Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2010., 23:09   #4381
Cure moje

Bila sam u ljekarnoj i kupila sam si one Merz drazeje za kosu, nokte i kozu, mene to sad jos zanima kako se uzimaju ti vitamini poslije op, da li se moze cijela drazeja onako piti odmah poslije op, da li je netko uzimao te drazeje a mislim da sam procitala da je netko nesto o njima pisao pa vas molim da mi odgovorite da li ste ih gutale onako cijele ili kako vec, a za tebe
Madona pitanjce reci mi za supradyn jesi li ga nastavila piti odmah po izlasku iz bolnice ili poslije. Pisite mi nesto o tom ponasanju nakon izlaska iz bolnice. Hvala i pusa svima, ako sam malo dosadna oprostite ali bih htjela sto vise znati pa kad se vratim iz bolnice da mi bude sto lakse snaci se. pusssaaaa


Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Draga Niki:
Nije morfijum barem kod mene nije bio u- Becu se daje nesto drugo za bolove dobijes od sestre u bocu fizioloskog rastvora koji ti kaplje u venu prvih par dana a kada ti skinu tu kanilu dobijas neku tabletu posle 5 dana nece ti trebati jer NE BOLI!I ne rece ti nama kada ti je tacno termin?Da ti drzimo fige!I molim te ne boj se vidis da smo svi ovde super !Da sam blize posetila bih te!Ako ostavis broj na privat pa cu te zvati da vidim kako si! I da obavestim cure kako siA bices dobro veruj mi!
Draga Ruzy
Da si pila multivitamine do ovoga ne bi doslo u toj meri.ili uopste .nisu to oni obicni multivitamini nego i vitamini i mikroelementi neophodni za zivot i malcice su skupi ovde pakla kosta oko 12-13 evra zavisi kako koja vrsta.trenutno pijem Centrum .I neskodljivi su ;preporucuju se ljudima na dijeti sa smanjenom ishranom, bolesnima, trdunicama, starima ..to su dnevno preporucljive doze vitamina za normalno funkcionisanje organizma, a kod nas cak i bez obzira sto ih unosimo moze doci do manjka jer nam creva imaju smanjenu apsorpciju te je to jako bitno!
JA sam pre operacije ranije stalno bila umorna i uvek izjutra pila Red Bull da bih mogla raditi kada su me cure posavetovale da pijem vitamine pocela sam dva meseca ranije neces verovati ali za jedno 20 dana uzimanja svakodnevnog ja sam imala jednu normalnu energiju u sebi bez potrebe za red bull ekstra energijom bila sam odusevljena!
..Tvoji novi organi za varenje nemaju dovoljnu apsorpciju vitamina i minerala i hranljivih sastojaka od hrane koju unosis plus sto malo jedes i zato nije samo u pitanju B kompleks ciju inekciju ces dobiti..nisu u pitanju nokti i kosa vec funkcionisanje celog organizma koje je omoguceno sa svim tim vitaminima i mineralima..vec si osetila nedostatak necega !
Ali kako hoces pitaj lekara
Niky123 is offline  
Old 16.05.2010., 23:13   #4382
Meni nitko za mlijeko i mlijecne proizvode nije rekao da ne smije, ali sam imala problema s njima prvo vrijeme. Pojela, pa povratila i tako to. Mlijeko, jogurti su mi sad ok. Kravlji sir mi nije sjeo, pa onda jednom je (zato se pitam da nije mozda stvar u konzervansima jer sve te puteve kada mi nije sjelo je bio onaj iz ducana, a onda kad je sjeo je bio s placa). Prvo vrijeme ne smijes svjeze voce i povrce i grahorice. Meni je dr. Nikolic dozvolio to cini mi se tri mjeseca nakon operacije. Od voca, povrca sve jedem.. imala sam reakciju samo na grasak (i to na konzervirani, kad sam kod bake jela onaj pravi domaci nisam.. zato opet mislim da je nesto s konzervansima ) i ne mogu koru od jabuke. Pojela sam i osjetila kak mi se vraca, pa ako jedem jabuku ju ogulim. Kozicu od grozdja ako je tvrda jednostavno pljunem.
Sto se tice slatkog, mozes, ali oprezno. Prvi put kad sam problaa slatko sam imala dumping, nakon toga sam pazljivo isprobavala.. doslovno zalog po zalogaj i sad mogu vecinu toga pojest. Slatko mi je fino i pogotovo u PMSu mi dodje da ga jedem, ali opcenito mi vise nije tako veliki gust. Tak da pojedem jednu Mozart kuglicu ili kockicu cokolade i ok. Ako i pojedem nesto vise (sladoled, sniticu torte) onda to tretiram kao obrok, a ne desert. A i kuglicu/kockcu nikad ne jedem odmah nakon obroka, nakon obroka pazim i na to da ne pijem nista 15 minuta.


