Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 15:22   #41
Eksjuzmi...

NEMOJTE pisati koliko placate master, vrtic, tete cuvalice, diners i sl. jer to nema veze sa stanovanjem i rezijama.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:46   #42
stan 53 m2, 2 člana


struja - 145
voda - 120 (imam svoj vodomjer)
plin - 70 do 230 (prosjek 150)(kuhanje, topla voga, grijanje, doduše samo smo
navačer doma)
čistoča - 50
grad zagreb - 50
pričuva+čistačica - 150
telefon/internet - 250-300
mobiteli - 100

od svega ovoga preskupi su telefon/internet i struja
__________________
velim tu i tam nekaj
naifka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:21   #43
Quote:
naifka kaže: Pogledaj post
stan 53 m2, 2 člana


struja - 145
voda - 120 (imam svoj vodomjer)
plin - 70 do 230 (prosjek 150)(kuhanje, topla voga, grijanje, doduše samo smo
navačer doma)
čistoča - 50
grad zagreb - 50
pričuva+čistačica - 150
telefon/internet - 250-300
mobiteli - 100

od svega ovoga preskupi su telefon/internet i struja
telefon/internet ti ionak neide u režije , nego u osobnu potrošnju ...možda bi se onih t-comovih "obaveznih" 60+PDV = 73,20 Kn moglo računati u režije, jer to je trošak koji ne možeš izbjeći

režije su (usporedivo s poslovnim troškovima) neka vrsta "hladnog pogona" - dakle - nešto što moraš plačati za samo golo postojanje u datim uvijetima

a struja ti je super , pogotovo ak se uzme u obzir kolko ti je plin nisko

PS. moj telefon/internet je :
152,20 t-com + 10 iskon adsl + cca 50 optima + cca 50 mobilni = 270-tak Kn mjesečno , pa sam samo jedan član kućanstva
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:34   #44
2 pitanja za one koji imaju vlastiti vodomjer :

1) kolko vas je koštao s ugradnjom, te za koji period mislite da će se isplatiti u odnosu na prijašnje obračune "poprijeko" za cijelu zgradu podijeljeno s brojem potrošača ?

2) smatrate li da je opravdano (grad Zagreb) da , iako ste uložili vlastita sredstva u troškove priključka i vodomjera, od sada kroz povečanu cijenu usluge plaćate razvoj mreže u ime onih koji ju još nemaju (dakle, ni na koji način ne sudjeluju u troškovima njene izgradnje) ???
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 20:53   #45
okolica Zagreba, prema Bistri, kuca 60m2 (3osobe):

struja: 220kn,
voda: 101kn, ljeti oko 140kn
plin: 550kn - razlika (preplata proljetos, pa nismo trebali placati od 6-11 mjeseca (grijanje, topla voda, kuhanje), sljedeca procijenjena rata=210kn (vec dva ljeta imamo preplacen plin, tako da ljeti nema troskova plina)
smece i nekakve vode: 33kn
i jos jedan racun za nekakve vode: 20kn
- to je sve od onih osnovnih racuna

roditelji - Malesnica - stan 50m (2osobe), nema pojedinacnih mjeraca, osim za struju
struja: 270kn
voda: 220kn
plin: 700kn (razlika, inace zimi oko 500kn, ljeti oko 100kn)
smece: 50kn
za izgradnju grada: 60kn
komunalno: 100kn
pricuva: 130kn
stubiste: (4 kata-20stanova) - 60kn
struja za stubiste: 20kn
+ skoro svakomjesecni izdaci za razbijena ulazna vrata, za nove kljuceve, za popravak portafona.....)
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:02   #46
2) smatrate li da je opravdano (grad Zagreb) da , iako ste uložili vlastita sredstva u troškove priključka i vodomjera, od sada kroz povečanu cijenu usluge plaćate razvoj mreže u ime onih koji ju još nemaju (dakle, ni na koji način ne sudjeluju u troškovima njene izgradnje) ???[/QUOTE]

