Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 13:23   #21
Nitko više ne viđa vile?

Šteta....Kao mala uvijek sam voljela priče o njima, bile su mi nešto kao anđeli, hijerarhijski nastrojeni i sto vrsta, oblika i boja...
Čitala sam dosta mitologiju Irske, Druida i slično, tamo imaju jako puno priča o njima...i naziva kojekakvih...Zanimljivo.
Mislim da ih ima. A svašta će se viđati ove godine još i nadalje....

Netko reče "priziv vile". Kakav je to ritual i u koje svrhe?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:40   #22
Danas nekako sva ta bića iščezavaju iz pojavnoga svijeta, što je posljedica promjena na gore koje se u njemu događaju, protuprirodnih pojava, antropocentrizma. U "Gospodaru prstenova" također vilinski svijet nestaje, odlazi u "sive luke" i dalje na zapad, a zapad znači smrt. Kod nas su ti procesi stigli tek sad. Ali su stigli, fuck......
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:28   #23
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Nitko više ne viđa vile?

Šteta....Kao mala uvijek sam voljela priče o njima, bile su mi nešto kao anđeli, hijerarhijski nastrojeni i sto vrsta, oblika i boja...
Čitala sam dosta mitologiju Irske, Druida i slično, tamo imaju jako puno priča o njima...i naziva kojekakvih...Zanimljivo.
Mislim da ih ima. A svašta će se viđati ove godine još i nadalje....

Netko reče "priziv vile". Kakav je to ritual i u koje svrhe?
Nema tih viđenja danas zbog elektromagnetskih zračenja,buke i sl koje onemogućavaju pojavu astralnih bića.U nekim sjevernim zemljama čak ni ne grade cestu tj skrenu je ako se "tu" događa nešto slično.Moš mislit kako je to danas kod nas kad dođeš s motorkom u šumu i tim neprirodnim zvukom poremetiš ravnotežu ,a o dalekovodima ,odašiljačima i sl netreba ni pričati.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 20:49   #24
Vile i vilenjaci... lijepa tema...moje osobno misljenje je da ih nevidimo generalno jel smo zatvoreni u svoje kuce, ured..etc..jako malo se krecemo po prirodi livadama..niti drzimo konje kao sto su neki naveli..
Imao sam par iskustava kroz svoja putovanja...sto je to bilo..mozda vila..a mozda nesto vise..imam trajan podsjetnik na ruci..iz tog vremena..!
__________________
Kako uspjeti pitaju..Jednostavno...Pogled ravno..Zalet..BUMP u zid..dok nepukne..ili dok vam glava nerokne..TO znaci Uspjeti!
arestus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 21:42   #25
Quote:
arestus kaže: Pogledaj post
Vile i vilenjaci... lijepa tema...moje osobno misljenje je da ih nevidimo generalno jel smo zatvoreni u svoje kuce, ured..etc..jako malo se krecemo po prirodi livadama..niti drzimo konje kao sto su neki naveli..
Imao sam par iskustava kroz svoja putovanja...sto je to bilo..mozda vila..a mozda nesto vise..imam trajan podsjetnik na ruci..iz tog vremena..!
kakav podsjetnik?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:21   #26
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Meni je pričao dečko da su njegovi baba i deda, a i drugi stari i mlađi u selu, tamo negdje kad je bio onaj rat (2. svj. valda je mislio???) isto to, konji, pletenice, mokri, neke djevojke čudne, koje nitko ne pozna (ali nisu vidjeli kopita, valda su im gledali negdje drugdje ),

a još su dodali da je uvijek navečer bila buka u štali, konji su se bunili, a vojnici koji su bili išli u rat, njima su se isto ukazivali neki zločesti i bacali ih po zraku. Kad je rat završio. onda je i to prestalo.
I tak, malo se naježim kad čujem takve priče.
A mozda postoji logicno objašnjenje za to ,vec ako su sve price slicne Vile - pletenice-konji-kopita -ljepota itd xd
tareeq is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:41   #27
Quote:
liverpoolfan kaže: Pogledaj post
Prije par godina sam na forumu naišao na priču neog čovjeka koji je sudjelovao u ratu u BiH. I kaže on da su ih tijekom noći u zimi '93 napale nekakve zle-vile demoni i pobile dosta ljudi, raskomadale ih itd. Ne sjećam se točno kako je išlo., pa ako bi netko podijelio priču bio bi mu zahvalan
Nisu bile vile nego vise kao copor vukodlaka. On je navodno to sve promatrao kroz nocnu optiku za gledanje u mraku. A napadnuta je bila grupa neprijatelja koju su ovi promatrali tu noc.

Uglavnom, ovi (vukodlaci) su ih raskomadali dok su ovi pucali naokolo buduci da metci nisu ostavljali mnogo udesa na ovim razjarenim zvijerima koje su obavile posao veoma brzo.
K tome, tko je koristio nocnu optiku, zna da se tu i ne moze toliko puno toga za vidjeti.

