Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 18:27   #1921
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
A šta je MOL trebao napraviti u ovoj situaciji? Iz ljubavi prema malim dioničarima ponuditi neku ekstra premiju? Pa MOL treba gledati prvenstveno na svoje dioničare, a kako bi njima opravdao cijenu od recimo 3000 kuna u javnoj ponudi? Čak je i ova ponuda iznad očekivanja ako je minimalna cijena koju je trebao ponuditi 2573 kune.

Samo ako netko drugi da javnu ponudu MOL može opravdati višu premiju na cijenu INE.
Pa nisam ja rekao da očekujem 3300kn na javnoj ponudi. Doduse, tak na toj cijeni bih razmislio dal da prodam Inu strancu (koji bi postao vecinski vlasnik).

Ovo je uvredljivo (sic! da se i ja složim s Jurčićem), ali potpuno logično. Tek ako se sad uključi još netko ima razloga za opravdati veću "premiju". Jer ovo nije premija, ovo je ispod premije.

Nije mi vrag dao mira pa sam išao provjeriti:

INA-R-A
Ukupni promet: 746.856.475,33
Količina: 264.810
Prosječna cijena: 2820,348459
Ono u crvenom vam je prosijek cijene INA-R-A u ZADNJA TRI MJESECA (uključuje i danas).

Hedervary, si ! I ti Štern, takodje.
Attached Files
File Type: txt export.txt‎ (1.9 KB, 64 views)
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:28   #1922
Dakel, kurvini sinovi su ponudili ispod tržišne cijene u zadnja tri mjeseca cca 0.8%.


svima koji budu budale pa prodaju.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:57   #1923
Javna ponuda je prosjek u zadnjih 6 mjeseci, a ne tri.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 19:20   #1924
Free float + Branitelji zajedno čine cca 28% dionica INE. Ako je nekome stalo pomrsiti račune MOL-u, dovoljno je da ponudi ponudu koju tih 28% dioničara neće moći odbiti. Ako se to učini, onda ni Vlada više ne može dati svojih 44.84% udjela u INI po nižoj cijeni. Potencijalni ženici su Rusi ili Austrijanci. Dovoljno je da OMV ponudi 3000 kuna tek toliko da vidi koliko je MOL spreman daleko ići u ponudi za INU. Kao i kod svake dionice u preuzimanju, ne gledaju se fundamenti nego potencijal.

OMV spokesman Thomas Huemer said OMV was still interested in INA if it were invited to take part in the privatisation, but he declined to comment on MOL's offer price.

Dakle, OMV-ovci sad trebaju doći do BF-ovaca i MIF-ovaca i vidjeti po kojoj su cijeni oni spremni prodati udjele, nakon čega Vlada više ne može swapati dionice s MOL-om, barem ne u nekom omjeru od 2800 kn po dionici, i tu svi dobivaju. Vlada više love, mali dioničari sretni...

IMHO, ni Sanader ni Polančec, pogotovo s obzirom na Jurčića u opoziciji, nisu u prilici da se dogovaraju ispod stola.

Na kraju krajeva, ako se ništa od toga ni ne dogodi, teško da će INA pasti ispod 2800 kn u sljedećih mjesec dana. Dakle, kladioničarski gledano, to je dobar bet.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:02   #1925
Ove bijesne reakcije i uvrede na račun Šterna i drugih koji ponudu ocjenjuju realnom malo podsjećaju na vic o ženi koja pristane na seks s nepoznatim tipom za 1 000 000 USD, pa se poslije uvrijedi kao joj on nakon seksa ponudi samo 100 USD, jer "nije ona kurva".
Štern je dakle izdajnik jer kaže da je cijena od 2800 realna a oni koji bi INU prodali za 3200 su patrioti??
Činjenica je da smo u ovoj igri svi "kurve", samo se kao i u vicu trebamo dogovoriti oko cijene. Onaj kome je ponuda "sramotno niska" ne mora je prihvatiti. Može recimo ponuditi svoje dionice na burzi po 4000 kn, ako zaista vjeruje da toliko vrijedi, i čekati da ih netko otkupi.
Monty Burns is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:21   #1926
Da raščistimo oko prosjeka cijene:

"Prosječna cijena dionica na burzi ili organiziranom tržištu izračunava se kao ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje."
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:37   #1927
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Da raščistimo oko prosjeka cijene:

