Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2012., 10:59   #1
Razvod-molim pomoć

Moja supruga po drugi put (prva prije oko 3 godine, prvi put se 'pomirili') pokreće tužbu za razvod braka.
U braku smo 15 g. mamo 2 djece (10 i 15 g), ja sam u mirovini, supruga radi (4 zadnje godine).
Zadnjih 12 godina živimo u kući koja je po ostavštini po 1/8 od supruge i njezina 2 brata a 5/8 od njihove majke.
Može li supruga (i njena obitelj) meni jednostavno reći: ''ovo je sve moje (naše), ja i djeca ostajemo tu a ti idi gdje hoćeš''
Ja, normalno, moglo bi se reći nemam gdje, nisam računao na razvod pa da imam neku kuću ili stan u rezervi, a svu svoju mirovinu i kredite sam ulagao u tu kuću i život u njoj.
Kako će sud i czss odlučivati o tome kod koga idu djeca s obzirom na takvu stanarsku situaciju.
molim pomoć, hitno mi je......

edit, ps,-- na toj adresi nitko od nas nije ni prijavljen, prijavljeni smo svi na adresi gdje žive suprugina majka i braća.
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:08   #2
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
Može li supruga (i njena obitelj) meni jednostavno reći: ''ovo je sve moje (naše), ja i djeca ostajemo tu a ti idi gdje hoćeš''
Osim onoga o ostajanju djece - može. O tome s kim će djeca, odlučit će sud.
Quote:
svu svoju mirovinu i kredite sam ulagao u tu kuću i život u njoj.
Možeš se eventualno upustiti u traženje naknade za svoja ulaganja - ali, računaj s time da si 12 godina živio u njezinoj kući; i to se također uračunava u "prebijanju dugova".
Quote:
Kako će sud i czss odlučivati o tome kod koga idu djeca s obzirom na takvu stanarsku situaciju.
Ne vjerujem da će "takva stanarska situacija" biti presudna za odluku suda - ali, osim ako djeca jakojakojako žele s tobom, izgledi za "dobivanje djece" su ti ionako minimalni.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:15   #3
hm.....teško mi se piše...
neznam dal je bitno, da njena kuća ali kad smo uselili u nju bila je neizrađena (rohbau)za život...mi smo je uredili da se može živjeti.
molim pomoć, šta mi je raditi....imam možda malo vremena , juče je tužba podnesena...
pee ess.---starija ćerka jakojakojako želi živjeti sa mnom, ali gdje??!!...kad me tjeraju takoreći na ulicu...
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:32   #4
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm.....teško mi se piše...
neznam dal je bitno, da njena kuća ali kad smo uselili u nju bila je neizrađena (rohbau)za život...mi smo je uredili da se može živjeti.
Nema ti se što teško pisati. Gledaj još danas da nađeš privatni stančić. Zapiši si par oglasa, nazovi, uzmi adrese i sutra već možeš razgledati stanove.

Lord ti je dobro odgovorio oko ženine kuće. Ti tu nemaš što osim u posebnoj parnici tražiti nekakvu svotu za svoja ulaganja.

Ali, u konačnici te odvjetnik, tužba i troškovi ispadnu više no što možeš izvući...
Dakako, prvo se raspitaj o tome i tužbu za ulaganja možeš podnijeti bilo kad.

Bračna stečevina je posebna parnica i nema veze s razvodom.

Prvo si nađi smještaj, razvedi se pa ćeš vidjeti to oko stečevine jer ne zastarijeva.
Ajde ne brini se i smireno naprijed


Dodajem....ako su ti krediti "pojeli" mirovinu, onda u sklopu brakorazvodne parnice obavezno navedi da nemaš sredstva za život, nemreš iznajmiti stan i podnesi zahtjev za uzdržavanje.
Sve ovisi o tome kolika ti je mirovina i koliki krediti...

Odi kod nekog i zamoli za pravni savjet ili ovdje vidi ima li kakav odgovor za tebe.

http://www.legalis.hr/modules/newbb/

Ako je tužba jučer podnesena, do završetka cijele priče imaš minimalno pol godine.

Zadnje uređivanje cafelate : 20.04.2012. at 21:41.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 23:13   #5
Evo jedan link baš za tebe.
Panici nema mjesta ali ipak..svaki slučaj je za sebe. Ovisi o odvjetniku, sucu...