Merz sam pocela piti nakon bolnice i to cijele. Jos uvijek ih pijem, jednu ujutro jednu navecer. I sirup pijem, isto tako. Navecer jos pijem cink. Inace, o svemu ovom se pisalo i prije. Lijepo procitati topice i puno toga se moze saznat
Doria is offline  
Old 16.05.2010., 23:30   #4383
Doria hvala

Mozda sada ispada da sam malo dosadna, ali vjeruj mi da sam poprilicno topica procitala, ali jednostvano nemam vremena da procitam sve jer ipak je to 110 stranica pa puta 10-15 topica nemam jednostavno toliko vremana da samo to citam, ali dosta jesam u svakom slucaju. Nekako mi dodje ovako dobro kad postavim konkretna pitanja i kad mi netko napise konkretne odgovore i svoja iskustva, i hvala svima koji imaju strpljenja sa mnom. pusa


Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Meni nitko za mlijeko i mlijecne proizvode nije rekao da ne smije, ali sam imala problema s njima prvo vrijeme. Pojela, pa povratila i tako to. Mlijeko, jogurti su mi sad ok. Kravlji sir mi nije sjeo, pa onda jednom je (zato se pitam da nije mozda stvar u konzervansima jer sve te puteve kada mi nije sjelo je bio onaj iz ducana, a onda kad je sjeo je bio s placa). Prvo vrijeme ne smijes svjeze voce i povrce i grahorice. Meni je dr. Nikolic dozvolio to cini mi se tri mjeseca nakon operacije. Od voca, povrca sve jedem.. imala sam reakciju samo na grasak (i to na konzervirani, kad sam kod bake jela onaj pravi domaci nisam.. zato opet mislim da je nesto s konzervansima ) i ne mogu koru od jabuke. Pojela sam i osjetila kak mi se vraca, pa ako jedem jabuku ju ogulim. Kozicu od grozdja ako je tvrda jednostavno pljunem.
Sto se tice slatkog, mozes, ali oprezno. Prvi put kad sam problaa slatko sam imala dumping, nakon toga sam pazljivo isprobavala.. doslovno zalog po zalogaj i sad mogu vecinu toga pojest. Slatko mi je fino i pogotovo u PMSu mi dodje da ga jedem, ali opcenito mi vise nije tako veliki gust. Tak da pojedem jednu Mozart kuglicu ili kockicu cokolade i ok. Ako i pojedem nesto vise (sladoled, sniticu torte) onda to tretiram kao obrok, a ne desert. A i kuglicu/kockcu nikad ne jedem odmah nakon obroka, nakon obroka pazim i na to da ne pijem nista 15 minuta.


Merz sam pocela piti nakon bolnice i to cijele. Jos uvijek ih pijem, jednu ujutro jednu navecer. I sirup pijem, isto tako. Navecer jos pijem cink. Inace, o svemu ovom se pisalo i prije. Lijepo procitati topice i puno toga se moze saznat
Niky123 is offline  
Old 17.05.2010., 10:36   #4384
drage moje samo da vas obavijestim ja sam se naručila za sve... uputnice su na sigurnom...kod mene...jedino sad moram čekat da se psiholog vrati sa godišnjeg 23.06 jedva čekam ....od sutra krećem sa skupljanjem nalaza...tako to ide kod mene kad nešto odlučim nema povratka...sad je došao red na mene dosta sam se stavljala na zadnje mjesto....djeca su mi najvažnija ali šta mi to vrijedi ako mene neće biti tu da ih izvedem na pravi put....zato zdravlje na prvo mjesto...ljubim... :*
vlatka27 is offline  
Old 17.05.2010., 11:46   #4385
narucila si se za vinogradsku?jesu ti svi termini za cca mjesec dana, ili neke moras i duze cekat/ili manje?

zanima me jos jedna stvar kako se stoji sa pijenjem tekucine nakon operacije?
citala sam da se trebaju piti cajevi i to...ja ih bas i ne volim previse, jer nemam naviku pijenja cajeva...ali ako treba pit pit cu
al mene zanima druga stvar...voda i sokovi...koliko nakon operacije mogu pocet pit sok, alkohol (ne u pretjeranim kolicinama, ali piva mi je taaaaako finaaaaaa)?
koliko vode mogu piti dnevno, navikla sam popiti barem 2L...
koji sokovi se mogu piti?smiju li se gazirana pica konzumirati?
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 17.05.2010., 12:07   #4386
da naručila sam se za vinogradsku...sve čekam tu negdje oko mjesec dana ali za to vrijeme ću obavit pretrage koje će me tražit...
vlatka27 is offline  
Old 17.05.2010., 12:54   #4387
sto su te sve trazili?ako nije problem napisati
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 17.05.2010., 13:09   #4388
Smile

za sad samo uputnica za psihologa na kojoj mora pisati psihotest to je za profesora doktora Mirkovića,poslala sam faks za dr Mirošević na broj 01/3787792 ovako.molim prvi pregled u ambulanti za debljinu srijedom i ostaviš obavezno svoj broj telefona da te mogu nazvati...tu ambulantu vodi profesorica-doktor Zjačić-rotkvić...i zvala sam doktora Nikolića koji mi je rekao kad sve obavim i psihologa da se javim njemu jer je on zadnji kod pregleda...sretno ti bilo i svima koji smo poduzeli prve korake...
vlatka27 is offline  
Old 17.05.2010., 13:24   #4389
hvala ti

ja jos nisam nista odlucila...to mi je bas onako nekako drasticno...90% sam sigurna da bih to htjela obaviti, ali 10% se ipak necka...do sad sam bila u bolnici samo 1 dan i to kad sam vadila mandule...i ne znam sto ocekivati tamo, sve me nekako strah...bojim se posljedica operacije, nikad ne znas sto ce se dogoditi

jos cu s mamom popricati, mozda ona bude pametnija
a mozda i njoj preporucim pa odemo zajedno...

