Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2014., 02:15   #2301
Zanima me kakvo je stanje u naselju, čuo sam da stanovi u naselju imaju problema sa vlagom. Vjerojatno ću morati uzeti stan u kompenzaciju pa me zanimaju vaša iskustva sa kvalitetom samih stanova. Sada je prošlo puno vremena od izgradnje pa su svi veći nedostatci zasigurno vidljivi.
kaneel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 02:27   #2302
Je li ova tema uopće aktualna? Puno bi mi pomoglo, ako netko ima kakve korisne informacije.
kaneel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:24   #2303
Zanima me,ako tko od vas ovdje živi tamo,kako ste zadovoljni sa kvalitetom gradnje i općenito iskustvom života u HOTO naselju..?

Zadnje uređivanje City : 14.09.2014. at 22:58.
DamokloSketiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:44   #2304
Evo ja živim u naselju već 6 godina... nemam primjedbi... ima nedostataka, ali koja novogradnja danas ih nema... ništa što se neda sanirati...zadovoljan... no nazalost stan mi je postao premali pa sad prodajem i selim u kuću..
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:11   #2305
Najbolji su mi oni koji svoje nedostake opravdavaju da je tako svugdje.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:26   #2306
Zivim vec neko vrijeme u Hoto naselju i moram priznati da me na pocetku privukla ta ideja zatvorenog naselja, sigurnosti... i za to sam bio spreman platiti dodatnu naknadu.
Medjutim kako mi u Hrvatskoj sve sto je dobro uspijemo unistiti, tako je i s ovim naseljem.
Krenimo redom:
1.Imamo upravitelja odnosno "direktora" Condite odn. firme koja odrzava naselje koji se upravo ponasa kao direktor. Malo koji od stanara ima dobro misljenje o njemu jer je svadljiv, prgav, bahat., nestrucan, neprofesionalan.. rekao bih idealan za neku drzavnu firmu. Ne shvaca da on zivi od tih stanara koji placaju njegovu placu.
2. Imamo zastitare koji bi navodno trebali cuvati naselje medjutim samo u susjednoj zgradi je bilo nekoliko provala. Prosle godine se ukralo desetak bicikala u naselju. To sto oni obilaze naselje nema nikakve koristi. Isto bi mogli pustiti patke da hodaju naseljem. Ucinak bi bio isti.
3. Takozvani soping centar je gotovo prazan. Navecer su ugašena sva svjetla i od svega je ostao jedan kafic,2-3 ducana, banka i apoteka. Navodno se iz naknade od naselja placaju troskovi odrzavanja soping centra.
4. Kad smo kod placanja naknade -sto reci... Cijena odrzavanja hortikulture naselja je u planu naveđena s preko 700.000 kn! Realno se odrzava samo parkic od nekih 5000 kvadrata... Znaci mozemo reci da mjesecno placamo ca 100.000 kn za odrzavanje parkica. Pa s time se moze pola Zagreba odrzavati! Ili ovaj mi je jedan od boljih... Ciscenje snijega (staze u parku) -12.000 kn. Staza koja je 100 m duga i snijeg koji padne 1-2 godisnje. Pa to cu ja osobno polizati za te novce.
Ukupni troskovi -preko dva milijuna kuna godisnje za nista. Racune naravno za to nema, jer to sama Condita odrzava, nadgleda i naplacuje koliko joj se sprdne. Idealan nacin za izvlacenje novca od stanara a oni se ne bune jer za raskid ugovora s Conditom treba biti preko 50% stanara a nema osobe koja bi pokrenula cijelu pricu... jos.
Ukratko netko misli da su stanari Hoto naselja idioti... Ja se nadam da nisu jer sam jedan od njih i necu dopustiti da me netko pravi budalom.
Mislim da bi ovdje neka inspekcija imala pune ruke posla...
urbanagorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 00:47   #2307
Pozdrav,
U procesu sam razmisljana kupnje stana u hoto naselju. Jako mi se svida koncept i ideja i stanovi su mi ok po rasporedu. Zanima me koliko su troskovi na mjesecnoj bazi pricuve? Te dali se nesto promijenio od prije 2015 ili i dalje je kaos ?
wedding girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 15:55   #2308
Quote:
wedding girl kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
U procesu sam razmisljana kupnje stana u hoto naselju. Jako mi se svida koncept i ideja i stanovi su mi ok po rasporedu. Zanima me koliko su troskovi na mjesecnoj bazi pricuve? Te dali se nesto promijenio od prije 2015 ili i dalje je kaos ?
Kako se rasplela ta situacija?

