Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 22:25   #61
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Ja kao malo stariji.Normalno da vi mlađi gledate sdp isto kao domoljubnu stranku.Ja koji sam živia u ono doba volia bi da postoji prava domoljubna ljevica.Ili da postavim drugačije da izumru ljudi i razmišljanja iz onog sustava i onda će ona po meni bit politički neopterećena stranka.Ako oni i danas drže titinu sliku i pjevaju od vardara pa do triglava nema razlike u mentalitetu.Naša desnica je totalno nesposobna.Ona u ovoliko godina demokracije nije bila u stanju niti napraviti jedan dnevni list ili tv postaju.Normalno kad im veliku većinu čine preobučeni i naglo osviješčeni iz bivšeg sustava.Josipović sad ima šansu uzet mlade ¸školovane za savjetnike.Ako uzme klijentelu koju guraju novinari opet sve isto
Bastard Paveliću je predlagano da oformi gerilu u Dalmaciji za borbu protiv Talijana.Čak je smijenio generala Židova Tomislava Rolfa koji se ubio na Blajburgu zbog ispada prema Talijanima.Francetić mu je poručio" poglavniče¸moji crnci su samo meni vjerni i samo smrt će me zaustavit da se pridružim tamošnjim partizanima u borbi protiv Talijana koji su ništa bolji od četnika jer pale i uništavaju našu domovinu¸a ja kao rodoljub ne mogu to više podnijeti"Ubrzo mu se srušio avion
Najizgledniji da mu udje u krug bliskih ljudi je Drago Pilsel, a to ce onda bit stvarno teza katastrofa, da mu savjetnik bude psihicki poremecena osoba koja je inzistirala da se sa HRT-a makne serijal o Vukovaru.
Vilaja is offline  
Old 13.01.2010., 22:30   #62
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Slazen se s tvojin upisom, nego kad si spomenija Titov trg u Zg, nesto drugo me zanima, znas li ti, ili iko ovdi je li tocno da je pocasni gradjanin Zagreba Vuk Stefanovic Karadzic?
http://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_p...%91ana_Zagreba
Izgleda da je bio.
Uvijek istok is offline  
Old 13.01.2010., 22:36   #63
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Najizgledniji da mu udje u krug bliskih ljudi je Drago Pilsel, a to ce onda bit stvarno teza katastrofa, da mu savjetnik bude psihicki poremecena osoba koja je inzistirala da se sa HRT-a makne serijal o Vukovaru.
Pilsel nije sav svoj, a nadam se da ne razmatra Budu Lončara. On je Ivi čestitao među prvima u prvom krugu i sad u nedjelju, a to je dosta znakovito. Oni koji tvrde da ne može biti gori od Mesića bi se mogli prevarit.
Uvijek istok is offline  
Old 13.01.2010., 22:39   #64
Nažalost to je istina ...

Karadžić je najvjerojatnije postao počasni građanin Zagreba jer je bio aktivan i zapažen član ilirskog pokreta u 19. stoljeću te zbog velikog doproinosa jezikoslovlju.


Ništa čudno to je vrijeme one ekipe - jugoslavenstvo,zajedništvo..Ljudevit Gaj itd...
 
Old 13.01.2010., 22:41   #65
sidrune ovo nisan zna za francetića..
inače,meni je on oduvik bija veći rodoljub i ustaša od čmarine pavelića,on nebi nako ostavija svoj narod ka ova kuja,smeće je uteklo sa zlaton i ja da mu se divin,plus šta je da dalmaciju talijanskin ciganima koji su oduvik bili sve samo ne vojska,zapali,siluj i daj petama vitra kad zagusti..nije ni čudo zašto Hitler nije dobija rat kad je ima puuuuste pichke za saveznike..
i šta me još smetalo u te kuje šta je smatra muslimane hrvackon braćon muslimanske viroispovisti a da ne govorin kako od 42.ili 43.ustaše nisu ispalili metka na četnike jer jebiga zajednički neprijatelj su in bili upravo partizani..
tu stoji ona,neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj..
danas nema prave livice ni desnice,sve je to mrtvo,ko ti danas iz hsp-a more bit uzor,ko,pa oni su se smrskali u xy dilova..
a sdp,ko,milanović možda..pa taj nema veze sa životon čoviče
hdz je ispuca sve svoje kredite,ti neće tako lako na vlast više,jer ovo šta je ivo učinija našoj zemlji je brate za doživotnu robiju..
moje mišljenje je da Hrvatsku tribaju vodit ljudi koji nisu zadojeni pričama o partizanima,ustašama,kurcima palcima već isključivo oni koji Hrvatskoj žele dobro,koji žele da mladi ljudi sa završenin faksevima dobiju posal a ne da biže u strane zemlje,ne da ti drugi pripoznavaju talent i znanje naših ljudi a da ga mi olako odbacimo..
dajte ljudi ja mislin da je bilo više dosta o tome čiji je dida bija ovo a čiji ono,2010 je,okrenimo se budućnosti već jednon..
 
Old 13.01.2010., 22:58   #66
Quote:
Mikhail Bakunin kaže: Pogledaj post
gledate na domoljublje samo kroz prizmu politike a to je pogrešno jer politika simplificira pojam domoljublja

jel stjepan radić za vas bio domoljub?

