Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2024., 05:49   #1
Status udruge i poticaji HZZ-a

Ukoliko je netko upućen, pomogao bi mi odgovorom:
Prije 6 godina sam otvorio vlastiti j.d.o.o. uz pomoć potpore HZZ-a (djelatnost je bila medijska, tj. pokrenuo sam portal, no preko tog j.d.o.o. fakturirao sam i usluge PR-a i sl.).
Odradio na pozitivnoj nuli dvije godine (redovito si isplaćivao plaću, plaćao doprinose, poreze..., ispunio sve obveze prema HZZ-u), no s 2020.-om i pandemijom stvari su krenule nizbrdo - nekako sam krpao neko vrijeme, ali zbog spleta nesretnih okolnosti (zaredali su mi se zdravstveni problemi, bolovanje nisam mogao otvarati jer nisam si imao od čega isplaćivati plaću i doprinose onih prvih 45 dana...), na životu su firmu nekako održavale vladine mjere, ali pretprošle je godine zbog dugovanja za doprinose firma blokirana, pokrenut je stečaj i likvidirana je u proljeće prošle godine od kada sam na burzi - nezaposlen.
Još prije 3 godine sam registrirao neprofitnu organizaciju/udrugu koja je, do sada, bila neaktivna. Ovog mi ljeta ističe nadoknada s HZZ-a i namjeravam aktivirati udrugu i zaposliti se u njoj.
Riječ je, dakle, o Udruzi građana, NVO ili kako već sve nazivaju tu pravnu osobu. Ja sam njen predsjednik i ovlaštena osoba.
Ima li Udruga građana, ukoliko sa HZZ-a zaposli na puno radno vrijeme nezaposlenu osobu (u ovom slučaju mene) pravo na potpore (trenutno su neke mjere zeleno/digitalno, u koje se uklapam)?
Odnosno, je li Udruga građana za HZZ poslodavac jednak d.o.o., obrtu, d.d. i sl.?
I je li zapreka dobivanju potpore činjenica da je ista osoba (ja) predsjednik udruge (volonterski) i taj nezaposleni s HZZ-a za kojeg se traži potpora?
Hvala unaprijed!
Pastis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.