Evo jednog naivnog, jel' istina da je pričuva 4kn/m2 i da za stan od 50 kvadrata plaćaš 200kn pričuve?! Što bi se dogodilo da odbiješ plaćati?
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2019., 16:14   #2309
Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
Evo jednog naivnog, jel' istina da je pričuva 4kn/m2 i da za stan od 50 kvadrata plaćaš 200kn pričuve?! Što bi se dogodilo da odbiješ plaćati?
Neko vrijeme ništa, a onda sudski postupak koji pokreće upravitelj i naplata potraživanja ovrhom. Eventualno ti se ponudi otplata na rate, s tim da su tu i dodatni troškovi, a ne samo neplaćena pričuva.

Ovo iskustvo neplaćanja pričuve imao je jedan moj susjed, nevezano uz Hoto naselje, ali vrijedi za svakoga tko ne plaća dogovorenu pričuvu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 22:46   #2310
Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
Kako se rasplela ta situacija?

Evo jednog naivnog, jel' istina da je pričuva 4kn/m2 i da za stan od 50 kvadrata plaćaš 200kn pričuve?! Što bi se dogodilo da odbiješ plaćati?
Ne znam koliko iznosi pričuva, ali pouzdano znam da se više ne plaća dodatni iznos za zaštitarsku službu koja je brinula o sigurnosti naselja, kao ni za hortikulturno održavanje naselja koje sada održava Grad Sveta Nedelja.

Meni je to ogroman minus, ali očito su vlasnici stanova kojima su se ti nameti činili previsokim nadglasali ostale.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 07:41   #2311
To je tako kad se kupuje iznad svojih mogucnosti. Ili mozda boljeg ugovora.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 11:33   #2312
Slažem se. To je najvjerojatniji uzrok. Na taj način su izigrani oni koji su tu kupili stan upravo zato da se osjećaju sigurno i uživaju mir u izdvojenosti od ostalih, mislim na promet motornim vozilima. Oni kojima se takav koncept stanovanja nije sviđao nisu morali kupiti stan u tom naselju, a ne ovako kako je sada ispalo.

Najgluplje od svega je što sam već par puta doživjela da agencije i vlasnici stanova koji se prodaju to ističu kao prednost, nešto što bi mene kao potencijalnog kupca, valjda, trebalo privući zbog manje pričuve! S takvim profilom kupaca bojim se zamišljati na što će to naselje nalikovati za par godina kada tamo dosele ljudi kojima je prioritet ušteda od 200-300 kn, a ne hortikulturno uređenje, mir i sigurnost.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2020., 19:44   #2313
Arrow toto hoto kronike

Vjerojatno je bilo raznih razloga zasto je pobijedio glas za "otvaranje" Hoto naselja, ali glavni razlog je tipican za nase prostore: firma zaduzena za odrzavanje naselja i zgrada svoj posao nije obavljala na ocekivanom nivou.

Kvaliteta usluge je svake godine bila sve losija, a stanari nemaju kontrolu, osim zaliti se i zivkati za popravak trivijalnih stvari. Mozda se moglo ici u neku zamjenu te firme, ali to je valjda jos kompliciranije.

Ovako sada imamo obicno otvoreno naselje, i osobno nisam primjetio da je ista losija kvaliteta zivota u naselju niti po pitanju nas stanara, niti uredjenja okolisa.

I dalje je lijepo i daleko bolje od nekih drugih naselja.

Uz prirez 0% i novi rotor
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2020., 11:46   #2314
Koliko uopce ima stanova u tom naselju? Zna li netko?

