Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 16:11   #1
Anđeli među nama

Ne vidim temu o anđelima, ako ima prebacite post!!!
Uglavnom, fascinirana sam anđelima, slučajno sam naletila na netu na nekoliko stranica o ovoj temi; pa me zanima šta vi mislite? Da li postoje' Vjerujete li da svatko ima svog anđela čuvara? Neki su pisali o susretima i javljanju anđela, pogotovo u teškim situacijama. Kažu da je dovoljno glasno s vjerom obratiti im se te će se sigurno odazvati i pomoći savjetom. taj savjet se može dobiti kroz bilo šta- pročitat ćete neš o tome, netko će započeti temu o vašem problemu, naletit ćete na odgovor... postoje i molitve... skužila sam da ima puno alternativaca koji vjeruju da oni postoje... Molim mišljenja!
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 00:41   #2
Mali smo mi suviše da bi pojmili njihovu veličinu i divotu..
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:48   #3
naravno da anđeli postoje. baš kao i bog. njihova je dužnost dana od boga da nad nama bdiju. a na nama je odluka želimo li (božju) pomoć anđela ili ne.
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 17:06   #4
Teško je dati neki jednoznačan odgovor na to pitanje. Sigurno je da je nemoguće na bilo kakav način dokazati njihovo postojanje. Ni empirijski, ni umom, niti nekim trećim sredstvom. Isto kao i za postojanje Boga. Dakle, opet dolazimo do vjere. Moguće je da postoje neke nama nedokučive sile koje utječu na naše živote, čega nismo ni svjesni. No, smatram da anđeli prije postoje u ljudskom obličju i često su oko nas, ali mi ih ne vidimo. Ili ih jednostavno ne želimo vidjeti. Znam neke ljude koji u sebi doista imaju beskrajnu dobrotu i spremni su se uvijek žrtvovati za druge i pomoći im. To su za mene anđeli, ljudi koji su toliko propatili u svojim životima a i dalje su ustrajni i ne dozvoljavaju da ih životne nedaće slome. Prije bi trebali tragati za anđelima tu oko sebe, a ne negdje lutati pogledom ili mislima po nebu.
Pravo blago je pronaći osobu koja ima osobine anđela, što je vrlo teško ali i moguće. Jer znam da postoje.
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:22   #5
postoje andjeli samo ne u tom obliku u kojem se nama prezentira u medijima ,andjeli su u biti naša viša svijest.
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 00:24   #6
to je u stvari mješavina tune i lososa.
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:17   #7
Quote:
Anavir kaže: Pogledaj post
Ne vidim temu o anđelima, ako ima prebacite post!!!
Uglavnom, fascinirana sam anđelima, slučajno sam naletila na netu na nekoliko stranica o ovoj temi; pa me zanima šta vi mislite? Da li postoje' Vjerujete li da svatko ima svog anđela čuvara? Neki su pisali o susretima i javljanju anđela, pogotovo u teškim situacijama. Kažu da je dovoljno glasno s vjerom obratiti im se te će se sigurno odazvati i pomoći savjetom. taj savjet se može dobiti kroz bilo šta- pročitat ćete neš o tome, netko će započeti temu o vašem problemu, naletit ćete na odgovor... postoje i molitve... skužila sam da ima puno alternativaca koji vjeruju da oni postoje... Molim mišljenja!
To si sigurno gledala film sa John travoltom i Meg Ryan....
pa ovisi, ako stvarno i postoje ( a možda ) možemo objasniti raznim događajima u našim životima.
Primjerice, ja sam se mnogi puta zapitao što bi bilo kad bi bilo kad sam se našao u životnoj opasnoti i čudom u sekundi sam se izvukao od toga.........
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 00:59   #8
hhaha, ma gledala sam sve filmove na tu temu ( zadnji legija), nego vidim alternativci vuku anđeoske karte, ima knjiga o tome na tonu, na netu stalno ko fol slučajno naletim, pa me čisto zanimalo koliko vas vjeruje u anđele i da malo pojasni... ali slab odaziv...
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 05:18   #9
Prije bi rekla da je bio Cage uz Meg Ryan u+n+++