Izvoli:
http://static.oglasnik.hr/nekretnine.../rastava,tag,7

Predlažem ponajprije dogovor sa suprugom.
Kako bi zbog djece sve prošlo u koliko-toliko normalnoj atmosferi, nemojte se zavlačiti u sudske procese.
Beskrajno su skupi, stvara se užasna atmosfera i nikome neće biti dobro.

Tražite od supruge razgovor oko financija, digitron u ruke i vidite što i kako. Podijelite troškove oko vašeg budućeg stana, podstanarstva...kakogod, dogovorite se bez procesa, ako je moguće.

Zadnje uređivanje cafelate : 20.04.2012. at 23:20.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 17:48   #6
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
Može li supruga (i njena obitelj) meni jednostavno reći: ''ovo je sve moje (naše), ja i djeca ostajemo tu a ti idi gdje hoćeš''
Ja, normalno, moglo bi se reći nemam gdje, nisam računao na razvod pa da imam neku kuću ili stan u rezervi, a svu svoju mirovinu i kredite sam ulagao u tu kuću i život u njoj.
Može ti reći,i reći će.
To što si ulagao ti ne dava udio u vlasništvu nad objektom u kojem stanuješ.
Može i ona reći da je ulagala,čuvala i odgajala djecu,.....(kao što vjerovatno i jest).Sumjam da možeš izvući ikakvu novčanu naknadu.
Glede kredita,imaš li ih još ili su otplaćeni?Ako su još u otplati bio bi red da "uskoro bivša" supruga preuzme otpplatu polovice istih.
Ako su otplaćeni,gledaj na to kao na trošak kojeg si imao za "besplatno stanovanje".
Ali svakako se probaj dogovoriti sa bivšom boljom polovicom prije ikakvog angažiranja odvjetnika,eventualnih tužbi itd.U slučaju da se smatraš oštećenim i da ne možeš postići doogovor napiši to ovdje pa ćemo vidjeti što dalje.
I na kraju (znam da zvuči patetično) ali drži se,razvod nije kraj svijeta,samo početak nekad i boljeg života.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 01:32   #7
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
Moja supruga po drugi put (prva prije oko 3 godine, prvi put se 'pomirili') pokreće tužbu za razvod braka.
U braku smo 15 g. mamo 2 djece (10 i 15 g), ja sam u mirovini, supruga radi (4 zadnje godine).
Zadnjih 12 godina živimo u kući koja je po ostavštini po 1/8 od supruge i njezina 2 brata a 5/8 od njihove majke.
Može li supruga (i njena obitelj) meni jednostavno reći: ''ovo je sve moje (naše), ja i djeca ostajemo tu a ti idi gdje hoćeš''
Ja, normalno, moglo bi se reći nemam gdje, nisam računao na razvod pa da imam neku kuću ili stan u rezervi, a svu svoju mirovinu i kredite sam ulagao u tu kuću i život u njoj.
Kako će sud i czss odlučivati o tome kod koga idu djeca s obzirom na takvu stanarsku situaciju.
molim pomoć, hitno mi je......

edit, ps,-- na toj adresi nitko od nas nije ni prijavljen, prijavljeni smo svi na adresi gdje žive suprugina majka i braća.
Prvi put razvod pokrenut prije 3 godine, a nisi racunao na razvod? Eh.
Supruga ti moze tek tako reci "ovo je sve moje", ali ti ne moras otici. Imas pravo stanovanja. Ali za to je bolje uzeti advokata, pa se sudski prepucavati oko imovine, ako se normalno ne dogovorite.
O djeci odlucuje sud na preporuku CZSS, psihijatara, psihologa, zelja djece... ali i to se moze razvuci dugo.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 08:22   #8
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ali za to je bolje uzeti advokata, pa se sudski prepucavati oko imovine, ako se normalno ne dogovorite.
Drugim riječima, preporučaš mu da ostane živjeti s razvedenom ženom u stanu koji je neupitno njezino vlasništvo (a on može, i to samo eventualno, dokazati svoj dio investiranja u opremanje - koje, koliko znam, zastarijeva nakon 5 godina i vjerojatno bi bilo umanjeno za procijenjenu vrijednost njegovog stanovanja u stanu), uzme advokata (koji, ne bi čovjek nikad pomislio, košta lijepih novaca) i godinama se s njom sudi?

