Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 19:33   #381
Terapija(tablete)

imam povišeni tlak 145/95 zna bit i više pijem amikor h 2o 1/2 tablete ali tlak
opet bude povišen.Sad sam od kardiologa dobila nove tablete val 8o mg.
Interesirame dali je to velika doza na onu koju sam pila pila sam tabletu od 1o mg a sad od 8o mg.
Ljubica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:38   #382
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
ja sam za temu
Našla na nekoj stranici na kojoj odgovara liječnik na pitanja da ako je tlak pod kontolom i ako je obiteljska anamneza u redu, nema razloga da se ne piju pilule kombinirane ili progesteronske.
E sad, obiteljska anamneza....mislim, kod mene su svi umrli od moždanog/srčanog...ALI SA 80 GODINA! A tko nije u tim godinama umro od toga? Osim od starosti, naravno.
Ja imam 33. Mislim, kakve sad to veze ima?!

Ginić u petak, da čujem kakvu će ovaj teoriju izmisliti.

@ljubica: nisu mi poznati ti lijekovi, ali reci, jel djelatna tvar (sastav) isti tih lijekova? Naime, ti pišeš da je novi 8x jači, ali to je možda neka sasvim druga djelatna tvar u pitanju, pogledaj uputstva.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 14:21   #383
Quote:
Ljubica12 kaže: Pogledaj post
imam povišeni tlak 145/95 zna bit i više pijem amikor h 2o 1/2 tablete ali tlak
opet bude povišen.Sad sam od kardiologa dobila nove tablete val 8o mg.
Interesirame dali je to velika doza na onu koju sam pila pila sam tabletu od 1o mg a sad od 8o mg.
Ne, nije velika doza jer je drugi lijek, tj. molekula. Ugrubo se može reći da je 10 mg Amicora = 80 mg Vala. Jel to Val ili Val plus?
Matej2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 15:55   #384
Evo, za žene koje je zanimalo: kaže moj gyn da nema razloga da netko tko pije antihipertenzive ne pije kontracepcijske - da se to nije smjelo kombinirati nekad, u doba kad su pilule bile "jače", sadržavale puno veću dozu hormona.

Ipak, imam osjećaj da svaki ginić ima svoje mišljenje o tome, neki kažu da, neki ne.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 11:01   #385
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Evo, za žene koje je zanimalo: kaže moj gyn da nema razloga da netko tko pije antihipertenzive ne pije kontracepcijske - da se to nije smjelo kombinirati nekad, u doba kad su pilule bile "jače", sadržavale puno veću dozu hormona.

Ipak, imam osjećaj da svaki ginić ima svoje mišljenje o tome, neki kažu da, neki ne.
to sam si i mislila

ja samo znam da je meni dobro: uz Byol i Ampril držim tlak u totalno normalnim granicama (čak mi i previše padne ako je južina ), a Cilest i dalje pijem, jer ama baš nikad nisam imala nikakve nuspojave od njih... a i kardiolog mi je rekao da smijem

inače super mi je tvoj sig pozdrav iz Osijeka
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 20:20   #386
Meni za vrijeme južine naraste, kak tebi pada?!

Evo, rekla mi i žena u ljekarni: cilj je pratiti što se događa kad se kombiniraju antihipertenzivi i pilule - ako se tlak otme kontroli, onda se prekida. U suprotnom sve 5.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:41   #387
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Meni za vrijeme južine naraste, kak tebi pada?!

Evo, rekla mi i žena u ljekarni: cilj je pratiti što se događa kad se kombiniraju antihipertenzivi i pilule - ako se tlak otme kontroli, onda se prekida. U suprotnom sve 5.
pa ne znam, ono kad sam ga prvi put izmjerila prošli prosinac, bila je južina i bio je jaaaaaaaako visok danima od 165 do 175 sa od 90 do 110, horor!!