99,9% ljudi s ovog podforuma će odgovorit NARAVNO, a ako pogledaš njegov politički put svatit ćete da sve to šta ste napisali u prijašnjim postovima gubi smisao...

paljenje mađarske zastave, časopisi hrvatska misao i srpski književni glasnik, "guske u magli", seljačka internacionala, ministar prosvjete u pašićevoj vladi, oporbena koalicija sa svetozarem pribičevićem, nebrojeni zatvori itd... i na kraju podmuklo ubijen od srpske ruke. ko gleda sa strane reć će - jebate patak koji nedosljedan političar koliko je samo ideologija i strana prominio, a u biti nikad nije promino ni jednu jedinu stranu...uvik i samo dobrobit hrvatske!

političke stranke nisu mjerilo domoljublja, čovik je mjerilo domoljublja - livi, desni, crveni, zeleni, žuti, gornji, donji, mali, veliki...ako mu je motiv za ulazak u politiku bio prvenstveno da pomogne svom narodu onda je domoljub.
Bravo lipo i sažeto opisano
Evo u ST-u če svaki penzić reč da mu je Kerum zakon ,samo zato šta su čekali onu crkavicu od božićnice u redovima ,ljudi na rubu egzinstencije ,koja se lako može usporedit sa državama zapadne obale afrike ,dakle svi su oni manipulatori ,ali doti jednoga ,ja bi ih konkretno volija vidit u blažoj verziji iza rešetaka ,ali srce mi "tepa" da bi ih radije vidija u streljačkome vodu ,a mi mali ,pardon veliki ljudi smo jedini domoljubi ,a banda nam ovako vrača...
Da su oni pravi domoljubi ,svim silama bi se trudili da postanemo Skandinavia ,po standardu i kvaliteti života ,a oni nas dovukli na rub provalije ,na kojoj na žalost 170 ljudi dnevno gubi posal u državi od 4,5 milja stanovnika... užas i strahota ,a na našu muku i realnost...
On Topic:
navijači su najmanji problem u ovome kotlu od prevlake ,pa do dunava...
odbij seal is offline  
Old 13.01.2010., 23:24   #67
Quote:
Sjeveroistok kaže: Pogledaj post
sidrune ovo nisan zna za francetića..
inače,meni je on oduvik bija veći rodoljub i ustaša od čmarine pavelića,on nebi nako ostavija svoj narod ka ova kuja,smeće je uteklo sa zlaton i ja da mu se divin,plus šta je da dalmaciju talijanskin ciganima koji su oduvik bili sve samo ne vojska,zapali,siluj i daj petama vitra kad zagusti..nije ni čudo zašto Hitler nije dobija rat kad je ima puuuuste pichke za saveznike..
i šta me još smetalo u te kuje šta je smatra muslimane hrvackon braćon muslimanske viroispovisti a da ne govorin kako od 42.ili 43.ustaše nisu ispalili metka na četnike jer jebiga zajednički neprijatelj su in bili upravo partizani..
tu stoji ona,neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj..
danas nema prave livice ni desnice,sve je to mrtvo,ko ti danas iz hsp-a more bit uzor,ko,pa oni su se smrskali u xy dilova..
a sdp,ko,milanović možda..pa taj nema veze sa životon čoviče
hdz je ispuca sve svoje kredite,ti neće tako lako na vlast više,jer ovo šta je ivo učinija našoj zemlji je brate za doživotnu robiju..
moje mišljenje je da Hrvatsku tribaju vodit ljudi koji nisu zadojeni pričama o partizanima,ustašama,kurcima palcima već isključivo oni koji Hrvatskoj žele dobro,koji žele da mladi ljudi sa završenin faksevima dobiju posal a ne da biže u strane zemlje,ne da ti drugi pripoznavaju talent i znanje naših ljudi a da ga mi olako odbacimo..
dajte ljudi ja mislin da je bilo više dosta o tome čiji je dida bija ovo a čiji ono,2010 je,okrenimo se budućnosti već jednon..
A sta mislis da to nije i moja zelja, odnosno zelja svih ovdi?Apsolutno si u pravu da bi tribalo zakopat sve sikire, al to je nemoguce iz vise razloga.Prvo, u nasoj dragoj i lipoj zemlji ne vridi sveto pravilo da zlocin ne zastarijeva, jer se prid sudove nije izvelo ni zlocince iz domovinskog rata, a kamoli iz komunistickog razdoblja.Ne samo to, nego deklarativno svi znamo da je u Hrvatskoj postojala srbo-cetnicka agresija, i svi cemo rec da je domovinski rat obrambeni rat u cilju zastite Hrvatske neovisnosti i cjelovitosti, pa sta ti to sve vridi kad Pusicka jasno i glasno u saboru prica o tome da se termin srpska agresija mora izbacit I kako ces na nepravdi gradit onda buducnost.Zato je ta lustracija potribna, da se ocistimo od svih tih koji Hrvatsku ne vole, i prodali bi je sutra za kunu.I bas ti i takvi, kad osjete da in se klimaju polozaji, pocnu pricat o ustasama i partizanima, Jasenovcu i Bleiburgu, i da sad ne nabrajan, o svemu samo da se mi koljemo, a oni opet izadju iz fokusa, i pokupe lovu.
Vilaja is offline  
Old 13.01.2010., 23:28   #68
Quote:
Sjeveroistok kaže: Pogledaj post
ko ti danas iz hsp-a more bit uzor,ko,pa oni su se smrskali u xy dilova..
..
Prije je bia Tadic , vise ga nazalost nema Lik je moj idol i glasa bi za njega u kojoj god stranci se pojavia,a ona presica kada je odlazia iz HSP-a je legendarna