imam milijun razloga zasto otici, i skoro niti jedan zasto odustati...jeste li se i vi ovako osjecale ili ste bile 100% sigurne u to?

mislim, kada nesto odlucim to ce biti gotova stvar i necu se predomisljati, ali nikako se odluciti...
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Old 17.05.2010., 13:55   #4390
nema na čemu ...ja da sam prije znala da se ne plaća odnosno da zdravstveno to pokriva vjerujem da bi sad već bila među onim operiranim ljudima nisam pojma imala tek sam početkom petog mjeseca našla ovaj forum i jedino što mogu je zahvalit svima što nas informiraju i toliko pomažu ...dosta sam ja suza prolila radi svoje debljine......okrećem novu stranicu...a ti ako nisi sigurna dobro razmisli što je najbolje za tebe..mene mama milion posto podržava kao i sve moje jako drage prijateljice...jedino mi muž govori da sam luda...ali on mi je najmanje bitan ...mislim da ga je samo strah što će neko vrijeme morat provest sam sa djecom doma pa će napokon shvatit kako je meni......a i lako je njemu kad je cijeli život tanak kao štapić..i nije morao trpit to što sam ja prolazila
vlatka27 is offline  
Old 17.05.2010., 14:31   #4391
Quote:
Niky123 kaže: Pogledaj post
Bila sam u ljekarnoj i kupila sam si one Merz drazeje za kosu, nokte i kozu, mene to sad jos zanima kako se uzimaju ti vitamini poslije op, da li se moze cijela drazeja onako piti odmah poslije op, da li je netko uzimao te drazeje a mislim da sam procitala da je netko nesto o njima pisao pa vas molim da mi odgovorite da li ste ih gutale onako cijele ili kako vec, a za tebe
Madona pitanjce reci mi za supradyn jesi li ga nastavila piti odmah po izlasku iz bolnice ili poslije. Pisite mi nesto o tom ponasanju nakon izlaska iz bolnice. Hvala i pusa svima, ako sam malo dosadna oprostite ali bih htjela sto vise znati pa kad se vratim iz bolnice da mi bude sto lakse snaci se. pusssaaaa
Naravno da mozes popiti bilo koju tabletu posle operacije bez ikakvih problema..ma da nisam imala savove po stomaku to je 5 rupica da me zatezu ne bih ni znala da sam operisanaJA sam supradin odmah nastavila piti cak i u bolnici cim su mi dozvolili da jedem sam ga nastavila piti..sada sam presla na centrum malo da promenimVerujte da nema nikakav neki drugaciji osecaj u stomaku sve je nekako isto bar je meni bilo.
MA kada izadjes operacija kao i svaka operacija moras odmarati pomalo setati; jesti neces moci puno cudices se kako celi dan jedes strasno male kolicine hrane ..ja nisam znala koliki mi je zeludac pa sam par puta imala prejedanje jer po staroj navici sam sipala pun veliki tanjirNaravno daleko od toga da sam mogla pojesti kao nekad ali krene hrana ja gutam gutam tek posle 10 minuta osetis da si se prejeo jer zaboli ..treba tu malo vremena da covek oseti koliko je dosta i to me je bas bunilo..ali Mira1 me je posavetovala kako je dr.Beslin rekao:
Uzmes neku malenu ciniju od 2dcl i neka ti ona bude tanjir od operacije tvoja idealna porcija je 1,5-1,7dcl neke hrane unutra sve vise od toga siri novi stomak!
Dobices u bolnici obuku od nutricioniste i listu sta smes i kako smes jesti sve ce ti lepo objasniti i dati napismeno da nema zabune..i najbolje je da jedes vise puta dnevno po malo ..moraces polako da zvaces ( ja sa tim nisam imala problema jer sam oduvek polako zvakala ) ali ako volis brzo da jedes sve ces povratiti!
Voda ne sme da se pije odmah posle jela i to moze da te natera da povratis a plus ti siri zeludac!
MAda kasnije svremenom je malo drugacije kada jedem nemogu casu vode iza popiti ali gutljajcic dva mogu cisto da isperem usta od hrane

Te se toga drzi i neces imati problema..mlecne proizvode smes jesti ( naravno sa malo masnoca i bez secera)ali mleko sa pravim secerom moze izazavti dumping..te secer kao secer treba zaboraviti na duzi vremenski period ako ne i zauvek..
Uvek novu hranu uvodi pazljivo polako zvaci da vidis reakciju novog zeluca..JEr svi smo razlciti i razlicito reagujemo..Za opadanje kose ja sam kupila ovde u apoteci neka tri produkta plus sampon plus sprej..Ali to sam pocela koristiti tek kada je kosa negde u trecem mesecu posle oepracije pocela da mi opada..Vise mi ne opada ..mogu reci da je malo proredjenija nego ranije ali i dalje je gustaa raste nova tamo gde je opala stara..
madonna_bella is offline  
Old 17.05.2010., 14:47   #4392
Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
narucila si se za vinogradsku?jesu ti svi termini za cca mjesec dana, ili neke moras i duze cekat/ili manje?

