Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 22:26   #5461
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Izgleda smo danas svi bili u Orijentu

Dođem ja, tamo manja seka i ponizna simpa djelatnica (neka novija i lijepa, plavuša) cmokcmok... ko i šefica
dobro, pustimo sad to- kažem ja kako ću uzeti 2 kuglice u kornetu i lagano korak po korak se približavam škrinji- poput gostiju kod soup nazija.
Kaže mi gazdarica- kolko kuglica?

Ja velim- e pa sad kad me opet pitate uzet ću 3 kuglice. To ju je toliko razgalilo da joj se oteo iskren osmijeh- a zatim i djelatnici, kad je vidjela kako se gazdarica smije. Onda sam se nasmijao i ja- neka hijerarhija u redosljedu smijanja ipak mora postojati.

Kad smo se ismijali, naručiš KofiTofi- odličan, Fred i Điđndu- fino no falilo mi đinđera... i šta sam još uzeo hmmm... ne sjećam se sad
uglavnom užitak, nepatvoreni užitak.
Bio momak i nova divojka uz seku navečer...
Seka plavušicu ispitivala kaj je morala raditi na nekom prethodnom poslu i čudila se...
Ne primaju kartice pa je jedan kupac prevrtao džepove do zadnje lipe za kolače za van...rekla seka da nije bed kaj fali još 50 lipa u kešu

I da, ide mi na kuki kaj mi je u zdjelici juha od sladoleda samo dok napravim ta tri koraka do stolića i stoličica - mrzim rastopljeni sladoled


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Reći ću da nije prvi put da ne razumijem točno jesi li se ili nisi vratila, jer uzmeš još nešto. Gdje si to uzela... to drugo? Priznaj.
paaa men'sčini da je uzela konet vulgaris u prvom dućanu i hitila jer je saksal


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Vite Vi to, a meni je bio odličan. Mislim da imaju kut u kutiji za one koji su im najbolji klijenti i za one ostale. Go figure među koje spadaš.
Baš sam se zabrinula
tweetee is offline  
Old 17.09.2014., 22:28   #5462
o- killed:

Trebala si uzeti vaniliju. : pinz:



hvala na dopuni, dakle Ledo nakon Orijenta. Sirota.
I meni je plava seka spominjala sunce, smješkala se zanosno i šuškala papirima (valjda izvješća zarade po mjesecima) koje je držala paralelno razgovarajući i smješkajući se i tovareći mi kuglice...



tweetka: tvojoj brizi je kraj- zauzet ću se za tebe za koji dan
Deedy is offline  
Old 17.09.2014., 22:42   #5463
"Tovariti kuglice" mi je malo...overstatement za Orijent. Ali iz tvojih usta (tvojeg prsta?) u božje uši...

Vi'š kak je tweetee skužila, potpuno sam jasna.

Nova ekipica je na probi sad par dana. Inside info od jučer, znam curku koja je bila iza. Ali još nije smjela davati sladoled, samo gledati.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 17.09.2014., 22:46   #5464
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Nova ekipica je na probi sad par dana. Inside info od jučer, znam curku koja je bila iza. Ali još nije smjela davati sladoled, samo gledati.
zasto oni ne naprave reality show? mene zanima i sto se dogadja kad se zakljucaju vrata!
gmit is online now  
Old 17.09.2014., 22:56   #5465
Nek Deedy pita. Zajedno su se smijali. Zajedno. Su. Se. Smijali.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 17.09.2014., 23:01   #5466
Ma, molim vas! :marinalovricmerzel:

Ispast će na kraju da se zajedno i zaključavam s njima.
Što zapravo nije nemoguć scenarij.
Deedy is offline  
Old 17.09.2014., 23:02   #5467
Predlažem jedan "grupnjak" U Orijentu

Baš me zanima kakve bi bile njihove reakcije na takav jedan nenajavljeni dolazak
tweetee is offline  
Old 17.09.2014., 23:03   #5468
Deedy: i evo naramka mentalnih slika. Pa ti spavaj.

Tweetee: s tim mentalnim slikama mogu zaspat...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 21.09.2014., 02:18   #5469
millennium. nije mi ta slasticarna nikad bila dobra, ali svejedno smo odlucili sjesti. nismo jako dugo bili pa da vidimo kakvi su sada. bolje da nismo. sladoled im je bozesacuvaj i precijenjen. probala sam kokos, nesto s kikirikijem, pistaciju i kavu. jako mi fali okusa, a ni tekstura mi nije dobra, s tim da slasne dijelove paste koje volim dobiti moram traziti povecalom. devet kuna za kuglicu? ma dajte, nemojte me nasmijavat'! onaj jadni ledo twice bi mi u odnosu na ovo dao rapsodiju okusa. bolje da sam dala sansu onoj slasticarni trakoscan koja je u blizini, a iz koje sam probala samo bucnicu. u millenniumu sladoled lijepo izgleda, ali cisto sumnjam da bih se vise razocarala u prostoru do. za naivne turiste, to je millennium.

