa su je tek kad nije uspjelo narucili za carski
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:44   #17
Ja sam u V. prvu bebu na zadak odmah poslana na carski u 39 tt.
Za SD mi je rečeno isto, a Merkur znam sa njihovog tečaja da prvo "pokušavaju" vaginalno, čak i prvorotke
MOžda na SD pokušaju prvo okrenut bebu, ali tko kaže da to ne možeš odbit!?
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:07   #18
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Ja sam u V. prvu bebu na zadak odmah poslana na carski u 39 tt.
Za SD mi je rečeno isto, a Merkur znam sa njihovog tečaja da prvo "pokušavaju" vaginalno, čak i prvorotke
MOžda na SD pokušaju prvo okrenut bebu, ali tko kaže da to ne možeš odbit!?
Obe bebe ti na zadak?!

Možeš odbiti, ja pitala što ako odbijem i kažu ideš roditi na zadak.
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:19   #19
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Obe bebe ti na zadak?!

Možeš odbiti, ja pitala što ako odbijem i kažu ideš roditi na zadak.
ma ne, za ovu je još rano da se zna jel zadak ili glava dolje

ali ja sam sigurna da će mi radit carski opet ako bude zadak... a čak i ako ne nekako mislim da ću opet završit na carskom, šta ja znam... drip nije preporučljiv nakon carskog a koliko ih znam da su se otvorile samo od svojih trudova a ne dripa...jako malo
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:39   #20
evo cure-po redu)

idem u Petrovu Supercow...taman sam se vratila prije pola sata...a tamo sam bila od 8..koma..
zaista nemam problem ni sa uzdrkanim doktorima niti sestrama koje se zaista trude, ali sada,pred kraj (termin je u nedjelju, 13tog), zaista gubim snagu i živce na višesatno čekanje...ali ok..
do sada me pregledalo (u ambulanti) 5 različitih liječnika i hvala bogu da je osim tog zatka sve bilo ok, jerbo bi inače svatko od njih imao svoje mišljenje....primjećujem nadalje, da su zaista svi ti liječnici različiti i da postoji svojevrsni animozitet među njima...

iskreno-ono što sam jednom pročitala u jednoj neuglednoj,maloj knjižici nekog slovenskog pedijatra (''slušajte samo sebe u pojednim situacijama''), nastojim i upotrijebiti...jest Djelmiš i specijalist i playboy (ubili me oni izresci iz novina s njim u publici, u Milijunašu....if you know whatta mean..), no nisam mu se dala u ruke....

.... danas sam recimo bila kod Starčevića u ambulanti....i sve ok, pitala ga za carski, pa me naručio u subotu, na UZV i konzultacije...danas sam imala CTG i pregled...i zatvaram vrata one zmazane,jadne presvlačionica i čujem ga da razgovara sa sestrama i mislim si-pa jebote,čujem te...meni nisi ništa pametno rekao, a njima priča o anesteziji, mojoj visini,rizicima, položaju djeteta....zgrozila sam se...slabo sam ga čula jer je bila gužva i ova kritika nikako ne ide njega kao liječnika....
ali zaista imam feeling da u Petrovoj ama svatko radi po svome i ne jebe ih živa sila...

savjet- borite se, pitajte, ne dajte da vas zajebavaju...
danas sam ležala na CTG-u i doša mi je jedna poprilično oronula sestra (plava,presmiješna ali očito prekaljena),koja mi je ni ne pogledavši me stalno vraćala ruku na onaj dugmić ctg-a jer se dijete micalo pa su otkucaji bili nepravilni (morala sam držati rukom)...i primim prstima,jer mi je ruka odrvenila, ona mi ispruži ruku....i tako 3 puta...
ispižđena ali cool ju priupitam da što joj to znači....a ona će-pa morate to držati ovako....reko-molim Vas da ubuduće kažete kako što držim i zašto, jer nisam neka Bara iz Pičkojebine da me tretirate ko malo dijete...(znam,znam ovo zvuči grubo, malo sam karikirala....ali svejedno...nakon 5 sati, ne jebi me jer imam kratak fitilj za nonšalanciju...a ovo je bilo njezino zaista nepotrebno preseravanje pred publikom)

dakle-postavite se!pitajte!zahtijevajte....da sam bila u malo boljoj formi nakon pregleda(a umorna sam već od svega), ušla bih ponovno u kabinu i zamolila Starčevića da MENI FAKING OSOBNO kaže ono što je rekao sestrama...ali ok, malo sam se ispuhala na putu do doma i sad sam fine....

ne znam cure, želim vam zaista sve super...evo ja idem u subotu ujutro, pa u ponedjeljak vjerovatno na dogovor za carski....
svima vam držim figa, a tko što treba pitati ili votevr, samo se javite....ovdje ili pvt***

i da, btw. ne može vas niti zakonski niti etički niti kakogod itko natjerati raditi ono što same ne želite....mogu odbiti(ako imaju valjan razlog), a onda je plan lansirati odjeb Petrovoj i otići negdje drugdje roditi....
vi odlučujete, ne oni!!
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 10.10.2013. at 14:44.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.