Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 09:23   #321
Na brzinu sam preletio po člancima, nisam primjetio nešto što je meni riješilo afte na dugo, ponekad prođe i više godina do neke nove (male) afte. Svi tretmani odnose se na VANJSKE aplikacije ali ne i na unutarnje mikrostrukture, balans elemenata u tijelu. Dakle ono što MENI pomaže (jaki naglasak na riječi "meni", ne znam decidirano za ostale) jest cink u kombinaciji sa C-vitamnom. Mislim da je ovdje C-vit svojevrsni katalizator. Trenutno imam neki proizvod gdje je Zn + C vit u obliku bombona. Doza cinka (Zn) ne smije prelaziti po dnevnoj bazi 20 mg; iznimno 25 mg na kraće razdoblje. Nakon mjesec dana obvezna pauza od 2-3 tjedna. Budite strpljivi i pokušajte. Good luck.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 09:40   #322
probamo
ja sam kupio ovu pastu što je kolega preporučio
11 maraka
nadam se da će pomoći onda ne bi puno ni 50 bilo

sinoć sam gledao spisak elemenata u pastama koje imamo i sve sadrže one elemetne koje je kolega nabrojao.....

Zadnje uređivanje trebor : 03.04.2012. at 13:26.
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 02:07   #323
?

pomaže li protiv afti trljanje afte šećerom?
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:05   #324
Ja sam godinama imala afte po ustima,pa me doktorica poslala na gastroskopiju,ustanovilo se da imam helicobacter pylori,kako sam to izlijecila tako su i afte nestale... Mozda to nekome pomogne
missldb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 13:21   #325
Quote:
BlackSwan20 kaže: Pogledaj post
Citam vaše postove i suosjecam, iako malo ljudi cini mi se prozivljava ono sto ja prozivljavam s aftama. Dakle, afte imam redovito svaki mjesec, i to ispod 3 komada neide, 3 komada koja su najcesce svaka na svojoj strani pa sam, kako ja to kazem, potpuni invalid na usta. Ali dobro, uvijek ja to nekako pregrmim, mogu reci da sam vec navikla. Međutim, sada sam dobila afte po CIJELIM ustima, dakle nemogu ih ni izbrojati, ima i malih i velikih, pod velikim mislim da cu velike po centimetar, i tako cijela usta, sva sam natecena, a uz to, kaze doktorica da imam i neke mrtve gljivice u ustima, sto nikada nisam imala do sada. S time svime se borim godinama, vise nemam uopće snage s time se muciti, onaj tko nije ovako nesto imao,nemoze ni razumjeti. Nitko nezna zasto to stalno imam, ni zasto su sada puna usta, ali nitko me ni ne salje na nikakve pretrage. Jel mi može netko savjetovati na kakve pretrage bi mogla otici da probam naci uzrok ovoga? jer zaista je nepodnosljivo, usta nemogu otvoriti, jedem 1 dnevno i to mi je muka kad idem jest jer su to procesi, tesko mi je i piti, nemogu ni sa slamkom jer imam po gornjem nepcu i jeziku pa cim pocnem vuc to su bolovi, a sto je najgore, sve to mi se spustilo na jednjak, pa boli kad isto prolazi njime, a i svakih, otprilike 3 min me nesto zgrci u jednjaku i bol prode od jednjaka kroz cijela leda. prije godinu dana sam zavrsila u bolnici zbog gripe i upale pluca, ali mi se zakompliciralo i dobila sam herpetični gingivostomatitis (neka verzija herpesa simplexa), koji izgleda ovako, gnojne rane po cijelim ustima i jednjaku i usnama, koje su ko baloncici, pucaju pa ispustaju gnoj i krv, pucaju konstantno,i tako se i nove stvaraju, to vam izgleda tako da nemozete gutat, kamolii jest il pit, nema sanse, 10 dana sam bila samo na infuziji i nicem drugom,slina mi je curila iz usta jer gutat ju nemozes, tj to je gnoj a ne slina a da ne govorim o smradu od toga, bolovima jer to puca, nesto najgore sto sam ikada prozivjela, uz naravno temperaturu 40. kazu da to inace dobivaju djeca, novorodencad, i tocno nakon godinu dana mi se javi ovo, blaže je kao jer nema gnoja i pucanja, ali svi koji ste imali afte ili gljivice znate kakva je muka to onda. procitala sam da preporucate volex, sutra idem po njega pa se nadam da ce biti cudotvoran jer ovako vise neide. znam da sam post oduzila, ali zanima me je li netko imao slicno iskustvo? kakve pretrage da odem napraviti? mama mi je negdje procitala da afte mogu uzrokovati i kontracepcijske pilule koje pijem, pa ako netko ima nekakva saznanja o svemu tome??? hvala...
i ja ih imam jednom mjesečno..u drugom mjesecu su mi bile tri odjednom, pa sam išla kod zubarke jer mi se i meso upalilo..znam, gadno je to..a još tebi..aaa..mazala mi je s nečim što stvara neku opnu, pa manje boli..kao da se žvaka razljepi..i tak sam 5 dana išla njoj..i čaj od kadulje je dobar za te stvari..aj, drž' se..
__________________
"Ima nečeg utješnog i radosnog u prizoru sreće običnog, malog čovjeka." Tracy Chevalier
ajdontnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:37   #326
Trenutno imam aftu ispod 6-ice donje, na nezgodnom mjestu, jako boli, boli me glava, najgore su mi one ispod jezika na onim žilicama, ali već dugo nisam imao tu i na unutrašnjim stranama usana. Probao sam sve i svašta! Gengigel-ne valja ništa (bar meni), heksoral-ništa, malo mi olakša propolis kapi (kupim ih kod nekog pčelara, a ne u apoteci)! Probao sam albotil, rekoše mi da pomaže, ovaj moj možda nije u jakoj koncentraciji. Malo mi je pomogao, ali možda kupim od drugog proizvođača. da li je još neko imao iskustva sa albotilom? Inače, koristi se u ginekologiji, ali sam čuo od 2, 3 čovjeka da ga koriste protiv afte. Mislim da je okidač #1 stres, alkohol i genetika. Nekome su rekli da afte jednostavno pogađaju osobe kao takve, znači lijeka nema!!! Dao bih milion $$$$$$$$$$$$$$$$$$ ako ima ikakav lijek!!!!!!!!!!!!!
MaliMedoBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 16:09   #327
Probaj ispirati sa čajem od kadulje, mene je to spašavalo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:00   #328
E, čitam postove od BlackSwan i ostao sam bez daha! Ja imam po jednu ili dvije i ne mogu da živim sa tim. A kakva glupa stvar da čovjeku toliko zagorča život! Ne znam šta da kažem, ali saosjećam sa svim sapatnicima kojima se afte pojavljuju! Jer ko to nema, ljudi jednostavno ne razumiju i govore mi okolo kako je to obična bubuljica i kako će da prođe i kako su to imali bla bla, a ne znaju da ja prolazim najgoru noćnu moru, ma u ostalom znate o čemu pišem... E, da ne pametujem ispod jednog članka, našao sam jedan komentar pa ga prenosim u cjelosti -