u cukeraju sam probala tortu od maka koja mi je preslaba i nedorecena. srecom pa sam bila dovoljno prozdrljiva da uzmem i svoju omiljenu krhku od ljesnjaka tako da je stvar spasena. jesam li vec rekla da mi je krhka iz cukeraja bolja od noissette iz amelie? ako nisam, eto. bolja mi je.

decki iz amelie u duknovicevoj su mi bas simpa i zgodni.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 21.09.2014., 21:38   #5470
ja ne znam kako taj Millennium uopće opstaje, sve im je katastrofa.
ja sam im dala dvije šanse, ali nema šanse da više idem tamo.
taj drugi (i zadnji) put sam naručila Sachericu i uz nju šlag i dobila suhu tortu i frćuljak BILJNOG šlaga za 7 kn.
o prljavim navlakama na stolicama i mrljama na stolovima neću ni pričati. nema šanse da više kročim tamo, kad ima toliko odličnih slastičarni u blizini.
jojo21 is offline  
Old 27.09.2014., 17:20   #5471
mnk

gore lijevo kesten
dolje lijevo dnevni 20 (ljesnjak)
sredina cb a nije
desno tart od bundeve (sa slatkim malim bundevicama kao dekoracijama)
krajnje desno ostaci cb-ova raspadnutih u transportu


ulov makarona
gmit is online now  
Old 27.09.2014., 20:13   #5472
mm odličan izbor! jedino je ovaj cb meni skroz prosječan.
kakvi su tartovi od tikve? od limuna su mi odlični. i čiji su makaroni?
x-type is offline  
Old 27.09.2014., 21:47   #5473
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
mm odličan izbor! jedino je ovaj cb meni skroz prosječan.
kakvi su tartovi od tikve? od limuna su mi odlični. i čiji su makaroni?
meni je cb izvrstan, no, jedino bi promijenio obruc na dnu; malo je pregumen i trebao bi biti rahliji

za tart od tikve javim kroz koji sat

makaroni su isto mnk; pistacija, limun, mak i malina. trenutno su mi bolji od onih iz amelie. amelie imaju bolju teksturu poklopaca, ali su preslatki i imaju inferiorniju kremu
gmit is online now  
Old 27.09.2014., 22:14   #5474
Danas sam imala odlučnu namjeru da odem u Orijent i na svoje oči vidim drugo čudo zagrebačke gastronomije A kad tamo na vratima me dočekao zmaj:



Razočarana do srži (sati je bilo 15:26) pustila sam se odvesti u The Cookie Factory. Iako je ambijent bio malo prebučan i pregužvast za moj ukus, brownie od malina sa sladoledom od malina je bio fantastičan, a probala sam i Rocky brownie i isto je bio super. Kombinacija brownie + velika kugla sladoleda je 18 kuna.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 27.09.2014., 22:38   #5475
je, najavili su prije par dana na fejsu da će danas malo skratiti radno vrijeme, zbog svadbe u familiji.

zmaj
tanveer is offline  
Old 27.09.2014., 23:49   #5476
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
kakvi su tartovi od tikve? od limuna su mi odlični. i čiji su makaroni?
tart od tikve je genijalan! tijesto je savrseno, a unutra silky smooth krema sa vrlo blagim okusom tikve. jako dobro! jedino se nisam sa suprugom mogao sloziti - ona inace ne voli slag, a ovdje joj je bas pasao; ja inace volim slag, a ovdje mi je nepotrebno prekrio okus kreme

isprobao i 'dnevni 20' - taj kolac nije genijalan, ali je jako fin, vrlo ljesnjakast. ima nesto neobicno u njemu, ali nisam uspio odgonetnuti sto. treba ponoviti...
gmit is online now  
Old 28.09.2014., 10:02   #5477
Ajme ove kesten kocke od MNK izgledaju njamiii!
Kak su cijene tam, nisam nikad bila?
Oko 20 kn po kolacu?
micek-jerry is offline  
Old 28.09.2014., 11:14   #5478
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ajme ove kesten kocke od MNK izgledaju njamiii!
Kak su cijene tam, nisam nikad bila?
Oko 20 kn po kolacu?
u prosjeku tako nekako
gmit is online now  
Old 29.09.2014., 00:15   #5479
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ajme ove kesten kocke od MNK izgledaju njamiii!
u medjuvremenu probao i kesten

u kontekstu 'obicnih' kolaca od kestena, to je uvjerljivo najizbalansiraniji i najfiniji kolac od kestena

ono sto je lose je njegova masnoca - uzasno je masan i nakon sto ga covjek pojede, usne kao da su namazane labelom
gmit is online now  
Old 29.09.2014., 11:22   #5480
Prvi put u životu sam bila u Orjentu neki dan. I zadnji vjerovatno

Sve je već rečeno o količini kolača i količini novaca za taj mrvičak, uzela sam Back to black i ostala totalno neimpresionirana sa osjećajem da mi rastu magareće uši

Kolači su evidentno stari a ovaj je izgledao u najboljem stanju i zato sam ga uzela kad sam već ušla

O ugođaju sjedenja na klimavom stolu i stolcima na koje mi ne stane dupe (nemam malo dupe, al bome The seka ima tri put veće od mene pa ne znam kak može cijele dana sjediti na tome) bolje da ne krenem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.