Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 20:14   #41
Quote:
RI171 kaže: Pogledaj post
Osoba koja ima "urokljive oči" ne mora nužno željeti zlo, može se i nesvjesno ,ne znam nekako navući nesreću ili zlo nekoj osobi ili živom biću. Možda ta osoba nije ni svjesna moći.
Znam da se maloj bebi govori kako si ružan i sl. jer kao da se ne bi ureklo sa lijepim riječima. Ista je situacija i sa biljkama ili životinjama

Mislim da su "urokljive oči" produkt nečije zavisti i ljubomore prema nekoj osobi koju na neki način urekne pa joj se događaju nesretne stvari u nekom određenom razdoblju jer ni takvi uroci ne traju vječno
To sam i ja rekla ,kažu da neke osobe to ne žele ali imaju tu moć i sklanjaju pogled jer ne žele nauditi
Sve u svemu mislim da je sve ovo istina i žao mi je što niko nema odgovora
Osim onih koji su to iskusili na sebi ......
Moj slučaj je poseban ,ta žena je divna ,krasna ,puna hvale za mene i sve što je moje ali nekad tako promjeni izraz lica i pogled u sekundi da me strah od nje .....
Ne znam sama šta da mislim ,nisam tip da odbacim nekoga radi bilo čega ,tako ni nju ali desilo se nekoliko nesteća poslije njenog dolaska u kuću da ne znam što da mislim
A rekla sam već da nisam jedina u naselju koja je to primjetila
Danas me zvala da dođem ,odbila sam ,izvukla se da moram negdje ić .....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:42   #42
@izidoraa

Mislim da ne bi trebala odbaciti tu ženu, ako sam dobro shvatila ima 80-tak godina, barem ja ne bi, i ja u svakom tražim dobro . Imala sam neki sličan slučaj, prijateljici su se zaredali neki neobični slučajevi u roku od 3 tjedna: saobraćajna, uginula mačka, razbio joj se balkonski prozor, muž joj uganuo nogu. Inače, nismo praznovjerne ni neke velike vjernice, ali smo nakon nekog vremena zaključile da ode zapaliti svijeću u crkvu (sumnjamo da je jedna poznanica bila ljubomorna na njen uspjeh kako na poslovnom tako i na ljubavnom planu). Probaj i ti, njoj je uspjelo...bar za sad.

Ponekad i ja pomislim kako me strah da nemam ja urokljive oči
RI171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:57   #43
Quote:
RI171 kaže: Pogledaj post
@izidoraa

Mislim da ne bi trebala odbaciti tu ženu, ako sam dobro shvatila ima 80-tak godina, barem ja ne bi, i ja u svakom tražim dobro . Imala sam neki sličan slučaj, prijateljici su se zaredali neki neobični slučajevi u roku od 3 tjedna: saobraćajna, uginula mačka, razbio joj se balkonski prozor, muž joj uganuo nogu. Inače, nismo praznovjerne ni neke velike vjernice, ali smo nakon nekog vremena zaključile da ode zapaliti svijeću u crkvu (sumnjamo da je jedna poznanica bila ljubomorna na njen uspjeh kako na poslovnom tako i na ljubavnom planu). Probaj i ti, njoj je uspjelo...bar za sad.