Netko je gore spomenuo vlagu, to je istina ili netko samo bez veze siri traceve? Kakva je uopce kvaliteta gradnje?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2020., 00:07   #2315
moze li netko transparentno napisati situaciju u 2020.?
cuvarske sluzbe vise nema, koliko je pricuva po m2 trenutno i kakvo je stanje opcenito? hvala
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2020., 09:28   #2316
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
moze li netko transparentno napisati situaciju u 2020.?
cuvarske sluzbe vise nema, koliko je pricuva po m2 trenutno i kakvo je stanje opcenito? hvala
Dobar dan,

Situacija je skoro identična kao i prije dok je postojala zaštitarska služba. Glavna razlika je što se više ne plaća tzv. održavanje naselja, već samo zakonski propisana pričuva (koja mislim ovisi o ukupnoj kvadraturi zgrade, ali nisam siguran koji su zakon i formula u pitanju).

Pričuva se plaća kao i bilo gdje drugdje, znači min. zakonski propisan iznos po m2 vlasništva, ili uvećani iznos ako su tako stanari pojedine zgrade odlučili. Pričuva nema nikakve veze sa idejom naselja zatvorenog tipa.

Osim ovoga, grad Sveta Nedelja uređuje okoliš (prilazne ceste, park i sl.) kao što uređuje i ostale površine pod svojom nadležnošću, i koliko vidim to rade pristojno, nema nekih čudnih pojava do sada, barem ja nisam primjetio.

I to je ukratko to, svaka pojedina zgrada je jedinica sama za sebe, po pitanju održavanja zgrade iz sredstava pričuve. Neke zgrade i dalje plaćaju pričuvu inicijalnoj firmi, ali svaka zgrada je slobodna odlučiti promijeniti firmu i iznos pričuve na veći od zakonskog minimuma.
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2020., 15:51   #2317
Ne živim u HOTU, ali se ponekad zaletim tamo jer me zanima razvoj situacije sada kada naselje više nije zatvorenog tipa. I slažem se s @Goldy u vezi hortikulture, održavanja zelenila u naselju. Često vidim zaposlenike grada kako orezuju grane drveća i grmlje i brinu o okolišu. Ne vidim ni da je pojačan promet kroz naselje, i dalje je mirno i ugodno za život.

Ali me zanima dolaze li djeca iz okolnih sela na prostor središnjeg parka u naselju? Jednom sam naišla baš kada je grupa mladih igrala nogomet na tom prostoru uz priličnu galamu, a toga prije nije bilo... To je bio prostor predviđen za dječju igru u jednome dijelu, za njihove roditelje i druge stanovnike neselja da se prošeću ili odmore na klupicama, a ne za urlanje i mali nogomet.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2021., 21:15   #2318
Kakva je situacija sada u 2021. Pitam kao netko tko bi trebao iznajmiti jednosobni stan pa me zanimaju ti skriveni troskovi.
Hvala
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 14:25   #2319
Izgleda da za Hoto Ville treba neka vrsta prognoze, mozda i web cam parka, tako da vidimo kako se stanje odvija svakih 6 mjeseci

Stanje je slično, standarno, ljudi žive, djeca rastu, pa su pretpostavljam i igre u parku drugačije. Neki stanari kažu da tu i tamo navrate nestanari, a mislim to je normalno, ljudi se druže, idu možda u iste škole, neprimjereno korištenje parka je stvar za MUP, ako je baš nešto na granici incidenta, ako netko organizira turnire malog nogometa, pretpostavljam da to nije primjereno korištenje parka, iako osobno nisam primjetio takve pojave.

Vidjeli ste novinske clanke po pitanju parkinga. U vezi toga mogu samo reci da je dobro ako mozete kupiti stan koji ima parkirno ili garazno mjesto.

Netko je pitao za skrivene troskove, njih vise nema, jer je naselje otvorenog tipa, kao i svako drugo, znači nema više placanja dodatnog održavanja za park, ogradu, rampu, zaštitare i sl.
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 19:10   #2320
Pogledali smo dva stana u naselju i ovako na prvu mi se baš sviđa. Privlači me pomisao života tu zato jer ima puno zelenila i planski je izgrađeno.

Kakva je kvaliteta zgrada?
Kamill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.