Fakat vjeruješ da će iz takvog scenarija on izvući ikakvu financijsku korist, tj. da mu sud može dosuditi svotu veću od sudskih troškova? Čak i ako se pod koristi smatra nastavljeno besplatno stanovanje, lako je zamisliti na što bi takvo razvedeno sustanarstvo sličilo u svakodnevici. O blagodatima za djecu da ne govorimo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 10:15   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
lako je zamisliti na što bi takvo razvedeno sustanarstvo sličilo u svakodnevici. O blagodatima za djecu da ne govorimo.
U mome slučaju sličilo je životu pokraj nuklearnog reaktora,sve zrači,radijacija izbija iz svakog kantuna.
Nikakav nastavak suživota,nikakav odvjetnik nego polako organizirati novi život.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:07   #10
hvala puno na savjetima i mišljenjima....može još ako netko ima ideju...
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:10   #11
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
.U slučaju da se smatraš oštećenim i da ne možeš postići doogovor napiši to ovdje pa ćemo vidjeti što dalje.
.
hm...mislim da je dogovor nemoguć....barem po njezinim stavovima do sada.....
ono..''meni kuća i djeca ti idi gdje hoćeš''
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:16   #12
Ne vidim gotovo nikakvu realnu mogućnost da što se tiče financija izvučeš išta od onoga što si ulagao , s obzirom na to koliko bi postupak trajao , koliko bi platio odvjetnika i kada bi se eventualna naplata realizirala.

Isto tako , prema sadašnjem obiteljskom zakonu , šanse da djeca pripadnu ocu su zaista minimalne.

Posložiti novi život , kao i mnogi .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:18   #13
pozdrav imam pitanje sa suprugom sam u braku 7god i sad ce doc do rastave nisam od njega mogla otic dok mu nisam kod javnog biljeznika potpisala papir da se odricem svoje imovine i djece,ali se tog niceg ne zelim odrec i sad me zanima dali sam tim potpisom sve izgubila,kuca glasi na mene i ja sam je svojim nasljedenim novcima napravila od temelja????
maja002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:25   #14
Quote:
maja002 kaže: Pogledaj post
pozdrav imam pitanje sa suprugom sam u braku 7god i sad ce doc do rastave nisam od njega mogla otic dok mu nisam kod javnog biljeznika potpisala papir da se odricem svoje imovine i djece,ali se tog niceg ne zelim odrec i sad me zanima dali sam tim potpisom sve izgubila,kuca glasi na mene i ja sam je svojim nasljedenim novcima napravila od temelja????
Pa takvo pitanje si trebala postaviti prije potpisivanja .

Imaš pdf pravo , tamo postavi ovo pitanje .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:28   #15
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm...mislim da je dogovor nemoguć....barem po njezinim stavovima do sada.....
ono..''meni kuća i djeca ti idi gdje hoćeš''
Uf ti si fakat nagrabusio s takvom ljupkom familijicom od ženice...
Ajd bar jedna ćer oće s tobom, al nemere, jel još nije punoljetna i nemate kud...
Jel ta tvoja žena čitavo vrijeme braka radila? Opaka igračica neka... Meni se čini da bi ti trebao pokrenuti pitanje kredita od kojeg direktno profitiraju žena i punica, a za kojeg ti jamčiš, plaćao si, plaćaš i plaćat češ sudeći po ovome dosad...
Ponudi joj deal: ukoliko te se ona želi riješiti iz kuće; može, ali pod uvjetom da se odrekne alimentacije ili preuzme preostali dug kredita i nekog iz svoje familije imenuje jamcem, jer inače ne mrdaš... A pod drugom točkom postavi uvjet, da starija kći ide s tobom na stan, ukoliko ona CZSS-u i pismeno izjasni tu želju. A ti ondje zatraži pismeno da se poštuje volja djeteta. Nadam se da imaš, neke braće i sestara za prvu ruku...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 22.04.2012. at 15:57.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:34   #16
Quote:
maja002 kaže: Pogledaj post
kod javnog biljeznika potpisala papir da se odricem svoje imovine i djece,ali se tog niceg ne zelim odrec i sad me zanima dali sam tim potpisom sve izgubila,kuca glasi na mene i ja sam je svojim nasljedenim novcima napravila od temelja????
Ništa nisi izgubila. Sve što si potpisala podliježe predomišljanju
Ne moraš se brinuti jer je sud nadležan za vlasništvo a ne bilježnik.
Ako suprug bude bezobrazan, reci da si bila uplašena i potpisala pod prisilom. A sve mi se čini da i jeste tako pa će czzs imati posla oko toga.

