Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2016., 17:09   #21
Toro je ponos Pijemonta i uvijek će bit. Svatko tko je bio u Torinu, a da je imalo u navijačkoj priči i razgovarao s ljudima o tome će skužit kako stoje stvari.
Joyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:49   #22
Solun: Paok 60% aris 35% iraklis i ostali 5%
dixieland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 21:13   #23
Quote:
Joyrider kaže: Pogledaj post
Toro je ponos Pijemonta i uvijek će bit. Svatko tko je bio u Torinu, a da je imalo u navijačkoj priči i razgovarao s ljudima o tome će skužit kako stoje stvari.
To stoji,ali i godine cine svoje..Toro godinama nema znacajniji rezultat,a nove generacije ne prate trend starijih toliko..Plus Torino privlaci puno dosljaka,a vecina ih navija za Juve..
A ovdje i nije prica o najvjernijim navijacima..Bilo bi zanimljivo vidjeti istrazivanje po dobnim skupinama..

Za Milano i Italiju jos stoji da je Inter imao prevlast do kraja 80-tih,ali danas je to u deku tu negdje..

Kad smo vec kod tih nagadjanja,mene je zacudilo kako Hajduk dobro prolazi u Herceg-Bosni medju obicnim ljudima..Dinamo je nekada bio apsolutni vladar
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 22:30   #24
Kakvo je stanje u Manchesteru?
m@tij@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 22:37   #25
I u Londonu?
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 22:49   #26
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post


Atena sa čitavom okolicom.. 50% Olimpijakos, 35% Pao, 15% AEK,
šta je olympiakos tako jak u ateni i okolici?
novemb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 23:27   #27
Davno sam citao za Atenu..Pao je bio "akademski" klub,Oly radnicki..
Sam Pirej je krajem 19 i pocetkom 20 stoljeca sve vise dobivao na vaznosti..Nakon sto Grci protjerani iz male azije,vecina ih isla i dolazila prek Pireja..Nisu svi krenuli navijati za nove klubove..Dio ih se zakacio za Oly..

Struktura stanovnistva Atene se pocela mijenjati polako,a narocito nakon ww2 i gradjanskog rata,kada jako puno ljudi emigrira opcenito..Vecina koja dolazi je za Oly..

Uzmi sad u obzir i dominaciju koju Oly ima zadnjih 30-tak godina i nije cudan postotak..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 00:09   #28
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
I u Londonu?
U londonu ima svega i svacega najmasovniji su west ham,chelsea,arsenal i tottenham..tu se istice arsenal koji je kroz povijest uvik odskaka pa ima navijaca po cilom londonu dok su ostali u pravilu vezani za svoj dio grada tj.di se nalazi stadion pa recimo da su ova 3 tu negdi svi a da je arsenal broj jedan

U nekakve postotke je to nemoguce stavljat jer ima jos dosta klubova sa znacajnin brojen navijaca
stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 07:58   #29
Quote:
budha 1980 kaže: Pogledaj post
predstavljas se kao da nesto znas, a ustvari nemas veze s mozgom. ovo sta si napisa za brazil granici s debilizmom.
Zasto se moramo vrijedjat... Nije bas u ni skladu s tvojim nadimkom... Ne radi se tu o matematici ili fizici, pa da netko nesto zna, a netko nema pojima...

Napisao sam ono sto sam cuo, s time da sam krivo napisao za Sao Paolo, gdje ej Sao Paolo najpopularniji, a slijede podjednako popularni Corinthians i Palmeiras... Nisam bio u najvecem gradu na juznoj hemisferi, vec su ovi postoci moja procjena kad sam bio u Riu 2005...

U Belo Horizonteu je obrnuto nego sto sam napisao, CRuzeiro oko 2/3, Atletico 1/3
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 08:10   #30
Quote:
budha 1980 kaže: Pogledaj post
http://app.globoesporte.globo.com/fu...o-facebook/#!/
ovo je karta brazila sa svim gradovima i postotkom ljudi koji slijede svoj klub priko facebooka. ukucajte rio de janeiro, sao paulo i belo horizonte, pa ce te vidit kakve pizdarije ovaj govori. uzmimo u obzir da se u brazilu skoro polovica ljudi sluzi facebookom mozete i sami doc do nekog zakljucka.
Flamenogo je najpopularniji u Riju, to sam i napisao, a dvojica su mi rekli da je Vasco de Gama (klub portugalskih iseljenika) daleko ispod i Botafoga i Fluminensea... S obzirom da je Botafogo vec nekoliko sezona u II ligi, mozda se nesto promjenilo, a ja sam tamo bio prije vise od 1 desetljeca, a i moji izvori nisu popili svu pamet svijeta (obojica su navijaci Flamenga).