Ponekad i ja pomislim kako me strah da nemam ja urokljive oči
Ma nisam ju odbacila ,pomažem joj ,donosim ljekove ,šta god treba ....
Ali ovaj put nije mi se dalo ,zvala me na tel. nisam se javljala
Obično ako joj baš nešto treba zove ponovo ....
Baš kao u slučaju tvoje prijateljice desio se niz nesreća ,jedna nepreboljena ikad
Lako mi je za mačka i cvijeće i te stvari
Ma ne znam ni sama kako je definirat
Da vidiš ti samo tu iznenadnu promjenu raspoloženja
Zove me da dođem ,malo pričamo i onda kaže "ajde idi "i ustane se
A kad dođe kod mene ostane dugo i sve po kući gleda i ispitiva i dira tim štapom
To me stvarno nervira .....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 14:22   #44
Quote:
ThoxHR kaže: Pogledaj post
Neznam,mozda sam i cuo za to al nisam mario smatrao sam sve to "seoskim pricama" al eto vidis ima nesto istine E samo mi objasni cega te strah?Ona te pogledam tim pogledom il te strah sto ti uljece u kucu?
postoje načini za uklanjane uroka...ima ih više...od raznih starih priča..ja sam to prošla i znam kako je a i skidala sam ih uz pomoć jedne gospođe i nije mi se to nikada više ponovilo...
prevarena Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 14:23   #45
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ma nisam ju odbacila ,pomažem joj ,donosim ljekove ,šta god treba ....
Ali ovaj put nije mi se dalo ,zvala me na tel. nisam se javljala
Obično ako joj baš nešto treba zove ponovo ....
Baš kao u slučaju tvoje prijateljice desio se niz nesreća ,jedna nepreboljena ikad
Lako mi je za mačka i cvijeće i te stvari
Ma ne znam ni sama kako je definirat
Da vidiš ti samo tu iznenadnu promjenu raspoloženja
Zove me da dođem ,malo pričamo i onda kaže "ajde idi "i ustane se
A kad dođe kod mene ostane dugo i sve po kući gleda i ispitiva i dira tim štapom
To me stvarno nervira .....
postoji način da se makne djelotvornost te osobe na tebe...ali trebaš biti svjesna da bi to bilo za tebe dugotrajna muka i malo teži proces...ali nije nerješivo...
prevarena Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 21:25   #46
Quote:
prevarena Petra kaže: Pogledaj post
postoji način da se makne djelotvornost te osobe na tebe...ali trebaš biti svjesna da bi to bilo za tebe dugotrajna muka i malo teži proces...ali nije nerješivo...

