Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 17:25   #61
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
E baš to Na mojoj listi alergena je i blagavaona -:
Ok. Ali, kakve to veze ima s ilegalnim agencijama.
Ako su nepismeni, možda nisu ilegalni.
Ova tema treba pomoći da prepoznamo ilegalce
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 20:06   #62
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Eto iz mog iskustva kao kupca, unazad godinu dana, neki od crnih prema bijelima.

Jedna nelegalna agencija s kojom sam došao u kontakt, ime sam zaboravio:
091 3735273

Popis nekih koje automatski traže proviziju od kupca i za izbjegavati su (i iz drugih razloga):
Adriatic Property Services
Biliškov
Cro-invest
Merlin Prix
Moj kvadrat
Nekretnine Sunce
Novi stan
Opereta
Prima nekretnine
Sollers
Sunny day

Agencije koje malo popuste po pitanju provizije nakon inzistiranja:
Adria sektor
Arting
Besedić
Garuda
Kristal
Orbit nerketnine

Agencije koje ne naplacuju proviziju automatski od kupca:
Euro-interijeri
Rivalitas
Potpisujem za Nekretnine Sunce, arogantni i neprofesionalni. Izrazito NE preporučujem.
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 09:17   #63
Eto i mi u fazi kupnje stana. Primijetio sam da se žalite dosta na proviziju. Iskreno, to mi je najmanja stavka. Ionako je u tu cijenu provizije uključen neki trošak koji bi imao, ovako ga podmiruje agencija (odvjetnik i sl), no detaljnije ću znati kada posao privedem kraju. Pored toga, ako se radi o pravoj agenciji (ne nekim šalabajzerima) ipak ta agencija odgovara za svoj posao, plaća osiguranje za poslove koje odradi te samim time i garantira da je posao ispravan. Kada sam se našao u situaciji da treba kupiti stan, odjednom sam zaključio "da mi je nekom platiti da mi to odradi" jer se ne bavim pravnim poslovima, zemljišnim knjigama i sl. Čak niti ne znam gdje to treba gledat. Ovak prebacim posao na nih i to je to. Iznos od 5000-10000 kn je zanemariv na 500.000 kuna vrijedan posao ukoliko jamči sigurnost. U konačnici, svatko ima izbora. Nitko Vas ne tjera da preko njih kupite stan. Sami kontaktirajte vlasnika i trgujte bez provizije. Ja sam svaki stan našao na netu iako je došao preko agencije.

Kad smo već kod agencija...
Dom Expert, Sesvete, - svaka čast na profesionalnosti. Sve pohvale.

http://www.adrias.hr/ - nebi im dao da mi tačke pričuvaju. Katastrofa. Mislim da bi se za novac ipak trebalo barem minimalno potruditi. Ako odrađuju posao kao što komuniciraju s potencijalnim klijentima, bože me sačuvaj. Idiota na 091/3458-600 bi otpustio isti tren.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 09:40   #64
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post

.

http://www.adrias.hr/ - nebi im dao da mi tačke pričuvaju. Katastrofa. Mislim da bi se za novac ipak trebalo barem minimalno potruditi. Ako odrađuju posao kao što komuniciraju s potencijalnim klijentima, bože me sačuvaj. Idiota na 091/3458-600 bi otpustio isti tren.
Eto nešto i o njima. Ponašaju se kao najgori seljačine. A i nisu baš poštenjačine.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1837
l2f is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 20:26   #65
Najgora agencija je Sara nekretnine,bahati,arogantni,neprofesionalni...izra zito loša oskustva,a nema ih ni u registru HGK,dakle,nelegalna agencija!
camely is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 15:06   #66
Quote:
l2f kaže: Pogledaj post
Eto nešto i o njima. Ponašaju se kao najgori seljačine. A i nisu baš poštenjačine.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1837
moram i ja nadodati da mi je iskustvo sa Adriasom bilo poprilično loše, dva puta sam bezveze dolazila u stanove na dva udaljena dijela grada gdje se nitko nije pojavio jer su "stanovi iznajmljeni a ja vas nikako nisam mogla dobiti"
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 00:56   #67
Opereta, svjedoci na koji način rade (su radili)

Zvali su me iz Operete da me hoće tužiti jer sam kupio stan koji sam vidio preko njih. Na stranu to što sam stan kupio godinu dana NAKON što sam bio s njima, za cijenu koja je 70 kEUR-a manja od one koju su mi oni rekli. Na stranu to što u tih godinu dana me iz Operete nisu niti jednom nazvali da kažu da je vlasnik snizio cijenu (dok su druge agencije oglašavale nižu cijenu tog stana).
Znači, imam argumenata na sudu, ali volio bih se osigurati po još jednoj osnovi.