...nisi bas socijalno osvijestena
...to ti je ko i prije npr. s telefonima...moji su telefonski prikuljack platili tisucu maraka... ja sam prije 2,5 g. prikljucak platila 800 kn, a sada je 1kn!
...kad se vodovodna mreza konacno izgradi, cijene ce pasti?!? (ok, ne vjerujem da ce padati, ali nece imati opravdanje za daljnje poskupljenje?!?!)
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:09   #47
Quote:
camus kaže: Pogledaj post

...nisi bas socijalno osvijestena
...to ti je ko i prije npr. s telefonima...moji su telefonski prikuljack platili tisucu maraka... ja sam prije 2,5 g. prikljucak platila 800 kn, a sada je 1kn!
...kad se vodovodna mreza konacno izgradi, cijene ce pasti?!? (ok, ne vjerujem da ce padati, ali nece imati opravdanje za daljnje poskupljenje?!?!)
'95. je priključak za vodu koštao 1600DM + cijevi i zemljani radovi do kuće (mene izašlo 2500DM), a od tada uredno plačam potrošnju pitke vode u koju su ukalkulirani i troškovi odvodnje i izgradnja mreže...ne, nisam socijalno osviještena
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:20   #48
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
2 pitanja za one koji imaju vlastiti vodomjer :

1) kolko vas je koštao s ugradnjom, te za koji period mislite da će se isplatiti u odnosu na prijašnje obračune "poprijeko" za cijelu zgradu podijeljeno s brojem potrošača ?

2) smatrate li da je opravdano (grad Zagreb) da , iako ste uložili vlastita sredstva u troškove priključka i vodomjera, od sada kroz povečanu cijenu usluge plaćate razvoj mreže u ime onih koji ju još nemaju (dakle, ni na koji način ne sudjeluju u troškovima njene izgradnje) ???
1) Imamo stan u novogradnji tako da je vodomjer u startu postavljen.

2)Kroz cijenu vode ne plaćamo samo izgradnju mreže već i njeno održavanje.Neki dan je u Večernjaku pisalo i ovo:

..."Takve su cijevi u zemljama Europske unije odavno zabranjene. Plastične, azbestno-cementne, čelične te cijevi od sivog lijeva, odnosno lijevanog željeza, koje su u EU također izbačene iz uporabe, dio su vodoopskrbne mreže i u Dubravi, Črnomercu te na Jarunu.

Ukupna dužina takvih štetnih i zabranjenih cijevi u zagrebačkoj vodoopskrbnoj mreži jest 200 kilometara! Potvrdio nam je to Jadranko Husarić, član uprave Zagrebačkog holdinga.

U sklopu Programa zaštite, sanacije i razvoja sustava vodoopskrbe i odvodnje grada Zagreba od 2008. do 2011. godine, za koji je osigurano 160 milijuna eura, Zagrebački će holding zamijeniti 65 kilometara štetnih cijevi.

– Kada nam do 15. veljače sve gradske četvrti dostave popise ulica u kojima treba zamijeniti cijevi, odnosno dovesti vodu i kanalizaciju, izradit ćemo operativni plan sanacije – rekao je J. Husarić.

Ne mogu nasumce vaditi cijevi, dodao je, kako cijele četvrti ne bi ostale bez vode. U svakom slučaju, prvi su na listi Podsljeme, Sesvete i Jarun jer je situacija tamo najkritičnija.

Ugroženi mladi
– Preostalih 135 kilometara štetnih cijevi zamijenit ćemo u sklopu redovitoga sustava održavanja – obećao je Husarić.
Azbestno-cementne cijevi ugrađivale su se u vodoopskrbni sustav prije 30 godina.

