Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2011., 23:38   #21
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
U Stocu fali 3 tisuće Muslimana. Nacionalsocijalistička FTV im daje 50% prostora kada su u pitanju jadikovke o promjeni etničke strukture u odnosu na 91. Koliko medijskog prostora je dobila 21 tisuća Hrvata i Srba Maglaja? (sedam puta više etnički očišćenog stanovništva) Zaključak?
To je televizija koja za sebe kaže da "stoji na braniku Bosne i Hercegovine".
Pućko is offline  
Old 17.12.2011., 23:56   #22
Quote:
faspy kaže: Pogledaj post
nisam pratio prijasnje dijelove pa se ukljucujem na temu bosne a zelim pisati i reci par stvari o bosanskoj unutarnjoj politici
kako evo citam iz novina Službeni Washington i Bruxelles usaglasili su dugoročni plan reformiranja Bosne i Hercegovine

Prema ovom planu, BiH će dobiti potpuno novi ustav, a država će se organizovati u dvije federalne jedinice i dva distrikta, čije granice neće pratiti današnje entitetske. Ovaj konstruktivni plan trebao bi napraviti potpuni odmak od dvije ekstremne ideja koje uključuju odcjepljenje RS-a ili stvaranja još jednog entiteta. Ali, ovaj plan uključuje treću ideju koja znači postupno ukidanje entitetske teritorijalne i svake druge podjele BiH i strukturiranje "bruxelleske BiH" koja samo u takvoj organizaciji može ispuniti zakonske i druge kriterije koji se od nje traže. Ovime bi se anulirala i stalna prijetnja odcjepljenja RS-a, dalja etnoteritorijalizacija kroz stvaranje većinski "hrvatske" jedinice, ali i spriječila bošnjačka nastojanja, prije svega SDA i Islamske zajednice u BiH, da se stvori unitarna država zasnovanu na vladavini većine. Ovakva federalizirana država koja ne bi bila podijeljena etničkim granicama trebala bi osigurati stabilnu demokraciju, zemlja bi se ujedinila politički, ekonomski pa i simbolično, a ojačalo bi se povjerenje i spriječili mogući etnički sukobi.

sto vi mislite hoce li ovaj novi plan donijeti dugorocnu stabilnost na podrucju bosne i h.?

ja osobno mislim da ce trebati par generacija proci da bi se neke strasti smirile,ali vjerujem u pomirenja izmedju naroda u bih
Mogu stranci donijeti ili nametnuti i ustav i riješenja kakva žele ali to neće donijeti ništa dobrog u BiH. I opet će sve biti po starom. Jednostavno jer narodi tako žele. Sva tri naroda u BiH smatraju neprijateljima ona druga dva. Plus što još i mediji to konstantno podgrijavaju.

Tri naroda i političke opcije imaju totalno suprotna viđenja ustrojstva zemlje. Srbima ovo odgovara ali bi htjeli i neovisnost (razumijem ih)
Bošnjaci moraju da imaju svoj komad zemlje u kojem če biti gazde i to pokušavaju na račun gaženja prava Hrvata (ali više nemaju potporu izvan)
Hrvati napokon skupili muda da kažu kako su im uništena prava kao konstitutivnom narodu i traže svoj entitet (isplivalo je i to pitanje napokon).

Što se tiče BiH, ova zemlja nikada neće naprijed. Narodi su previše uništeni i ekonomski i politički i moralno. Donacije koje su nekad dolazile, presušile. Ono što nije opljačkano i uništeno u ratu jeste u miru. Rat nas je unazadio sigurno 50 godina a mir jedno 30 godina. BiH nikada više neće ni biti sjena onoga iz 80-ih godina (svega).

Dali će se BiH raspasti ili ujediniti to je jako nebitno na atlasu svijeta u kojem činimo jednu malu točkicu.
A ni jedno ni drugo nebi donijelo ništa bolju budućnost ovim napačenim narodima, nažalost pat pozicija
srednja_bosna is offline  
Old 18.12.2011., 00:05   #23
Quote:
mist_mist kaže: Pogledaj post
Dudu jebem mu miša ti bubnu podatke i otrča na demografiju a ostavi mene ovdje "samog".