Naime, kad sam u jesen 2011 godine išao vidjeti taj stan preko Operete, njihov agent, PO IZLASKU iz stana (već je bila noć) uvalio mi je papir da potpišem "samo za evidenciju kod njegovog šefa, da mi je pokazao stan".
Tad sam tek počeo tražiti stan i nisam bio svjestan smicalica koje agencije koriste. Poslije sam odbijao potpisati takve papire.
Čini se da je papir ipak imao klauzulu o nekoj proviziji jer sad traže da im platim proviziju. Uz ove gore nelogičnosti da se uopće nisu trudili prodati stan jer nisu imali pojma kako se cijena kreće, htio bih dokazati da su me doveli u zabludu i da nisam znao što potpisujem (što je živa istina).
Već sam pribavio jednog svjedoka kojeg je isti agent na isti način pokušao prevariti, ali on je znao "fintu" pa se nije dao.
Molim i druge koji su nasjeli ili koji se nisu dali, na tu smicalicu gospodina iz Operete da mi se jave na P.M.

Vjerujem da na sudu nemaju šansu, ali zlu ne trebalo, možda s više nezavisnih slučaja mogu dokazati i kakvim se kriminalnim radnjama služe.

Unaprijed hvala!
Serlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 13:13   #68
pretpostavljam da Vam nisu dali primjerak tog ugovora kakti? odnosno, ne znate postoji li stavka u ugovoru koja vremenski ogranicava Vas nalog spram njih? iskreno, sumnjam da ce Vas doista tuziti, vjerojatno Vas zastrasuju ne biste li platili, a oni sami vjerojatno znaju da im je slucaj na klimavim nogama i ne vidim zasto bi riskirali placanje sudskih troskova...
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 15:10   #69
Quote:
Serlang kaže: Pogledaj post
Zvali su me iz Operete da me hoće tužiti jer sam kupio stan koji sam vidio preko njih. Na stranu to što sam stan kupio godinu dana NAKON što sam bio s njima, za cijenu koja je 70 kEUR-a manja od one koju su mi oni rekli.
Naime, kad sam u jesen 2011 godine išao vidjeti taj stan preko Operete, njihov agent, PO IZLASKU iz stana (već je bila noć) uvalio mi je papir da potpišem "samo za evidenciju kod njegovog šefa, da mi je pokazao stan".
Mislim da bi ti ovo između ostalog moglo pomoći:
Ti si njima potpisom papirića vjerovatno postao nalogodavac ( a i to je na klimavim nogama) . Recimo,da jesi nalogodavac;


Čl. 17 Zakona o posredovanju u prometu nekretninama, stavak 3:

(3) Ako u roku ne dužem od vremena trajanja sklopljenog ugovora o posredovanju nakon prestanka tog ugovora nalogodavac sklopi pravni posao koji je pretežito posljedica posrednikova djelovanja prije prestanka ugovora o posredovanju, dužan je posredniku platiti posredničku naknadu u cijelosti, osim ako ugovorom nije drukčije ugovoreno.
Ovo je novim izmjenama i dopunama promijenjeno u godinu dana nakon isteka ugovora.
U tome " ugovoru" što si potpisao treba stajati na koji se rok sklapa. Ako ne piše ne mogu se pozvati na gornje odredbe. Ako piše računa se rok koji u tome piše a ne godinu dana jer zakon s novim izmjenama ne može djelovati retroaktivno. Znači, važe odredbe koje su tada bile na snazi.
Ovdje je bitno tražiti definiciju nalogodavca i za što si ti točno po njihovom mišljenju dao nalog. Ti očito nisi sklopio posao koji je posljedica pretežito njihova djelovanja , nego tvog samostalnog , jer su se oni pokazali neaktivnima u tvom slučaju.
Ovdje je i članak iz Zakona o obveznim odnosima koji se odnosi na proviziju:
Provizija
Članak 819.