zanima me jos jedna stvar kako se stoji sa pijenjem tekucine nakon operacije?
citala sam da se trebaju piti cajevi i to...ja ih bas i ne volim previse, jer nemam naviku pijenja cajeva...ali ako treba pit pit cu
al mene zanima druga stvar...voda i sokovi...koliko nakon operacije mogu pocet pit sok, alkohol (ne u pretjeranim kolicinama, ali piva mi je taaaaako finaaaaaa)?
koliko vode mogu piti dnevno, navikla sam popiti barem 2L...
koji sokovi se mogu piti?smiju li se gazirana pica konzumirati?
Ova operacija uvodi zdrave prehrambene navike u nase zivote..pretili smo jer smo pili sokove slatke gazirane piva itd,..jeli preterano slatko itd..i previse kalorija a premalo kretanja..
Znaci moras zaboraviti stare navike i razmisliti da je ova opercija jedna velika pomoc da skines kile..
Sokovi pogotovo sa secerom mogu da izazovu dumping sindrom..sa aspartanom nisu ni zdravi
Nama je receno da eto ponekad mozes uzeti 1dcl soka i razbusiti sa 2dcl vode cisto da osetis ukus ..i da ne izazoves dumping..Voda i bilo koja tecnost se unosi do 2l i vise dnevno..sto je ponekad tesko jer je novi stomak mali..A ne zaboravi da svaki sok sadrzi kalorije u sebi ..A niko ti ne brani da popijes sveze cedjeni sok ..to je OK
Mnoge dame ovde sto pisu zajedno samnom nekako nisu mogle vise da piju vodu pa su presle na cajeve raznorazne ...moze se reci da sam i ja jedna od njih pijem vocni caj zeleni caj itd..a voda mi nekako ne smeka da je pijem 2 litre..ali ukupno gledano unosim tu kolicinu tekucine..
Alkohol i gazirano moras zaboraviti nekoliko meseci ..
Ja ne pijem uopste pa nisam probala ali dali su mi preporuke u bolnici sta je pravilno i kako treba da se jede i pije posle operacije..
Znaci svi mi sada posle 5 meseci zivimo relativno zdrav zivot trudimo se da zadrzimo dijetalnu prehranu i da pijemo sto vise tekucine..i da se dosta krecemo i treniramo(kako ko)..Operacija pomogne prvih 4-5 meseci da se naviknes na novi rezim nisi ni gladan itd..posle se stari apetiti vracaju..ali novi stomak je mali i nema puno mesta i treba se truditi da ga tako malim i ocuvamo! i na svakom od vas je kako ce organizovati svoj zivot da istraje u novoj zdravijoj prehrani i nacinu zivota koji treba da bude dozivotno..Vracanje na staro nema jer ce se kile vratiti!
madonna_bella is offline  
Old 17.05.2010., 14:48   #4393
Quote:
vlatka27 kaže: Pogledaj post
nema na čemu ...ja da sam prije znala da se ne plaća odnosno da zdravstveno to pokriva vjerujem da bi sad već bila među onim operiranim ljudima nisam pojma imala tek sam početkom petog mjeseca našla ovaj forum i jedino što mogu je zahvalit svima što nas informiraju i toliko pomažu ...dosta sam ja suza prolila radi svoje debljine......okrećem novu stranicu...a ti ako nisi sigurna dobro razmisli što je najbolje za tebe..mene mama milion posto podržava kao i sve moje jako drage prijateljice...jedino mi muž govori da sam luda...ali on mi je najmanje bitan ...mislim da ga je samo strah što će neko vrijeme morat provest sam sa djecom doma pa će napokon shvatit kako je meni......a i lako je njemu kad je cijeli život tanak kao štapić..i nije morao trpit to što sam ja prolazila
Vlatka i ostali koji kreću na obradu za eventualnu operaciju. Najvažnije je krenuti od endokrinologa (Dr.Mirošević) i vadjenja krvi jer se neki nalazi čekaju i do tri tjedna. Važno je naglasiti da vadjenje krvi ovisi o periodu ciklusa žene zato se nemojte naručivati na termin vađenja već dođite do 7:30 ujutro i naglasite da vadite krv za kompletnu obradu za op. Može se vaditi u prvih 4 dana ciklusa i čini mi se 22 dan ciklusa to će vam doktorica sigurnije objasniti. Kada to obavite imate vremena obavljati daljnje preglede specijalista.
Sretno svima i ne desilo se nikome ono što je zadesilo mene !

Danas sam se čula sa Marijom iz Poreča i kaže da joj je danas neočekivano skočio tlak na 180/120 i da čeka liječnika a da su joj najavili otpust iz bolnice u četvrtak.
majaMED is offline  
Old 17.05.2010., 15:53   #4394
Quote:
Niky123 kaže: Pogledaj post
nista ja npr. nikada nikom ne zamjeram, cak sta vise ja npr. volim ljude koji hoces da iskreno kazu ono sto znaju, osjecaju i misle. samo naprijed pisi sve sto znas i sto bi moglo pomoci nama koje tek treba da se operiramo i da poslije naravno ozdravimo. Pisite nam npr. sta se ne smije jesti poslije op, ja sam negdje cula da ni mlijeko ni mlijecne proizvode ne smijemo jesti, dok je meni npr. dijetolog rekla da smije sve ali po malo, cakl i slatkisi ali malo ona kze, iako sam ja cula da zbog dumpinga ne smijemo nista sto ima secera, kakva vi imate iskustva s tim stvarima itd. takve stvari nam pisite, svi vi koji ste to prosli pisite sve sto mislite da je bitno. Hvala unaprijed i pozdrav svima vama
evo s obzirom da sam ja najsviježija budem rekla kako je meni rečeno u bolnici... mlijeko je nakon operacije (barem neko vrijeme) ne jer iz nekog razloga ne prolazi kao ostala hrana kroz želudac već ostaje u njemu i usiri se... što znači kiselina, mučnina i sl... no, meni je rečeno da ako želim mogu pokušat, možda se to neće dogodit, nije pravilo... probala još nisam... ostale stvari tipa jogurt, sviježi sir i sl možemo...