Prije bi rekla da je bio Cage uz Meg Ryan,ako misliš na film"Grad anđela"






filmu,ako se misli na film"Grad anđela":
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 05:23   #10
Ups!Neda mi se sad brisat...umor...a što se tiče anđela,ako postoji astralni svijet postoje i oni...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 10:16   #11
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ups!Neda mi se sad brisat...umor...a što se tiče anđela,ako postoji astralni svijet postoje i oni...
da Cage,a ne Travolta, sorry
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 16:16   #12
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ups!Neda mi se sad brisat...umor...a što se tiče anđela,ako postoji astralni svijet postoje i oni...
Ne bih rekla da anđeli imaju veze s astralnom razinom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 01:30   #13
Arkanđeo Uriel

Ljudi su slobodni da vjeruju u što žele i spoznaju ono što žele, pa je teško vlastita iskustva prenijeti drugima jer svi smo različiti i različito doživljavamo vidljivi i nevidljivi svijet. Zato ću biti kratka i reći da vjerujem u Anđele jer znam da oni postoje.


Moj pratilac i zaštitnik


Uriel (hebr. Auriel/Oriel = ''Bog je moje svjetlo'' ; svjetlost ili vatra Božja)






''Ima mnogo titula: Anđeo prisutnosti, Princ Sunca, Anđeo izbavljenja, Zaštitnik proročanstva.
Stoji na ulazu u Raj sa gorućim mačem. Uriel ima dve najvažnije karakteristike: oštrinu uma i očiju i njegovu totalnu, objektivnu i bezličnu potpunost Božje volje. Čuvar je magije, posvećenosti, raspodjele pravde i snage u svemiru, prosvjete i potrage za samim sobom. Tijekom pokolja prvorođenih u Egiptu je provjeravao vrata u potrazi za oznakama od janjeće krvi. Uriel je dao ljudima Kabalu.
Arkanđeo Uriel radi sa šestim zrakom, koji je rubin. Rubin je sačinjen od zlatne i purpurne boje. Zlato predstavlja Božansku mudrost dok tamnoljubičasta boja predstavlja energiju duhovnog služenju. Njegov zrak najmoćniji je četvrtkom i on utječe na solarni plexus. Njegovo eterično stanište je u Tatra planinama u Poljskoj. On je Anđeo Sjevera, koji vas štiti od negativnosti koje dolaze sa sjevera. Ženski komplement Arhanđela Uriela je Aurora, koja potiče yin kvalitete Božanskog služenja i milosti.''



Zadnje uređivanje Mila_78 : 16.12.2010. at 01:39.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 02:11   #14
Vjerujemu u anđele. Da li se to može dokazati? Važno je da tosebi može pojedinac dokazati.
Josip321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 07:23   #15
Kakvi viši nivoi svijesti i ostale gluposti??!
Anđeli su bića najvišeg stupnja razvoja, ima ih "nebrojeno puno" i po svojoj sili i po broju. Najbliži su Bogu.
Upamtite: jedan anđel(najmanje sile) ima veće kapacitete(zbirno) nego skup svih ljudi na ovom ogrjehovljenom planetu...
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:45   #16
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
Ljudi su slobodni da vjeruju u što žele i spoznaju ono što žele, pa je teško vlastita iskustva prenijeti drugima
tvoj post dokazuje upravo obrnuto. o andjelima nisi imala pojma dok o njima nisi negdje procitala, cula ili vidjela, ali jos je zalosnije sto ne uocavas da je veliki dio tvoga posta copy/paste tudje spoznaje i iskustva (mozebitno fikcije), ciji prijenos, u tvoj slucaju, OCITO nije naisao na teskoce. ako i imas andjela "zastitnika", on OCITO ne radi svoj posao kako treba!
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 16:59   #17
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
tvoj post dokazuje upravo obrnuto. o andjelima nisi imala pojma dok o njima nisi negdje procitala, cula ili vidjela, ali jos je zalosnije sto ne uocavas da je veliki dio tvoga posta copy/paste tudje spoznaje i iskustva (mozebitno fikcije), ciji prijenos, u tvoj slucaju, OCITO nije naisao na teskoce. ako i imas andjela "zastitnika", on OCITO ne radi svoj posao kako treba!
Kako rekoh, tuđa iskustva ne moraju biti jednaka našima, u tom pogledu nemam problema sa uvažavanjem tuđih spoznaja (citirani dio je zbir navoda iz nekoliko različitih izvora), nemam predrasuda.