jos jednom za gospodina Tadica i njegove odgovore
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Old 13.01.2010., 23:37   #69
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post
Prije je bia Tadic , vise ga nazalost nema Lik je moj idol i glasa bi za njega u kojoj god stranci se pojavia,a ona presica kada je odlazia iz HSP-a je legendarna

jos jednom za gospodina Tadica i njegove odgovore
Istina i meni je bio ok, čak i Rožić, ali mi se on kasnije zgadio
Uvijek istok is offline  
Old 13.01.2010., 23:38   #70
Quote:
Sjeveroistok kaže: Pogledaj post
sidrune ovo nisan zna za francetića..
inače,meni je on oduvik bija veći rodoljub i ustaša od čmarine pavelića,on nebi nako ostavija svoj narod ka ova kuja,smeće je uteklo sa zlaton i ja da mu se divin,plus šta je da dalmaciju talijanskin ciganima koji su oduvik bili sve samo ne vojska,zapali,siluj i daj petama vitra kad zagusti..nije ni čudo zašto Hitler nije dobija rat kad je ima puuuuste pichke za saveznike..
i šta me još smetalo u te kuje šta je smatra muslimane hrvackon braćon muslimanske viroispovisti a da ne govorin kako od 42.ili 43.ustaše nisu ispalili metka na četnike jer jebiga zajednički neprijatelj su in bili upravo partizani..
tu stoji ona,neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj..
danas nema prave livice ni desnice,sve je to mrtvo,ko ti danas iz hsp-a more bit uzor,ko,pa oni su se smrskali u xy dilova..
a sdp,ko,milanović možda..pa taj nema veze sa životon čoviče
hdz je ispuca sve svoje kredite,ti neće tako lako na vlast više,jer ovo šta je ivo učinija našoj zemlji je brate za doživotnu robiju..
moje mišljenje je da Hrvatsku tribaju vodit ljudi koji nisu zadojeni pričama o partizanima,ustašama,kurcima palcima već isključivo oni koji Hrvatskoj žele dobro,koji žele da mladi ljudi sa završenin faksevima dobiju posal a ne da biže u strane zemlje,ne da ti drugi pripoznavaju talent i znanje naših ljudi a da ga mi olako odbacimo..
dajte ljudi ja mislin da je bilo više dosta o tome čiji je dida bija ovo a čiji ono,2010 je,okrenimo se budućnosti već jednon..
oni muslimani koji se osjećaju hrvatima su po meni oni koji razmišljaju glavom i zaš ih ne bi ja smatro hrvatskom braćom?

p.s. bilo bi dobro da se ne spominju ustaše, partizani i četnici kao tema jer je vidljivo da tu neće bit objektivne rasprave, naročito s obzirom na izvore (dez)informacija
__________________
otac mi je Dinamo, majka mi je Hrvatska
1pura2pandura is offline  
Old 13.01.2010., 23:45   #71
Sta mi imamo uopce pricat o politici kad vecina navijaca koji su kao najveci domoljubi u državi glasaju za covika cija se pobjeda slavi u Rijeci uz pjesmu od Vardara pa do Triglava
Boxs is offline  
Old 14.01.2010., 00:01   #72
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Ja kao malo stariji.Normalno da vi mlađi gledate sdp isto kao domoljubnu stranku.Ja koji sam živia u ono doba volia bi da postoji prava domoljubna ljevica.Ili da postavim drugačije da izumru ljudi i razmišljanja iz onog sustava i onda će ona po meni bit politički neopterećena stranka.Ako oni i danas drže titinu sliku i pjevaju od vardara pa do triglava nema razlike u mentalitetu.Naša desnica je totalno nesposobna.Ona u ovoliko godina demokracije nije bila u stanju niti napraviti jedan dnevni list ili tv postaju.Normalno kad im veliku većinu čine preobučeni i naglo osviješčeni iz bivšeg sustava.Josipović sad ima šansu uzet mlade ¸školovane za savjetnike.Ako uzme klijentelu koju guraju novinari opet sve isto
Bastard Paveliću je predlagano da oformi gerilu u Dalmaciji za borbu protiv Talijana.Čak je smijenio generala Židova Tomislava Rolfa koji se ubio na Blajburgu zbog ispada prema Talijanima.Francetić mu je poručio" poglavniče¸moji crnci su samo meni vjerni i samo smrt će me zaustavit da se pridružim tamošnjim partizanima u borbi protiv Talijana koji su ništa bolji od četnika jer pale i uništavaju našu domovinu¸a ja kao rodoljub ne mogu to više podnijeti"Ubrzo mu se srušio avion
Malo off, ali moram..ovdje si ipak pretjerao a vidim da su neki to već uzeli kao istinito pa...istina je da nije mogao talijane viditi više (po svjedočenju njegovog brata zadnje što mu je rekao bilo je "idem uništiti četnike, a ako treba navijetiti rat talijanima") ali da je imao ideju udruživati se s
partizanima .
kinfaka is offline  
Old 14.01.2010., 00:34   #73
Quote:
kinfaka kaže: Pogledaj post
Malo off, ali moram..ovdje si ipak pretjerao a vidim da su neki to već uzeli kao istinito pa...istina je da nije mogao talijane viditi više (po svjedočenju njegovog brata zadnje što mu je rekao bilo je "idem uništiti četnike, a ako treba navijetiti rat talijanima") ali da je imao ideju udruživati se s
partizanima .
Nije sidrun pretjera, nego je samo citira.Nasa san i ja ovaj citat u jednoj knjizi, ali ne znan tocno kojoj.
Vilaja is offline  
Old 14.01.2010., 00:46   #74
Ne da mi se sve quotat al volio bi da mi netko pokaže link ili video još bolje o pjevanju "od Vardara pa do Triglava". Koliko me memorija služi to se pjevalo u kasnim noćnim satima i to ne od nikoga iz vodstva stranke nego od mladeži SDP-a. Naravno, svejedno blam za SDP, ali nije to baš isto. Neću ni govorit kakvi sve likovi se uključuju u rad mladeži HDZ-a, kakvih bolesnih ideologija i stupnja inteligencije.