Ali prica nije jedinstvena, naime, mnogima je poznat nocni napad Drakule na vojske Medmeda Osvajaca. Npr.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 22:50   #28
:-)))))))))))))

Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Nisu bile vile nego vise kao copor vukodlaka. On je navodno to sve promatrao kroz nocnu optiku za gledanje u mraku. A napadnuta je bila grupa neprijatelja koju su ovi promatrali tu noc.

Uglavnom, ovi (vukodlaci) su ih raskomadali dok su ovi pucali naokolo buduci da metci nisu ostavljali mnogo udesa na ovim razjarenim zvijerima koje su obavile posao veoma brzo.
K tome, tko je koristio nocnu optiku, zna da se tu i ne moze toliko puno toga za vidjeti.

Ali prica nije jedinstvena, naime, mnogima je poznat nocni napad Drakule na vojske Medmeda Osvajaca. Npr.
Inaće to ti je scena iz jednog holivudskog filmića, al ne mogu se sad sjetiti imena da me ubiješ:-) Tako da ta priča o "vukodlacima" koji su napali nekog u Bosni za vrijeme rata, je plasirana od nekog šaljivđije s bujnom maštom, rakijicom, smislom za humor i očigledno gledanja ovog pomenutog filma ...
Bradate spodobe vidljive kroz noćnu/dnevnu optiku se moglo zaustaviti i običnim metkom , btw
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:16   #29
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Inaće to ti je scena iz jednog holivudskog filmića, al ne mogu se sad sjetiti imena da me ubiješ:-) Tako da ta priča o "vukodlacima" koji su napali nekog u Bosni za vrijeme rata, je plasirana od nekog šaljivđije s bujnom maštom, rakijicom, smislom za humor i očigledno gledanja ovog pomenutog filma ...
Bradate spodobe vidljive kroz noćnu/dnevnu optiku se moglo zaustaviti i običnim metkom , btw
Da, gledao sam takve filmove. Ima jedan upravo slican tome gdje je grupa vukodlaka bila u sukobu sa britanskom vojnom jedinicom. Britanski je film.

Te filmove sam volio kao mali, o vampirima i vukodlacima. Od Tarantina su mi bili zakon.

Ali ako cemo da budemo iskreni, price o vampirima i vukodlacima su postojale mnogo prije nastanka Hollywooda.

A moderni vampiri i vukodlaci cini se da su izvezeni upravo sa Balkana. I mozda recimo Francuske gdje su napadi vukodlaka legandarni takodjer. A domovina vampira je definitivno Balkan.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 23:22   #30
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Bradate spodobe vidljive kroz noćnu/dnevnu optiku se moglo zaustaviti i običnim metkom , btw


Ako je ovaj 'ocevidac' bio bosnjak ili HVO, a bio je jedno od ovoga dvoga, onda bi se moglo reci da su dvometarske bradate spobode napale njihove minijaturne verzije.




.................................................. .
Here is the movie

http://www.youtube.com/watch?v=9fiy4A3sbd4

Dog Soldiers
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:11   #31
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
zašto??zbog čega ti je potrebna vila pa ju planiraš pozvat?btw koliko si spremna "platit" da bi "dobila" tu vilu?
platit će patnjom i bijedom do kraja života
vile se ostavljaju na miru, a ako postoji neki razlog će ti se pokazat samo onda pazi šta radiš, i one su takoreć dobroćudni demoni, samo mogu brzo poludit (neke)
__________________
Life is just a race where death is the finish line.
Tokar52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:32   #32
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Nisu bile vile nego vise kao copor vukodlaka. On je navodno to sve promatrao kroz nocnu optiku za gledanje u mraku. A napadnuta je bila grupa neprijatelja koju su ovi promatrali tu noc.

Uglavnom, ovi (vukodlaci) su ih raskomadali dok su ovi pucali naokolo buduci da metci nisu ostavljali mnogo udesa na ovim razjarenim zvijerima koje su obavile posao veoma brzo.
K tome, tko je koristio nocnu optiku, zna da se tu i ne moze toliko puno toga za vidjeti.