a sad neki dan je nešto zatoplilo, ne kužim se ja baš - možda i nije bila južina, nego samo toplo vani - i osjetim ja neš čudno u glavi, slično onome u prosincu (pritisak u glavi i vrtoglavica), kadli tlak 108/70! negdje popodne... popila sam kafu i došla k sebi
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:42   #388
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
cilj je pratiti što se događa kad se kombiniraju antihipertenzivi i pilule - ako se tlak otme kontroli, onda se prekida. U suprotnom sve 5.
da li ovo podrazumjeva samo povišenje tlaka ili i nenormalno snižavanje?
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:14   #389
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
da li ovo podrazumjeva samo povišenje tlaka ili i nenormalno snižavanje?
Pa u uputstvima se uvijek spominju samo hipertoničari, tako da bi rekla da se odnosi samo na povišenje, mislim da samo taj učinak može imati kontracepcija, ne obratni.
Ako si ti na antihipertenzivima, a prenizak ti je tlak, priješ preveliku dozu ili "prejake" po mojoj nekoj logici. Nema to veze sa kontracepcijom.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:39   #390
dobila sam odgovor na ordinacija.hr, od Matilde Mladinić, dr. med, spec. ginekologije i porodništva:

"Po preporukama svjetske zdravstvene organizacije, dobro reguliran tlak, a Vaš jest, nije kontraindikacija za uzimanje kontraceptiva. Uz napomenu da niste pušač, ili nemate povišenu tjelesnu težinu, te su vam nalazi jetrenih enzima i masnoća uredni."

daklem, sve ok
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 16:50   #391
ljudi jel ima tko komplikacije od tlaka,uzv srce je granican,ali s obzirom na moju masu je uredan i sve radi,cak je rekla da ljudi bez visokog tlaka imaju jos veca srca nego ja

e sad,ekg mi je pokazo nesto sto se zove hemiblok,left anterior fasicular block,e to je jel sve od tlaka,ali mene sad zanima jel to trajno stanje ili je moguc oporavak,naime imam pritisak u prsima cesto i kao da mi grglja srce,tlak je u zadnje vrijeme dosta uredan,za terapiju sam dobila samo concor cor 1,25 mg
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 09:53   #392
Imam par pitanja pa molim znalce za savjet.

Terapija mi je 10mg Tritazide ujutro i 5mg Amlopin navečer. Mjerenjem tlaka ujutro, popodne i navečer primijetio sam da Tritazide spušta tlak tijekom dana, doduše ne uvijek na 120/80 ali spušta, dok Amlopin IMHO uopće ne djeluje. Naime, uveče imam tlak cca 155/100 a ujutro 170/100. ???

Eh, nisam spomenuo da sam prije početka terapije bio na hitnoj sa 240/120, koji je slučajno otkriven, meni je bilo super, samo što me zadnjih godina često bolila glava ali to sam pripisivao meterologiji.

I još sam nešto uočio, nakon fizičke aktivnosti se događa slijedeće:

- nakon aerobne aktivnosti (hodanje, bicikl) pada gornji tlak
- nakon anaerobne aktivnosti (bodybuilding) pada jedan i drugi tlak

To mi je malo čudno, zar nakon sporta ne raste tlak?

Inače, bavio sam se sportom cca 12 godina, bodybuilding, imam 40 godina, ccc 12 kg previše, ne pušim, ne pijem, nema droge, steroida i sl....

Zbunjuje me to sve ....ima tko kakav explanation...
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 12:06   #393
pa fora je da se nakon vjazbanaj tlak digne,tj tokom,da bi poslije pao
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 09:36   #394
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
pa fora je da se nakon vjazbanaj tlak digne,tj tokom,da bi poslije pao
Tijekom vježbanja ne mjerim, ali netom nakon zadnje vježbe uzmem tlakomjer i mjerim, i tlak je niži nego pije treninga, pogotovo donji, naravno, uz broj otkucaja od 120-150.
E, sad je li to OK, to ne znam...
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 13:39   #395
Ja imam visok gornji tlak - obično oko 150 pa i više a donji oko 80-8? Puls je oko 80...jel to od stresa kada mi mjere ili?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 21:18   #396
Da malo otvorim ovaj zapušteni topic.

Da pitam, da li netko zna nešto o tabletama Norprexanil i koju vrstu lijekova one mogu zamijeniti (npr. Lacipil...)
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:13   #397
visok tlak i nizak puls ??

Ovako,

imam 22 god. i zadnjih dana mjerim svakodnevno tlak i konstantno je povišen (cca 140/95), a puls je bolesno nizak -- 43-45. Dugo nisam mjerio tlak, do prije par dana kad me ulovila migrena. Mislim da sam uvijek imao blago povišen tlak, a niži puls, ali sad je sigurno više nego ranije. Ne bavim se aktivno sportom, idealne sam težine i nekih težih zdravstvenih problema nisam nikad imao. Makar me muče sinusi povremeno i otežano dišem (jako i brzo se zapušem pri fizičkoj aktivnosti), pa sam jedno vrijeme sumnjao da imam devijaciju septuma (vrlo moguće), ali ne znam može li to biti uzrok mom trenutnom kardiovaskularnom stanju?