Druga stvar, razni likovi su iznijeli razne priče koje su na nivou glasina i koriste ih zdravo za gotovo u diskusiji, da samo napomenem koliko je plakanja s naše strane(navijačke) bilo kad su se glasine i stereotipi koristili da blate navijački pokret.

Treća stvar, NIJE ISTINA, da su ustaše surađivale s partizanima, lupetate bez veze. U bitci na Lijevča Polju(kraj Banja Luke) četničke snage su od ustaške vojske predvođene generalom Metikošem pretrpjele najveći poraz u 2. svj. ratu, a kasnije su taj poraz prozvali "drugo Kosovo". Ta bitka se događala od 30. ožujka do 8. travnja 1945.
Volio bih da dečko koji je to spomenuo stavi link da vidim otkud te nebuloze.

Ko se imalo informirao o ustaškom pokretu zna da je samo jedna osoba kriva zašto se NDH danas predstavlja kao kvislinška, sluganjaska tvorevina umjesto da je iz nje izašla moderna Hrvatska. AP je u osnovi bio malodušna osoba, tvrdoglava i bez muda da se usprotivi Nijemcima. Umjesto da mu cilj bude prvenstveno stvaranje Hrvatske on je objavio rat i saveznicima, za razliku od jedne Finske npr., koja to nije napravila. Finci su također bili na strani Njemačke kako bi se riješili sovjetske čizme, ali nisu objavljivali rat saveznicima zbog čega su ih ovi poslije poštedjeli sudbine NDH i nisu im rasformirali državu.

Kod nas je već uopćeno mišljenje da je AP Dalmaciju, Istru i otoke "prodao" talijanima što je u najmanju ruku diskutabilno i smatra se još jednom podvalom komunističkog režima da ocrni ustaški pokret i razjedini Hrvate. Već Rapalskim ugovorom 1919. nakon 2. svj. rata, Dalmacija, Istra i otoci pripadaju Talijanima, a AP je bio prisiljen potpisati Rimski ugovor koji je u biti ugovor o razgraničavanju te 2 zemlje, i tako potvrdio da su Dalmacija, Istra i otoci dio Italije. Iz tadašnje perspektive bi bilo riskantno upuštat se s Talijanima u sukobe oko Rapalskog ugovora jer su Talijani već 20 i kusur godina imali spomenuta područja po sobom, prema tome i vojsku. Budući da je NDH bila mlada državica koja je ovisila o Njemačkoj, nije joj trebalo da se kači s većima od sebe. Naravno, ne mislim na Talijane koje bi ustaše pomele u par dan, nego na Nijemce koji teško da bi žrtvovali pakt sa Italijom zbog NDH. AP odmah nakon kapitulacije Italije 1943. pripaja spomenuta područja NDH.

Već sam na temi Josipović vs Bandić napisao da je potpisom Rimskog ugovora AP izgubio simpatije ne samo nekih svojih ljudi iz vrha nego i većine građana NDH. Nakon toga zabilježeno je masovno priključivanje zagrepčana partizanima jer su smatrali da je AP prodao Dalmaciju, Istru i otoke. Sve se to lako da provjerit na netu, umjesto da se prodaju muda pod bubrege i tako već godinama i godinama. Ništa nikad nećemo naučit, od ovakvih podmetanja no ovih novijeg datuma, tipa prodaje Vukovara itd itd.

Živili.
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 00:49   #75
super je šta ste svi suvremenici svoga doba
Vidin da ovde ima i josipa broza ,ante pavelića ,jedino me buni di je nesta draža M. ,divota vas je čitat...,još kad vidin kako pomičete državne granice hemeroidi mi prorade ,pa ljudi dragi jeste li vi normalni ,to je bilo jaaaaaako davno ,eto imamo hrvatsku ,a vi i dalje upirete po izdajnicima ,jadni oni o' kojima samo crni spomenici u obliku golubice njemo svjedoče svoje ,svi se busate u 'rvatstvo ,odete li ikada njima zapalit sviću ili i dalje vam grudi para licemjerje ,.na žalost to je HR IQ ,gori ste od svih zajedno u početku moga posta spomenuti
odbij seal is offline  
Old 14.01.2010., 00:58   #76
Par citata iz wikipedije o "prodaji Dalmacije Talijanima":

Rimski ugovori su naziv tri ugovora potpisana 18. svibnja 1941. u 12:30 između NDH i Kraljevine Italije u Palazzo Venezia u Rimu. Potpisivanju ugovora prisustvovali su predsjednici vlada dviju država, talijanski ministar vanjskih poslova, grof Galeazzo Ciano, te svi ministri NDH.