"Prosječna cijena dionica na burzi ili organiziranom tržištu izračunava se kao ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje."
Moja greška, tri mjeseca, ali do datuma objave namjere, kao što piše u tekstu javne ponude, dakle do 14. srpnja 2008.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:39   #1928
E, pa u tome je vjerojatno kvaka, ponderirani prosjek ZAKLJUČNIH cijena, to normalan čovjek ne može izračunati . Ali nekako ne mislim da su varali.
I ovo su zakomplicirali sa obavezom objavljivanja, to se odnosi na kog, Hanfu ili Mol? Bilo bi logično da se odnosi na 3 mjeseca prije dana kad je Mol poslao ponudu.
Sve su zakomplicirali za nas neekonomiste .
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:53   #1929
što se stalno palite na omv? to je bila novinarska il špekulantska patka.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:09   #1930
obratite pozornost i na ovaj navod:
Zakon određuje i da konkurentsku ponudu treća osoba može objaviti najkasnije 10 dana prije isteka roka od 28 dana koliko traje prva ponuda, te da krajnji rok trajanja ponude za preuzimanje i konkurentske ponude ne može biti duži od 60 dana od dana objave prve ponude.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:37   #1931
ne kužim dvije stvari: kome idu pare ako se proda INA, kakve pare ako ce se INA mijenjat za obezvrijedjene dionice MOL-a ?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:07   #1932
pare idu vlasnicima dionica koji prodaju i koji mogu biti bilo tko.
samo država može mjenjati dionice i onda za nju nema para.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:35   #1933
Što će biti ako netko ne želi prodati!!!

svoje dionice MOLU kod preuzimanja. Kakav je status onda tih neprodanih dionica?
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:20   #1934
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Javna ponuda je prosjek u zadnjih 6 mjeseci, a ne tri.

Šta se mijenjao zakon?

Quote:
Monty Burns kaže: Pogledaj post
Ove bijesne reakcije i uvrede na račun Šterna i drugih koji ponudu ocjenjuju realnom malo podsjećaju na vic o ženi koja pristane na seks s nepoznatim tipom za 1 000 000 USD, pa se poslije uvrijedi kao joj on nakon seksa ponudi samo 100 USD, jer "nije ona kurva".
Štern je dakle izdajnik jer kaže da je cijena od 2800 realna a oni koji bi INU prodali za 3200 su patrioti??
Činjenica je da smo u ovoj igri svi "kurve", samo se kao i u vicu trebamo dogovoriti oko cijene. Onaj kome je ponuda "sramotno niska" ne mora je prihvatiti. Može recimo ponuditi svoje dionice na burzi po 4000 kn, ako zaista vjeruje da toliko vrijedi, i čekati da ih netko otkupi.
A jesmo pametni, zar ne?
Štern je rekao da je to fer cijena. E pa ja sam dokazao da je cijena niža od prosječne. Ili je maliciozan ili je glup. U svakom slučaju, nije mu na čast ni jedno ni drugo.

A zaboravio je da se ne nudi nikakva premija, a kamo li uobičajena od 30tak %. Ih, nekako je to smetnuo s uma...

Quote:
Haludovo kaže: Pogledaj post
svoje dionice MOLU kod preuzimanja. Kakav je status onda tih neprodanih dionica?
Čije su to sad dionice? A ako ih ne prodaju, čije će onda biti?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:26   #1935
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Da raščistimo oko prosjeka cijene:

"Prosječna cijena dionica na burzi ili organiziranom tržištu izračunava se kao ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje."
U redu, ja sam izračunao ponderirani prosjek svih trgovina. Izračunati ponderirani prosjek zaključnih cijena nije puno teže, i sigurno ne bi bilo daleko od ovog rezultata.

To bi u biti bilo da zbrojiš sve zaključne cijene u zadnja tri mjeseca i da podijeliš sa brojem dana u kojima se trgovalo. Samo to je tako šuplja brojka. Ovo što sam ja izračunao je puno preciznije, teže i točnije od ove gluposti gore.

Osim toga, ja nisam izračunavao koliko bi oni morali dati da sada objave namjeru, nego kolika je prosječna cijena koju je Inina dionica ostvarila u posljednja tri mjeseca.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 01:31   #1936
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto bi sad netko prodavao ispod 2800.
Zato da dobije lovu odmah, koja ce mu mozda vise prinosa donjet negdje drugdje. Onaj tko kupuje, ima siguran postotak zarade. Mali, ali siguran.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 05:35   #1937
komentari na inu me podsjećaju na one natpise na kućama "Zauzeto Hrvat"...nacionalni naboj pomiješan sa pohlepom

zato je valjda heroj dana đuro dečak
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:07   #1938
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
komentari na inu me podsjećaju na one natpise na kućama "Zauzeto Hrvat"...nacionalni naboj pomiješan sa pohlepom

zato je valjda heroj dana đuro dečak
Ti nisi pohlepan? Pa šta onda radiš u dionicama...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:36   #1939
Dali ću ja prodati inu za 2800 ili 3500 nije u ovoj priči toliko važno. Nije to neka velika lova. Ali kao državljanin hr, nije mi svejedno kada Sanader i ekipa prodaju inu za 4 milijarde kuna manje. Neka ponude i omv-u pa ćemo svi zašutit. Mislite li da bi cijena bila manja kad bi se uključili svi potencijalni kupci?
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:40   #1940
Hoćete prodati dionice Ine za 2800 kn ili ćete još čekati?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.