(1) Nalogodavac je dužan isplatiti zastupniku proviziju za ugovore koji su za vrijeme trajanja ugovora o trgovinskom zastupanju sklopljeni njegovim posredovanjem te za ugovore što ih je zastupnik sklopio u ime i za račun nalogodavca, ako je bio na to ovlašten.
(2) Zastupnik ima pravo na proviziju i za ugovore što ih je nalogodavac sklopio neposredno s klijentima koje je zastupnik našao.
(3) Zastupnik kojemu je na temelju ugovora o trgovinskom zastupanju povjereno isključivo pravo posredovanja na određenom području ili s određenom skupinom klijenata ima pravo na proviziju i za one ugovore koje je nalogodavac sklopio na tom području ili s tim klijentima bez posredovanja zastupnika.
(4) Svaka naknada čiji iznos ovisi o broju ili vrijednosti ostvarenih poslova smatrat će se provizijom.
(5) Zastupnik ima pravo na proviziju za ugovor koji je nalogodavac sklopio nakon prestanka ugovora o trgovinskom zastupanju, ako je sklopljeni ugovor pretežito posljedica zastupnikova djelovanja prije prestanka ugovora o trgovinskom zastupanju te ako je ugovor sklopljen u razumnom roku od prestanka ugovora o trgovinskom zastupanju ili ako je ponuda treće osobe za sklapanje ugovora stigla zastupniku ili nalogodavcu prije prestanka ugovora o trgovinskom zastupanju.



Imaš svoj primjerak? Neka ti pošalju.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 17:24   #70
Opereta

Hvala svima na savjetima. I meni je jasno da im je slučaj na klimavim nogama i da ima više od jednog razloga da ne mogu dobiti parnicu.
Ipak, ako bude slučajno došlo do suda, volio bih iskoristiti priliku pa ih totalno razotkriti.
Već mi se javio jedan forumaš s istom pričom, ali on je bio pametniji od mene pa nije potpisao. Uvjeravao ga je isti agent 20 minuta da mora potpisati.

On je spreman svjedočiti na sudu :-)
Ako ima još ljudi s istim pričama, još bolje. A mogli bismo onda i na Potrošački kod. Kad se ekipa igra s vatrom, ajmo ih onda izroštiljati :-)
Serlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 23:21   #71
Apsolutno, mislim da bi sami sebi nabili ogroomni negativni publicitet, jer bi u javnost NAPOKON dospjela istina da naplaćuju provizije za ništa, i to na silu, i od prodavatelja i od kupaca.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:20   #72
Meni su općenito te naše agencije za nekretnine koma. Imao sam čast komunicirati sa čak tri agencije, drskost, bezobrazluk i nametanje je zajedničko svima. Baš totalno neprofesionalno i jadno, ali odmah sam ih prokužio pa se nisam upuštao u diskusije. Strašno kako lažu svi, a time samo otežavaju svima posao.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 13:59   #73
Adria Sektor

Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Ne puštajte ih u svoju nekretninu . Po ovome se vidi da pljačkaju stanove

I Večernjem je objavljeno

Evo opet i sličice njihove komunikacije na službenom facebook profilu.

A tako se očito odnose i prema klijentima.

Mislim da na ovakve stvarno treba upozoriti.
Inače baš i ne pišem po forumima ali vidim da su poznati po svojuj bahatosti i ovo moram podijeliti . Ljetos sam našao njihov oglas za kuću na Vrhovcu.
Kuća nije jeftina svakako želim provjeriti sva prije nego što kupim. Komunikacija s njihovim agenticama odmah me je živcirala, jer ne odgovaraju odmah na mailove.
Kada sam tražio adresu , odgovor je da ću dobiti sat vremena prije ugovorenog sastanka. Bog te, kao da sam špijun.
Show je nastao kada sam pitao po kojoj osnovi misle da mi imaju pravo naplatiti proviziju i da ću prijaviti.
Adresu i vlasnika sam našao sam , ako ništa drugo pokušati ću ga upozoriti s kim ima posla.
A danas u jutarnjem vidim da policija traži bandu pljačkaša stanova.
Način nakoji njihova direktorica komunicira je blago rečeno seljački i prostački.
Stvarno ne vjerujem kako uopće posluju
Evo teksta , a staviti ću i screenshot( prvomse vidi moj odgovor na njihov mail koji je ispod):
AS:
Postovani, dali vi to imate prijatelje u policiji dali se vi prijetite. Imate gotovinu ? vi ste jebeno u lovici aaaa. imate potvrdu podrijetlo novaca. Slusaj me ti jebeni mangupe sada ti je provizija 6 % a pocastit cu te sa prijavom za klevetu i prijetnju. pa opet imam 6 % . Darija Vrandecic. Ugodan boravak u RH