U bilješci o Ljubljanskim pregovorima 25. travnja 1941. navodi se kako Pavelić tvrdi, da bi ga ostvarivanje zahtjeva grofa Ciana (stavljanje teritorija od Rijeke do Boke Kotorske pod talijansku vlast) dovesti do toga da bude srušen s vlasti, no, premda je Pavelićeva pratnja nepopustljiva u bilo kakvom predavanju teritorija naseljenog Hrvatima Italiji, sam Pavelić je već tad bio spreman na teritorijalne ustupke i personalnu uniju ili monarhiju sa savojskim princom.


Bitno je napomenuti da je NDH u to vrijeme bila tek u nastajanju, bez formiranih oružanih snaga i da je sam Pavelić bio "dužan" Mussoliniju i Italiji zbog talijanskog pokroviteljstva dok je Ustaški pokret bio u ilegali i treniran u kampovima u Italiji.

Posljedice ugovora su bile katastrofalne; nestajanje početnog oduševljenja novonastalom hrvatskom državom i gnjev na novu hrvatsku vlast u cijeloj NDH, te dolazi i do javnih prosvjeda, uspkros redarstvenom satu i vojnoj okupaciji. Ugovori su također pridonijeli i jačanju komunističkog pokreta u Dalmaciji (prema nekim informacijama, krajevi naseljeni Hrvatima, a pod talijanskom vlašću, za vrijeme 2. svj. rata su dali do 100.000 boraca).

Nakon rata, najveći argument komunističkih vlasti za diskreditiranje NDH i Ustaškog pokreta je bila tzv. "prodaja teritorija". Tu je bitno napomenuti da je veći dio "prodanog teritorija" bio pod talijanskom vlašću od prije zbog Rapallskog ugovora, a to su : Istra, Zadar, Lošinj, Cres, Lastovo, Palagruža i Sušac.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Rimski_ugovori_%281941.%29

Znači, sjeveroistoče, malo mislit svojom glavom, ako se nešto ne zna, googlat, zato i postoji internet.
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 01:02   #77
Meni je zanimljivo kako su ubiti ljudi koji se deklariraju ustašama=ljudima koji se deklariraju četnicima u srbiji.
Nevjerovatno je koliko imaju zajedničkih točaka:
Ustaše Četnici
mržnja srba mržnja hrvata
isforsirano domoljublje isforsirano domoljublje
veliko katolici i podrška crkvi veliki pravoslavci i podrška crkvi
protestiranje da ne moš na glas protestiranje da ne moš na glas
rec da si hrvat da si srbin
...
Također mi je kao vjerniku zanimljvo da biti ekstremni desničar redovito uključuje netrpeljivost prema nekoj naciji, rasi u isto vrime ekstremni desničari su uglavnom veliki vjernici u našem slučaju krščani.
Pa da li su oni gluhi ili su glupi ili su licemjeri ili stvarno nikad nisu uzeli bibliju u ruke i čuli da Isus govori upravo suprotno i nalaže da imaju skroz suprotne stavove nego koje oni imaju šta se tiče odnosa prema ljudima pa tako i onima druge nacije i vjere.

eto da malo začinim temu
pantagana1950 is offline  
Old 14.01.2010., 01:07   #78
Quote:
oilseal kaže: Pogledaj post
super je šta ste svi suvremenici svoga doba
Vidin da ovde ima i josipa broza ,ante pavelića ,jedino me buni di je nesta draža M. ,divota vas je čitat...,još kad vidin kako pomičete državne granice hemeroidi mi prorade ,pa ljudi dragi jeste li vi normalni ,to je bilo jaaaaaako davno ,eto imamo hrvatsku ,a vi i dalje upirete po izdajnicima ,jadni oni o' kojima samo crni spomenici u obliku golubice njemo svjedoče svoje ,svi se busate u 'rvatstvo ,odete li ikada njima zapalit sviću ili i dalje vam grudi para licemjerje ,.na žalost to je HR IQ ,gori ste od svih zajedno u početku moga posta spomenuti
Pa najbolje da onda prepustimo povijest "povjesničarima", umjesto da sami pokušamo doć do istine. Zašto neke ljude toliko smeta analiza 2. svj. rata, i općenito povijesti?? Zašto ne priče o partizanima i ustašama ako su konstruktivne i ne svode se na gluposti. 2. svj. rat je idealan primjer kako pobjednici pišu povijest, kako je broj Jasenovačkih žrtava rapidno rastao poslije 45e, a kako su Bleiburg i Križni Put produkti "unutarnjeg neprijatelja" u Jugi. Ti ljudi su se od 41. borili skoro za istu stvar za koju su se naši očevi borili 91. samo razlika je u tome što smo 91. pobijedili.