Idem doktoru za 2 dana, ne stignem ranije, pa me zanima ima tko kakvu ideju/prijedlog?

Hvala
biff_tannen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 17:02   #398
ja sam 65 g.,prošle godine sam u 7 mj.imao moždani,lijeva strana mi je bila oduzeta, sad je još uvijek teško hodam nekako,nitko ne može sa sigurnošću reći,a i ne treba
bilo koje inf.ovim putem primjenjivati na sebi, nego sve stričeku doktoru,što on kaže(zakon),netko će reći ima ih svakakvih TOČNO!,ali ih ima i više,ko pita ne.......,tlak koji imaš imao sam ja,pa sam imao tlekomaniju mjerio svaki dan,za čudo bilo je skoro svaki dan ist,ali jednog lijepog dana bum po meni treba se kontrolirati,jer mislim da sam sam kriv.Dan prije 10 piva,nervoza,masnoća,vrućina,3 kutije cigareta,mada sa menom u bolnici ležali su od toga i oni koji cigaretu nikad nisu ni uzeli u ruku,ali će sad reći svi oni koji puše, eto vidiš, likuju,ali pušenje djeluje na nekog bitno i ubrzava,kod nekog je genetski,jer ima u bolnici nažalost i mladosti.Konkretno DOK. će ti
svaki reć masnoća normalno,tlak i tablete adekvatne za tebe za tlak,gustoća krvi,mir i česta kontrola krvi i ostalo što striček DOK kaže,onda kako bog dade.Netreba se sada zabarikadirati usebe pa ono zašto baš ja,ili još bolje ni ono neće mene(tako sam ja pa eto!).NEKA TE .......čuva.
wassermann is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 01:52   #399
Povišen Krvni Tlak

Imam 35 god i cijeli život sam bio niskotlakaš (prosjek 115/70), da bi mi u zadnjih godinu dana tlak konstantno bio 140/90.
Krvni nalazi kao i nalazi urina su posve u redu osim kolesterola.

Ukupni 5,8
HDL 1,4
LDL 3,8
Trigliceridi 2,2

Životni stil i navike nisam mijenjao nešto drastično. Dakle sport, prehrana, relax i ostale stvari su kao i uvijek.

Ima tko kakav učinkovit savjet iz iskustva kako se riješiti ovih tlakaških i kolesterolskih napasti jer do sada sam stalno pretio kako povisiti tlak.
Hvala vam !
sarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 16:04   #400
Vidim da tema nije baš aktivna, ali dižem jer mi treba savjet.

Dakle, mom suprugu je prošle godine dijagnosticirana arterijska hipertenzija. Prosječni tlak mu se kretao oko 142/91 mmHg, otkucaji srca 90, propisana mu je terapija TRITACE 5mg tablete, koju uzima sad već nekih 8 mjeseci. Lijek dobro podnosi, a tlak je normalan, kreće se uglavnom recimo oko 120-135/75-85.

Njegova doktorica mu nije dala nikakvu terapiju za te otkucaje niti je to spominjala.

Sad je išao na kontrolu i te doktorice više nema, nego je dobio novu, i s obzirom da su mu otkucaji uglavnom uvijek oko 90, dakle povišeni, ta nova doktorica mu je propisala dodatnu terapiju - tablete Concor COR.

E sad, mislite li da trebamo potražiti dodatno mišljenje nekog drugog? Jer ova doktorica mu je propisala terpiju, a ona stara kod koje je bio prije nekoliko mjeseci nije? Na Internetu pronalazim različite informacije, neki kažu da je tolerantno i do 100 otkucaja, a neki da nije Ima tek 35 g. i nisam baš za to da već sad bude na 2 lijeka dugotrajno, osim ako baš nije nužno.

Drugo pitanje za one koji uzimaju ovaj lijek - kako ga podnosite? Čitam sad uputu o lijeku i brojne nuspojave koje su označene oznakom ''često''. Tritace podnosi dobro, a ako sad uvedemo ovaj lijek, ne znam da li da ga pije s nekim vremenskim odmakom (jer Titace uzima ujutro, a u uputama ovog lijeka piše da se preporuča ujutro), doktorica mu nije ništa rekla, a on je zaboravio pitati.

Hvala!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.