Kako ?
Samo znam da ne želim ić ni u kakvih gatara ,tarot majstora ni slično
Ne vjerujem u to
To mi je nekako isto ko i urokljive oči ž
Ako me razumješ ,obit će se o glavu i to kad tad ....
Po meni samo molitva dolazi u obzir .....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 17:43   #47
ja u sve i svašta vjerujem, ali ovo sa urokljivim očima mi je totalno bezze, hebote možda i ja imam urokljive oči, a fakat možda i ti izidora i ostali....jer koliko sam skontala čovjek nti ne zna da je nekom nanio nesvjesno zlo....svi smo mi pomalo ljubomorni.....to nas tjera naprijed....uglavnom logički gledano po meni je nabolja zaštita ne razmišljati o tim ppizdarijama nego živjeti život normalno bez opterećenja oćel te netko krivo pogledati, nadalje dodala bi još molitva, činiti dobro, ne prizivati vraga...that it od mene.
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:24   #48
Quote:
norka kaže: Pogledaj post
ja u sve i svašta vjerujem, ali ovo sa urokljivim očima mi je totalno bezze, hebote možda i ja imam urokljive oči, a fakat možda i ti izidora i ostali....jer koliko sam skontala čovjek nti ne zna da je nekom nanio nesvjesno zlo....svi smo mi pomalo ljubomorni.....to nas tjera naprijed....uglavnom logički gledano po meni je nabolja zaštita ne razmišljati o tim ppizdarijama nego živjeti život normalno bez opterećenja oćel te netko krivo pogledati, nadalje dodala bi još molitva, činiti dobro, ne prizivati vraga...that it od mene.
Ma i meni bi bilo bezze da me nije opeklo i to dobro
I to svaki put poslije njenog dolaska i tog pogleda i štapa ...
Ma ni ja ne znam vjerujem li ali niz nezgoda se dogodio od kojih jedna užasna a tad je bila sama u mojoj kući sa jednim članom obitelji a tu joj sa njim nikako nije bilo mjesto .....
Voli ona tako po kućama švrljat i sve ispitivat i pregledat ...
Znao bi ti da imaš urokljive oči
Te osobe to znaju ,svjesne su toga
Samo neki znaju i da se moraju boriti protiv toga
Vjerujem i ja u sve i svašta al bome i u ovo
I nije mi svejedno
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 01:33   #49
Probaj jednom toj babi (izmisli razlog) dati ogledalo kao da se pogleda. Ogledalo prije mora biti navlazeno svetom vodom i osuseno (ne obrisano) Ako se baba necka ili ne moze se pogledati sigurno ima urokljivo oko. Ako je sve normalno e onda malo sebe preispitaj da li si podlegla sugestiji, autosugestiji ili "prici" sto se tice te babe.
__________________
samo polako
Maor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 17:36   #50
Quote:
Maor kaže: Pogledaj post
Probaj jednom toj babi (izmisli razlog) dati ogledalo kao da se pogleda. Ogledalo prije mora biti navlazeno svetom vodom i osuseno (ne obrisano) Ako se baba necka ili ne moze se pogledati sigurno ima urokljivo oko. Ako je sve normalno e onda malo sebe preispitaj da li si podlegla sugestiji, autosugestiji ili "prici" sto se tice te babe.
Da ,i ako se njezinim neckanjem da se pogleda pokaze da "ima" urokljive oci ,ajmo je odmah baciti na lomacu.
A ja sam mislila da su praznovjerja srednjeg vijeka iza nas ,pa se ,u skladu s tim ,stare zene pomalo neugodnih ociju ( "urokljivih") vise ne proglasava vjesticama ,bar ne u civiliziranim krajevima.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 23:15   #51
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Da ,i ako se njezinim neckanjem da se pogleda pokaze da "ima" urokljive oci ,ajmo je odmah baciti na lomacu.
A ja sam mislila da su praznovjerja srednjeg vijeka iza nas ,pa se ,u skladu s tim ,stare zene pomalo neugodnih ociju ( "urokljivih") vise ne proglasava vjesticama ,bar ne u civiliziranim krajevima.
Ma malo bi bilo okrutno baciti ju u vatru da izgori ali posto je tako stara bas i ne vjerujem da je naucila plivati. Utapanje je humanije i makar imaju ribe koristi, rucak bez muke.
__________________
samo polako
Maor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:38   #52
moja suseda ima ''poškodno oko'', a i copra... pogledala je jednom male zečeve koje sam imao, i svi pokrepaše,frendov cucak koji napada sve moguče se skriva u kučicu čim ju vidi, a i jednom sam ju vidio da ide nešto u kanti nosit preko potoka, i odmah se vraća... a i smrdi i odvratna je, i ne razgovaramo se i u svađi smo, pa mi strah da ne baci neki urok ili tak nekaj... živi dvije kuće od mene i baš moram proč kraj njene kuće kad idem od doma, a i ona često prolazi kraj moje, a ja čim ju vidim, odmah u kuću odem, da me ne pocopra...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 14:37   #53
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
moja suseda ima ''poškodno oko'', a i copra... pogledala je jednom male zečeve koje sam imao, i svi pokrepaše,frendov cucak koji napada sve moguče se skriva u kučicu čim ju vidi, a i jednom sam ju vidio da ide nešto u kanti nosit preko potoka, i odmah se vraća... a i smrdi i odvratna je, i ne razgovaramo se i u svađi smo, pa mi strah da ne baci neki urok ili tak nekaj... živi dvije kuće od mene i baš moram proč kraj njene kuće kad idem od doma, a i ona često prolazi kraj moje, a ja čim ju vidim, odmah u kuću odem, da me ne pocopra...
Daj mi reci da se salis?
__________________
Sreca nije nesto gotovo vec proizvod nasih dijela.
Ludjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:56   #54
Quote:
Ludjakinja kaže: Pogledaj post
Daj mi reci da se salis?
Možda zvuči čudno ali ne znači da nije istina
JA ne mogu tvrditi za negov slučaj koliko je istinit ali vjerujem da on to dobro zna i zna još toga što sigurno nije rekao
Zanimljivo je kao i kod oje babe isto tako sve izgleda
Što ona pogleda i preda vragu ili joj se ne sviđa sutra ne osvane
Ni biljke ni životinje a nažalost ni ljudi
Naravno da nisam sigurna u to ,kako i bi ,ali previše je čudno da ne bi primjetila toliku slučajnost
Nikad neću prežaliti što je bila u mojoj kući jedn dan dok me nije bilo i maloposlije dsilo se nešto užasno
U susjedstvu je se svi boje ,samone znam jesu li psi ....
Jedini moj osjećajje da se JA NJE BOJIM....
Nikad nisam ,niti ću poželjeti joj nešto loše
ČUDNO MI JE ,I JA VRLO DOBRO ZNAM KAKO I ZAŠTO ...
Ne ,neću nikakva ogledala ni bjeli luk ni tome slično
Samo sam blagoslovljenu so stavila na ulaz i Bogu sve predala ,pa i taj moj grijeh ako o njoj tako mislim a nisam u pravu
Ali JA SE BOJIM NJE I GOTOVO
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:11   #55
dragi moji, takvih se žena i treba bojati... i bolje je da ih se bojite nego da ih omalovažavate ili ne prihvaćate da postoje i da imaju neku "moć"... Zlo postoji - vjerovali mi u njega ili ne zar ne?
ako živite blizu takvih osoba najbolje je nabaviti si zaštitu...
vera iz bosne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:19   #56
Izidoraa, sorry ako sam indiskretna ali interesira me što se to (ugrubo rečeno) strašnog dogodilo i kome? Misliš da je ta baba kriva direktno?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:55   #57
Quote:
Ludjakinja kaže: Pogledaj post
Daj mi reci da se salis?
ne šalim se, stvarno ima proklet pogled, osjećam se neugodno kraj nje i njene kuće, nikad se ne smije, a i sa svima je u svađi... nekada je nema nekoliko dana, ko fol, ide na sastanke jehovinih svjedoka,ali mislim da i posjećuje svoje kolegice vještice