Da je AP izbjegao objavu rata saveznicima 41. i odigrao pametnije vjerojatno ne bi bilo ni Bleiburga, Križnog Puta, Golog Otoka, Vukovara, Škabrnje......
links234 is offline  
Old 14.01.2010., 01:09   #79
Quote:
kartel kaže: Pogledaj post
jel moguce da u prostorijama sdp-a drze sliku tita???jel to sigurno,ima ko kakvu sliku,jer mi je to jednostavno nezamislivo
U šibenskim prostorijama sdp-a ima maleni kipić s likom druga tita,tj. više ga nemaju jer ga je "nepoznata osoba " otuđila
luigi81 is offline  
Old 14.01.2010., 01:28   #80
links 234 ovo san nasa na jednoj stranici, pretpostavljan da se ti u potpunosti slazes s ovin tekston:

ZABLUDA 1.USTAŠE SU FAŠISTI,RASISTI,NACISTI-
USTAŠKI POKRET NASTAO JE 1929 GODINE KAO ODGOVOR NA NASILJE I TEROR KOJI SE VRŠIO NAD HRVATSKIM NARODOM ZA VRIJEME PRVE JUGOSLAVIJE(BILO JE ZABRANJENO HRVATSKO IME,HRVATSKE PJESME,HRVATSKI JEZIK U DRŽAVNIM INSTITUCIJAMA NALAZILO SE 90 %SRBA,HRVATSKA DJECA U ŠKOLAMA SU UČILA O VELIKOME SRBSKOM NARODU KOJI JE PRETEČA SVIH NARODA NA KUGLI ZEMALJSKOJ,IŠLO SE DO TIH RAZMJEA DA SE TVRDILO I DA JE SAM ISUS KRIST BIO SRBIN.)U TIM OKOLNOSTIMA HUP JE DJELOVAO IZ INOZEMSTVA I U DOMOVINI UBACIVAJUĆI SE NA TERITORIJ KRALJEVINE SHS,DIŽUĆI MOSTOVE U ZRAK ITD.POZNATIJE HUP-ove AKCIJE SU VELEBITSKI USTANAK KADA JE NAPADNUTA JEDNA POLICIJSKA POSTAJA U VELEBITSKOM ZALEĐU,TE UBOJSTVO KRALJA ALEKSANDRA U MARSEJU U SURADNJI SA MAKEDONSKOM REVOLUCIJARNOM ORGANIZACIJOM,U TOJ BORBI HUP SU PODRŽAVALI I TADAŠNJI KOMUNISTI KOJI SU TRAŽILI OD NARODA DA PODRŽI USTAŠE JER SU I SAMI BILI PROTIV KRALJEVINE.KASNIJE ĆE POSTATI S USTAŠAMA ZAKLETI NEPRIJATELJI.
DAKLE USTAŠKI POKRET NASTAO JE PRIJE NACIZMA I FAŠIZMA TE NEMA FAŠISTIČKE OSNOVE.
1941-1945 GODINE SVJETOM HARA VELIKI RAT IZMEĐU DVIJE SILE NACISTIČKE I KOMUNISTIČKE,A.PAVELIĆ SE U TIM OKOLNOSTIMA DOVODI U SITUACIJU DA MORA IZABRATI STRANU.U TADAŠNJOJ NACISTIČKOJ NJEMAČKOJ I FAŠISTIČKOJ ITALIJI VIDI PRILIKU DA NAKON OSAM STOLJEĆA STVORI HRVATSKU DRŽAVU TE SE STAVLJA NA NJIHOVU STRANU,NI TAD USTAŠKA POLITIKA NIJE BILA RASISTIČKA,RASNI ZAKONI KOJI SU BILI NAMETNUTI NDH NISU SE ODNOSILI NA RASNE ODLIKE NARODA NEGO SU BILE NAMJENJENE VRAĆANJU HRVATSKOG NARODA SAMOG SEBI.U TIM GODINAMA NALAZE SE I NEKE CRNE MRLJE KOJE SE NAŽALOST NISU MOGLE IZBJEĆI(KONC. LOGORI I UBOJSTAVA),ALI NJIHOV BROJ KASNIJE JE VIŠESTRUKO PREUVELIČAN.NAKON 45. I KAPITULACIJE NDH.POKRET JE NASTAVIO S RADOM TE SE JE PODJELIO U VIŠE MALIH SKUPINA HUP,HOP,HRB...

USTAŠE SU DJELOVALE IZ INOZEMSTVA,JEDNA OD POZNATIJIH AKCIJA JE UBACIVANJE BUGOJNSKE SKUPINE 1973. U JUGOSLAVIJU KOJA JE IMALA ZADATAK DA DIGNE USTANAK U BUGOJNU.RADILO SE O 19 OBUČENIH I DOBRO NAORUŽANIH MLADIĆA,MEĐUTIM NJIHOV CILJ BIO JE OTKRIVEN TITO JE NA NOGE PODIGA GOTOVO STO TISUĆA VOJNIKA I POLICAJACA KOJI SU BILI RASPOREĐENI PO SVIM CESTAMA I ŠUMAMA OD KARLOVCA DO BIH,U BORBAMA JE POGINULO OKO STOTINJAK JNA OFICIRA(ŠTO SE KASNIJE ZATAŠKALO)SVI PRIPADNICI BUGOJNSKE SKUPINE SU POUBIJANI ILI POHVATANI I STRIELJANI,OSIM JEDNOG KOJI JE OSTAO NA ŽIVOTU JER JE BIO MALOLJETAN-LUDVIK PAVLOVIĆ,ON JE OSUĐEN NA VIŠEGOIŠNJI ZATVOR, IZAŠAO JE I POGINUO POČETKOM RATA U HERCEGOVINI.