Ovo su podaci KTA Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine



http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=1215&offset=8



P.S. Jesam li ovo osto sam na temi. Neću onda više zasad.
I dijelovi opstine Zavidovici sa Hrvatskim selima je pripojen opstini Zepce..
__________________
Oppressed by the weak
Flanker_27 is offline  
Old 18.12.2011., 00:11   #24
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
A ni jedno ni drugo nebi donijelo ništa bolju budućnost ovim napačenim narodima, nažalost pat pozicija
I bit će pat pozicija dok god narodu ne dogori do noktiju. Evo najnovije ilustracije kako se "zaštitnici naroda" odgovorno ponašaju:

Čović: Dogovorili smo se, novo VM će biti do Nove godine

SDA: Ništa nije dogovoreno, sastanka 'šestorke' za sada nema

Jebe lud zbunjenog.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 18.12.2011., 01:38   #25
Quote:
posmatrač kaže: Pogledaj post
I bit će pat pozicija dok god narodu ne dogori do noktiju. Evo najnovije ilustracije kako se "zaštitnici naroda" odgovorno ponašaju:

Čović: Dogovorili smo se, novo VM će biti do Nove godine

SDA: Ništa nije dogovoreno, sastanka 'šestorke' za sada nema

Jebe lud zbunjenog.
Zar ovo nije standardno od Covica, vjecni optimist, uvijek obecaje uvijek pozitiva, to je taj stil znajuci da nista od toga nema, ali da niko nece njega kriviti jer je on predstavnik "najmalobrojnijeg naroda".. tako ce ispasti da su uvijek oni u vecini krivi sto "nedaju" da se ispune njegova obecanja, naprimjer Sarajevo.. ili u ovom slucaju oko formiranja vlasti, BL i SA.. on tako misli da sam sebe amnestira za neuspjeh, vec vidjeno.. zna se da to prolazi kod HDZ simpatizera, ali malo mi je komicno sto misli da to prolazi kod stranog faktora ili drugih. Nekad su stvari jasne, od formiranja vlasti do nove godine naravno da nema nista.. kad Covic nesto obeca, odmah je jasno da se to nece desiti, paternja je jasna.
__________________
Oppressed by the weak
Flanker_27 is offline  
Old 18.12.2011., 07:15   #26
Quote:
faspy kaže: Pogledaj post
nisam pratio prijasnje dijelove pa se ukljucujem na temu bosne a zelim pisati i reci par stvari o bosanskoj unutarnjoj politici
kako evo citam iz novina Službeni Washington i Bruxelles usaglasili su dugoročni plan reformiranja Bosne i Hercegovine

Prema ovom planu, BiH će dobiti potpuno novi ustav, a država će se organizovati u dvije federalne jedinice i dva distrikta, čije granice neće pratiti današnje entitetske. Ovaj konstruktivni plan trebao bi napraviti potpuni odmak od dvije ekstremne ideja koje uključuju odcjepljenje RS-a ili stvaranja još jednog entiteta. Ali, ovaj plan uključuje treću ideju koja znači postupno ukidanje entitetske teritorijalne i svake druge podjele BiH i strukturiranje "bruxelleske BiH" koja samo u takvoj organizaciji može ispuniti zakonske i druge kriterije koji se od nje traže. Ovime bi se anulirala i stalna prijetnja odcjepljenja RS-a, dalja etnoteritorijalizacija kroz stvaranje većinski "hrvatske" jedinice, ali i spriječila bošnjačka nastojanja, prije svega SDA i Islamske zajednice u BiH, da se stvori unitarna država zasnovanu na vladavini većine. Ovakva federalizirana država koja ne bi bila podijeljena etničkim granicama trebala bi osigurati stabilnu demokraciju, zemlja bi se ujedinila politički, ekonomski pa i simbolično, a ojačalo bi se povjerenje i spriječili mogući etnički sukobi.