Izidoraa, hvala na razumjevanju...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 18:06   #58
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
ne šalim se, stvarno ima proklet pogled, osjećam se neugodno kraj nje i njene kuće, nikad se ne smije, a i sa svima je u svađi... nekada je nema nekoliko dana, ko fol, ide na sastanke jehovinih svjedoka,ali mislim da i posjećuje svoje kolegice vještice


Izidoraa, hvala na razumjevanju...
meni se pari da bi se ja više osjećala neugedno kraj tebe, tvoje kuće i tebi sličnih šta razmišlaju o tim glupostima, žena je drugačija i ne želi se nikome prilagođavati živi svoj život za razliku od drugih kojima je negodno kraj svih koji nisu kao i oni.
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:39   #59
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Izidoraa, sorry ako sam indiskretna ali interesira me što se to (ugrubo rečeno) strašnog dogodilo i kome? Misliš da je ta baba kriva direktno?
Žao mi je ,ne mogu o tome .....
Nikad neću znati jeli ili nije ona kiva tome ....
Bolje da i ne znam .....
Ali niz nesreća ,manjih ,dogodilo se nakon njenog dolaska i to nakon što bi ona tu stvar proklela ,da tako kažem ....
Ponekad ,ne uvijek ,ima strašan pogled....
Ja inače nikad nisam vjerovala u ovakve priče ,a čula sam ih dosta ,da mi se nije dogodilo
Ipak mislim da ona to ne bi htjela
Već sam prije rekla da sam čula i čitala da neke žene to jednostavno ne bi htjele i same kažu da sklone djecu od njih i odvraćaju pogled svjesne njegove štetnosti
Kao da jača sila njima upravlja
Ja ne mogu reći da je ona kriva ,ali ne mogu ni izbiti iz glave neke događaje ....
Možda je sve slučajnost ,možda nije .....
Samo sam sigurna da zlo i te kako postoji
Je li u ovom slučaju to moja susjeda ,nikad neću znati
Razumješ li me
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:44   #60
Quote:
norka kaže: Pogledaj post
meni se pari da bi se ja više osjećala neugedno kraj tebe, tvoje kuće i tebi sličnih šta razmišlaju o tim glupostima, žena je drugačija i ne želi se nikome prilagođavati živi svoj život za razliku od drugih kojima je negodno kraj svih koji nisu kao i oni.
Ma ne razumješ ti to ...
I ja bi voljela da o tome ništa ne znam
Ali eto događa se .....
Jasno je da postoje drugačiji ljudi i imaju svoje živote
Sve u redu dok se ne dotaknu mog života
Tad mi ne može biti svejedno ....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.