PRIPADNICI USTAŠKOG POKRETA ODREKLI SU SE NACIZMA U SVOM DJELOVANJU NAKON 45 NJIHOV CILJ BILA JE DEMOKRACIJA NA PODRUČJU NDH.

ZABLUDA BROJ 2.-PAVELIĆ PRODAO DALMACIJU I ISTRU

OVA TEORIJA JAKO JE LABAVA A SLUŽI KOMUNISTIMA KAD NEMAJU VIŠE ŠTO ZA REĆI.

PA OVAKO ISTRA JE TALIJANIMA PRIPALA RAPALSKIM UGOVOROM KRAJEM 1 SVJETSKOG RATA KAO I ZADAR PREMA TOME PAVELIĆ JU NIJE PRODO NITI PREDAO (IAKO JE IMAO U VIDU PRIPOJITI ISTRU NDH ŠTO SE VIDI PO KARTAMA KOJE SU USTAŠE TISKALE 45. )

TERITORIJ DALMACIJE KOJU JE PAVELIĆ USTUPIO TALIJANIMA RIMSKIM UGOVORIMA 41. NEMOŽE SE SVRSTATI KAO PRODAJA JER PAVELIĆ ZA NJU NIJE DOBIO NIKAKVA NOVCA,BILA JE TO UCJENA OD STRANE ITALIJE KOJU JE PAVELIĆ POKUŠAO IZBJEĆI TRAŽEĆI INTERVENCIJU OD NJEMACA ALI SU ONI TO ODBILI NE ŽELJEĆI DOĆI U SUKOB S TALIJANIMA,U TIM OKOLNOSTIMA NDH NIJE IMALA ORGANIZIRANU VOJSKU KOJOM BI SE SUPROSTAVILA ITALIJI TE JE A.P UZ VELIKU GORČINU MORAO PRISTATI NA TU OTIMAČINU(LUD JE SVATKO TKO MISLI DA BI HRVAT KOJI JE CJELI ŽIVOT ULOŽIO U BORBU ZA DOMOVINU DRAGOVOLJNO PRISTAO NA TO).POZNATO JE DA JE PAVELIĆ LJUTITO IZJAVIO NAKON RIMSKIH UGOVORA,KAD RIJEŠIMO SA SRBIMA RIJEŠIT ĆEMO MI I SA NJIMA-MISLEĆI NA TALIJANE,NJEGOV USPJEH BIO JE ŠTO JE USPIO SAČUVATI DUBROVNIK I VELIK BROJ HRVATSKIH OTOKA U SASTAVU NDH U TIM OKOLNOSTIMA.
1943. ITALIJA JE KAPITULIRALA I TERITORIJI DALMACIJE OPET JE PRIPAO NDH,ŠTO POBIJA TEZU U KOJOJ BI HRVATSKA BILA BEZ DALMACIJE DA JE DOBILA RAT.

ZABLUDA BROJ 3.- SVI SU USTAŠE ZLOČINCI

OVA ILUZIJA KAO I PRETHODNE DVIJE UREZIVALA SE NARODU U GLAVU KROZ 50 GODINA KOMUNIZMA,A POKUŠAVA SE I DALJE.
ČINJENICA JE DA JE U USTAŠAMA BILO ZLOČINACA I ZLOČINA NEMA TOG RATA U KOJIMA IH NEMA,ALI STVORILA SE VIZIJA DA SU SVI TAKVI
PA EVO NEKIH ČINJENICA KOJE TO OPOVRGAVAJU
NEDAVNO JE MAKNUT SPOMENIK JURI FRANCETIĆU JER JE NAVODNO USTAŠKI ZLOČINAC ŠTO SU TVRDILI RAZNI LJUDI U RAZNIM EMISIJAMA I NOVINAMA ,MEĐUTIM NITKO NIJE ZNAO NAVESTI NITI JEDAN ZLOČIN KOJI JE FRANCETIĆ SA SVOJOM CRNOM LEGIJOM UČINIO,

NAIME MALO JE POZNATO DA JE JURE FRANCETIĆ KOJEG SE NAVODI KAO VELIKOG NEPRIJATELJ SVEGA SRBSKOGA POSVOJIO SRBSKOG DJEČAKA PO IMENU SRETO GARDEŠIĆ KOJEG JE PRONAŠAO U BOSNI U JEDNOM SRBSKOM SELU,SELO SU NAPALI I SPALILI MUSLIMANI KAO OSVETU ZA NETOM UČINJENI ZLOČIN NAD MUSLIMANSKIM SELOM.FRANCETIĆ JE BIO POSLAN DA IZVIDI SITUACIJU U SELU JE NAŠAO SAMO MALOG DJEČAKA ČIJA JE MAJKA SA OSTALIM SUSELJANIMA POBJEGLA U ŠUMU.DJEČAKA JE UZEO I ODVEO SVOJOJ ŽENI U ZAGREB GDJE JE ON ZAVRŠIO ŠKOLU,NAKON FRANCETIĆEVE SMRTI SRETO JE OSTAO ŽIVJETI S NJEGOVOM ŽENOM,50-IH GODINA VRATIO SE U BOSNU I PRONAŠAO MAJKU,A ZA FRANCETIĆA JE IZJAVIO DA ĆE MU OSTATI ZAHVALAN DO KRAJA ŽIVOTA.
SLIČNU PRIČU NAVODI I JEDNA ŽENA IZ SRBSKOG SELA PODNO KOZARE KAD JE TIM SELOM PROLAZILA CRNA LEGIJA MJEŠTANI SU U STRAHU STAJALI I GLEDALI,FRANCETIĆ JE UZEO JEDNO DJETE U RUKE NASMIJAO SE I REKAO NE BOJ SE JANJE NEĆU JA TEBI NIŠTA.
KROZ USTAŠE SU PROŠLE DESECI TISUĆA HRVATSKIH SINOVA DA SU SVI BILI KRVNICI I ZLOČINCI U HRVATSKOJ I BIH NEBI OSTAO NITI JEDAN SRBIN.