"jako je efikasan albotil. istina, upotreba je neprijatna (bolna jer faktički prži aftu - primenjuje se lokalno), ali delotvorna.
rastvor gencijane, takođe.
ali sve je to (kako je već navedeno u tekstu) simptomatska terapija. najbolja terapija je-prevencija (odgovarajuća oralna higijena, izbegavanje stresnih situacija, redovni stomatološki pregledi i dr.).
no, stomatologija je jedna od najmlađih medicinskih grana. svakog dana se dolazi do novih saznanja, verovatno će se i ova misterija rešiti."

Napisao sam svoja iskustva sa istim, vidim gore, ljudi najviša hvale Volon, ja ne znam o čemu se radi, moja iskustva sa albotilom sa napisao u prethodnom postu! Došao sam još do jednog zaključka proučavajući etiologiju afti. Naime, primjetio sam da kod većine ljudi koji imaju afte - isti nemaju herpes (na sreću) ! E sada šta to znači ni sam ne znam , ali možda pomogne u rasvjetljavanju misterije!
BlackSwan i ostali, drž'te se, ne znam šta da kažem, ako još nešto iskopam ili saznam, postavljam. Lijep pozdrav!
MaliMedoBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:09   #329
genciana violet otopina, tabtum verde sprey od 0,5% i gengigel probaj nešto od toga..
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 17:02   #330
Afte (iskustva i sve sto znate o njima HITNO)

Pozdrav svima. Ne znam jeli ima ova tema vec jer sam nova ovdje i nisam je uspjela naci...

