Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2012., 15:36   #5841
Amo Splićani koji znaju... Granda? Brešković?
__________________
U radiše svega biše , u štediše još i više ....!!!
Zli Čarteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:43   #5842
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Meni je 5% veća, ali odkad palim klimu, znači očekivano i kao prošle godine u ovo doba
Malo veca, al zato na benzin radi 6-7 sekundi i odma na plin.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:46   #5843
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
a kakva vam je potrošnja otkad je pojeftinilo?menije potrošnja porasla za 20%!!!
Otprilike isto toliko. No, pripisat ću to ljetu i klimi, jer po autocesti mi board pokazuje kao što pokazuje i zimi - na 140 nekih 11-12 litara. Po gradu mi i sam board pokazuje 14, a zimi sam se uredno vozio na 11.5-12 u istim uvjetima. Klima, I guess... (should I guess again?) Ili je kriv osjećaj da mogu stiskati gas po volji sad kad je plin pojeftinio...

Naravno, matematika poludi i kad računam broj litara po km, ali treba imati u vidu da nije isto da li tankiraš na 5°C ili na 35°C. Ostao mi je podatak da se volumen LPG-a sa 0°C do 40°C promijeni za 14%. Dakle, uredno ljeti točiš 10% manje kg za istu litražu, a motor nije previše zainteresiran za litre, više ga zanimaju kile. Istina, ljeti usisava i manju masu zraka zbog smanjene gustoće, pa troši i manje kila plina, manja je snaga, ali svejedno - ipak je jeftinije točiti ljeti po 4.36 nego zimi po 5.86, bez obzira na sve razlike u gustoćama, u omjerima C3/C4 itditd...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 15:58   #5844
kaj to znači da treba točiti kada je vani hladnije? znači da za iste novce/litre dobiješ veću kliažu?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:09   #5845
nemam plin, niti sam zainteresiran za njega. al volim citat i tako dodjem vamo.. al sta nisu spremnici plina pod zemljom? kolika je temperatura na metar-dva po ljetu? ili po zimi pod snijegom i zemljom.. sumnjam da se nesto previse mijenja temperatura :/ ili sam u krivu.. tako da mislim da nema puno razlike u temperaturi plina po zimi i po ljetu mozda sam u krivu neznm :/
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:26   #5846
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
kaj to znači da treba točiti kada je vani hladnije? znači da za iste novce/litre dobiješ veću kliažu?
Teško da ćeš u istom razdoblju godine uštedjeti neku količinu - ako je vani 36, spremnik se neće samo tako ugrijati na 36, bez obzira što je na suncu, jer nije pofarban u crno ( ), ali neka se ugrije i na 40 - preko noći se neće značajnije ohladiti, barem ne toliko koliko bi se osjetilo. Usporedba ima smisla ako uspoređujemo ljeto/zima, jer tada su temperaturne razlike itekako značajne.

No, prema zakonima fizike, ipak ćeš bolje proći ako njihov spremnik nije baš pun, pa pričekaš jutro, nego ako tankiraš kasno popodne negdje na obali kad je spremnik nakon cjelodnevnog sunčanja zakipio. Posebno se isplati pričekati ako je najavljena kiša za slijedeći dan, pa onda tankirati jutro poslije kišnog dana. Tu bi već mogla biti razlika 5-6-7% ako se spremnik fino rashladi sa 40 na 20°C, jer 40 litara će u jednom slučaju biti (sad lupam bez veze) 22 kile, a u drugom 27 kila...

@ma3x - spremnici su redom nadzemni. I nenatkriveni. Tako da kad zvizdan opali, onda se fino griju.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:48   #5847
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
a kakva vam je potrošnja otkad je pojeftinilo?menije potrošnja porasla za 20%!!!
Jesi ti sredio isparivač? da ti nije tih 20 posto ispod haube?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:57   #5848
U Lukoila kod Poljuda je nova pumpa i spremnik je pod zemljom, a ako budu pratili cijenu Bubića kao prije, onda će u njih biti 3.98kn
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:14   #5849
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Jesi ti sredio isparivač? da ti nije tih 20 posto ispod haube?
ma nije...i bio sam na redovitom servisu i posudio uređaj za mjerenje ako curi plin.(nigdi ništa ne curi)jednostavno za 50kn 100km maximalno..ne vozim brže od 80-90 (prije se vozilo i do 130 dok je bilo nešto love,sad gledam na svaku kap,ali je i potrošnja bila prihvatljiva od 7 do 8.5L, ovisno kak sam ga stiskao),kombinirana vožnja...klima rijetko uključena...možda 5 min max.tek toliko da se ohladi auto da ne crknem od vručine.svakim tankom ko da mi troši sve više i više...
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)

