Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2006., 10:35   #21
Samo nemoj nasjesti na majonezu light, light my ass....

I ne smiješ začinjeno, Vegetu i ostale umjetne pojačivače okusa (one kocke za juhu recimo, juhe iz vrećice....) zaboravi

(nemam povišene masnoće, ali imam par frendica koje se pate)
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 10:47   #22
Quote:
Zlatokosa kaže:
vježbanje

Znam da je bilo kakva fizička aktivnost bitna za svih, ali konkretno, što se povišenog holesterola tiče, vježbanje ima smisla samo kod osoba s prekomjernom tjelesnom težinom.

Međutim, ima ih (nas) sve više koji nemamo taj problem, pa i hranimo se ajmoreć zdravo, ali imamo povišen holesterol.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:06   #23
Quote:
Lapulapu kaže:
Znam da je bilo kakva fizička aktivnost bitna za svih, ali konkretno, što se povišenog holesterola tiče, vježbanje ima smisla samo kod osoba s prekomjernom tjelesnom težinom.

Međutim, ima ih (nas) sve više koji nemamo taj problem, pa i hranimo se ajmoreć zdravo, ali imamo povišen holesterol.
Ma postoji predispozicija za to.
Moja nona je cijeli život kuhala na svinjskoj masti, a volila je dooobro i pojest i popit, umrla blizu 100-te i nikad problema, mršava, vitalna, zdrava.... umrla žena od starosti
Moja mama najvoli špek, orahe i čvarke, vitka ko breza, kolesterola nigdje.
Ja bi mogla mast žlicom jest da ju volim, ali ne volim, draža mi je laganija klopa (na tatu valjda, ali ni on nikada nije imao problema)... ali volim i špek i čvarke i orahe i čoksu i putar i pečene krumpire iz masti od pečenja i da ne nabrajam više.... ista pjesma.
Tlak nizak, kolesterol i lipidi super, šećer nizak....

Familija od MM, kataprejebenastrofa!!!! Svi žive na travuljagi već godinama. On još nema problema, ali znam da hoće. I ne znam kaj bu onda, meso mu je osnovna i jedina prehrambena namirnica.

Ah da, pušenje je katastrofa za masnoće!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:10   #24
Quote:
maglica0624 kaže:
Pravilo je: kol. do 6 se skida dijetom, preko 6 teško da ćeš uspjeti.
Kolesterol mi je bio 7,7 - u dvije godine sam ga dijetom i vježbanjem snizila na 5,8. Doktorica vjeruje da će još pasti! Doduše, usput sam i prešla u nepušače, pa vjerujem da je i to pomoglo.

Kvaka je u čitanju etiketa svega, ali baš svega što jedem - i ja sam vidjela mozzarelu light, ali u njoj ima podosta kolesterola (i to navedenog na proizvodu).
Osim nemasne dijete, ne smije se pretjerati ni s ugljikohidratima - višak se taloži u masti i opet završi u krvnim žilama.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 13:43   #25
hvala, hvala
evo, treći dan ne pušim! (jest da bih nekog ugrizla, ali držim se)
pijem omega 3
i kupila sam pripravak u biofarmu od jabučnog octa i meda
ona zob za kuhanje (čaj) mi je bila prestrašna pa sam odustala

kolestorol mi je negdje 6, ali optimistična sam, skinut ću ja to

E, a pogledajte samo moj vic o vegetarijankama pod 'Vicevi' - još do prošlog tjedna sam se ismijavala iz takve prehrane, pravo mi budi
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:29   #26
A zar nije dozvoljeno kuhano meso peradi, teletina, janjetina i kunci?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 14:50   #27
dozvoljeno je bijelo meso (puretina, piletina), ribe (ali ne školjke)
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:14   #28
Quote:
d@d@ kaže:
A zar nije dozvoljeno kuhano meso peradi, teletina, janjetina i kunci?
Kao što reče Kent, pileća i pureća prsa, i to bez kože. Teletina može proći, ali samo nemasna /dakle samo od buta/, kunić može...
Riba morska sva, riječna samo nemasna, dakle prolaze pastrva i štuka, ali šaran ne!

Uz školjke, zabranjene su i lignje i hobotnice - a tako sam voljela hobu na salatu
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:19   #29
pol kile meda, litra octa, držat u frižideru i protresat povremeno dok se ne prožme, pit pola deci toga s vodom prije obroka, 2-3 puta na dan, može i češće.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:36   #30
e alexxx, fala! danas sam u biofarmu kupila pol litre već gotovog pripravka med+ocat

zdravo jedem, al jedem nonstop - jogurt i banane, oke, al začas ogladniš, pa zdravi kruh i light namaz, pa breksva pa jagode (bez šlaga, bez šećera )...valjda ću se naviknut na tu prehranu pa će mi trebat manje

inače, za lignje mi je totalni bed, obožavala sam ih na žaru
e, a pijani šaran

i kad izađem van, kaj uopće smijem pit? mineralnu usred koncerta!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:52   #31
Mene dr uvjerava da se ne može skinuti ako je preko 6. Probala ipak, al neuspješno. patila sam se, patila i nista. Uz dijetu (nepotpunu , ne odrekoh se sira) - 8. Bez dijete - 9. Koji ću se * patiti, pa udarih po lijekovima. Sad jedem sve: špek, svinjsko pečeno meso, čvarke, zapržim na masti....