Quote:
Niky123 kaže: Pogledaj post
Bila sam u ljekarnoj i kupila sam si one Merz drazeje za kosu, nokte i kozu, mene to sad jos zanima kako se uzimaju ti vitamini poslije op, da li se moze cijela drazeja onako piti odmah poslije op, da li je netko uzimao te drazeje a mislim da sam procitala da je netko nesto o njima pisao pa vas molim da mi odgovorite da li ste ih gutale onako cijele ili kako vec, a za tebe
meni su još u bolnici davali controloc u tabletama

Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
zanima me jos jedna stvar kako se stoji sa pijenjem tekucine nakon operacije?
citala sam da se trebaju piti cajevi i to...ja ih bas i ne volim previse, jer nemam naviku pijenja cajeva...ali ako treba pit pit cu
al mene zanima druga stvar...voda i sokovi...koliko nakon operacije mogu pocet pit sok, alkohol (ne u pretjeranim kolicinama, ali piva mi je taaaaako finaaaaaa)?
koliko vode mogu piti dnevno, navikla sam popiti barem 2L...
koji sokovi se mogu piti?smiju li se gazirana pica konzumirati?
polako, mali guljajevi u razmacima od minute... nije strašno kako zvuči, ja sam inače bila ona koja eksira pola litre vode ali navikneš se vode trebaš pit što više, baš 2-3 litre... i ja sam prije tako puno pila a sad maleni želudac i baš ne ide toliko...
za gazirana pića i alkohol - ne
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 17.05.2010., 16:40   #4395
Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
zanima me jos jedna stvar kako se stoji sa pijenjem tekucine nakon operacije?
citala sam da se trebaju piti cajevi i to...ja ih bas i ne volim previse, jer nemam naviku pijenja cajeva...ali ako treba pit pit cu
al mene zanima druga stvar...voda i sokovi...koliko nakon operacije mogu pocet pit sok, alkohol (ne u pretjeranim kolicinama, ali piva mi je taaaaako finaaaaaa)?
koliko vode mogu piti dnevno, navikla sam popiti barem 2L...
koji sokovi se mogu piti?smiju li se gazirana pica konzumirati?
Vec sam to pisala Raven na pm, ali evo kad je vec iskrsnulo to pitanje da napisem sto se meni dogodilo s alkoholom. Dakle, prije 10ak dana, tocnije petak 7.5. sam slavila rodjendan i pocastila se s juice votkom, ne jednom, ne dve, nego barem pet.. no u toku 7 sati. Dakle, nisam se napila, samo sam gustala. Sljedeci dan sam imala kilu vise i jos uvijek tu kilu skidam . Dakle, kuda koji mili moji.. ako hoces pit alkohol pij, pa gledaj kak ti kile stoje.
To mi je bilo prvo pravo pice u sest mjeseci od operacije. Prije toga sam prije neka dva mjeseca popila pivu (od 2,4% alkohola) u 3-4 sata i od nje nisam imala posljedice na kilazu.

Voda mi jos uvijek ne pase i zato ti mi vecina pijemo cajeve jer tekucinu moras unosit, a voda ti se nekak zgadi. Pijes gutljaj po gutljaj, ja trenutacno najvise mogu 3 gutljaja u jednom naletu popit i ni onda mi nije bas svejedno. Sto se tice sokova, ja si priustim cca deci dnevno juica (il kupovnog ili cijedjenog) cisto da mi razbije monotoniju cajeva. No na gazirane vise manje zaboravi.. em ce ti bit preslatki, em ce ti smetat ih pit em ih prvo vrijeme ni ne smijes. Ja sam probala od decka gutljaj cole i uopce mi nije pasala, probala sam i gutljaj ishlapjele fante i to mi je bilo fino, ali kad je frisko otvorena, pa gazirana mi isto nije pasala.


Quote:
mima_0022 kaže: Pogledaj post
jeste li se i vi ovako osjecale ili ste bile 100% sigurne u to?
Bila sam 100% sigurna. Valjda 5 minuta nakon sto sam otkrila ovaj topic i pocela citat sam se odlucila da je to moje rjesenje.
Doria is offline  
Old 17.05.2010., 16:48   #4396
Evo sta poznata klinika Mayo u USA preporucuje i propisuje da se jede posle gastric by pass manje vise isto je i kod nas u Austriji..
NA engleskom je text
http://www.mayoclinic.com/health/gas...s-diet/my00827

Ja sam sa googlom prevela na Hrvatski pa ako je malo netacno ili ne pravilno ipak cete razumeti.
Želučani bypass prehrani
Po Mayo Clinic osoblja
Definicija

Želučani bypass prehrani specijalno je dizajnirana za ljude koji su imali samo želučani bypass operaciju. Ono što jedete, kako jedete i koliko jedete promjene nakon želučanog zaobići kirurgija - kirurgija koja mijenja strukturu vaš probavni sustav će vam pomoći da izgubite težinu.

