Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 14:25   #1
Pojacat dolazni wi-fi signal

Je li ima nesto i ako ima kako se zove i gdje da kupim, da mi pojaca dolazni signal iz routera. Naime postanar sam i zivim kat ispod gazde i imam laptop, a router je kod gazde na katu. Povezivanje mreznim kablom nije opcija. Promjena antene na routeru nije opcija. Je li ima ista da ja iz svoje sobe mogu uradit da bi poboljsao signal?
NaturePhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 10:37   #2
Sigurno se da pojacati signal koji dobis.Sjeti se satelitske antene, one pojacivaju najbolje.
Mozes sam napraviti neki reflektor, on hvata pune vec nego samo jedna obicna antena.
pogledaj video na youtube naprimjer http://www.youtube.com/watch?v=8E8FODFVpQc
Ili uzmes dozu , prerzes na pola ili trecinu, i stavis iza antene prema ruteru.
Mozes i uzeti Aluminijsku foliju, kao od pakovanja kave i staviti iza antene. Cak pomaze jedna obicna CD ili DVD, samo tesko stoji.
Vazan je razmak od antene do refletora , treba da ima 3cm ( 31mm ), ne manje ni vise.
Funkcionise i cak s onim malim USB-Wlan-stikovima koji nemaju bas vajnsku antenu nego neke male sranje u sebi od pola centimetara.
Bes da kupis ili nucas vajsnku antenu nemas sansu da pojacas signal. S onim antenom unutra u laptopu nemas sanse.
Nije skupo, kupis vajnski Wlanstick s antenom , negde 70hkn. I ktome ako nemas, kupis kratki kabal (USB) za produzetak, tak da mozes naci bolje mjesto za antenu. 1 cm na drugom mjestu moze ti vec pojacati signal ohohhoo... Kabel negde 30cm do bolje 1metar.

Ljep pozdrav
B. W.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 17:19   #3
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Sigurno se da pojacati signal koji dobis.Sjeti se satelitske antene, one pojacivaju najbolje.
Mozes sam napraviti neki reflektor, on hvata pune vec nego samo jedna obicna antena.
pogledaj video na youtube naprimjer http://www.youtube.com/watch?v=8E8FODFVpQc
Ili uzmes dozu , prerzes na pola ili trecinu, i stavis iza antene prema ruteru.
Mozes i uzeti Aluminijsku foliju, kao od pakovanja kave i staviti iza antene. Cak pomaze jedna obicna CD ili DVD, samo tesko stoji.
Vazan je razmak od antene do refletora , treba da ima 3cm ( 31mm ), ne manje ni vise.
Funkcionise i cak s onim malim USB-Wlan-stikovima koji nemaju bas vajnsku antenu nego neke male sranje u sebi od pola centimetara.
Bes da kupis ili nucas vajsnku antenu nemas sansu da pojacas signal. S onim antenom unutra u laptopu nemas sanse.
Nije skupo, kupis vajnski Wlanstick s antenom , negde 70hkn. I ktome ako nemas, kupis kratki kabal (USB) za produzetak, tak da mozes naci bolje mjesto za antenu. 1 cm na drugom mjestu moze ti vec pojacati signal ohohhoo... Kabel negde 30cm do bolje 1metar.

Ljep pozdrav
B. W.
Ok znaci da vidimo jesam li razumio. Trebam kupit Wlanstick s antenom i usb kabel da bi stavio antenu na bolje mjesto. E sad ako hocu jos bolji signal onda da malo aluminijske folije stavim iza antene(sa suprotne strane od routera) i to na udaljenosti 3cm od antene wlansticka
NaturePhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 04:15   #4
Tocno ! i Srecno.

Ljep Pozdrav
B. W.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 22:27   #5
I NaturePhoenix jesi probao,funkcionira li?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 08:49   #6
znači ti trebaš imati jaču antenu bilo uradi sam u vidu kantene ili sat kantene ili nekaj slično.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:13   #7
na preporuku kupila sam TP-link tl-wa730re za pojacavanje signala, ali ne mogu ga pokrenuti. na uputama pise da se treba cekati nesto vremena, ali ja vec vise od 15 min cekam. "vidim" ga medju mogucim vezama, ali ne mogu se spojiti na njega.
ima li netko ideju sto raditi.
jedino sto mi pada na pamet da je problem je to sto pise da je kompatibilan sa windowsima 7, a ja imam 8. hitno mi treba jer je smo presli na digitalni signal i vise mi ne moze biti modem daleko od telefona.
Hvala
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.