Prema osobnom doživljaju, Uriel se manifestira kao usmjereni snop crvene svjetlosti, visoke oko 3m, na kojemu se naziru konture Božje emanacije koja se ''utjelovljuje'' u tom prekrasnom Biću. Komunikacija se odvija telepatski i osobna je, pa je rečeno sve što mogu reći o svom iskustvu.

Što se tiče ostalog u tvojem postu, svatko ima pravo da stvori i kaže svoje mišljenje, poštujem tvoje mišljenje.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 18:17   #18
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
tvoj post dokazuje upravo obrnuto. o andjelima nisi imala pojma dok o njima nisi negdje procitala, cula ili vidjela, ali jos je zalosnije sto ne uocavas da je veliki dio tvoga posta copy/paste tudje spoznaje i iskustva (mozebitno fikcije), ciji prijenos, u tvoj slucaju, OCITO nije naisao na teskoce. ako i imas andjela "zastitnika", on OCITO ne radi svoj posao kako treba!
Tu se slazem sa tobom Podsvijest si prisvaja postojece apstrakcije kao sto su andjeli, demoni, shoggothi i razni ostali entiteti, i trpa u kategoriju vlastitog 'iskustva'. Zato je u radu s ovakvim stvarima tesko razluciti sto jest stvarno a sto um isfantazira, jer podsvijest konstantno radi protiv operatora. Ako netko tvrdi da je dovoljno interesantan nekom visoko rangiranom andjelu i sl., super, ali na internetu takvi obicno pokusavaju uvjeriti nekoga da bi potom uvjerili sami sebe. Govorim opcenito, ne zanimaju me pojedini slucajevi.
Belimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 02:17   #19
Quote:
Belimir kaže: Pogledaj post
...
''...It's the blind leading the blond...''

Anđeli, čija je služba izraz Božje ljubavi, uvijek su ''online'' uz uvažavanje slobodne volje svake osobe...Golim očima, naravno, nije ih moguće vidjeti, ali duhovnim jest. A ono što um ne vidi, um ne može ni shvatiti.

Onima koje ova tematika zanima dublje, preporučujem knjigu ''Anđeli i hijerarhije duhovnih bića'' Rudolfa Steinera.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 10:16   #20
Quote:
Mila_78 kaže: Pogledaj post
''...It's the blind leading the blond...''

Anđeli, čija je služba izraz Božje ljubavi, uvijek su ''online'' uz uvažavanje slobodne volje svake osobe...Golim očima, naravno, nije ih moguće vidjeti, ali duhovnim jest. A ono što um ne vidi, um ne može ni shvatiti.

Onima koje ova tematika zanima dublje, preporučujem knjigu ''Anđeli i hijerarhije duhovnih bića'' Rudolfa Steinera.
Da bi video "duhovnim očima" Štajner je prošo razne inicijacije koje je dobijao od raznih ljudi. Iskren da budem, antroplozi na ovdašnjim prostorima su bli samo neko ko je pričo i pričao... a sumnjam da su ikada išta "videli".
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.