Ali prica nije jedinstvena, naime, mnogima je poznat nocni napad Drakule na vojske Medmeda Osvajaca. Npr.
Ovo sam procitala u knjizi makedonskog autora Oliver Romevski, knjigu je napisao sa pseudonimom Oliver DelRio, po toj knjizi trebao se snimat i film. Knjiga je pisana nesto oko vrijeme rata cinimi se, a kasnije isti taj nastan (kao da citam njegovu knjigu) dio po dio ju je prepricavao jedan forumas na temi "istinite horor price"

A sto se vila i vilenjaka tice, ja se sjecam da dok smo jos bile skolarke (srednoskokle) i slucajno bi se zatekle kod frendice doma, da nas mame nisu pustale izlaziti van tocno u ponoc. To smo radili ili 5-10 min prije ponoci (ako smo jako blizu u susjedstvu) ili 2 min nakon ponoci zasto - neznam
mi smo to povezivali sa pricama o vilama koje smo slusali da u to doba "gluho doba" vile igraju "kolo" i da ako im kojim slucajem "stanes" u kolo da ti mogu jako nauditi (fizicki ozljediti, nanjeti zlo pa cak i paralizirati) za kaznu sto si im prekinuo ples...

Drugu pricu koju sam slusala o vilama kao klinka je ta da vile jako vole konje, i da ako ih vlasnici nisu unjeli u stalama ili ih zaboravili /ostavili na polju tokom noci da su ih ujutru nalazili premorene i iscrpljene (navodno od vilinih jahanja)
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 01:58   #33
Danas smo pricali o tim stvarima
i lik iz sela kaze da je jednom isal kroz sumu kuci sa frendom i valjda je naletio na vile..
neznam sta su radili ali kazu da je vila ovog drugog srusila na pod i da je skoro ostao bez zraka.
Lik se usto i reko joj pic.. ti mater.. kad ti ja dodjem i spominjo je kosu valjda, nesto tako a ona njemu "oces da ti ja od kose napravim metlu?"
i nis oni brzo pobjegli ...uff
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:12   #34
vile, jinni (u Kuranu) i suvremeni grey alieni
su ista ''svojta'',
nizhi losi entiteti iz 4. denziteta
(iz prve vise dimenzije od nashe)

aromaticno ulje mente pomaze da se zastitite od njih,
dok ih zacin timijan privlaci

a ako pocinje napad, mozete se obraniti
stavljajuci jake magnete na svoja prsa,
ili pak vizualizacijom aure oko sebe (bijele svjetlosti).
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 22:46   #35
Quote:
Alexandra Burek kaže: Pogledaj post
vile, jinni (u Kuranu) i suvremeni grey alieni
su ista ''svojta'',
nizhi losi entiteti iz 4. denziteta
(iz prve vise dimenzije od nashe)

aromaticno ulje mente pomaze da se zastitite od njih,
dok ih zacin timijan privlaci

a ako pocinje napad, mozete se obraniti
stavljajuci jake magnete na svoja prsa,
ili pak vizualizacijom aure oko sebe (bijele svjetlosti).
Jinni su đini tj po naški "čini" tj coprije,Vjerojatno je netko na forumu Davida Ickea pametan pa je modernije govoriti o denzitetima i davati nove titule entitetima nego bit staromodan.Znači iz četrtog denziteta greysi namirišu titmijan u mom vrtu pa dođu A za ziher zaštitu onaj defibrilator iz hitne
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 08:53   #36
http://www.starisloveni.com/Vila.html
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 12:20   #37
O napadima i susretima s vukodlakima pisao je neki Ardalić, dopisnik tadašnjeg Narodnog lista iz Benkovca. Radi se o događajima s kraja XIX i početka XX stoljeća u tom kraju i reklo bi se da je bilo svega. Našao sam to bio jednom na netu, no zaboravih, vjerojatno se4 još negdje tamo nalazi.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 07:51   #38
Ja sam doživjela zanimljiviju situaciju vezano uz vile. Čovjek je imao vilinu kosu, mali uvojak, koju je stavio u maramicu i zapalio. Kako je maramica gorjela unutra su se vidjele svjetleće točkice koje su letjele uokolo. Prvo sam se smijala kad sam čula da vile postoje, no kad sam vidjela to nije mi bilo svejedno. Kasnije sam stavila svoj uvojak kose u maramicu da vidim što će biti, pomislih možda je to ipak bio trik, no nije se ništa desilo, naravno.
__________________
What if all your dreams came true?
New Georgia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 22:27   #39
Ja znam da moja baka o njima nije voljela pricati jer su navodno vile zle...
Lolita_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 23:22   #40
Quote:
New Georgia kaže: Pogledaj post
Ja sam doživjela zanimljiviju situaciju vezano uz vile. Čovjek je imao vilinu kosu, mali uvojak, koju je stavio u maramicu i zapalio. Kako je maramica gorjela unutra su se vidjele svjetleće točkice koje su letjele uokolo. Prvo sam se smijala kad sam čula da vile postoje, no kad sam vidjela to nije mi bilo svejedno. Kasnije sam stavila svoj uvojak kose u maramicu da vidim što će biti, pomislih možda je to ipak bio trik, no nije se ništa desilo, naravno.
Stari trik , vjerojatno je stavio vrh prskalice ili neke slične pirotehnike u taj uvojak.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.