sto vi mislite hoce li ovaj novi plan donijeti dugorocnu stabilnost na podrucju bosne i h.?

ja osobno mislim da ce trebati par generacija proci da bi se neke strasti smirile,ali vjerujem u pomirenja izmedju naroda u bih
Nista od tog (mada mi je plan totalno nerealan, nepovezan i tesko mi je vjerovati da to ima veze s stvarnoscu. Ja bih prije rekao da to neko ima mokre snove). Takve stvari mogu pricati samo idioti, potpuno neupuceni, ili krajnje zlonamjerni ljudi. Ja ne vidim kako moze bi bilo kakav prosperitet kad 50% ljudi ove nazovi drzave to ne zeli. Ko ce na to pristati???

Uostalom, dosadasnja politika muslimana je pokazala svoje pravo lice, tako da bi pristajanje na bilo sta ovako bilo ludost, a cijena se za bezobrazluk mora platiti.

Sta mi nije jasno u ovom gore toboze planu, ako granice ne bi pratile entitete, sto bi onda bile samo dvije fed. jedinice? To mozete zaboraviti, a kamo li njihovo ukidanje.

I nije SDA ta koja zeli tzv. BiH samo za sebe (bar ne jedina), perjanica te politike je muslimanski SDP.
Aztec is offline  
Old 18.12.2011., 10:06   #27
Quote:
Flanker_27 kaže: Pogledaj post
Zar ovo nije standardno od Covica, vjecni optimist, uvijek obecaje uvijek pozitiva, to je taj stil znajuci da nista od toga nema, ali da niko nece njega kriviti jer je on predstavnik "najmalobrojnijeg naroda".. tako ce ispasti da su uvijek oni u vecini krivi sto "nedaju" da se ispune njegova obecanja, naprimjer Sarajevo.. ili u ovom slucaju oko formiranja vlasti, BL i SA.. on tako misli da sam sebe amnestira za neuspjeh, vec vidjeno.. zna se da to prolazi kod HDZ simpatizera, ali malo mi je komicno sto misli da to prolazi kod stranog faktora ili drugih. Nekad su stvari jasne, od formiranja vlasti do nove godine naravno da nema nista.. kad Covic nesto obeca, odmah je jasno da se to nece desiti, paternja je jasna.
Zašto bi Čović pristao na loše riješenje samo da bi zadovoljio Bošnjačku stranu?

Bez Hrvata Federacija ne može funkcionirati i to se sada vidi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 18.12.2011., 14:14   #28
Quote:
Flanker_27 kaže: Pogledaj post
Tesko da bi dobio drugaciji tretman u RH ili bilo gdje, radi ove cinjenice (boldovano u tekstu).
u RH odavno vec nikog ne premlacuju zato sto je taj neko "bio u srpskoj vojsci", tako da ti to ne stoji. uzasno je kad se za premlacivanja bilo koga nadju izgovori. uzasno.
goldietrickz is offline  
Old 18.12.2011., 14:24   #29
ja ne zivim u bosni nego u hrvatskoj i ne mogu rec kako je tamo sad i kako ce im bit ako se ovaj plan sprovede ali vidim ga kao nesto ravnopravno i optimisticno,republika srbija i federacija kao odvojeni entiteti jedna drzava jednostavno financijski ne moze izdrzati,po meni i rs bi trebala uci u federaciju pa bi se bosna i h. sastojala od 3 federativne drzave,ravnopravne

ovako se samo odrzao mir no financijski i ekonomski izazovi koji ocekuju bosnu i hercegovinu ubuduce u ovom svijetu,pa nesto ce se morat promijeniti i ovaj plan bi mogao pokrenuti stvar s mrtve tocke,ne zaboravimo da nam je to i susjed pa ako njihova ekonomija ide gore da cemo i mi imati neke beneficije,veci izvoz itd