K:
Očito je tko se prijeti.
Proviziju mi po zakonu ne možete naplatiti .
Ja ću se sigurno dogovoriti s prodavateljem.
A ovakav vaš mai ide u javnost neka ljudi znaju s kim imaju posla. Podrijetlo moga novca vas ne mora brinuti niti je to vaša stvar. Tko želi provjeriti nakon kupovine svakako ću surađivati.
Znam da je nedavno opljačkan stan u Zagrebu i da je policija s vlasnikom nekretnine pričala i o vama. Čak je nekidan bilo i u novinama. Dakle, to nije nikakva kleveta nego informacija. Tužite njih

AS:
aha sada mi je sve jasno.. usrala sam se od sramote i straha..
ti buš se vol hartavi dogovoril sa prodavateljem ahahahahahahah da li misliš kasnije tu živjeti... imaš bazen u dvorištu znaš koliko košta svaki dan mijenjati zapišanu vodu.

1.



2.

Zadnje uređivanje k-man : 01.09.2013. at 14:08.
k-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 01:02   #74
Strava! I treba takve prijaviti i dati u novine. Bježite od tih naših "agencija"!
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 14:47   #75
ne vidim nigdje topic za prodaju nekretnina, mozda sam na krivoj temi, ali kad nema nis drugo, da li možda netko zna neku dobru agenciju ili oglasnik za prodaju stanova...zahvaljujem
viviana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 14:03   #76
Smole nekretnine

Nema ih u registru posrednika Hgk, znači nisu dobili dozvolu nadležnog ministarstva. A i čim imaju gmail ili yahoo mail odmah mi je jasno da su crnjaci
Adresa:
Prešernova 3, Zagreb Email:
[email protected]
091/5013894 , 0996881205 , 015606810
l2f is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 19:30   #77
Pogledala sam registar posrednika HGK. Što ako osoba koja radi kao agent u nekoj agenciji nije u registru agenata, iako je agencija u registru? Smije li osoba koja nema položen stručni ispit uopće raditi kao agent ili se barem tako predstavljati?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 09:06   #78
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Što ako osoba koja radi kao agent u nekoj agenciji nije u registru agenata, iako je agencija u registru?
Zakon o posredovanju u prometu nekretninama propisuje ( čl . 29 ) da kod Posrednika mora biti zaposlena barem jedna osoba koja je u registru posrednika. Nije propisano da svi agenti moraju imati položen stručni ispit.
Response1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 17:25   #79
Quote:
Response1 kaže: Pogledaj post
Zakon o posredovanju u prometu nekretninama propisuje ( čl . 29 ) da kod Posrednika mora biti zaposlena barem jedna osoba koja je u registru posrednika. Nije propisano da svi agenti moraju imati položen stručni ispit.
Kakva država takav i zakon...
Ali jasno piše u zakonu:
Agent posredovanja u prometu nekretnina fizička je osoba koja je upisana u Imenik agenata posredovanja u prometu nekretnina.

Kako osoba koja nije upisana u imenik agenata može prezentirati stan, voditi pregovore i bilo kakve poslove koje radi licencirani agent...?

Zadnje uređivanje dodo-zag : 02.10.2013. at 18:33.
dodo-zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:50   #80
Quote:
dodo-zag kaže: Pogledaj post
Kakva država takav i zakon...
Kako osoba koja nije upisana u imenik agenata može prezentirati stan, voditi pregovore i bilo kakve poslove koje radi licencirani agent...?
Takva osoba te nazove i kaže da ima kupca za tvoj stan kojeg je vidjela u oglasniku i pojasni "vaša obveza je samo 1%, može i bez ugovora, jer niste vi zvali mene nego ja vas".
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.