Zadnje uređivanje octavius : 02.07.2012. at 17:19.
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:26   #5850
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
@ma3x - spremnici su redom nadzemni. I nenatkriveni. Tako da kad zvizdan opali, onda se fino griju.
Kakve spremnike ima PCZ? Nisam ih vidio na povrsini, al mozda su negdje iza? Zna netko?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:39   #5851
Quote:
švejk kaže: Pogledaj post
Na divošu 4,06
To je za placanje karticom, za cash je cijena 3,98 kn.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 18:33   #5852
omv vrata jadrana 4,49, ina ac ri-zg 5,09 (lol) i petrol kod jastrebarskog 4,36...tamo točio ovaj novi max q kiflu kako se već zove i jutros auto teško pali...tj nije ni htio sastavit' na plin..valjda mu ne paše ...kasnije prebacio sa benze na plin i u redu je ...vidjet ćemo opet ujutro
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 18:56   #5853
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
ma nije...i bio sam na redovitom servisu i posudio uređaj za mjerenje ako curi plin.(nigdi ništa ne curi)jednostavno za 50kn 100km maximalno..ne vozim brže od 80-90 (prije se vozilo i do 130 dok je bilo nešto love,sad gledam na svaku kap,ali je i potrošnja bila prihvatljiva od 7 do 8.5L, ovisno kak sam ga stiskao),kombinirana vožnja...klima rijetko uključena...možda 5 min max.tek toliko da se ohladi auto da ne crknem od vručine.svakim tankom ko da mi troši sve više i više...
Ukratko troši kao moj
Usput Auto Tim 4.36.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 20:21   #5854
Ne znam jel tko već dojavio... Bubić u Solinu = 3,99 Kn. Lik na pumpi već cmizdri da ga čeka vruće ljeto i non-stop livanje čim rulja dozna kolko je plin roknuo dollje. Ak sam dobro pratio, ovo je najniža cijena od 08/2009.
Sad će instalateri odma dignut cijenu ugradnje za 15-20%
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 20:26   #5855
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Kakve spremnike ima PCZ? Nisam ih vidio na povrsini, al mozda su negdje iza? Zna netko?
iza su natkriveni
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 07:40   #5856
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ukratko troši kao moj
Usput Auto Tim 4.36.
Ako je vec netko blizu auto tima neka potegne jos malo kroz stari botinec do euro benza, tamo je 4.26
aude is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 09:15   #5857
Moje je misljenje da se zaista za 10 lipa po litri ne ispati ici nekamo izvan planirane rute jer je to 5kn ustede na 50l plina a ovisno o tome koliko je daleko potrosi se 1-2 kn vise ako nije prevelika udaljenost. + vrijeme potroseno za silazenje s planirane rute.

Neznam, to je moje glediste. Za 3,99 ili sl cijenu isplati se ici i 1km izvan rute ako se toci 50l plina jer to je vec usteda 18kn iliti vise od 4l autoplina = 50km vise s mojim autom.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 09:54   #5858
miroslave, nisi li se ti hvalio kako ti imaš cijenu 10 lp ispod nominalne???

koliko vidim Auto Tim 4,36.... kaj je to stara zaliha pa sada ideš ispod nabavne cijene?

zanimljivo je to i kod tih pumpi... cijena se mijenja u ponoć a u tanku je isto gorivo prije a i poslije ponoći.... prije ponoći je npr. skuplje a poslije ponoći jeftinije...

tko snosi tu razliku? jer ako vlasnik kupi cisternu po većoj cijenio i cijena padne onda on ide dobro u minus opet ako je situacija obrnuta onda ide debelo u plus...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 10:29   #5859
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
tko snosi tu razliku? jer ako vlasnik kupi cisternu po većoj cijenio i cijena padne onda on ide dobro u minus opet ako je situacija obrnuta onda ide debelo u plus...
zar nije onda na nuli?
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 10:52   #5860
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
miroslave, nisi li se ti hvalio kako ti imaš cijenu 10 lp ispod nominalne???

koliko vidim Auto Tim 4,36.... kaj je to stara zaliha pa sada ideš ispod nabavne cijene?

zanimljivo je to i kod tih pumpi... cijena se mijenja u ponoć a u tanku je isto gorivo prije a i poslije ponoći.... prije ponoći je npr. skuplje a poslije ponoći jeftinije...

tko snosi tu razliku? jer ako vlasnik kupi cisternu po većoj cijenio i cijena padne onda on ide dobro u minus opet ako je situacija obrnuta onda ide debelo u plus...
Hvalio se!
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.