ja se nadam da ce narod bosne i h. imati priliku sam izabrati umjesto politicara
faspy is offline  
Old 18.12.2011., 15:44   #30
Quote:
faspy kaže: Pogledaj post
ja ne zivim u bosni nego u hrvatskoj i ne mogu rec kako je tamo sad i kako ce im bit ako se ovaj plan sprovede ali vidim ga kao nesto ravnopravno i optimisticno,republika srbija i federacija kao odvojeni entiteti jedna drzava jednostavno financijski ne moze izdrzati,po meni i rs bi trebala uci u federaciju pa bi se bosna i h. sastojala od 3 federativne drzave,ravnopravne

ovako se samo odrzao mir no financijski i ekonomski izazovi koji ocekuju bosnu i hercegovinu ubuduce u ovom svijetu,pa nesto ce se morat promijeniti i ovaj plan bi mogao pokrenuti stvar s mrtve tocke,ne zaboravimo da nam je to i susjed pa ako njihova ekonomija ide gore da cemo i mi imati neke beneficije,veci izvoz itd

ja se nadam da ce narod bosne i h. imati priliku sam izabrati umjesto politicara
Vidiš plan kao nešto "ravnopravno i optimistično"?????? Ravopravno???? Na koji je način ravnopravno kad se hrvati trpaju u istu federativnu jedinicu sa njihovim neprijateljima muslimanima koji koriste svaku priliku kako bi još više pogoršali položaj hrvata u BiH??? Kako je ravnopravno kad se srpski zločini i progoni nagrađuju sa 49% teritorija iako je srba na početku rata bilo samo 33% u Bosni i Hercegovini????

A ono "republika srbija" "bosna" i "federacija" nije uopće potrebno ni komentirati.

Navodni plan je jedno obično smeće i pokušaj podvale. Nijedan plan koji će za svoje provođenje trebati upotrebu sile nema šanse za uspjeh. Silom se ništa ne može držati na okupu i kad tad takvo što propadne kao i bivša šugoslavija. Raspale su se i puno jače i moćnije države pa što nebi i ova tvorevina koja sa državom ima zajedničkog koliko ja sa kinezima........
Zrinski is offline  
Old 18.12.2011., 15:49   #31
Quote:
mist_mist kaže: Pogledaj post
Kao što to obično bude Hrvati su ti koji moraju dokazivati inače "nisu vjerodostojni" i "ne doprinose konstruktivnoj raspravi".

Pa gledajte šta se može naći na stranici župe Maglaj , možda i nije vjerodostojno jer je ne vode daidze.





Uostalom sami provjerite

http://www.leopoldmandic.com/zupa.php

ni ovo ne vode dadize pa je sto posto vjerodostojno, mozda je Hrvata cak i manje stalno nastanjenih:

Quote:
Najteža situacija u odnosu na prijeratnu je u Derventskom dekanatu gdje danas živi tek 1.217 vjernika u ukupno 15 župa (Bijelom Brdu, Bosanskom Brodu, Brusnici, Bukovici, Ceru, Derventi, Foči, GM - Sijekovcu, Kolibama, Koraćama, Kulini, Novom Selu, Plehanu, Sočanici i Žeravcu). Po podatcima iz knjige "Vrhbosanska nadbiskupija na početku trećeg tisućljeća" u tim je župama 1991. godine živjelo 48.481 vjernik. Dakle, danas ih je svega 2,5% u odnosu na prijeratni broj. To je jedna od najvećih tragedija i najtežih posljedica proteklog rata za bh. Hrvate, a samim tim i za Vrhbosansku nadbiskupiju u čijem sastavu je Derventski dekanat. Samo u župi Derventa je prije rata živjelo preko 8.000 katolika.
Ogromna područja gdje su Hrvati bili većina danas su potpuno zbrisana i pretvorena u zgarišta, od Johovca iznad Doboja pa sve do Bosanskog Broda i rijeke Save. Ti krajevi i danas, osobito u zimskim mjesecima kada su primjetne ruševine uz putove, djeluju sablasno puste, s neznatnim brojem povratnika, gotovo redovito ljudi u trećoj životnoj dobi. O bilo kakvom značajnijem povratku ne može se ni govoriti.
to sto velikosrbi naprave, nitko ne moze. s takvima u saveze danas mogu ici samo totalne izdajice.
goldietrickz is offline  
Received Infraction
Old 18.12.2011., 15:51   #32
Quote:
Zrinski kaže: Pogledaj post
. Raspale su se i puno jače i moćnije države pa što nebi i ova tvorevina koja sa državom ima zajedničkog koliko ja sa kinezima........
slazem se. "RS" ce se raspasti i mora se raspasti, kao najgora od svih tvorevina koje su nastale raspadom yu.
goldietrickz is offline  
Old 18.12.2011., 15:53   #33
mislim da su bosanski hrvati i bosnjaci muslimani saveznici u bosni i h. a ne neprijatelji,ne razumijem tvoje tvrdnje,u ratu su bili saveznici takodjer,zato i jesu u federaciji

