Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 11:42   #1
"Uši"- kako ih se riješiti?

Ovako, mlađa sestra je dobila "uši" i već ih se tjednima ne može riješiti. Promijenili smo već 2-3 šampona i bezuspješno!! Frizerka je rekla da joj pofarbamo kosu jer će ih hidorgen "potamanit" ali ona je još relativno mala,pa ipak pokušavamo naći neko drugo rješenje..
Pomozite!!
Dok ih i ostali ukućani nisu dobili...
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 12:50   #2
Jeste probali kupovati šampone baš u apoteci ili u trgovinama poput DM-a?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 13:09   #3
Ja znam da postoje vrlo djelotvorni preparati u obliku šampona i emulzije. Kad sam bila klinka, bez problema mi je baka potamanila uši s to dvoje u kombinaciji.
Ako ne pomogne, seku na stolac pa ošišati na kratko i ofarbati je u njenu prirodnu boju kose, jer će stvarno uši uginuti.

p.s.gnjide, tj. jajašca iako mrtva će ostati slijepljena na kosi. Eliminirati ih se može gustim češljićima za skidanje gnjida. Nekad ih je bilo za kupiti, a sad ih nisam dugo nigdje vidjela. Pitajte u apoteci. Neka se svakako ošiša, jer će uvelike olakšati posao.
Krevet, madrace, tepihe i deke pošpricajte biokilom da se uši ne razmile ostatkom kuće.
Operite i dezinficirajte sve četke i češlje koje je koristila.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:34   #4
Uf.... sjecam se da je to i meni bila nocna mora. a mislim da mojoj mami jos i vise
Sjecam se da sam ih jednom dobila i trebalo mi je mjesecima da ih istrijebim.
Taman kad sam mislila da sam ih se rijesila, eto ih opet.
Na kraju sam skuzila da sam ih dobivala od cure koja se povremeno druzila sa mnom, ali higijena joj je cesto bila stran pojam
Imala sam dugu kosu i nisam dala da me osisaju pa je mama nekada znala satima gnjidu po gnjidu vaditi van.
Prala sam kosu samponima protiv usi i iscesljavala ih gustim cesljevima.
I nama su savjetovali da me ofarbaju, ali na kraju sam ih se rijesila tako da sam izbjegavala tu curu, ali i svaki dan prala kosu tim posebnim samponima i emulzijama.
Ako ti sestra ide u skolu ili vrtic, i ako netko tamo ima usi, onda ti je to sve zacarani krug.
Sjecam se da su nas nekada u skoli sve kolektivno prasili protiv usiju.

I sad dok se sjetim tih malih napasnika, sve me svrbi
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 15:06   #5
neopitroid - s tim prasiti kosu i zatvorit kosu s nekom krpom pa pricekat da pol sata djeluje

ulje - s tim politi i sa vrecom za smece si kosu zatvoriti i isto cekat oko pol sata
__________________
daydreaming can be such fun if you know how to do it
Clay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 16:57   #6
imala sam usi kao dijete i jako brzo sam ih se rijesila-u par dana. jako je bitno da se osisa na kratko, ja sam imala dugu kosu i osisali su me skroz na kratko, stavili neku emulziju koja je pobila sve usi i onda su mi par dana prali s samponom i naravno iscesljavali gnjide s onim gustim cesljicem. upravo radi gnjida se treba osisat jer ako je kosa duga postoji velika sansa da koja gnjida ostane, a onda ce se i usi stalno vracati. nemojte ju farbat.
meni su se za 2 godine usi vratile jer sam se opet zarazila-naime i ja sam to dobivala od jedne cure, naime na nekom izletu sam dijelila sobu s njom i nakon toga ih opet dobila. isto sam se prestala s njom druziti i sve 5
eeennniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 19:25   #7
nemojte je farbati!

ima u apoteci sampon i emulzija, treba svakih nekoliko dana prati (pise u uputstvu) . Kako se iz gnjida izlegu nove, tako ih samponom tamaniti.

Prati kosu moraju SVI u kući, istovremeno, bez obzira misle li da imaju usi ili ne.