Uglavnom, afte me muce vec odavno, vec par godina, jave se svako par mjeseci, ne traju dugo, po pet dana maksimalno, koristim onu ljubicastu tekucinu, hexoral, kadulju itd itd...i sve to pomogne.
Ali jos uvijek nisam nasla nista sto ce ih izlijeciti skroz.
Kazu da je to "kronicna" bolest, i bas kao herpes i slicno, da se uvijek vraca, da se moze samo prorijediti, ali nikad izlijeciti za stalno.
Da li netko ima iskustva s njima i da li stvarno ne postoji nacin da se one za stalno zaustave...

Hvala svima!
Lara0912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:10   #331
Nazalost, za sada postoji samo simptomatsko lijecenje. U novije vrijeme ima dosta preparata na trzistu koji ubrzavaju oporavak, ali vidim da ste s tim upoznati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:27   #332
Upoznata sam dosta jer vodim borbu s njima vec dugi niz godina.
Samo me zanimalo da li stvarno ne postoji nacin kako da se potpuno zaustave...

Sve u svemu, hvala
Lara0912 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:06   #333
Pa nema načina da se potpuno zaustave, bar za sada!!! Vlasnik sam jedne u ustima i mislim da ću da puknem, ne mogu da se koncentrišem ni na šta. E, da, jedan put mi je teta u apoteci dala neki daktanol gel, mislim da je to nešto protiv gljivica, sada sam i tim namazao, pa čekam. Nije mi jasno kako do dana današnjeg niko ništa nije izmislio da prži aftu pa i ako ostane krasta neka zarasta, a ovako... Pozdrav za sve.
MaliMedoBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 00:15   #334
Evo jedan savijet za sve koje muče ove male, užasno bolne ranice u ustima, tzv. afte. I sama ih imam, javljaju se svakih par mjeseci. Nažalost, opće poznata stvar je da se ne mogu potpuno zaustaviti, da se mogu prorijediti samo higijenom usne šupljine, pravilnom i zdravom ishranom, itd itd...Međutim, mene je spasio smeđi, neprerađeni šećer. Znači ne obojeni smeđi šećer, koji se kupuje u svim trgovinama, nego neprerađeni šećer koji se može naći u apotekama, a ja ga uzimam u DM-u. Znači...djeluje nevjerojatno brzo. Na aftu stavi šećer, i topi ga. Jeste da će malo peći i zaboljeti, ali se isplati. Prođu znatno prije. Isto što je zanimljivo, koristite ga i kad ih nemate. Jednom tjedno uzmite žličicu šećera i istopite u ustima. Jednostavno. Time možete spriječiti da se jave, ili barem odgoditi Meni pomaže nevjerojatno i nadam se da će i vama jer znam koliko su nepodnošljive i iritantne.

Veliki pozdrav i nadam se da sam nekome pomogla.
Lara0312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 18:40   #335
Quote:
Lara0312 kaže: Pogledaj post
Evo jedan savijet za sve koje muče ove male, užasno bolne ranice u ustima, tzv. afte. I sama ih imam, javljaju se svakih par mjeseci. Nažalost, opće poznata stvar je da se ne mogu potpuno zaustaviti, da se mogu prorijediti samo higijenom usne šupljine, pravilnom i zdravom ishranom, itd itd...Međutim, mene je spasio smeđi, neprerađeni šećer. Znači ne obojeni smeđi šećer, koji se kupuje u svim trgovinama, nego neprerađeni šećer koji se može naći u apotekama, a ja ga uzimam u DM-u. Znači...djeluje nevjerojatno brzo. Na aftu stavi šećer, i topi ga. Jeste da će malo peći i zaboljeti, ali se isplati. Prođu znatno prije. Isto što je zanimljivo, koristite ga i kad ih nemate. Jednom tjedno uzmite žličicu šećera i istopite u ustima. Jednostavno. Time možete spriječiti da se jave, ili barem odgoditi Meni pomaže nevjerojatno i nadam se da će i vama jer znam koliko su nepodnošljive i iritantne.