ono sto sam napisao jer da bi rs trebala prikljuciti federaciji (moje misljenje)tako da bi Bih tvorila federativnu republiku koja bi imala ravnopravne glavne bosnjake muslimane bosanske hrvate i bosanske srbe,dok bi ostali bili priznate manjine sa svim pravima manjine,agnostici slovenci cesi itd
faspy is offline  
Old 18.12.2011., 15:56   #34
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Donosimo seriju od dvadesetak članaka u kojoj analiziramo podatke o općinama pod kontrolom muslimanske armije u kojima je provedeno temeljito etničko čišćenje.
Prva općina u nizu.

Općina Maglaj, popis 1991.
Nemuslimani: 55%
Muslimani: 45%


2011. godina:
Nemuslimani 5%.
HecegBosna.org je vazda bila smijurija.

Navode podatke o "etničkom čišćenju" za opštinu koja je držana u okruženju prvo od strane srpskih snaga (1992 god.), a zatim srpsko-hrvatski (1993 god.)
Zapitaj se malo za Novi Šeher, i okolna sela, o tome ko je protjerao tamošnje Bošnjake. HVO, ekzakli.
Kao i uvijek, valjate gluposti a da osnovne geografske pojmove, vezano za Maglaj, niste sposobni pronaći na karti.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 18.12.2011., 16:01   #35
Quote:
faspy kaže: Pogledaj post
mislim da su bosanski hrvati i bosnjaci muslimani saveznici u bosni i h. a ne neprijatelji,ne razumijem tvoje tvrdnje,u ratu su bili saveznici takodjer,zato i jesu u federaciji

ono sto sam napisao jer da bi rs trebala prikljuciti federaciji (moje misljenje)tako da bi Bih tvorila federativnu republiku koja bi imala ravnopravne glavne bosnjake muslimane bosanske hrvate i bosanske srbe,dok bi ostali bili priznate manjine sa svim pravima manjine,agnostici slovenci cesi itd
Je otiđi malo do Vareša, Kaknja, Fojnice, Kiseljaka, Usore pa njima reci kao su im muslimani bili saveznici. Saveznici ne ratuju jedini protiv drugih....

Hrvati iz BiH su u federaciji sa muslimanima jer izigrani i prodani i nitko ih nije ni pitao hoće li ili neće u federaciju sa njihovim neprijateljima muslimanima. Tako sad imao ovo što imamo i što ne liči na državu jer država i nije nego protektorat u kojem jedino hrvati nisu ravnopravni iako su konstitutivni narod i jedino se od hrvata konstatno traže ustupci kako bi se zadovoljila muslimaska strana. Kad bi nam svi saveznici bili kao muslimani za nas nebi bilo mjesta na kugli zemaljskoj.........
Zrinski is offline  
Old 18.12.2011., 16:07   #36
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
HecegBosna.org je vazda bila smijurija.