Uz vaš želudac manje ili zaobići, morat ćete promijeniti svoje prehrambene navike nakon želučani bypass operaciju. Registrirani dijetetičar može vam pomoći da napravite plan obroka, koji uključuje vrstu što i koliko hrane da jede uz svaki obrok, a potrebna dosljednost i teksture hrane. Usko sljedeće tvoj želučani bypass prehrani može pomoći da izgubite težinu sigurno.
Svrha

Želučani bypass prehrani ima više namjena:

* Da biste omogućili sortirano u vašem želucu da ozdravi bez napinju hrane koju jedete
* Da bi ste navikli na jedući manje količine hrane koje se mogu probaviti udobno i sigurno u svoj želudac manje
* Da bi vam pomoći da izgubite težinu i izbjeći dobivanjem viška težine
* Da bi se izbjegla nuspojave i komplikacije

Prehrana počinje s tekućih namirnica i omogućuje vam da jedete sve više čvrstu hranu.
Dijeta detalji

Dijeta preporuke nakon želučani zaobići kirurgija može varirati između medicinskih centara. Najčešće, želučani bypass prehrani ima četiri faze kako bi se smanjilo svoj put natrag na jedući krutu hranu nakon želučani bypass operaciju. Kako brzo se krećete iz jedne korak do sljedeće ovisi o tome koliko brzo se tijelo prilagođava na promjenu navika u ishrani i teksturu i konzistenciju hrane. Ljudi obično počnu redovito jede hranu s čvršće teksture tri mjeseca nakon operacije, ali može se prije dogodi.

Prva faza: Tekuća dijeta
Nećete biti dozvoljeno jesti za jedan do dva dana nakon želučani bypass operacije, tako da je sortirano u vašem želucu može početi liječiti. Nakon toga, dok ste još uvijek u bolnici, da ćete početi dijeta od sobne temperature tekućine i hranu semisolid da vidite kako ćete podnositi hranu nakon operacije. Jela koje možete pojesti su:

* Juha
* Nezaslađen sok
* Mlijeko
* Napete krem juha
* Bez šećera želatina

Tijekom faze projekta, gutljaj tekućine piti polako i samo 2 do 3 unci (59 do 89 mililitara, ili mL) u isto vrijeme.

Faza dva: pureed (temelja) hrana
Nakon što ste u stanju tolerirati tekuće hrane za nekoliko dana, možete početi jesti pire od hrane. Tijekom ove dvije do četiri-tjedan-dugo fazi, možete samo jesti namirnice koje imaju glatke konzistencije paste ili guste tekućine, bez različita komada hrane u smjesi. Za pire svoju hranu, odaberite čvrste hrane koja će se stopiti dobro, kao što su:

* Lean ground meso
* Grah
* Riba
* Jaje bijelo rublje
* Jogurt
* Mekana voće i povrće.

Blend čvrstu hranu s tekućinom, kao što su:

* Voda
* Fat-free mlijeko
* Sok bez šećera dodano
* Juha
* Fat-free sos

Imajte na umu da vaš probavni sustav još uvijek može biti osjetljivi na jako začinjenu hranu ili mliječnih proizvoda. Ako želite jesti ove namirnice tijekom ove faze, dodajte ih u svoj prehrani polako iu malim količinama.

Treća faza: Soft, čvrstu hranu
Sa svojim liječnikom je u redu, nakon nekoliko tjedana pire od hrane, možete dodati meke, krute hrane na svoj način ishrane. Ako možete zgnječiti svoju hranu s tanjura, to je dovoljno mekana uključiti u ovoj fazi svoje prehrane. Tijekom ove faze, vaš dijeta može uključivati zemlju ili sitno na kockice meso, konzervirano ili mekana, svježe voće i kuhano povrće.

Obično jesti meku hranu osam tjedana prije konzumiranja hrane i konzistentnost s redovite čvršće teksture prema preporuci vašeg liječnika ili dijetetičar.

Četvrta faza: čvrstu hranu
Nakon što je oko osam tjedana, te postupno može vratiti u jedući hranu čvršća bez njih pasiranje. Vi svibanj pronaći da ćete imati teškoća jedući hranu ili hranu spicier s hrskavim teksturama. Počnite polako sa redovnim hrana vidjeti što jela koje može tolerirati.