Vlasništvo kod bilježnika ne vrijedi ništa
Bitno je samo i jedino na koga glasi vlasnički list.

Ako je kuća tvoja, tvoja je. Djeca će ići tebi tak da...
Nemaš razloga za brigu.

Quote:
maja002 kaže: Pogledaj post
nisam od njega mogla otic dok mu nisam kod javnog biljeznika potpisala papir da se odricem svoje imovine i djece
Čekaj malo?! Ovo sam tek sad vidjela.
Kamo bi ti išla iz vlastite kuće?!
To nemoj napraviti ni pod koju cuijenu. Ako je muž nasilan, s policijom i vlasničkim listom se još danas vrati nazad. Opet ponavljam, ako je nasilan - s policijom uđi u svoju kuću i neka ga privedu. Sutra na CZZS i reci što i kako.
Ako odeš samovoljno iz svog doma, može biti peripetija da se vratiš u svoje....
Ali to je druga tema.

Zadnje uređivanje cafelate : 22.04.2012. at 16:22.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:38   #17
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
pod uvjetom da se odrekne alimentacije ili preuzme preostali dug kredita jer inače ne mrdaš...
Nemre se žena odreć alimentacije za djecu. Tj, može ona reći svoje mišljenje o tome ali djeca bilo kad u životu, mogu potraživati istu. To je dječje a ne ženino.

Samo neka on plaća alimentaciju, neka čuva doživotno dokaze o tome a ostalo oko kredita je stvar dogovora ili suda.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:44   #18
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm...mislim da je dogovor nemoguć....barem po njezinim stavovima do sada.....
ono..''meni kuća i djeca ti idi gdje hoćeš''
Pa dobro...može ona i tako ali joj svakako napomeni da ćeš svoja prava oko kredita i ulaganja potražiti na sudu.

Objasni joj da je riječ o bespotrebnim troškovima novca i živaca i da odete skupa kod nekog financijskog savjetnika, barem.

Reci da emotivni i obiteljski međuljudski odnosi nemaju nikakve veze s financijama.
Mislim, morala bi to shvatiti...nije valjda umobolna.

Ceh za takve gluposti može stajati više desetaka tisuća kuna. plus kamate...a to je tek ajme.

Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hvala puno na savjetima i mišljenjima....može još ako netko ima ideju...
Kakve ti ideje tražiš uopće?
Jasno ti je što možeš a što ne, koliko što košta živaca, vremena i novca za sve vas. I djecu, ponavljam.
Koja su tvoja očekivanja uopće?

Da skratimo, ostati tu gdje jesi, nemreš.
Bolje idi sam u miru i gledaj da se ne zamjeraš.
Za lovu, predloži savjetnika ili idi odvjetniku da ti kaže koliko možeš očekivati, nakon što vidi tvoja primanja, račune i kredite.

Imaj na umu da svaki odvjetnik kaže kako će dobiti slučaj. I ženin isto. A obično je samo jedan u pravu

Oni imaju svoju cijenu prilikom svakog izlaska na sud što god da se tamo odigrava.

Zadnje uređivanje cafelate : 22.04.2012. at 16:05.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 15:46   #19
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Nemre se žena odreć alimentacije za djecu. Tj, može ona reći svoje mišljenje o tome ali djeca bilo kad u životu, mogu potraživati istu. To je dječje a ne ženino.

Samo neka on plaća alimentaciju, neka čuva doživotno dokaze o tome a ostalo oko kredita je stvar dogovora ili suda.
i to što kažeš, bolje nek čuva potvrde, pogotovo ako je druga kćer na mamu il punicu...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 22.04.2012. at 15:59.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:30   #20
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
...

Fakat vjeruješ da će iz takvog scenarija on izvući ikakvu financijsku korist, tj. da mu sud može dosuditi svotu veću od sudskih troškova? Čak i ako se pod koristi smatra nastavljeno besplatno stanovanje, lako je zamisliti na što bi takvo razvedeno sustanarstvo sličilo u svakodnevici. O blagodatima za djecu da ne govorimo.
Podstanarstvo + rezije za godinu dana = 30-40.000 kn
Dobar advokat + sudski troskovi = 10.000 kn
Razlika predstavlja financijsku korist.

Dodatna korist je bolja pozicija za pregovore. Jednom kada ode bez djece i bez icega, tesko da ce moci nesto dobiti natrag.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.