Iznimno su štetne za zdravlje jer je cement porozan materijal i raspada se u vodi. Njegovim raspadanjem iz azbesta se oslobađaju azbestna vlakna i ulaze u pitku vodu. Voda zagađena tim vlaknima osobito je štetna za mlađe ljude jer se azbest u organizmu akumulira tijekom vremena.

Čelične su cijevi pak štetne zbog kancerogenih komponenata koje se dodaju čeliku, a plastične cijevi toksične su zbog organokositrenih spojeva kojima se PVC štiti od topline tijekom prerade."


Možda je to samo "patka" da se na neki način opravdaju poskupljenja ali baš mi nije ugodno čitati takve stvari.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 09:39   #49
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
2 pitanja za one koji imaju vlastiti vodomjer :

1) kolko vas je koštao s ugradnjom, te za koji period mislite da će se isplatiti u odnosu na prijašnje obračune "poprijeko" za cijelu zgradu podijeljeno s brojem potrošača ?

2) smatrate li da je opravdano (grad Zagreb) da , iako ste uložili vlastita sredstva u troškove priključka i vodomjera, od sada kroz povečanu cijenu usluge plaćate razvoj mreže u ime onih koji ju još nemaju (dakle, ni na koji način ne sudjeluju u troškovima njene izgradnje) ???

1) zgrada je novija pa svaki stan ima svoj vodomjer. ne znam koliko kosta prikljucak.

2) primjer za to ti je i telefonija - prijasnji su pretplatnici naplacali prikljucke puno puno...a danas dobijes prikljucak za 0 kn. isto je bio razlog razvoj mreze.

da, nije korektno, ali kako to promijeniti?


e...i jos jedno pitanje ovima koji imaju vlastite vodomjere: kako uspijevate potrositi samo 1 m3 vode mjesecno po osobi?
kod mene se to krece oko 5-6 m3.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 13:09   #50
kako u današnje vrijeme telefon nije režijski trošak?

okej, ne moraš se prikopčati na mrežu, ali onda isto tako ne moraš trošiti niti struju, niti plin, niti vodu, premda ih imaš ukopčane, pa nećeš imati niti račune, ne?

za vodu i struju ima neki stalni sitni trošak koristio usluge ili ne, ali mislim da plin čak niti nema. nemam sad uplatnice pred sobom, pa trkeljam...
__________________
velim tu i tam nekaj
naifka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 15:38   #51
Stan 60 m2, Hoto naselje (2 osobe u stanu)

Rezije- mjesečno:

Pricuva: 120 kn
Odrzavanje naselja: 280 kn (do 01.01.2008. je bilo 330 kn)
Struja: 80 kn
Plin: Zimi 160 kn, ljeti 30 kn
Hrt preplata: 69 kn
Odvoz smeća: 42 kn
Komunalna naknada: 20 kn
Telefon/adsl/kabelska televizija- triple play: 160 kn
Voda: 60 kn
melikrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 16:34   #52
di je zapela ova tema? zar nitko više ne plaća režije?

recimo mene užasno živcira ova voda:
stan od nekih 48m2,prijavljeno na 3 osobe,razdoblje ocitanja od 23.1 do 21.2 znaci nepunih mjesec dana kad ono racun od 207,94kn??? pa zar nije to za zaplakati??? mislim da sam rekorder po placanju vode.
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:27   #53
Nisi,vjeruj ima ih koji plaćaju više,60-70kn je prosjek po osobi za Zg.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 00:17   #54
Evo, nama zadnji račun za vodu (2 osobe) bio 124 kn, dakle 62 po osobi.
Doduše, ne koristimo vodu iz vodovoda za piće nego imamo aparat kao u firmama, trošimo cca. 3 one bačve od 19 litara mjesečno.