Osim toga treba vidjeti u razredu jel ima jos netko usi, buduci da se one sele s glave na glavu. Mozes prati kosu stoputa, ali ako si s nekim tko ima usi, svaki puta ih iznova dobijes. Moje su cure imale u prvom razredu i jedno mjesec dana su svi prali kosu pedilinom, rutinski, bez pregledavanja i bilo je sve ok.

p.s. nisam šišala kceri, imale su srednje dugu kosu.
vet. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:43   #8
uh...
prije nekoliko godina je moja sestricna to pokupila od jedne svoje frendice. ubrzo je to zbog nemara njezine majke preslo na gotovo sve ukucane. posto je moj brat cesto isao kod njih, dobio ih je i on, i donjeo nama u kucu. tako da smo ja i sestra isto postali zrtve groznih buba. i uzalud je bio trud nase majke (i ja i seka smo imale kosu do pol ledja) sto nam ih je barem jednom dnevno vadila iz glave i ubijala, sto smo prale kosu pedilinom, kad ih se sestricne i bratic nisu rjesavali. tako da je moja muka potrajala. ujna je braticu obrijala glavu, sestricne osisala na kratko i ofarbala ih, ali ipak ih nije nikad do kraja istrijebila. i moja sestra se osisala na kratko - steta kose, ja svoju kosu nisam dala a pre slaba mi je kosa za farbanje. i tako je to, nisam sigurna, ali mislim 2g. potrajalo... ja sam plakala svaki dan i htjela ubit sestricnu koja ih je dovukla i ujnu koja nije o tome vodila racuna koliko je trebala, jer mi je bio bed kao teenagerici koja ima prekrasnu ravnu gustu kosu do pola ledja imat i jebene bube. ali, vec pola godine ih nemam i jako sam sretna. nema ih vise nitko iz obitelji i nadam se da ih vise nikad necu dobit jer mi je to stvarno bilo grozno razdoblje.

a sto se tice tvoje seke... hm, pa ja sam prvo nad kadom iscesljavala kosu guustim cesljem (onak, prebacis kosu dolje da sam ispadaju kad cesljas, da ti ne padaju po ledjima...), to pobijem, pa mi stara izvadi iz kose sto je mogla nac, onda operem kosu pedilinom kak pise u uputama, i jos jednom mi stara pogleda kosu... to je trajalo jaako dugo, ali na kraju se trud isplatio - sad se ponosim svojom kosom i nije me strah ''hoce frendica dobit il nece'' kad se nasloni na moju glavu...

samo drzi vjeru i nestat ce! i da, nek se sto manje vidja s potencijalnim prenosiocima...

nadam se da nece potrajat kao i meni. pozdrav
__________________
...in the end, it doesn't even matter...
undone_fantasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 16:25   #9
Uroniti glavu u terpentin!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:20   #10
Postoji neki češalj za iščešljavanje uši.Pokušati ću saznati kako se to zove
hello kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:44   #11
Jao ljudi dajte i meni neki savjet vezano za uši. I ja sam ih pokupila, ali one stidne..katastrofa. Ne mogu ih se riješiti nikako, šampon mi uopće ne pomaže. Jel postoji mogućnost da se one zavuku pod kožu, jer meni se čini da imam kao neke male ožiljke..e sad ili su se one zavukle pod kožu, ili koži treba malo vremena da se oporavi..
makedonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:53   #12
Quote:
makedonija kaže: Pogledaj post
Jao ljudi dajte i meni neki savjet vezano za uši. I ja sam ih pokupila, ali one stidne..katastrofa. Ne mogu ih se riješiti nikako, šampon mi uopće ne pomaže. Jel postoji mogućnost da se one zavuku pod kožu, jer meni se čini da imam kao neke male ožiljke..e sad ili su se one zavukle pod kožu, ili koži treba malo vremena da se oporavi..
A ti ga uletiš u totalno krivi topik. Bez obzira muško ili žensko, u kadu, nasapunaj se sa šamponom protiv stidnih uši i ne bi bilo na odmet izbrijati tijelo ako si dlakaviji. Ostavi na sebi da šampon djeluje.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 12:12   #13
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
A ti ga uletiš u totalno krivi topik. Bez obzira muško ili žensko, u kadu, nasapunaj se sa šamponom protiv stidnih uši i ne bi bilo na odmet izbrijati tijelo ako si dlakaviji. Ostavi na sebi da šampon djeluje.
Zašto je krivi topic? Pa tema su ''uši''...ko da je bitno jesu li uši glave ili stidne uši?
Al zahvaljujem se na savjetu. To sve napravih, i ne pomaže...
makedonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 12:32   #14
jaooo...sad me sve svrbi

nego, makedonijo- ako misliš da su se zavukle pod kožu, možda nisu uši, nego svrab. u tom slučaju- idi doktoru. a možda ne bi bilo loše da u svakom slučaju odeš.

