Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2011., 16:05   #1761
Quote:
kimster kaže: Pogledaj post
Aha, ok. Ma to sam i mislila. Al pitam jer sam vidla tu na ovoj temi da su ljudi kupili i napisali da košta 280 kn, pa sam mislila da negdje se valjda može kupit. Al dobro, hvala ti
Cisto sumnjam da toliko kosta...prije da je to cijena sa zamjenom.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:25   #1762
membrana se za vaillant može nabaviti preko Babića Medveščak adresa....ljudi ali daj te da serviser odradi svoj posao nije samo tak prčkat po bojleru
herz king is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:28   #1763
dexdeu daj isprazni spremnik za pm
__________________
Jedi burek dok je topal!!!!!!
Dodo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:00   #1764
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Pritisak u termo posudi ti je preveliki (ako si ispravno mjerio) i to može biti razlog pucanja sig. ventila - ali netko je sigurno prepumpao posudu jer tvornički je 0,8

Ventil nemožeš popraviti i on se mjenja
Termoposudu treba ispravno napumpati i prvi problem riješen

Drugi problem nije vezan za pad tlaka a to je F28 koji govori o neodržavanju bojlera - znači treba izvršiti servisno čišćenje (barem ono osnovno) i eto i drugi problem riješen
napravljen servis, otišla ekspanziona na bojleru, promijenjen sigurnosni ventil... sve skupa cca 1400 kn..... tnx dexdu...
__________________
kad si kupim mali motorin.....
sinaki2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:39   #1765
Nadam se da mi netko ovdje može pomoći jer nemam adekvatnog majstora koji bi me mogao savjetovati!
Naime trebam kupiti plinski bojler (Vaillant) ali nisam sigurna koliko jak! Biram između 28 ili 36 kw. Radio se o tome da se samo ta dva bojlera mogu spojit na spremnik od 120L!
Imam 130m2 stana i dvije kupaonice kako izračunati koliko jak bojler mi treba!?

Hvala!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 18:45   #1766
ako se samo ta dva mogu spojiti ,onda manji,a ako postoji neki od 24 kW onda može i taj
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:45   #1767
Quote:
lidija84 kaže: Pogledaj post
Nadam se da mi netko ovdje može pomoći jer nemam adekvatnog majstora koji bi me mogao savjetovati!
Naime trebam kupiti plinski bojler (Vaillant) ali nisam sigurna koliko jak! Biram između 28 ili 36 kw. Radio se o tome da se samo ta dva bojlera mogu spojit na spremnik od 120L!
Imam 130m2 stana i dvije kupaonice kako izračunati koliko jak bojler mi treba!?