Izbjegavajte ove namirnice:

* Orašasti plodovi i sjemenke
* Kokice
* Suho voće
* Gazirani sokovi i gazirana pića
* Granola
* Vlaknast ili vlaknastog povrća, kao što su celer, brokula, kukuruz ili kupusa
* Tough meso ili meso s Gristle
* Kruh

Moguće je da namirnice koje iritiraju želudac na prvi svibanj postati više podnošljiv i vaš želudac nastavlja ozdravljati.
madonna_bella is offline  
Old 17.05.2010., 16:49   #4397
NASTAVAK
Tijekom faze
Kako bi se osiguralo da dobijete dovoljno vitamina i minerala i zadržati svoje ciljeve mršavljenja na stazi, tijekom svake faze, te bi trebao:

* Čuvajte svoje obroke mali. Tijekom dijeti progresije, te jesti više malih obroka dnevno i pijuckajte polagano tekućine tijekom dana (ne za vrijeme obroka). Prvo se mogli početi sa šest malih obroka dnevno, a zatim premjestiti do četiri obroka i na kraju, kada nakon redovite prehrane, smanjiti na tri obroka dnevno. Svaki obrok bi trebao sadržavati oko pola šalice u šalicu hrane. Provjerite jeste li jesti samo preporučene količine i prestane jesti prije nego što se osjećate puni.
* Uzmi vitamina i mineralnih dodataka preporučljivo. Zbog dio svog tankog crijeva je zaobišao nakon operacije, vaše tijelo neće biti u stanju apsorbirati dovoljno hranjivih tvari iz hrane. Morat ćete uzeti multivitaminski dodatak svaki dan za ostatak svog života, pa razgovarajte sa svojim liječnikom o tome što tip od multivitaminsko bi moglo biti pravo rješenje za vas, i da li možda ćete morati poduzeti dodatne dodataka, kao što su kalcij.
* Pijte tekućine između obroka. Pijenje tekućine s vašeg obroka može uzrokovati bol, mučnina i povraćanje, kao damping sindrom. Također, pijenje previše tekućine na ili oko ručka mogu ostaviti osjećaj pretjerano pun i onemogućiti vam da jedu dovoljno hrane bogate hranjivim tvarima. Očekivati da će popiti najmanje 6 do 8 šalice (48 do 64 unci ili 1,4 do 1,9 litara) tekućine dnevno kako bi spriječili dehidraciju.
* Jesti i piti polako. Jesti ili piti previše brzo može uzrokovati damping sindrom - kada se hrana i tekućine unesite svoj tankom crijevu i brzo u većim količinama nego što je normalno, što uzrokuje mučninu, povraćanje, proljev, vrtoglavica i znojenje. Da biste spriječili damping sindrom, izaberite hranu i tekućine malo masnoća i šećera, jesti i piti polako, i čekajte 30 minuta prije ili poslije svakog obroka piti tekućine. Uzmi barem 30 minuta da jedu svoje obroke i 30 do 60 minuta piti 1 čaša (237 mililitara) tekućine. Izbjegavajte hranu visoke u masnoće i šećer, kao što su redoviti soda, slatkiša i bombona barovi, i sladoled.
* Žvakati hranu temeljito. Novi otvaranja koja vodi iz trbuha u svoje crijeva je vrlo mali, a veće komade hrane mogu blokirati otvaranja. Blokada spriječi hranu iz ostavljajući vaš želudac i može uzrokovati povraćanje, mučninu i bolove u trbuhu. Krenite malim ugriza hrane i da ih žvakati pureed dosljednost prije gutanja. Ako ne možete žvakati hranu temeljito, nemojte je gutati.
* Probajte novu hranu jednu po jednu. Nakon operacije, neke namirnice mogu izazvati mučninu, bol, povraćanje ili može blokirati otvaranje želuca. Sposobnost da podnosi hranu varira od osobe do osobe. Pokušajte jednom novom hrane na vrijeme i žvakati temeljito prije gutanja. Ako hrana uzrokuje nelagodu, nemojte je jesti. Kako vrijeme prolazi, vi svibanj biti u mogućnosti to jesti tu hranu. Hrana i tekućine koja se uobičajeno uzrokovati nelagodu uključuje meso, kruh, tjestenina, riža, sirovo povrće, mlijeko i gazirana pića. Hrana se ne tolerira i teksture su suhe, ljepljive ili ljepljiv hranu.
* Usredotočite se na visoko-proteinske hrane. Odmah nakon operacije, jedući visoke proteinske hrane može vam pomoći izliječiti vaše rane, regrow mišića i kože, i spriječiti gubitak kose. High-protein, low-fat izbora ostaje dobra dugoročna dijeta izbor nakon operacije, kao dobro. Pokušajte dodati mršavih komadi govedine, piletine, svinjetine, ribe ili grah na svoj način ishrane.
* Izbjegavajte namirnice koje su visoke u masnoće i šećeri. Nakon operacije, on svibanj biti teško za vaš probavni sustav tolerirati namirnice koje su visoke u masnoće ili šećera dodano. Izbjegavajte namirnice koje su pržene i tražiti sugar-free opcija bezalkoholnih pića i mliječnih proizvoda.

Rezultati

U prve dvije godine nakon operacije, možete očekivati da će izgubiti 50 do 60 posto svoje težine viška, ako slijedite prehrambene preporuke i vježbe. Ako nastavite slijediti ove preporuke, možete zadržati većinu tog težine dugoročno.

Ljudi koji povratiti težinu nakon želučani zaobići kirurgija se obično konzumiraju previše visoko kalorijske hrane i pića i ne vježba dovoljno. I umjesto da jede tri obroka dnevno, a možda i planirani zdravi obrok, neki ljudi jedu hranu cijeli dan.