ZABLUDA BROJ 4. -USTAŠE SU SURAĐIVALE SA ČETNICIMA

I OVU SU TEZU NAVODILI NEKI STARI PARTIZANI KAO ČINJENICU TVRDEĆI DA IMAJU DOKAZE ALI NA UPIT GDIJE SU IM TI DOKAZI OSTALI SU ZATVORENIH USTA.

ČINJENICA JE DA SU TALIJANI PRUŽALI ZAŠTITU ČETNICIMA I DOVODILI IH U DALMACIJU I ISTRU DA BI SE BORILI SPARTIZANIMA,ALI USTAŠE SU S ČETNICIMA BILI ZAKLETI NEPRIJATELJIU PRILOG TOME IDE BITKA ZA LJEVČE POLJE POKRAJ BANJA LUKE GDJE SU ČETNICI PRETRPILI NAJVEĆI PORAZ U DRUGOM SVJETSKOM RATU-JEDAN ČETNIK JE KASNIJE U INOZEMSTVU NAPISAO KNJIGU NAZVAVŠI JE BOSANSKA GOLGOTA U KOJOJ TU BITKU OPISUJE KAO NAJVEĆU ČETNIČKU TRAGEDIJU,ISTO TAKO CRNA LEGIJA JE BILA OSNOVANA UPRAVO ZA BORBU S ČETNICIMA KOJI SU PREŠLI DRINU I KLALI I UBIJALI SVE ŠTO JE HRVATSKO,TE IH JE U SVOM PRVOM POHODU TRIJUMFALNO PORAZILA I PROTJERALA PREKO DRINE.

ZABLUDA BROJ 5.-USTAŠE VIŠE NE POSTOJE

OVU ZABLUDU KOMUNISTI VOLE KORISTITI KAO FRAZU,A NEDAVNO JE TO IZJAVIO I PREDSJEDNIK MESIĆ,DA JE TAKO NEBI SE OKO USTAŠA DIZALA TOLIKA BURA,PARTIZANE JE VRIJEME PREGAZILO A USTAŠE SU DOBILI TU BITKU S VREMENOM JER DANAS JE SVE VIŠE MLADIH LJUDI KOJI POŠTUJU USTAŠKE IDEALE,TO STARE KOMUNISTE BOLI TE ZATO TOLIKO ŽARKO ŽELE UNIŠTITI I ZABRANITI USTAŠTVO,PRITOM NISU SVJESNI DA TIME STVARAJU JOŠ VEĆI KULT USTAŠTVA,JER ŠTO NAS NE UBIJE OJAČA NAS!

USTAŠE SU SE BORILE I U OVOM DOMOVINSKOM RATU KOLIKO TO NEKOME BILO TEŠKO PRIHVATITI,ALI POD IMENOM HOS-a KOJI SU SE BORILI U CRNIM ODORAMA I POD USTAŠKIM ZNAKOVLJEM OD VUKOVARA DO BOSNE I HERCEGOVINE USTAŠE SU PADALE ZA SVOJ DOM,ISTO TAKO POZNATE SU BRIGADE HRVATSKOG VJEĆA OBRANE HVO-a POD NAZIVOM- BRIGADA JURE FRANCETIĆA,BRIGADA RAFAELA BOBANA ITD.
OVE ČINJENICE POBIJAJU TEZU DA JE HRVATSKA STVORENA NA TEMELJU ANTIFAŠIZMA (ULJEPŠANI NAZIV ZA KOMUNIZAM),JER HRVATSKU SU U OVOM RATU STVARALE USTAŠE.


ZABLUDA BROJ 6. - USTAŠKA IDEOLOGIJA PROMIČE MRŽNJU I NETOLERANCIJU ,TE SE KRŠI S NAUCIMA KATOLIČKE VJERE.

TIPIČNA KOMUNISTIČKA TEZA
USTAŠTVO NITI ŠIRI MRŽNJU NITI NETOLERANCIJU VEĆ USTRAJE U BORBI ZA HRVATSKU SLOBODU POD SVAKU CJENU. TE NEĆE DOZVOLITI NIKOME DA DESTRUKTIVNO DJELUJE NA HRVATSKU KULTURU I HRVATSKI NAROD.
HRVATI NIKADA NISU VODILI OSVAJAČKI RAT. A NAŠE JE PRAVO DA BRANIMO SVETO HRVATSKO TLO OD SVIH NAJEZDA I ULJEZA.
Vilaja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.