Ukupne režije (10 računa sve skupa, kabelska i internet uključeni) su nam ovaj mjesec bile 1300 kn (Novi Zagreb, trosoban stan).
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 09:03   #55
Stan 51m2, 2 osobe:
Čistoća: 58kn
Grad Zagreb: 53kn
Pričuva: 80kn
HEP: 150kn + stigla nadoplata 220kn
HRT: 73kn
Čistačica: 50kn
Plin: (grijanje, topla voda, kuhanje): cca 100kn ljeti- zimi 300-400kn
Voda: 100kn

Znači nekih 650kn ljeti i bez nadoplata koje me iznenade s vremena na vrijeme....
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:47   #56
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Stan 51m2, 2 osobe:
Čistoća: 58kn
Grad Zagreb: 53kn
Pričuva: 80kn
HEP: 150kn + stigla nadoplata 220kn
HRT: 73kn
Čistačica: 50kn
Plin: (grijanje, topla voda, kuhanje): cca 100kn ljeti- zimi 300-400kn
Voda: 100kn

Znači nekih 650kn ljeti i bez nadoplata koje me iznenade s vremena na vrijeme....
evo rekoh ja,dakle da je voda na 3 osobe ko meni bilo bi ti 150kn a meni je zadnji racun za nepuni mjesec dosao 207,94kn a cak je i manji stan nego tvoj...nevjerovatno.
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 15:08   #57
struja - ljeti 550kn, zimi oko 1000kn (grijemo se na stuju)
voda - zimi oko 250kn, ljeti oko 350kn
telefon + internet - 280kn
plinska boca - 70kn
čistoća - 58
holding - 53
hrt - 70kn

kuća je nekih 200kvadrata, + okućnica od 400kvadrata, četvero nas je

u svakom slučaju, jako puno režija...
__________________
Today is the first day of the rest of your life
vanilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 18:35   #58
Quote:
scorpion31 kaže: Pogledaj post
a meni je zadnji racun za nepuni mjesec dosao 207,94kn a cak je i manji stan nego tvoj...nevjerovatno.
Nije nevjerovatno, nama su računi za vodu bili oko 200 kn ili više, a većinu dana ni nismo doma (dvije osobe). Nakraju je ispalo da nam je cijev ispred kuće puštala (nije puno ali se nakupi) što je postalo očito kad je stigao račun na 2000 kn
I prije toga smo tražili gdje pušta da ne raskopavamo cijelo dvorište ali količina je bila premala da bi se mogla otkriti onim instrumentom.
U kući je puno lakše otkriti da li pušta jer plaćaš samo svoju potrošnju, u većini zgrada se plaća prosjek pa možda negdje curi, a možda netko puno troši.
Inače nama je kubik po 5 kuna, što je povoljno, naročito kad te ovako iznenadi
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 15:10   #59
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Nije nevjerovatno, nama su računi za vodu bili oko 200 kn ili više, a većinu dana ni nismo doma (dvije osobe). Nakraju je ispalo da nam je cijev ispred kuće puštala (nije puno ali se nakupi) što je postalo očito kad je stigao račun na 2000 kn
I prije toga smo tražili gdje pušta da ne raskopavamo cijelo dvorište ali količina je bila premala da bi se mogla otkriti onim instrumentom.
U kući je puno lakše otkriti da li pušta jer plaćaš samo svoju potrošnju, u većini zgrada se plaća prosjek pa možda negdje curi, a možda netko puno troši.
Inače nama je kubik po 5 kuna, što je povoljno, naročito kad te ovako iznenadi

da ali tebi je bilo 200kn zato sto vam je pukla cijev a nama nije nigdje pukla cijev pa je racun skoro svaki mjesec preko 200kn
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:08   #60
Nije cijev pukla već puštala vodu kroz jednu malu rupicu, zato se i nije moglo otkriti. Kad je rupica postala rupa onda se i otkrilo. Poanta je da se nigdje ni ne primijeti osim na računu.
Moja svekrva plaća cijele godine veliki račun jer im u zgradi računaju prosjek potrošnje svih u zgradi. Tako da nitko ne pazi i nakraju svi imaju velike račune.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.