Hvala!
aparat koj može grijat spremnik ima već od 20kw pa sve do 36kw, za 130 vadrata stana se preporuća 24kw, ali najbitnija stvar je kakav model, odnosno dali je atmosferki ili turbo. Ako je atmosferski iskljućivo dimnjaćar određuje maksimalnu snagu koja se smije intalirat na dimnjak. kod turbo aparata je malo složenije jer se dimovod može spojit na više naćina koji mogu i nemoraju uvjetovat intaliranu snagu. kakav trnutačno aparat ,,model,, imaš instaliran?
don 2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 09:13   #1768
Kad već raspredate o bojelrima i snagama...
Ja imam kuću, novogradnju, 156 m2, radson radijatori (malo manje površine nego vaillantovi, ali iste snage), podni razvod centralnog grijanja, podno grijanje u kupaoni i kuhinji, termofasada 10 cm.
Bojler koji je kupljen je Vaillant VUC 256 ecoTec Pro (VU INT 256/3-3) 26 kw.
Da li će ovakav bojler biti dovoljan za zagrijavanje kuće?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 15:03   #1769
Dobro je dečki, hvala na trudu!
Uzet ću 28, to bi trebalo biti i više nego dovoljno!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 15:15   #1770
Quote:
lidija84 kaže: Pogledaj post
Dobro je dečki, hvala na trudu!
Uzet ću 28, to bi trebalo biti i više nego dovoljno!
Nisi im rekla dal' stavljas fasadni ili bojler na dimnjak. Pazi da (ako kupujes ovaj drugi) prije kupnje dobijes atest od dimnjacara. A nakon montaze da ti garanciju ovjeri ovlasteni serviser.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:00   #1771
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisi im rekla dal' stavljas fasadni ili bojler na dimnjak. Pazi da (ako kupujes ovaj drugi) prije kupnje dobijes atest od dimnjacara. A nakon montaze da ti garanciju ovjeri ovlasteni serviser.
E sad ne mogu se sjetit koji mu je naziv ali kao nije fasadni ali ne spaja se na dimnjak već ima svoj dimnjak - kao fasadni samo sa izlazom kroz krov!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:12   #1772
Quote:
lidija84 kaže: Pogledaj post
E sad ne mogu se sjetit koji mu je naziv ali kao nije fasadni ali ne spaja se na dimnjak već ima svoj dimnjak - kao fasadni samo sa izlazom kroz krov!
Onda je ok, to je fasadni.
(iako ga nazivaju fasadni, nije nuzno da ide "na fasadu"...bitno je da ima svoju posebnu (duplu) dimovodnu cijev kroz koji i dolazi kisik i odlaze dimni plinovi, tj. da se ne trosi zrak iz prostorije niti ispusaju dimni plinovi u nju)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 15:59   #1773
Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
Kad već raspredate o bojelrima i snagama...
Ja imam kuću, novogradnju, 156 m2, radson radijatori (malo manje površine nego vaillantovi, ali iste snage), podni razvod centralnog grijanja, podno grijanje u kupaoni i kuhinji, termofasada 10 cm.
Bojler koji je kupljen je Vaillant VUC 256 ecoTec Pro (VU INT 256/3-3) 26 kw.
Da li će ovakav bojler biti dovoljan za zagrijavanje kuće?
bojler nezagrijava kuću direktno nego radijatori,na osnovi izraćuna snage radijatora i eventualnih gubitaka se dobije adekvatna snaga bojlera.
don 2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:07   #1774
Quote:
patak1 kaže: Pogledaj post


e ovako izgleda bojler, dali mozda netko moze dati upute kako ocistiti tu "ionizacijsku" elektrodu, jer negde na netu se spominje da je to najvjerojatnije potrebno kad pokazuje gresku F28. Dali netko moze dati detaljan opis kako se to radi ili neku sliku... jer garancija mi je istekla a majstori spominju ogromne cifre koje se povecavaju svakim njihovim zamahom ruke...

Ne znam jel vec neko odgovorio na ovo pitanje...
Uglavnom..Ako se ljudima zna gasit ovaj bojler, jedan od razloga moze bit da treba ocistiti elektrode. (moj je bojler jako slican ovome, neka slicna verzija biti ce)
Kod mene se pocne gasit svakih cca 6mj i moraju se elektrode ocistiti. Do toga dolazi jer mi u kupaoni gdje se bojler nalazi zrak premalo cirkulira.
Da svako malo ne dajem pare majstoru, te elektrode sama cistim i sve pet. nakon sto se ociste, bojler normalno radi.
Te elektrode se nalaze otprilike di je ovaj znakić na slici Valliant. Znaci, skine se ova bijela "maska" i kazem tamo di je valliant znak nalaze se te elektrode, koje drzi jedan šaraf..to se odšarafi i izbrusite elektrode brusnim papirom (ili cim god). Ne smije biti na njima bijelih naslaga..
pa eto, to je to..ako sam kome uspjela pomoc, super...
pozdrav
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:19   #1775
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Onda je ok, to je fasadni.
(iako ga nazivaju fasadni, nije nuzno da ide "na fasadu"...bitno je da ima svoju posebnu (duplu) dimovodnu cijev kroz koji i dolazi kisik i odlaze dimni plinovi, tj. da se ne trosi zrak iz prostorije niti ispusaju dimni plinovi u nju)
E takav. Valjda neću imati nekih problema s njim...