Iz istog izvora sam cuo da je u najvecem gradu juzne hemisfere Sao Paolo kao klub najpopularniji, a Palmeiras i Corinhinas podjednako, a izvan grada da je Corinthians najpopularniji...

Opet sve su to price rekla-kazala, poveznice koje si pruzio su dosta detaljna analiza i vjerojatno bolje odrazavaju stanje na terenu od onoga sto sam napisao.
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 08:13   #31
Quote:
stwhiskey kaže: Pogledaj post
U londonu ima svega i svacega najmasovniji su west ham,chelsea,arsenal i tottenham..tu se istice arsenal koji je kroz povijest uvik odskaka pa ima navijaca po cilom londonu dok su ostali u pravilu vezani za svoj dio grada tj.di se nalazi stadion pa recimo da su ova 3 tu negdi svi a da je arsenal broj jedan

U nekakve postotke je to nemoguce stavljat jer ima jos dosta klubova sa znacajnin brojen navijaca
Kako sam čuo za englesku metropolu, postoji neka karta po kvartovima...

Arsenal je najpopularniiji, nesto ispod njega Totanham i Chelsea... Navodno i Utdovaca i Liverpulaša ima vec podjednako kao West Hamovaca...

Za London koji ima zaista puno klubova, a i mnogo navijaca dva najpopularnija engleska kluba, je zaista tesko dati neke precizne brojke i posototke...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 08:23   #32
Quote:
Perač leševa85 kaže: Pogledaj post
Brate nismo se baš razumili,ako je tebi izvor informacija prijatelj s posla koji živi dvi godine u torinu,a navija za milan morat ćemo prekinit raspravu,moj najbolji prijatelj u torinu kod kojeg san bija zadnji put prije dvi godine a često se čujemo ima 54 g i jedan je osnivača vecchie maniere legendarne grupe starijih ultrasa koji je bija 85 g u splitu na hajduk-torino i na tribinama je priko 35god,ima dučan i tiskaru u centru grada i sama šetnja gradon u njegovon društvu je komedija teška,na svakom koraku mu se ljudi javljaju,a on za svakog kaže jeli torinez ili juventin,od 100 ljudi šta me upozna s njima reka bi da 3 navijaju za juve eto takav je omjer, to ti nebi tribalo bit čudno kad bi zna da je grande toro bija najuspješniji klub uz genovu do 1948 g kad in je poginila cila momčad u avionskoj nesreči na brdu superga,radi svega toga i tvornice fiata i familie agnelli o čemu san pisa prije ne čudi da je takav omjer za torino,na juveove utakmice dolaze busevi iz cile italije parking izgleda ka sa su sve gostujuči navijači
Dopuštan da je tvoj izvor informacija bolji, a li tesko da postotak moze biti 80-20... Mozda 60-40, (tako sam i ja mislio pšrije nego sto sam pricao s kolegom)...

No dobro... Uvijek nesto naucimo...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 10:59   #33
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Kako sam �uo za englesku metropolu, postoji neka karta po kvartovima...

Arsenal je najpopularniiji, nesto ispod njega Totanham i Chelsea... Navodno i Utdovaca i Liverpula�a ima vec podjednako kao West Hamovaca...