Uspješno težine zahtijeva sljedeće zdrave navike:

* Smanjiti neplaniranih prigristi.
* Redovito vježbanje.
* Pohađaju redovito praćenje sastanke sa svog liječnika za pregled simptoma i napredak te kako bi bili sigurni da ne imati bilo koji nedostaci vitamina ili minerala.

Ako ne gube težinu ili se vraćanju težinu nakon operacije, posjetite liječnika. On ili ona može pomoći gledati vaše prehrane i vježbe navike ponašanja i pomoći vam suočiti i prevladati sve prepreke mršavljenja.

Iako mršavljenja kirurgija pomaže vam prolio funti, njihov uspjeh ovisi o vašoj spremnosti da usvoji zdrave cjeloživotnog-prehrane i vježbe navike. Ono što jedete i kako jedete mijenja nakon operacije, ali koristi od mršavljenja i poboljšano zdravlje dobro je vrijedan tih napora.
madonna_bella is offline  
Old 17.05.2010., 16:50   #4398
Nastavak
Rizici

Najveći rizik od želučani bypass prehrani dolaze iz ne slijedi dijeta ispravno. Ako jedete previše ili jesti hranu koju ne bi trebali, mogli imati komplikacija. Među njima su:

* Damping sindrom. Ova komplikacija najčešće se pojavljuje nakon jedući hranu visoke u šećer ili masnoće. Ove namirnice putuju brže kroz vaš želudac torbicu i "dump" u svoj unutrašnji. Damping sindrom može izazvati nagli proljev, mučnina, nepromišljenost, grčeve u želucu i ispiranje.
* Dehidracija. Budući da niste trebali piti tekućine s vašeg obroka, neki ljudi postaju dehidrirane kao rezultat želučani bypass prehrani. Možete spriječiti tako da ispijanje 48 do 64 unci (1,4 do 1,9 litara) vode ili druge niske kalorijske napitke tijekom dana.
* Mučnina i povraćanje. Ako jedete previše, jesti prebrzo, ili se ne žvakati svoju hranu primjereno, vi svibanj postati gadan ili povraćanje nakon jela.
* Zatvor. Ako ne slijedite redovitom rasporedu za jelo svoje obroke, ne jede dovoljno vlakana ili ne vježba, vi svibanj postati zatvor.
* Blokirani otvaranje vašeg želuca duhankesa. Moguće je hrana može postati podnesena na otvaranju vašeg želuca duhankesa, čak i ako pažljivo slijedite prehrani. Znakovi i simptomi uključuju otvaranje blokiranih želuca u tijeku mučnina, povraćanje i bolove u trbuhu. Nazovite svog liječnika ako imate ove simptome dulje od dva dana.
* Debljanje ili neuspjeh za izgubiti težinu. Ako i dalje debljati ili propust da izgubite težinu na želučani bypass prehrani, moguće ti mogao biti jedući previše kalorija. Razgovarajte sa svojim liječnikom ili dijetetičar o promjenama koje ste napravili u vašoj prehrani.
madonna_bella is offline  
Old 17.05.2010., 19:12   #4399
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Vec sam to pisala Raven na pm, ali evo kad je vec iskrsnulo to pitanje da napisem sto se meni dogodilo s alkoholom. Dakle, prije 10ak dana, tocnije petak 7.5. sam slavila rodjendan i pocastila se s juice votkom, ne jednom, ne dve, nego barem pet.. no u toku 7 sati. Dakle, nisam se napila, samo sam gustala. Sljedeci dan sam imala kilu vise i jos uvijek tu kilu skidam . Dakle, kuda koji mili moji.. ako hoces pit alkohol pij, pa gledaj kak ti kile stoje.
To mi je bilo prvo pravo pice u sest mjeseci od operacije. Prije toga sam prije neka dva mjeseca popila pivu (od 2,4% alkohola) u 3-4 sata i od nje nisam imala posljedice na kilazu.

Voda mi jos uvijek ne pase i zato ti mi vecina pijemo cajeve jer tekucinu moras unosit, a voda ti se nekak zgadi. Pijes gutljaj po gutljaj, ja trenutacno najvise mogu 3 gutljaja u jednom naletu popit i ni onda mi nije bas svejedno. Sto se tice sokova, ja si priustim cca deci dnevno juica (il kupovnog ili cijedjenog) cisto da mi razbije monotoniju cajeva. No na gazirane vise manje zaboravi.. em ce ti bit preslatki, em ce ti smetat ih pit em ih prvo vrijeme ni ne smijes. Ja sam probala od decka gutljaj cole i uopce mi nije pasala, probala sam i gutljaj ishlapjele fante i to mi je bilo fino, ali kad je frisko otvorena, pa gazirana mi isto nije pasala.



Bila sam 100% sigurna. Valjda 5 minuta nakon sto sam otkrila ovaj topic i pocela citat sam se odlucila da je to moje rjesenje.
Doria oprosti što sam ovak otvorena ali bi li mi htjela reči jesi li ti možda iz Zaprešića jer moje cure na poslu pričaju o nekoj curi iz Zaprešića koja je radila taj bypass i imala problema pa ja sad ne znam jesi li to ti ili ne. btw ja radim u tom gradu pa me baš živo interesira.
flower35 is offline  
Old 17.05.2010., 19:23   #4400
hvala Majo na ovoj informaciji o vađenju krvi
vlatka27 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.