Veliki pozdrav i nadam se da sam nekome pomogla.
Uf koja reklama

A nepreradjenog secera ima u ducanima zdrave prehrane, delikates ducanima i velikim marketima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:15   #336
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Uf koja reklama

A nepreradjenog secera ima u ducanima zdrave prehrane, delikates ducanima i velikim marketima
ljudi vidim da trebate pomoć, isključivo iz tih namjera sam se registrirao na forum kako bi vam pomogao, jer sam i ja iz istih razloga mnogo tražio pomoći i po internetu i od lječnika i nikako nisam mogao izlječiti te probleme sve dok sam nisam počeo čitati knjige i analizirao probleme.

Kao prvo čudi me da u našem zdravstvu toliko budala radi da ne znaju ljudima reći njihove probleme, ja vam mogu reći o kojem se problemu tu radi, afte nastaju isključivo zbog candide ili ti kvašćevih gljivica, zato i izgleda afta tako bjelkastog oblika jer je candida ušla u krv,i tijelo je se riješava zato izlazi u ustima.Također candida se hrani ugljikohidratima zato joj i paše smeđi šećer kada staviš na aftu.Drugo svaki čovjek bi trebao u crijevima imati kvaščeve gljivice, ali kada čovjek koristi antibiotike te kvaščeve gljivice se rašire po tjelu jer im pašu antibiotici koji ubijaju dobre bakterije, koje kontroliraju kvaščeve gljivice.Ima tu još puno toga za napisati ali nemam vremena ovo sve brzo u prolazu pišem, znači trebate analizirati koje bakterije u tjelu spriječavaju vaše tjelo da digne imunitet i riješi se štetnih bakterija dali kandide ili neke druge koja je u vašem tjelu.
Također analizirajte svoje probleme kod mene je bio ovaj problem, nemam labaratorij da mogu 100% tvrditi da je kod svih vas isti problem, pa zato pišem makar da pomogne 25%ljudi ja zadovoljan.
josipjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 18:36   #337
Mišljenja sam da je kod svakog okidač zbog kojih mu nastane afta individualan. I ja sam imala probleme s njima, ali ne tako često kao neki tu od vas. Iako, primjetila sam da mi pomaže jedna stvar i sigurna sam u to jer već par puta sam primjetila da mi je nastala afta i još se nije uspjela razviti do one svoje najbolnije faze jer ju je nešto spriječilo- u mom slučaju je to vodica za ispiranje usta- Elmex. Koristim ju dva puta dnevno, svaki dan iz drugih razloga tj kao zaštitu zubiju od karijesa i nadopunu pranju kalodontom,al očito mi zbog nečeg u svom sastavu pomaže i za afte..tako da preporučujem to.
Caprea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:34   #338
Quote:
Pepi kaže: Pogledaj post
meni se na jeziku znaju pojaviti nekakve upale,
zacrveni se na par mjesta, stvore se kao nekakve ranice... to sprejam sa propolisom i onda nestane na neko vrijeme, al se nakon nekog vremena vrati.. sad mi se baš nedavno vratilo, a neku curu sam bario, pa mislim da je s tim povezano... šta bi to bilo ? uvijek bude baš na jeziku pa mislim da nisu afte jer njih sam prije imao i ovo je neš drukčije i ne smeta baš toliko ko afte...

neko je spomenuo nekakvu propolis otopinu u dm-u... kolko dođe to ? ja ovaj sprej plaćam oko 40 kn, a nekak mi se čini da ga brzo potrošim...
guglaj geografsi jezik!
ARIanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 23:30   #339
Kod mene se javi jednom u par meseci, uvek na istom mestu, ispod jedinice. Nikad nisam imala više od jedne. Peče za poluditi, pogotovo kad jedem kiselo. Bude sićušna i nemam velike bolove. Koristim Belosept otopinu za usnu sluznicu. Meni to pomogne i nakon 2-3 dana prođe.
dodir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:10   #340
Vjerojatno se radi o tzv. o afti minor - male afte koje se javljaju solitarno i prolaze nakon 5-7 dana. Dobro je koristi neki antiseptik tipa Belosept. Također, možete si pomoći preparatima Gengigel, Aftamed i sl, te vitamin B! Preporučam da provjerite krvnu sliku (željezo).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.