Za London koji ima zaista puno klubova, a i mnogo navijaca dva najpopularnija engleska kluba, je zaista tesko dati neke precizne brojke i posototke...
Nisam cuja da ima koji kvart da se zna da je unitedov ili liverpoolov..to da ih ima masu u londonu je sigurno zbog posla i svega sta su se doselili al to je razbacano,nisan gleda na taj nacin
stwhiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 11:28   #34
Isco hahahhaaa buraz pa kaj si ti na drogama? Kaj izmisljas gluposti, ako si par gradova pogodio gore. Ti si lud.
pončo1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:06   #35
Copy s drugog foruma:

" Neki krajevi su čisti, neki sa većinom jedne grupe, neki izmešani....
Što se tiče sremske strane BG-a, Batajnica, Surčin i ta mesta što okružuju Zemun i pripadaju opštini Zemun su sačinjena od navijača Zvezde i Partizana (zavisi sve od generacije, jer negde su stariji navijači za jedan klub a mlađe generacije za drugi, i tako se godinama menja)
Ova naselja Busije, Plavi Horizont su naseljena izbeglicama iz Knina, Drniša gde su Srbi navijali za Zvezdu pa je tako i danas.
Taurunumi su u gradu Zemunu glavna ekipa mada postoje i grobarske i ciganske ekipe. TB imaju i ekipu u Zemun Polju i Galenici.

Novi Beograd je izmešan ali preovladavaju Cigani i Grobari.
Od bloka do bloka sve zavisi, Radovci su imali u jednom bloku prevlast, tj. tamo stoje njihovi grafiti urađeni po naselju.
dvadeseti blokovi kod Arene su uporište ciganskih mlađih ekipa Hijena i Kenjara.
U prekodunavski krajevima Grobari imaju uporišta u Padinjaku (Ćume i ekipa), a koliko znam prije su imali većinu u ostalim tim krajevim, ali sada mlađe generacije navijaju za Zvezdu.
Pančevo koje je u Vojvodini ali je naslonjeno na BG u mnogim sferama, ima dobru ekipu Delija (Brigate Pančevo), Stoka Pančevo je pre pratila Partizan a sada je tamo Južni Front Pančevo. Radovci i TB imaju sekcije, a pre su bili Rangersi navijači Dinama. Ima i ekipa Unije.
Dorćol koji se deli na Donji i Gornji Dorćol.
U Gornjem je Alkatraz, a u Donjem cigani. Centar grada je izmešan između Delija i Grobara.
Senjak je uporište zvezdinih Ultra Boysa.
Na Vračaru je takođe dosta izmešano i sve se menja. Grobari sa Vračara su sad u Zabranjenim a koliko znam Neimar i Čubura su ciganske.
Na Konjarniku su ratovale grobarska ekipa Erotika i ciganska Heroes.
Zvezdara je Zvezdina i sva ta naselja koja pripadaju opštini Zvezdara. Mirijevo je uporište Ultrasa, a Lion je takođe većinski ciganski. Ima verovatno i Grobara, a i UF je imao sekciju tamo.
Karaburma je uporište Unije sa koje dolazi većina navijača OFK-e, ali naravno da i navijači večitih imaju svoje ekipe.
Višnjička Banja je imala ekipu Trans Boys koja je navijala za lokalni klub, a i pošto su susedi Karaburmi dobri su bili sa OFK-vcima.
Voždovac je velika opština i ima svega. Invalidi su bili većinom iz Braće Jerkovića i Medakovića. Na Medakoviću ima i Delija i Grobara te sekcija Đavola sa Karaburme.
Vitezovi su dolazili sa Lekinog Brda, a neznam ko je sad tu većina.
Kumodraž ima Radovce i Grobare, mada u jednom delu naselja ima i Delija koji su napali Radovce pred jedan njihov meč.
Kaluđerica je divlje izgrađeno naselje od 20 hiljada ljudi i tamo su Grobari bili većina.
Ovi mali i veliki mokri lugovi su veća naselja gde teško odrediti ko je glavni.
Banjica je naravno uporište Radovaca i sva ta južna BG predgrađa daju ekipu za UF (Cerak, Vidikovac, Bele Vode, Jajinci, Miljakovac, Žarkovo), mada ima kao i u svakom delu grada pripadnika dve glavne BG grupe.
Na Banovom Brdu je bilo pripadnika i Delija i Grobara i UF.
Železnik i Sremčica su velika prigradska naselja gde verovatno u jednom trenutku jedni imaju prevlast a u drugom drugi.
U Obrenovcu je viđenija Grobarska ekipa Headhunters.
U Lazarevcu su Delije imale dobru ekipu.
Mladenovac neznam kako je tamo."