evo link o svrabu, pa pogledsaj
http://zivim-zdravo.bloger.hr/post/svrab/219779.aspx
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 13:35   #15
kupovali smo šampone u apoteci , sad smo zadnje uzeli šampon i emulziju(pedilin), skratili smo joj kosu do ramena ( imala je preko pola leđa kosu) i kupili smo u dm-u 2 gusta češljića i sad ćemo to probat iščetkat.
Češalj za uši (električni ) dođe preko 350 kn pa nam je to zadnja opcija..
Jel to netko koristio možda,ako stvarno vadi gnjide kupit ćemo ga (iako nam je žena u apoteci rekla da ih se možemo riješit i običnim gustim češljićem ) ??
Zanima me, ako ovo ne upali, hoće li boja za kosu ubiti gnjide ? ( ona ima 11 godina pa ju neće bit problem ofarbat,a ima i smeđu kosu ) ????
I ima uši već skoro mjesec dana,a u kući ih nitko nije još dobio ( i mama i ja imamo obojanu kosu),pa su nam rekli da je moguće da zato jer navodno uš "neće" na takvu kemijski tretiranu vlas !


(žao mi je što nisam prije odg. ali uopće mi ne radi forum !! )
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 13:18   #16
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
jaooo...sad me sve svrbi

nego, makedonijo- ako misliš da su se zavukle pod kožu, možda nisu uši, nego svrab. u tom slučaju- idi doktoru. a možda ne bi bilo loše da u svakom slučaju odeš.

evo link o svrabu, pa pogledsaj
http://zivim-zdravo.bloger.hr/post/svrab/219779.aspx
Zahvaljujem se, svrab mi uopće nije ni pao na pamet. Jel mogu ja nabaviti sebi neke losione a da ne odem kod doktora, budući da živim na jednom kraju HR a radim u drugom i nisam si prebacila karton?
makedonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 14:28   #17
Quote:
makedonija kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem se, svrab mi uopće nije ni pao na pamet. Jel mogu ja nabaviti sebi neke losione a da ne odem kod doktora, budući da živim na jednom kraju HR a radim u drugom i nisam si prebacila karton?
Za svrab moraš doktoru. teško se ga riješiti.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 14:29   #18
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
kupovali smo šampone u apoteci , sad smo zadnje uzeli šampon i emulziju(pedilin), skratili smo joj kosu do ramena ( imala je preko pola leđa kosu) i kupili smo u dm-u 2 gusta češljića i sad ćemo to probat iščetkat.
Češalj za uši (električni ) dođe preko 350 kn pa nam je to zadnja opcija..
Jel to netko koristio možda,ako stvarno vadi gnjide kupit ćemo ga (iako nam je žena u apoteci rekla da ih se možemo riješit i običnim gustim češljićem ) ??
Zanima me, ako ovo ne upali, hoće li boja za kosu ubiti gnjide ? ( ona ima 11 godina pa ju neće bit problem ofarbat,a ima i smeđu kosu ) ????
I ima uši već skoro mjesec dana,a u kući ih nitko nije još dobio ( i mama i ja imamo obojanu kosu),pa su nam rekli da je moguće da zato jer navodno uš "neće" na takvu kemijski tretiranu vlas !


(žao mi je što nisam prije odg. ali uopće mi ne radi forum !! )
Uši se najbolje riješavaju običnim Neopitroidom. Navečer se napraši vlasište stavi neka kapa ili rubac i ujutro se opere i iščetka. To je fakat jedino što pomogne. a i nije tako opasno ako se poštuju mjere opreza...
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 19:05   #19
Quote:
makedonija kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem se, svrab mi uopće nije ni pao na pamet. Jel mogu ja nabaviti sebi neke losione a da ne odem kod doktora, budući da živim na jednom kraju HR a radim u drugom i nisam si prebacila karton?
nisam imala iskustva s tim, palo mi je na pamet jer se sjećam iz osnovne
tak da ti ni ne mogu reći točnu proceduru, ali mislim da je i jako nezdravo mazati se losionima protiv svraba (ili čime već) ako nisi sigurna da je to to.
pokušaj se snaći i otići doktoru, možeš se prebaciti u roku od dva dana, nije problem, a mislim da ti je to nužno.
ili probaj sa hitnom, iako ne znam hoće li te tamo htjeti primiti. ali probaj.
sretno, javi kako je prošlo
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:26   #20
narodni recept: namazati glavu sa svinjskom mašču i zavezati vrečicu,držati cijeli dan i navečer oprati šamponom(isprobano)i stvarno djeluje a nije štetno,jer problem kod tih šampona u ljekarnama je u tome što utjeću na živčani sustav kod čovjeka pogotovo ako imate ranica po glavi od grebuckanja...uhh,sva sam se najezila...grr
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.