Navode podatke o "etničkom čišćenju" za opštinu koja je držana u okruženju prvo od strane srpskih snaga (1992 god.), a zatim srpsko-hrvatski (1993 god.)
Zapitaj se malo za Novi Šeher, i okolna sela, o tome ko je protjerao tamošnje Bošnjake. HVO, ekzakli.
Kao i uvijek, valjate gluposti a da osnovne geografske pojmove, vezano za Maglaj, niste sposobni pronaći na karti.
kako da ne, da nisu Vitežani i Žepčaci u okruženju držali i Zenicu. vaša propagandna mašinerija je presmiješna i uopće nemam ideju koji vam je krajnji cilj s obzirom da nitko normalan ne puši vaše smiješne teze. isti oni koji zagovaraju jedinstvenu i nedjeljivu BIH, zagovaraju djeljenje Mostara po etničkoj i ratnoj liniji. plaču, vele Hrvati ih majoriziraju, a prvi su kad se treba ismijavati Hrvatima kad spominju majorizaciju.

s teritorija pod kod kontrolom SDA, SDP-a i IZ-a protjerano je oko 150 tisuća Hrvata, ako treba, možemo analizirati i po selima, meni nije nikakav problem.
dudu is offline  
Old 18.12.2011., 16:16   #37
ocito je da su se u ratu desile nepravedne i grozne stvari,sad kad je bosna i h. u miru trebalo bi se okrenuti rjesenjima a ne upirati prstom,shvacam da je to bilo kojoj strani tesko jer je nekima netko poginuo i sl no tako se ne moze naprijed,britanci mrze njemce,vijetnamci amerikance,čečeni ruse itd no to ne ide nikamo,ono sto se desilo i tko je poginuo je proslost a ono sto vas ceka (potomci)su buducnost,zato treba gledati kako ce njima biti bolje

bit ce im bolje ako se napravi nekakav plan koji se nece svima svidjeti sad ali koji ce zacijeliti rane u buducnosti izmedju zaracenih naroda u bosni i h.

drzava kakva se nalazi sad,samo odrzava mir nista drugo,ljudi su ostali i ostat ce odvojeni,bosanski srbi idu u svoje skole,muslimani u svoje itd.

kad se stvore preduvjeti sto mislim da je ovaj plan,onda ce se ljudi napokon nakon par generacija naviknut jedni na druge a sto svi zelimo u svijetu ,mir a ne rat

Zadnje uređivanje faspy : 18.12.2011. at 16:22.
faspy is offline  
Old 18.12.2011., 16:19   #38
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
kako da ne, da nisu Vitežani i Žepčaci u okruženju držali i Zenicu. vaša propagandna mašinerija je presmiješna i uopće nemam ideju koji vam je krajnji cilj s obzirom da nitko normalan ne puši vaše smiješne teze. isti oni koji zagovaraju jedinstvenu i nedjeljivu BIH, zagovaraju djeljenje Mostara po etničkoj i ratnoj liniji. plaču, vele Hrvati ih majoriziraju, a prvi su kad se treba ismijavati Hrvatima kad spominju majorizaciju.

s teritorija pod kod kontrolom SDA, SDP-a i IZ-a protjerano je oko 150 tisuća Hrvata, ako treba, možemo analizirati i po selima, meni nije nikakav problem.
u propagandi tesko da mogu pobjediti adezenjarske saveznike, koji se na jednom nivou zalazu za decentralizaciju, a na drugom za potpunu unitarizaciju na etnickom principu nevidjenu u svijetu. na jednom nivou se zalazu za ravnopravnost svih konstitutivnih naroda, a na drugom za ukidanje konstitutivnosti naroda. na jednom nivou se bore protiv bosnjacke hegemonije, a na drugom sprovede potpunu srpsku hegemoniju. na jednom nivou se bore protiv islamske BiH, a na drugom sprovode najgoru apartheidnu pravoslavnu dzamahiriju, u kojoj se krste i kontejenri za smece, a slave imaju vec i sve kafane, restorani i pekoteke. sve to, dosad nevidjeno i nezabiljezeno bilo gdje u svijetu, vjerojatno takvo sto ne postoji niti u Saudijskoj Arabiji ili stajaznam Kubi...