Ako netko zna za artičoku nešto neka ne šuti! Čula sam nedavno u prolazu, ali ne znam točno što, samo se tiče kolesterola. Ipak ne želim baš dovijeka ostati na lijekovima.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 08:58   #32
Quote:
maglica0624 kaže:
Mene dr uvjerava da se ne može skinuti ako je preko 6. Probala ipak, al neuspješno. patila sam se, patila i nista. Uz dijetu (nepotpunu , ne odrekoh se sira) - 8. Bez dijete - 9. Koji ću se * patiti, pa udarih po lijekovima.
Ja nikada ne odustajem pa makar to značilo da ću do kraja života papati salatu... objasnili su mi da kad mršaviš kolesterol može privremeno porasti, ali se vrlo brzo spusti, zato ne treba odustati od dijete prerano. I rekli su mi - ako počnem sa statinima - morat ću ih piti do kraja života.


Quote:
maglica0624 kaže:
Sad jedem sve: špek, svinjsko pečeno meso, čvarke, zapržim na masti....
I uz lijekove treba držati dijetu - moj muž nakon infarkta mora piti i lijekove i strogo se pridržavati dijete, jer će stent završiti jednako kao i njegove arterije ako nastavi sa starim navikama.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 20:02   #33
Quote:
maglica0624 kaže:
Mene dr uvjerava da se ne može skinuti ako je preko 6. Probala ipak, al neuspješno. patila sam se, patila i nista. Uz dijetu (nepotpunu , ne odrekoh se sira) - 8. Bez dijete - 9. Koji ću se * patiti, pa udarih po lijekovima. Sad jedem sve: špek, svinjsko pečeno meso, čvarke, zapržim na masti....

Ako netko zna za artičoku nešto neka ne šuti! Čula sam nedavno u prolazu, ali ne znam točno što, samo se tiče kolesterola. Ipak ne želim baš dovijeka ostati na lijekovima.
Imam 6,2 ali mislim da ću skinuti (valjda ću dogurat nekak do 5)

ako si počela s lipexom moraš ga pit do kraja života, tak su mi rekli
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 20:02   #34
potpisujem što je rekla Bblue
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:00   #35
Quote:
Kent kaže:
Imam 6,2 ali mislim da ću skinuti (valjda ću dogurat nekak do 5)

ako si počela s lipexom moraš ga pit do kraja života, tak su mi rekli

Jest, na lipexu sam. Kako ovo odvratno zvuči. ko da sam na heroinu, božemioprosti.

To da ga moram piti do kraja života sam već čula, ali nije mi jasno zašto????

Ako ga dovedem u neko pristojno stanje, zar ga ne mogu održavati priirodnim lijekovima, tipa ocat, češnjak, artičoka....+ dijeta ????
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:04   #36
artičoka! joj, pa to nisam znala, a fine su mi

ovaj med s octom nije baš, ali trpim....

e što ću ja ovdje sve naučiti

Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:11   #37
Na žalost, suviše uživam u hrani, a i nedisciplinirana sam, pa mi te dijete teško padaju na dušu. Zato sam se i odlučila za lipex.

Za 2-3 dana doći ću do jednog recepta s češnjakom i limunom, pa ga pišem.

A interesantno, vrag nema veze s debljinom. Geni + živci čuda čine.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:13   #38
Quote:
Kent kaže:
artičoka! joj, pa to nisam znala, a fine su mi
To nešto ide s listom artičoke, ne cvijetom.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:13   #39
Nadam se da se niste naljutile na moje izjave, ja sam s klincem prolazila slično, razvio je alergije na mlijeko i jaja s 15 mjeseci. Teže je kad čovjek gleda što ne smije nego što smije.

Jeste pogledali recepte za kunce. Juha od kunića nije uobičajeno jelo, ali u ragu varijanti sa mrkvom, peršinom, celerom, ... i noklicama je prava delikatesa.

Bijelo meso peradi se može raditi u krasnim umacima (bešamel varijante) pa sa dodatkom zelenog papra ili začinskih trava.

Velik dio kineske kuhinje vjerojatno zadovoljava zdravstvene uvijete, pogotovo ova blaga jela bez ljutih začina.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:38   #40
Quote:
d@d@ kaže:
Nadam se da se niste naljutile na moje izjave, ja sam s klincem prolazila slično, razvio je alergije na mlijeko i jaja s 15 mjeseci. Teže je kad čovjek gleda što ne smije nego što smije.

Jeste pogledali recepte za kunce. Juha od kunića nije uobičajeno jelo, ali u ragu varijanti sa mrkvom, peršinom, celerom, ... i noklicama je prava delikatesa.

Bijelo meso peradi se može raditi u krasnim umacima (bešamel varijante) pa sa dodatkom zelenog papra ili začinskih trava.

Velik dio kineske kuhinje vjerojatno zadovoljava zdravstvene uvijete, pogotovo ova blaga jela bez ljutih začina.


Bešamel je prženo brašno na masnoći ( kod mene je pola ulje pola maslac), a to je smo/ubojstvo.

Dakle u fazi dijete odrekla sam se:

crvenog mesa, bijelo jela samo rijetko,

svih pohanja, pa i povrća (tikvice, patlidžani)

svega prženog

svega pečenog

suhomesnatog

vrhnja

maslaca

svinjarija svih vrsta ( stajala pred špekom i čvarcima i patila)

jaja

čak i ribe pržene.

Jela samo :

kuhano sve i svašta,
srdelu,
plavo mlijeko (plavo jer je providno! Ko je vidio da je mlijeko providno ??)

maslinovo ulje

margarin

i sira sve vrste, ali se nisam prežderavala.

Rezultat dijete: kolestarol 7, ili 8, pa i 8,30
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.