Hvala!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 17:15   #1776
Radi se o ovom bojleru VU SOE 282/2-5 R3 (2004god)

Za badnjak je prestao raditi i bio je serviser. Uglavnom palile su se one dvije lampice ima slika na stranici 86 i status je bio s.33
On je očistio elektrodu, plamenik i pregledao ploču i onda je to proradilo i radilo mjesec dana. Sad je opet otkazao poslušnost.

Uglavnom kad se upali bojler, baci iskru upali se plamenik i gori cca 8-10 sekundi i onda se gasi, nakon par sekundi pokušava ponovno i ista priča.

Jučer nije htio bacati ni iskru pa sam sa smirgl papirom počistio elektrodu za paljenje.

Taj majstor mi je onda rekao da je vjerojatno ploča u pitanju pa me zanima kolika je njena cijena ako je to uopće to.
archie69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:07   #1777
Quote:
archie69 kaže: Pogledaj post
Radi se o ovom bojleru VU SOE 282/2-5 R3 (2004god)

Za badnjak je prestao raditi i bio je serviser. Uglavnom palile su se one dvije lampice ima slika na stranici 86 i status je bio s.33
On je očistio elektrodu, plamenik i pregledao ploču i onda je to proradilo i radilo mjesec dana. Sad je opet otkazao poslušnost.

Uglavnom kad se upali bojler, baci iskru upali se plamenik i gori cca 8-10 sekundi i onda se gasi, nakon par sekundi pokušava ponovno i ista priča.

Jučer nije htio bacati ni iskru pa sam sa smirgl papirom počistio elektrodu za paljenje.

Taj majstor mi je onda rekao da je vjerojatno ploča u pitanju pa me zanima kolika je njena cijena ako je to uopće to.
kada padne u blokadu pojavljuje se F....i neki broj
Šta ti pokazuje pod F-....neki broj kao feler ili ti greška
jer prema ovome što si mi opisao nije elektronika
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:02   #1778
Problem je taj što ne izbacuje niti jednu grešku. Nego upale se one dvije ikonice i pokazuje s.33 i onda ne grije. Kad ode elektronika što se onda događa da mi ne bi majstor promjenio elektroniku a da nije ona u pitanju.

Uglavnom ventilator se uvijek upali tako da je on ispravan. Jel moguće da problem pravi to što je bojler pokraj otvorenog prozorčića.
archie69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:06   #1779
archi, dexdu i ja smo ti 26,27.12 dali uputu u čemu je kvar, ali po tvom opisu tvoj majstor taj dio bojlera nije pogledao.....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:26   #1780
Quote:
mashna kaže: Pogledaj post
Ne znam jel vec neko odgovorio na ovo pitanje...
Uglavnom..Ako se ljudima zna gasit ovaj bojler, jedan od razloga moze bit da treba ocistiti elektrode. (moj je bojler jako slican ovome, neka slicna verzija biti ce)
Kod mene se pocne gasit svakih cca 6mj i moraju se elektrode ocistiti. Do toga dolazi jer mi u kupaoni gdje se bojler nalazi zrak premalo cirkulira.
Da svako malo ne dajem pare majstoru, te elektrode sama cistim i sve pet. nakon sto se ociste, bojler normalno radi.
Te elektrode se nalaze otprilike di je ovaj znakić na slici Valliant. Znaci, skine se ova bijela "maska" i kazem tamo di je valliant znak nalaze se te elektrode, koje drzi jedan šaraf..to se odšarafi i izbrusite elektrode brusnim papirom (ili cim god). Ne smije biti na njima bijelih naslaga..
pa eto, to je to..ako sam kome uspjela pomoc, super...
pozdrav
Ribica ti samo čisti elektrode sama i nemoj zvati majstora pa kad odletiš u zrak onda če majstor biti kriv...da li ti znaš ako su se elektrode zaprljale da su se onda i neke druge stvari zaprljale tako da i to treba netko očistiti...inače kad vidim da ljudi stavljaju atmosferske bojlere u kupaonu odmah mi padne mrak na oči i strpao bih u zatvor i majstora i gazdu...idealna kombinacija da se potrujete ko piliči ako se redovito ne održava.
Gec1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.