Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 15:14   #21
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Super, onda znaci mogu bezbjedno doci u posjed novog stana!
kako to točno tebi 'dolaziti u posjetu' ili 'doći koji puta' znači 'doći u posjed' ili postati vlasnikom?

p.s.
tvoj sarkazam otkriva da nisi ljubavnik u ovoj priči već da stvarno briješ i pokušavaš se raspitati bi li eventualni ljubavnik tvoje eventualne žene mogao išta s njom u stanu kojem si ti pola vlasnik

__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 09.01.2008., 15:17   #22
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako to točno tebi 'dolaziti u posjetu' ili 'doći koji puta' znači 'doći u posjed' ili postati vlasnikom?

p.s.
tvoj sarkazam otkriva da nisi ljubavnik u ovoj priči već da stvarno briješ i pokušavaš se raspitati bi li eventualni ljubavnik tvoje eventualne žene mogao išta s njom u stanu kojem si ti pola vlasnik

najbolje da se on iseli iz stana, kako ne bi morao gledati ženu i ljubavnika u stanu, to ti je najpametnije
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Old 09.01.2008., 16:56   #23
Zanimljivo pitanje.
vidim da ima puno frustriranih ovdje i umjest da odgovore oni vrijeđaju goldena jer je pitao. svasta

1. ako si prekinuo sa ženom znaci da ona vise nema razloga da nema ljubavnika nego da započne vezu. naravno ako ste prekinuli. tada je njezina stvar to.

Stan ide na dva dijela. Ako se nekretnina ne može podijeliti na dvije smislene cjeline da svaka pripadne jednom, k tome ako nema mogučnosti dogovora između suvlasnika stvar je suda. Najvjerojatniji scearij je prodaja stana i podjela vrijednosti. druga vjerojatnost je procjena stana i isplata druge strane.

Jedan suvlasnik nikako ne može prodati stan bez dozvole drugog. Osim ako se nekretnina etaži i tako dobijete 2 nezavisne cjeline. tada se nezavisna cjelina može prodati.


za ovo pitanje dali ljubavnik može doci dok još niste službeno prekinuli, podijelili imovinu...zaista dobro pitanje. vidim da nitko ne zna odgovor. Pretpostavljam da ga možeš izbaciti.
AustinPowers is offline  
Old 10.01.2008., 08:51   #24
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kako to točno tebi 'dolaziti u posjetu' ili 'doći koji puta' znači 'doći u posjed' ili postati vlasnikom?

p.s.
tvoj sarkazam otkriva da nisi ljubavnik u ovoj priči već da stvarno briješ i pokušavaš se raspitati bi li eventualni ljubavnik tvoje eventualne žene mogao išta s njom u stanu kojem si ti pola vlasnik

Ponavljam, krivo gledas na cijelu stvar. Ja sam u cijeloj toj prici ljubavnik i tocka. Samo procjenjujem situaciju i razmatram sve vrste opcije moguceg posjeda pola ili cijelog stana. Cisto razmatranje.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is online now  
Old 10.01.2008., 08:55   #25
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
Zanimljivo pitanje.
vidim da ima puno frustriranih ovdje i umjest da odgovore oni vrijeđaju goldena jer je pitao. svasta

....

za ovo pitanje dali ljubavnik može doci dok još niste službeno prekinuli, podijelili imovinu...zaista dobro pitanje. vidim da nitko ne zna odgovor. Pretpostavljam da ga možeš izbaciti.
Toga sam se i bojao. Dakle, stvar se vraca na sam pocetak. Ljubavnik nema nikakva prava u svemu tome. Samo me je cudilo sto su me toliki uvjerevali da muz u gornjoj prici nema ama bas nikakva prava glede svoje polovice stana. Jer kada ne bi muzevi imali ikakva prava, mnogi bi se ljubavnici uselili u stanove bez problema.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is online now  
Old 11.01.2008., 09:22   #26
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Toga sam se i bojao. Dakle, stvar se vraca na sam pocetak. Ljubavnik nema nikakva prava u svemu tome. Samo me je cudilo sto su me toliki uvjerevali da muz u gornjoj prici nema ama bas nikakva prava glede svoje polovice stana. Jer kada ne bi muzevi imali ikakva prava, mnogi bi se ljubavnici uselili u stanove bez problema.
Ako si se razveo od zene, svakom ide po pola, jel tako?
Svako sa svojom polovinom moze da radi sta hoce.

Scenario o preuzimanju stana ti je totalno glupav, jer ako je muz inatan (jer ti ides na to da ces ici muzu na zivce i da te nece moci izbaciti) nece on ni tebi prodati svoju polovinu.

Drugo, zaista mislis da je zena glupa da ti da pola stana na "dodjem ti"?

Mislim, nisu pravni argumenti, ali nisu ni tvoji. Pucas na neke emocije, umesto na stvarno stanje i na prava svo troje u ovoj tvojoj pricici.

Svako u svojoj polovini moze da radi sta hoce. Ako i pozoves policiju da izbaci ljubavnika, zena moze da kaze da je on njen gost. I da je u njenoj polovini. I cao!

Ljubavniku je savet da radi kao zigolo, pre ce stici do stana a jos ce i vise zena promeniti.
lilly53 is offline  
Old 11.01.2008., 10:56   #27
Zivio ljubavnik! Bas je dobro biti ljubavnikom.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is online now  
Old 11.01.2008., 12:11   #28
u svojoj polovini stana svako ima pravo raditi sto hoce, znaci supruga amoze svaki dan odrzavati orgije, sotonisticke rituale i slicno.. ako ti je to problem, razvedite se, stan na prodaju i fifty-fifty podijela novca
jako nervozna is offline  
Old 11.01.2008., 13:02   #29
S obzirom da imaju dijete tesko da se to moze proci bez nadzora od strane socijalne sluzbe. Dakle, osim jednog razloga postoje i drugi razlozi koji vode do nuznog dogovora o uredjivanju odnosa izmedju muza i zene u zajednickom stanu.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is online now  
Old 11.02.2008., 19:10   #30
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Jer kada ne bi muzevi imali ikakva prava, mnogi bi se ljubavnici uselili u stanove bez problema.
gle, nije stvar u tome da bi se mnogi ljubavnici useljavali u stanove bez problema, mozda je u praksi stvarno tako, samo sto nije stavljeno na sva zvona, a s druge strane ako nisu poznati takvi slucajevi, onda je to stvar etike.
razmisli da li bi ti bilo ugodno znati da bi njen muz koji je vlasnik polovice stana mogao upasti u stan dok si ti tamo i nedajboze vas zatekne u nekom ljubavnom cinu? konacno, ako je vlasnik polovice stana, moze dolaziti kad hoce.

netko je spomenuo da imas nevjencanu zenu, cak i da si planirao neko vjencanje na nekom egzoticnom otoku, sklona sam vjerovati da zelis sebe zastititi ako ti zena nadje ljubavnika. treba misliti kakav si ti muz, kad ti zena ima ljubavnika?
izgubljena dusa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.