na jednom nivou se zalazu za prava naroda na samodredjenje, a na drugom to pravo nijecu ama bas svima drugima na ovom svijetu. na jednom nivou se zalazu za ustede u budzetu, a na drugom trose milijune na ceste koje vode nikuda. na jednom nivou se bune protiv unitaristicke televizije, a na drugom imaju televiziju koja je bukvalno unitaristicka i otvoreno velikosrpska. na jednom nivou se bore protiv ustasluka, a na drugom cetnicima daju penzije, dok isti slobodno marsiraju gradovima i dandanas, a ulice im se zove po najgorim cetnickim koljacima.

strasno je u kakvom apsurdu BiH danas zivi.
goldietrickz is offline  
Received Infraction
Old 18.12.2011., 16:27   #39
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
kako da ne, da nisu Vitežani i Žepčaci u okruženju držali i Zenicu. vaša propagandna mašinerija je presmiješna i uopće nemam ideju koji vam je krajnji cilj s obzirom da nitko normalan ne puši vaše smiješne teze.
Konkretna tema je Maglaj, samo da te podsjetim. Možemo i na temu Žepća, čiji je tamošnji HVO držao u okruženju i Zavidoviće, zajedno sa srpskim snagama. Za razliku od Zavidovića, do kojeg se stizalo uskim koridorom između linija razdvajanja, Žepče je imalo redovnu opskrbu od strene VRS od koga su i tenkove, baš kao i u Kiseljaku, uzimali na revers, masno plačajući.
Ne radi se tu o nikakvoj propagandnoj mašineriji, već o tvom elementarnom nepoznavanju materije o kojoj želiš da raspravljaš.

Quote:
isti oni koji zagovaraju jedinstvenu i nedjeljivu BIH, zagovaraju djeljenje Mostara po etničkoj i ratnoj liniji. plaču, vele Hrvati ih majoriziraju, a prvi su kad se treba ismijavati Hrvatima kad spominju majorizaciju.
Ma, hajde...zašto to hrvatska strana od Mostara pravi izuzetak, dok im kod ostalih gradova (Stolac, Uskoplje...), koji su podjeljeni "ratnom crtom razdvajanja", takvo stanje uopšte ne smeta?

Quote:
s teritorija pod kod kontrolom SDA, SDP-a i IZ-a protjerano je oko 150 tisuća Hrvata, ako treba, možemo analizirati i po selima, meni nije nikakav problem.
Niko ti ne brani da to analiziraš...

Ali, bilo bi dobro, s druge strane, zarad objektivnog pristupa, proanaliziraš koliko je takvo stanje kriva i tadašnja aktuelna HDZ politika.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 18.12.2011., 16:31   #40
Quote:
faspy kaže: Pogledaj post
ocito je da su se u ratu desile nepravedne i grozne stvari,sad kad je bosna i h. u miru trebalo bi se okrenuti rjesenjima a ne upirati prstom,shvacam da je to bilo kojoj strani tesko jer je nekima netko poginuo i sl no tako se ne moze naprijed,britanci mrze njemce,vijetnamci amerikance,čečeni ruse itd no to ne ide nikamo,ono sto se desilo i tko je poginuo je proslost a ono sto vas ceka (potomci)su buducnost,zato treba gledati kako ce njima biti bolje

bit ce im bolje ako se napravi nekakav plan koji se nece svima svidjeti sad ali koji ce zacijeliti rane u buducnosti izmedju zaracenih naroda u bosni i h.

drzava kakva se nalazi sad,samo odrzava mir nista drugo,ljudi su ostali i ostat ce odvojeni,bosanski srbi idu u svoje skole,muslimani u svoje itd.

kad se stvore preduvjeti sto mislim da je ovaj plan,onda ce se ljudi napokon nakon par generacija naviknut jedni na druge a sto svi zelimo u svijetu ,mir a ne rat
Ajd se ti fino ostavi floskula.
Aztec is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.