Ovo je okvirna mapa:
http://cdn.tf.rs/2015/06/29/navijacka-mapa-620x350.jpg
kuzisne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:20   #36
Quote:
pončo1986 kaže: Pogledaj post
Isco hahahhaaa buraz pa kaj si ti na drogama? Kaj izmisljas gluposti, ako si par gradova pogodio gore. Ti si lud.
Hajde pročitaj sto sam napisao... Ja sam to sve čuo kad sam bio u dotičnim zemljama i ne mora biti točno...

Napisi svoje brojke, misljenja, mozemo onda diskutirati, ovako se vrijedjat, nema smisla...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 18:31   #37
Quote:
budha 1980 kaže: Pogledaj post
http://sinopsedofutebol.blogspot.hr/...argentino.html
podaci za argentinu. medju njima je i podatak za buenos aires.
Na poveznici koju navodis prikazan je postotak je za provinciju Buenos Aires, tu je jasno Boca jaca... Provincija Buenos Aires ima 16 mikica i 700 tisuca ljudi, sam grad Buenos Aires ima tri miliona (npr La Plata jugoistocno predgradje, je vece od Grada Zagreba, ali ne spada pod Grad Buenos Aires )..

2004 u jesen (tamo je bilo proljece) razgovarao sma s par argentinskih Hrvata, i rekli su mi da u samom gradu buenosaireški Rayo Vallecano ima prednost. Opet dopustit cu subjektivnost jer Hrvati koji zive u argentinskoj prijestolnici su u velikoj vecini navijači Rivera...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:18   #38
Quote:
Perač leševa85 kaže: Pogledaj post
Brate nismo se baš razumili,ako je tebi izvor informacija prijatelj s posla koji živi dvi godine u torinu,a navija za milan morat ćemo prekinit raspravu,moj najbolji prijatelj u torinu kod kojeg san bija zadnji put prije dvi godine a često se čujemo ima 54 g i jedan je osnivača vecchie maniere legendarne grupe starijih ultrasa koji je bija 85 g u splitu na hajduk-torino i na tribinama je priko 35god,ima dučan i tiskaru u centru grada i sama šetnja gradon u njegovon društvu je komedija teška,na svakom koraku mu se ljudi javljaju,a on za svakog kaže jeli torinez ili juventin,od 100 ljudi šta me upozna s njima reka bi da 3 navijaju za juve eto takav je omjer, to ti nebi tribalo bit čudno kad bi zna da je grande toro bija najuspješniji klub uz genovu do 1948 g kad in je poginila cila momčad u avionskoj nesreči na brdu superga,radi svega toga i tvornice fiata i familie agnelli o čemu san pisa prije ne čudi da je takav omjer za torino,na juveove utakmice dolaze busevi iz cile italije parking izgleda ka sa su sve gostujuči navijači
To kaj veliš je istina, meni frend studira u Torinu i rekel mi je da većina ljudi navija za Torino, otprilike 70-30%. Juventus ima najviše navijača u Italiji, ali u Torinu su u manjini.
Ka ds am bil na repki u Milanu, s vlasnikom jednog malog hostela sam razgovoarao, inače okorjeli Milanista, rekel mi je da je omjer u Milanu podjednak, možda malo više Interista.
__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:21   #39
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
U Torinu je podjednako torineza i juventina...
Ja sam više čuo da raja u samom gradu više navija za Torino, dok je Juventus najpopularniji klub u Italiji, ali nigdje nisu većina.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 17:13   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja sam više čuo da raja u samom gradu više navija za Torino, dok je Juventus najpopularniji klub u Italiji, ali nigdje nisu većina.
Ja sam baratao tom cinjenicom, medjutim kazu (kolega koji zivi u Torinu) da se to poslednjih godina mjenja... Ponavljam mozda se vara...

Perač leševa ponudio je uvjerljiv argument, sklon sam vjerovati da je Torineza vise, ali bio sam a finalu Kupa uefe 2014...

Bio sam pocetkom 2000-ih na Del Alphiju na Ligi prvaka u tri navrata, i cudilo me kako stadion nije ni u jednoj od tih utakmica (a nisu bile beznacajne za Juve) nije bio pun, ali ni priblizno, tek oko 2/3...

Ne traze mi se povenzice, ali procitao sam da je Juventus i na sjeveru Italije popularniji od Intera i Milana...

Na cijelom jugu (Sicilija, Kalabrija) je uvjerljivo najpopularniji...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.